Michael Pachter: بازی‌های کنسول PS4 بیش از حد واقعی و قادر به اجرای 240 فریم است.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
iv8qvr9sn9t35gt3dz6o.jpg

عکس بالا رسمی نیست و فقط یک Fan Made است
درود.

چندی پیش مجله معتبر Edge در طی خبری اذعان کرده بود که شرکت بزرگ سونی در 20 فوریه سال جاری کنسول نسل جدید خود یعنی PlayStation 4 (در حال حاظر با این نام شناخته می‌شود) را معرفی کند.

این کنسول که نسبت به دیگر رقیب خود یعنی 720 بیشتر در موردش خبر به بیرون درز کرده است، دارای شایعات بی‌شماریست که امروز نیز یکی از انان را از زبان تحلیگر معروف دنیای گیم یعنی

اقای Michael Pachter می‌شنویم. وی ادعا کرد سونی بی‌شک کنسول بعد خود در تاریخ مذکور (20 فوریه ) نمایش خواهد داد و در ادامه نیز سخنان جالبی را پیرامون PS4 بیان کرد.

اقای Pachter در مصاحبه ای که داشت اذعان کرد، "سونی در نسل بعد قادر خواهد بود شخصیت‌های بی‌شماری را بر روی صفحه نمایش بیاورد که ان‌ها بیش از حد واقعه‌ای خواهند بود".

وی در ادامه نیز در مورد فریم ریت بازی‌ها در کنسول PS4 اشاره کرد و افزود، "انتظار می‌رود این کنسول قادر باشد بازی‌های خود را با نرخ فریمی بالغ بر 240FPS بر ثانیه رندر نماید".

در حالی که بازی‌‌های امروزی (کنسول) بیشتر بر روی 30 فریم می‌باشند و کمتر بازی حتی 60 فریم است این نظریه Pachter مبنی بر این که PS4 قادر خواهد بود بازی‌ها را به صورت real-time با 240 فریم اجرا کند بسیار رویایی به نظر می‌رسد؛ هر چند از نظر فنی این امر امکان پذبر است ولی ایا کنسول نسل بعد نیاز به همچین فریمی دارد؟

بی‌شک باید تا امدن و معرفی رسمی PlayStation 4 صبر نمود.

examiner

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
نه این پچر کیه ؟ پچر دقیقا کیه ؟ هرکودومشه نشان من بده اول !
پچر شومایی ؟
خدایی حرفاش از ته معده میاد! معمولا چرت میگه :
دستگاه فلان در یک سال اول 100تا بیشتر نمیفروشه ( :| ) بعد دستگاه فلان همون سال 1 میلیون میفروشه :|:|:|
اصلا به حرفای ایشون اعتباری نیست...
بنده که ندارم شما رو نمیدونم :D

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
یعنی برای (چشم) ما 100 فریم در ثانیه با 200 فریم دیگه تفاوت چندانی نداره ... (میگن معمولا تا 60 فریم در ثانیه برای چشم ما قابل تشخیصه... البته چشم من که سه چهار تا فریم در ثانیه بیشتر براش قابل تشخیص نیست!!!)

خوب اون دوستمون یه چیز دیگه می گه :
چشم انسان محدودیت دید 60 فریم بر ثانیه نداره !

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
خوب شما كه ميخوايد مسخره كنين اين بابارو با يكم مطالعه حرفه اي بزنيد تو صورتش :دي

طبق محاسبات توماس اديسون ( خداوند بيامرزتش) حداقل زمان پاسخ گويي مغذ به ثبت يك تصوير جديد حدود 21.7 ميلي ثانيه هست از اونجايي كه (F=1/T) يعني فركانس معكوس نرخ زماني هست 1/0.0217 ميشه همون 46 فريم در ثانيه FPS كه هر FPS كمتر از اين موجبات اذيت شدن چشم در دراز مدت براي درك روان بودن تصوير ميشه.

انسان ها حدودا بعد از 20 fps رو به صورت تصاوير بدون قطع ميبينن و تا رسيدن به 46 نرمي تصاوير رو ميتونن تميز بدن - بعد از 46 fps تا 300fps مغذ انسان تقريبا در يك سطح نرمي تصوير رو حس ميكنه اما اصولا مغز تا 300 فريم هم ميتونه درك كنه اما براش با 46 تفاوت خاصي نداره

خلاصه نرخ استاندارد 50-60 fps استاندارد هستن و اعداد بالاتر كه فشار الكي روي سخت افزار ميارن براي بازار گرمي هست - من خودم ترجيح ميدم بازي روي 30fps باشه اما كيفيتش در حد AVATAR باشه - مردن اين كارو انجام بدن :دي

روانی این معادلاتتم رامین :d حالا اینا رواز کجا اوردی :d بالاخره تو یه بار یه مثال قابل درک تونستی بزنی :d

---------- نوشته در 09:49 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:45 PM ارسال شده بود ----------

بخدا آخر سر یه قوانین میذاریم برای بخش اخبار که .....

تصاویر این تحلیلگر وقتی که این صحبت‌ها به ذهنش رسید لیک شد::d(دفعه پیش گفت با رئیس EA نهار خوردم بهم گفت کنسول‌ها سال 2012 عرضه‌ می‌شوند بعدش گفت GTA V سال 2012 عرضه میشه تازه میگه می 2013 ممکنه عرضه بشه الانم رسید به سونی فریم ریت فردا میره سراغ مایکروسافت

02483525610697724309.jpg

یه قانون هم باید برای گذاشتن این تصاویر که جدیدا تقلید میشه !!! گذاشت !!!

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
تا جایی که من توی چند تا مقاله خوندم ، فریم بالای 60 برای مغز انسان قابل درک نیست ... حالا این خُل و چِل 240 رو دقیقا از کُجاش پَروند، مُبهمه .

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
تا جایی که من توی چند تا مقاله خوندم ، فریم بالای 60 برای مغز انسان قابل درک نیست ... حالا این خُل و چِل 240 رو دقیقا از کُجاش پَروند، مُبهمه .
از یه جاییش. :D
فقط خواسته خودی نشون بده. من به حرفهاش دیگه اهمیتی نمیدم.

چشم انسان 15 فریم بر ثانیه اگر اشتباه نکنم می بینه ، هر تصویری که FPS ـش بالاتر باشه و به واقعیت نزدیک تر چشم انسان بیشتر حس می کنه طبیعی هست . شما 120 فریمی و 60 فریمی بزاری کنار هم می فهمی کدومش کدومه :D ولی هر چه نرخ FPS میره بالاتر تفاوتا کمتر میشه و مایل به صفر میشه ، بازده اقتصادی نداره همچین سخت افزارایی . با 60 FPS هم کار گیمر جماعت راه میوفته .
مایکرو یا سونی اگر بخوان سخت افزار کنسول رو جوری بسازن که 240 فریم بده فکر کنم قیمت کنسول های نسل بعد نباید زیر 1000 دلار باشه و قیمت بازیهاش هم نباید زیر 100 تا 150 دلار باشه.

آخرین ویرایش:

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
شما موضوع رو نگرفتید چرا گیر دادید به پچر؟:d
میگه اینقدر کنسول بعدی سونی قویه که میتونه بازی رو 240FPS هم نشون بده:d

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
چشم انسان تا 60 فریم رو می تونه درک کنه و بیشتر از اون برای مغز قابل فهم نیست...
کلا این مایکل پچر حرف زیاد می زنه......... این حرفش نمونه واقعی یه بزرگنمایی کاملا غیر منطقی هست... کسی نیست بگه با یه کنسول نهایت 500 دلاری چجور میشه مثلا یه بازی نسل بعدی به فرض چیزی در مایه های کرایسیس 3 روی یه کامپیوتر high end رو 240 فریم اجرا کرد!!!!؟ قوی ترین pc ها با قیمت چندین هزار دلاری هم این توانایی ندارند... تازه کرایسیس 3 که مال این نسله...

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
شما موضوع رو نگرفتید چرا گیر دادید به پچر؟:d
میگه اینقدر کنسول بعدی سونی قویه که میتونه بازی رو 240FPS هم نشون بده:d

چه بازی ای رو میتونه با 240 فریم بر ثانیه اجرا کنه ؟! اگه بازیهای این نسل رو (که اکثرا دارن با 30 فریم روی کنسولهای کنونی اجرا میشن؟) بگه ، میشه گفت حرفش منطقیه .
اما اگه منظورش بازیهای نسل بعد باشه ، اون موقع باید به روان پزشک مراجعه کنه ایشون . چون این قدرت سخت افزارهای کنسولهاست که مشخص میکنه بازیهای نسل بعد چه گرافیکی خواهند داشت ، و هر چقدر هم که سخت افزارشون قوی باشه ، بازی بالای 60 فریم نمیسازن !

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
یک برنامه‌ای بود کارگردان‌های بزرگ مثل Guillermo del Toro و پیتر جکسون دوربین ساختن بودند برای فیلم هابیت درمورد دید چشم میگفتند که چشم انسان بالای 100 فریم رو نمی‌تونه درک کنه بعد ایشون چطور دیده 240 فریم رو تو بازیی که هنوز عرضه نشده و کنسولی که هنوز معرفی نشده? ایشون هر دفعه یک حرف قشنگی می‌زنه بگه ما هم هستیم

Evil007

کاربر سایت
Mar 24, 2006
951
نام
R!za
یک برنامه‌ای بود کارگردان‌های بزرگ مثل Guillermo del Toro و پیتر جکسون دوربین ساختن بودند برای فیلم هابیت درمورد دید چشم میگفتند که چشم انسان بالای 100 فریم رو نمی‌تونه درک کنه بعد ایشون چطور دیده 240 فریم رو تو بازیی که هنوز عرضه نشده و کنسولی که هنوز معرفی نشده? ایشون هر دفعه یک حرف قشنگی می‌زنه بگه ما هم هستیم
چشم این نوع جانور (پچر سانان ) قادر هست تا 3000 فریم رو در رزولوشن 4k تشخیص بده :))

برگرفته از کتاب جانور شناسی اثر فیلسوف فقید اسکولیوس شاسکولیوس باکتریوس

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,580
نام
حسین
بستگی داره بازی های اول نسل رو میگه یا اخر نسل فکر کنم بازی های اخر نسل بزور هم روی 30 فریم اجرا شن

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
ایشون با این محاسبات 240تایی که کرده فکر کنم منظورش این بوده که با توجه به کنسول 500دلاری تقریبا هر فریم، 2 و خورده ای دلار قیمت نهایی در میاد ! :d بقیه بحث های تخصصی داخل کنسول هم مهم نیستن. :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر