Nintendo Metroid Prime 4

ylck3pjewldxvgrnviia.png

سازنده: Retro Studios
ناشر: Nintendo
تاریخ عرضه: اعلام نشده

کمپانی نینتندو پس از سال ها ساخت قسمت چهارم عنوان محبوب متروید پرایم را تایید کرده است. سری بازی متروید پرایم (جدای از spin-off-ها) از بهترین بازی‌های action-adventure اول شخصی هست که برای کنسول‌های Nintendo عرضه شده است.
در سال 2017 در Nintendo Direct مخصوص E3 2017 ساخته شدن این بازی به صورت رسمی با انتشار یک تیزر توسط نینتندو مشخص شد. در سال 2019 به صورت رسمی توسط نینتندو به Restart شدن ساخت بازی و تغییر در توسعه دهنده‌ی بازی اعلام شد.
Retro Studios سازنده ی بازی Metroid Prime 4 است، این شرکت سازنده‌ی اولین نسخه‌ی Metroid Prime و همچنین نسخه‌ی دوم و سوم این سری بازی بوده است. البته این استودیو بازی‌های دیگری هم ساخته است.
تاریخ عرضه‌ی بازی به صورت رسمی مشخص نشده است.

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
اتفاقا لاین اپ 2019 سونی دست کمی از نینتندو نداره که هیچ خیلی هم بهتر هست فقط امدن tlou2 کافیه تا رقبا برن کنار :pبازی سال 2019 tlou2 چه نینتندو فنا بخوان چه نخوان:D mp در حد عناوین دوسال گذشته خود نینتندو هم نیست چه برسه به بازی سال خداییش با وجود tlou2.death stranding.halo6.gears5 چجوری میتونی بگی نینتندو برده:D

نه این که نینتندو از رقبا ببره....منظورم به طور مستقله...وگرنه آره...الان سونی یه چی مثل تلو 2 داره که موفّقیت اش از الان تضمینه.
من جدا از بهترین بازی سال میگم...هر چند بهترین بازی سال شدن امری غیر قابل پیش بینی است تا حدود زیادی :D نه کسی فکر می کرد زلدا گوتی 2017 شه نه اورواچ گوتی 2016 و...
من از لحاظ تجاری مدّ نظرم بود. شما جای یه تلو 2، سه تا چیز در حدّ تلو 2 بده تو 2019! جلوی فروش و هایپ بازی های سوییچ رو نمیشه گرفت
و جدا ازاین که با یه بازی نمیشه گفت لاین آپ یه کنسول از یه کنسول دیگه بهتره

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
نه این که نینتندو از رقبا ببره....منظورم به طور مستقله...وگرنه آره...الان سونی یه چی مثل تلو 2 داره که موفّقیت اش از الان تضمینه.
من جدا از بهترین بازی سال میگم...هر چند بهترین بازی سال شدن امری غیر قابل پیش بینی است تا حدود زیادی :D نه کسی فکر می کرد زلدا گوتی 2017 شه نه اورواچ گوتی 2016 و...
من از لحاظ تجاری مدّ نظرم بود. شما جای یه تلو 2، سه تا چیز در حدّ تلو 2 بده تو 2019! جلوی فروش و هایپ بازی های سوییچ رو نمیشه گرفت
و جدا ازاین که با یه بازی نمیشه گفت لاین آپ یه کنسول از یه کنسول دیگه بهتره
برعکس tlou2 یچی دیگس:D با اون شهرتی nd داره اگه شرکت سونی نبود یجورایی می تونست با راکستار هم رقابت کنه :D موضوع اینه که عناوین 2019 نینتندو در حد 2017ش نیستن چجوری می تونن حتی از نظر تجاری tlou2 کنار بزنن؟:D تازه ds.got. هم هستن tlou2 تنها نیست:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
برعکس tlou2 یچی دیگس:D با اون شهرتی nd داره اگه شرکت سونی نبود یجورایی می تونست با راکستار هم رقابت کنه :D موضوع اینه که عناوین 2019 نینتندو در حد 2017ش نیستن چجوری می تونن حتی از نظر تجاری tlou2 کنار بزنن؟:D تازه ds.got. هم هستن tlou2 تنها نیست:D

تلو 2 علی رغم تمام بزرگی اش هنوزم یه بازی هاردکور با رده سنّی بالائه...کنار زدنش از لحاظ تجاری نمیتونه چیز غیر ممکنی باشه! من خودم میتونم جای تو بشینم از موفّقیت کیفی تلو 2، بیشتر از خودت حرف بزنم :D ولی نمیتونم واقعاً بشینم بگم میتونه از پوکمون 2019 راحت بیشتر بفروشه! اسپایدی با اون بازاریابی خداگونه اش تو سه روز 3.4 میلیون فروخت. پوکمون نسل شیش بود فکر کنم(X,Y) تو دو روز 4 میلیون. پوکمون های عناوین کیفی عجیب غریبی نیستن، صرفاً هیولای تجاری اند.
این رو در مورد یه چیز به ظاهر ساده مثل Animal Crossing هم داریم. نسخه قبلش رو 3DS قشنگ 11 میلیون فروخته. از اون موقع فن بیس AC به واسطه اسمشی که قراره بیاد و بازی اش رو گوشی بیشترم شده.
و من هنوزم نمیگم لاین آپ 2019 نینتندو از سونی بهتره...نمیدونم چرا این تیکه رو اشتباه می فهمی :D
میگم لاین آپش عملاً تکمیله و تخیّلی... نمیشه بازارشو به هم ریخت... تلو 2 الان عنوانیه که میتونه راحت بهترین 2019 باشه ولی نمیتونه چیزی از هایپ 2019 نینتندو بکنه ببره.
===
من حقیقتاً از چیزی که از نمایش های تلو 2 دیدم و چیزی که از نمایش های تلو 1 یادمه، هیچ جوره اون بمبی که تلو یک بود رو تو دو نمی بینم....تلو یک رسماً نسل قبل رو به خفن ترین شکل ممکن بست و نسل بعدشو شروع کرد، سال اوّل عرضه PS4 اکثر دلیل ملّتی که نس قبل ایکس باکس یا ویی داشتند برا خرید یه PS4، باند خدای تلو یک بود. تلو یک تو همون تریلرهای اوّلش جدا از گرافیک فک بر اندازش یه سری کانسپت های خاص داستانی و گیم پلی ای داشت که دهن همه رو وا گذاشته بود. من واقعاً این موضوع رو از واکنش های تلو 2 نمیبینم....اکثراً به عنوان دنباله تلو یک در موردش هیجان زده اند.... یه هر حال هنوزم کاندید اصلی بهترین بازی سال بعده(اگه سال بعد بیاد البته)
البته یه بخشیش هم برمیگرده به خودم :D که کلّاً این نسل تنها چیزی که تحت تاثیرش بودم قبل عرضه God of War بود. حتی زلدا هم فکر نمی کردم چیز خاصی شه :D بعد عرضه دوهزاریم افتاد :D
===
این که ناتی داگ حقیقتاً در حد راکستار ارزش داره رو قبول دارم... ولی خب من همین نظر رو در مورد Nintendo EAD هم دارم...اینا الان عملاً نابغه ترین تیم سازنده ی ژاپن اند که خدا میدونه چند بار صنعت گیم رو لرزوندند.
ولی خب نکته اش این جاست که EAD سال بعد بازی خاصی نداره...معلوم هم نیست متروید پرایم 4 رو کی میسازه... عوضش سونی تلو 2 رو داره...منم حرفتو در این مورد قبول دارم...از نظر کیفی اگه سایبرپانک 2019 عرضه نشه واقعاً چیزی نیست سال بعد جلوش وایسه

• Like
Reactions: habibmp3

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
تلو 2 علی رغم تمام بزرگی اش هنوزم یه بازی هاردکور با رده سنّی بالائه...کنار زدنش از لحاظ تجاری نمیتونه چیز غیر ممکنی باشه! من خودم میتونم جای تو بشینم از موفّقیت کیفی تلو 2، بیشتر از خودت حرف بزنم :D ولی نمیتونم واقعاً بشینم بگم میتونه از پوکمون 2019 راحت بیشتر بفروشه! اسپایدی با اون بازاریابی خداگونه اش تو سه روز 3.4 میلیون فروخت. پوکمون نسل شیش بود فکر کنم(X,Y) تو دو روز 4 میلیون. پوکمون های عناوین کیفی عجیب غریبی نیستن، صرفاً هیولای تجاری اند.
این رو در مورد یه چیز به ظاهر ساده مثل Animal Crossing هم داریم. نسخه قبلش رو 3DS قشنگ 11 میلیون فروخته. از اون موقع فن بیس AC به واسطه اسمشی که قراره بیاد و بازی اش رو گوشی بیشترم شده.
و من هنوزم نمیگم لاین آپ 2019 نینتندو از سونی بهتره...نمیدونم چرا این تیکه رو اشتباه می فهمی :D
میگم لاین آپش عملاً تکمیله و تخیّلی... نمیشه بازارشو به هم ریخت... تلو 2 الان عنوانیه که میتونه راحت بهترین 2019 باشه ولی نمیتونه چیزی از هایپ 2019 نینتندو بکنه ببره.
===
من حقیقتاً از چیزی که از نمایش های تلو 2 دیدم و چیزی که از نمایش های تلو 1 یادمه، هیچ جوره اون بمبی که تلو یک بود رو تو دو نمی بینم....تلو یک رسماً نسل قبل رو به خفن ترین شکل ممکن بست و نسل بعدشو شروع کرد، سال اوّل عرضه PS4 اکثر دلیل ملّتی که نس قبل ایکس باکس یا ویی داشتند برا خرید یه PS4، باند خدای تلو یک بود. تلو یک تو همون تریلرهای اوّلش جدا از گرافیک فک بر اندازش یه سری کانسپت های خاص داستانی و گیم پلی ای داشت که دهن همه رو وا گذاشته بود. من واقعاً این موضوع رو از واکنش های تلو 2 نمیبینم....اکثراً به عنوان دنباله تلو یک در موردش هیجان زده اند.... یه هر حال هنوزم کاندید اصلی بهترین بازی سال بعده(اگه سال بعد بیاد البته)
البته یه بخشیش هم برمیگرده به خودم :D که کلّاً این نسل تنها چیزی که تحت تاثیرش بودم قبل عرضه God of War بود. حتی زلدا هم فکر نمی کردم چیز خاصی شه :D بعد عرضه دوهزاریم افتاد :D
===
این که ناتی داگ حقیقتاً در حد راکستار ارزش داره رو قبول دارم... ولی خب من همین نظر رو در مورد Nintendo EAD هم دارم...اینا الان عملاً نابغه ترین تیم سازنده ی ژاپن اند که خدا میدونه چند بار صنعت گیم رو لرزوندند.
ولی خب نکته اش این جاست که EAD سال بعد بازی خاصی نداره...معلوم هم نیست متروید پرایم 4 رو کی میسازه... عوضش سونی تلو 2 رو داره...منم حرفتو در این مورد قبول دارم...از نظر کیفی اگه سایبرپانک 2019 عرضه نشه واقعاً چیزی نیست سال بعد جلوش وایسه
اونجوری که اره بازیای نینتندو برای هر سنی هست که خب باعث میشه هایپش نخوابه اصن فاز نینتندو جداس دلیلی نداره مقایسه بشن:D
شک نکن tlou2 همون کاری رو میکنه که 1 کرد با این انیمیشنا خفن و خیلی چیزا که ما هنوز ندیدیم سیستم کرفتینگش قشنگ یه لول بالا تر از 1 هست انقدری نمایشش خفن بود که کارگردان تومب ریدر خیلی ببخشید رید به خودش :D
من دقیقا بر عکس شما که تلو2 رو قبول نداری من بعد از دوران snes دیگه نینتندو EAD و شرکتای دیگه نینتندو قبول ندارم بازی های 3D نینتندو بسیار برام خسته کننده و عذاب اوره:D کلا چیزی که توش روایت داستان درست حسابی نبینم حسابش نمی کنم باور کن mario.zelda یا حتی پوکمون هر قسمتشون تکراریه فرمولش همیشه همونه با کمی تغییر:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
اونجوری که اره بازیای نینتندو برای هر سنی هست که خب باعث میشه هایپش نخوابه اصن فاز نینتندو جداس دلیلی نداره مقایسه بشن:D
شک نکن tlou2 همون کاری رو میکنه که 1 کرد با این انیمیشنا خفن و خیلی چیزا که ما هنوز ندیدیم سیستم کرفتینگش قشنگ یه لول بالا تر از 1 هست انقدری نمایشش خفن بود که کارگردان تومب ریدر خیلی ببخشید رید به خودش :D
من دقیقا بر عکس شما که تلو2 رو قبول نداری من بعد از دوران snes دیگه نینتندو EAD و شرکتای دیگه نینتندو قبول ندارم بازی های 3D نینتندو بسیار برام خسته کننده و عذاب اوره:D کلا چیزی که توش روایت داستان درست حسابی نبینم حسابش نمی کنم باور کن mario.zelda یا حتی پوکمون هر قسمتشون تکراریه فرمولش همیشه همونه با کمی تغییر:D

نشون میده نظرامون قشنگ با هم فرق داره :D
ماریو و زلدا اتّفاقاً دو تا مجموعه اند که چند تا فرمول رو دارن همزمان میبرن جلو به طرز جالبی.
زلدای جدید در مقابل زلدا سه بعدی قدیمیا تغییراتش دقیقاً اندازه فرق دو تا GOW اخیره.
جدا از این که اگه بخوایم آماری نیگاه کنیم EAD شاید به مذاق بعضی ها خوش نیاد ولی موفّقیت هاش هم اندازه راکستار و ناتی ـه

• Like
Reactions: habibmp3

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
باور کن mario.zelda یا حتی پوکمون هر قسمتشون تکراریه فرمولش همیشه همونه با کمی تغییر
اتفاقا انقلابی ترین تغییرها رو نینتندو میاد رو بازیاش پیاده میکنه. شما اگه ماریو اودیسی رو بازی کرده بودی قطعا متوجه میشدی که حتی یک مرحله ماریو به اندازه یه بازی مستقل فرمول به قول خودتون به بازی تزریق کرده! من به شخصه اورواچ رو بین بازیای آنلاین بازی میکنم و یکی از ارزشمندترین بخش های این بازی اینه که هر قهرمان توانایی ها و گیمپلی کاملا منحصر به فردی داره. ماریو اودیسی رو از این جهت میتونم با اورواچ مقایسه کنم چون به وسیله کلاه ماریو (کپی) میشه جای کلی شخصیت قرار گرفت که هر کدوم منحصر به فرد هستن.. در وصف ماریو همین بس که یکی از مراحلش که تو برف و یخبندان بود یه مسابقه ریسینگ برگذار شد که باید برنده میشدیم! همون مسابقه که در قالب یه مینی گیم تو بازی وجود داشت به راحتی میتونه خودش یه بازی مستقل سرگرم کننده باشه ..
درباره زلدا هم که جزو مقدسات ما هستش :D یه مقدار تو تاپیکش خودم رو خالی کردم ولی خلاصه میکنم و میگم نه تنها خود سری زلدا رو از نو احیا کرد بلکه تعریفی جدید از مفهوم جهان باز به صنعت گیم ارائه داد که حتی استدیوهای بزرگ که احترام زیادی برای همشون قائل هستم باید چهارزانو بشینند و یاد بگیرن ... :)>-

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
@Z-fan حاجی بیا انگار با شما کار دارن. :D

Rumour: Metroid Prime 4 Release Date Leaked | The Nexus

شما کجا اینجا کجا :D

عجیب نیست لیک ـه
از لحاظ منطقی عجیب نیست درست باشه.
متروید پرایم 4 مهم ترین و هایپ ترین بازی نینتندوئه
اگه درست عین زلدا و ماریو و اسمش تبلیغ شه یکی از هایپ ترین های سال هم میشه کنار بقیه گنده ها

نینتندو هم همیشه گنده ترین Hit هاش رو ربع چهار سال میلادی عرضه می کنه تا عین چی فروش کنن

• Like
Reactions: Ludens

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
امسال هر جور شده باید رونمایی کنن الان که retro s سازندش نیست فقط وای به حالشون اگه اول شخص نسازنش یچی مثل other m بدن:D

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
امسال هر جور شده باید رونمایی کنن الان که retro s سازندش نیست فقط وای به حالشون اگه اول شخص نسازنش یچی مثل other m بدن:D
من فکر میکنم نهایتش E3 2019 گیم پلی از بازی نشون داده بشه، البته امیدوارم.
اول شخصیش که حتما دید اصلی اول شخصه به نظرم.
http://forum.bazicenter.com/attachments/76313/

آخرین ویرایش:

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr
ماریو ادیسه حتی هر مرحله اش هم تکرار مرحله قبلش نبود و تکراری نمیشد :-D
زلدا هم که باز هر نسخه کلی تغییرات داره و همین botw کلا یه بازتعریف جدید از زلدا داد (که خودم به شخصه جزو اون دسته محدود از طرفدارم که دوست داشتم خطی می‌موند!)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر