MetroExodus به صورت انحصاری بر روی استور اپیک منتشر خواهد شد

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,211
نام
∂αнмα
DyA7YUIWsAEaolQ.jpg

در یک خبر فوری مدیر Deep Silver ناشر بازی Metro Exodus خبر از انحصاری شدن بازی بر روی استور اپیک در پلتفرم PC داد ! کسانی که بازی رو پیش خرید کرده بودن همچنان میتونن بر روی استیم بازی رو تجربه کنن ولی از این به بعد بازی فقط بر روی استور اپیک بر روی پلتفرم PC قابل خرید خواهد بود

پ.ن 1 : بازی در حال حاضر بر روی استور استیم قابل فروشه ولی به زودی این قابلیت برداشته میشه
پ.ن 2 : بازی فقط برای یک سال انحصار استور اپیک هستش
پ.ن 3 : نسخه های فیزیکی بازی شامل کد استیم هستن

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
همین هم که اپیک نداره. فازت چیه؟

اولا که اون جدول بر مبنای امکانات استیم بوده و حالا استور های دیگه رو هم که اون امکان رو دارن مشخص کرده!:|

بعد هم استور چند ماهه اپیک با استیم شونصد ساله مقایسه میکنی و میگی استیم امکاناتش بیشتره و خب طبیعیه به مرور زمان یه سری امکانات اضافه شدن!:))

اون جدول مسخره هم خیلی تغییرات داشته از زمانی که منتشر شد و این دوستان رفتن یه قسمتشو بریدن بگن استیم خوبه!=))

فعلا که باید بازی ها رو یکسال دیرتر تجربه کنن طرفداران استیم و همین خودش گویای امکانات فوق بشری استیمه!=))

• Like
Reactions: Only Xbox

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,272
وای عجب امکاناتی!:o

پاشیم بریم استیم=))
فن همه چی دیده بودیم فن استور دیگه خیلی ستمه خدایی :)) مگه ارث باباته ؟ چیش به تو میرسه اخه انقدر اسپم میدی ؟ یعنی استور اپیک انقدر داغونه من نصب کردم اون رابط کاربری افتضاح رو دیدم
درجا پاکش کردم

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
فن همه چی دیده بودیم فن استور دیگه خیلی ستمه خدایی :)) مگه ارث باباته ؟ چیش به تو میرسه اخه انقدر اسپم میدی ؟ یعنی استور اپیک انقدر داغونه من نصب کردم اون رابط کاربری افتضاح رو دیدم
درجا پاکش کردم

من فن استور نیستم و طرفدار EPIC هستم و چیزی هم که به وضوح مشخصه وجود فنهای بیشمار استیمه!:Thumbdown:

حلا شما اینهمه فن استیم نمیبینی و منو میبینی فکر میکنم مشکل جای دیگس!:Shrewd:

همه ایراد ها تموم شد گیر دادن به رابط کاربری:blink:

رابط کاربری هم به مرور بهتر میشه و ببینیم دیگه مشکل چیه:Excited:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
تا الان چند تا از منابع معتبر مثل PCGamer و Rock Paper Shotgun به این قضیه واکنش نشون دادن و قریب به تمامی نظرات منفی بوده.
PC gamer گفته که بازی انحصاری احتمال داره ولو رو هم مجبور به عقد قرارداد با شرکت های مختلف برای انحصاری کردن بازی هاشون بکنه (با توجه به اینکه دیروز اولین بار ولو در مورد این قضایای اخیر اپیک نظر داد) و عملا بازی های بزرگ در دسترس روی PC رو بین استور ها تقسیم کنه، چیزی که مطمئنا هیچکس نمیخواد. و اینکه اپیک بیشتر به دنبال ضربه زدن به استیم هست تا بهبود سرویس های خودش و ارائه امکانات مفید. درواقع میخواد کاربرا رو به زور طرف خودش بکشه.
Rock Paper Shotgun (بلاگ انگلیسی کوچیک :D) هم گفته که این کار به جای اینکه کاربرا رو مجبور به استفاده از استور اپیک و خرید بازی از اون بکنه، موجب ضربه زدن به خود بازی میشه.
90% کاربرا ترجیح خواهند دادن که بازی رو پایرت کنن و یا تا سال دیگه صبر کنن و رو استیم با تخفیف 75% بخرنش تا اینکه دنباله رو یه حرکت "زوری و ناعادلانه" باشن. این خودش موجب کاهش ارزش بازار پی سی میشه و برا ناشرا از نظر مالی چالش برانگیزه (البته با توجه به پولی که اپیک میده این چالش تو طولانی مدت ایجاد میشه). درواقع اپیک بیشتر از اینکه رقیبی برای استیم باشه، داره پی سی گیمینگ رو با سیاست های اشتباه میکشه.
اپیک اگه میخواد با استیم رقابت کنه باید یه سرویس قابل اتکا و دوست داشتنی درست کنه، نه چیزی که فقط ممکنه در کوتاه مدت تعداد اندکی رو به زور به استفاده ازش وادار کنه.
===
به نظرم حرف RPS کاملا درست هست، از دیروز که این خبر منتشر شده میشه دید که اکثر نظر گیمر ها این بوده که بازی رو پایرت خواهند کرد و حتی کامنت های تاپ تو پیج خود مترو در مورد پول ندادن به ناشر هست. در حالی که که رزیدنت اویل 2 در 4 روز اول عرضه تونسته به یکی از سریع ترین فروش های چند سال اخیر بازی ها روی پی سی دست پیدا کنه. به نظر میرسه این کار سازنده ها بیشتر از اینکه طرفدارا رو طرف اپیک بکشونه موجب جذب شدنشون به بازی هایی مثل رزیدنت اویل 2 و ایس کامبت 7 که زیر قولشون نزدن شده و درواقع گل به خودی بوده به سود رقیب. :D

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
الله اکبر. استور اپیک هم فن بوی داره.

-------------------------

ولی یه پلتفرمی و درست کرد که بعید میدونم با این حرکت‌های انحصارگرایانه کسی بتونه باش رقابت کنه. مترو بین پی‌سی‌گیمر‌ها محبوبه ولی نه اینقدر.
خیلی‌ها تو استیم دارن زندگی می‌کنن. بلاگشون، مسنجرشون، کامیونیتیشون استیمه. بیای یه بازی رو ببری برای یک سال انحصاری کنی فقط و فقط به خود بازی لطمه می‌زنی.
استیم الکی استیم نشده. من حدود ۸ ۹ ساله استیمم و قدم به قدم پیشرفت و تحولش رو دیدم. کسی نمی‌تونه یه روزه بیاد و بازار و باش شریک شه.
سی‌دی‌ پروجکت اومد و گگ رو با استراتژی متفاوت ساخته و تونست مخاطب خودش رو جمع کنه. حتی بازی خودش هم انحصاری نکرد روی استورش. الان اپیک یه ایده رو کپی کرده و
از صدقه سر شبکه‌های اجتماعی که چندتا اینفلوئنسر تونست یه مخاطبی جمع کنه الان جو گرفتش که می‌خواد دنیا رو بگیره.

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
الله اکبر. استور اپیک هم فن بوی داره.

-------------------------

ولی یه پلتفرمی و درست کرد که بعید میدونم با این حرکت‌های انحصارگرایانه کسی بتونه باش رقابت کنه. مترو بین پی‌سی‌گیمر‌ها محبوبه ولی نه اینقدر.
خیلی‌ها تو استیم دارن زندگی می‌کنن. بلاگشون، مسنجرشون، کامیونیتیشون استیمه. بیای یه بازی رو ببری برای یک سال انحصاری کنی فقط و فقط به خود بازی لطمه می‌زنی.
استیم الکی استیم نشده. من حدود ۸ ۹ ساله استیمم و قدم به قدم پیشرفت و تحولش رو دیدم. کسی نمی‌تونه یه روزه بیاد و بازار و باش شریک شه.
سی‌دی‌ پروجکت اومد و گگ رو با استراتژی متفاوت ساخته و تونست مخاطب خودش رو جمع کنه. حتی بازی خودش هم انحصاری نکرد روی استورش. الان اپیک یه ایده رو کپی کرده و
از صدقه سر شبکه‌های اجتماعی که چندتا اینفلوئنسر تونست یه مخاطبی جمع کنه الان جو گرفتش که می‌خواد دنیا رو بگیره.
این طور که شما میگی هیچ استور دیگه ای تا اخر دنیا نباید رقیب استیم بشه
شرکت های دیگه چاره ای جز انحصار گرایی برای جذب مخاطب ندارن شما خودت بگو اگر اپیک بخواد استورش به یک استور قدرتمند و رقیب جدی تبدیل بشه فقط یه رابط کاربری و دادن امکانات کافیه؟؟؟؟؟
معلومه که نیست چون استیم توی این سال ها پادشاهی کرده هیچ استوره دیگه به این راحتی ها حریفش نمیشه
شرکت های مثل اپیک مجبورا با انحصاری کردن بازی ها روی استورشون مخاطب جمع کنن وگرنه چه دلیلی داره خود شما بری از استور اپیک خرید کنی؟
اتفاقا اگر یکی پیدا شده که بتونه حداقل تا 3 یا 4 سال دیگه شاخه ولو و استیم رو بشکنه همین اپیک هست وگرنه هیچ استوری حریف استیم نمیشه
الانم خود شما به عنوان کاربر وقتی همین مترو رو استور اپیک داره 10 دلار ارزون تر میده اگر خرید نکنی اشتباه کردی چه دلیلی داره وقتی یک استور با این تخفیف به میدون میاد بری 10 دلار اضافه تر به جیب اون گیب نویل گامبو:D بدی

• Like
Reactions: wii baz

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
رقابت تو بازار همیشه به نفع مصرف کننده تموم میشه. اپیک الان سرمایه و قدرت رقابت با ولو رو داره و همینطور ادامه بده ممکنه بتونه ولو رو هم مجبور به حرکت هایی کنه که قطعا به نفع طرفداراشه.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,316
شرکت های دیگه چاره ای جز انحصار گرایی برای جذب مخاطب ندارن شما خودت بگو اگر اپیک بخواد استورش به یک استور قدرتمند و رقیب جدی تبدیل بشه فقط یه رابط کاربری و دادن امکانات کافیه؟؟؟؟؟
معلومه که نیست چون استیم توی این سال ها پادشاهی کرده هیچ استوره دیگه به این راحتی ها حریفش نمیشه
شرکت های مثل اپیک مجبورا با انحصاری کردن بازی ها روی استورشون مخاطب جمع کنن وگرنه چه دلیلی داره خود شما بری از استور اپیک خرید کنی؟
اتفاقا اگر یکی پیدا شده که بتونه حداقل تا 3 یا 4 سال دیگه شاخه ولو و استیم رو بشکنه همین اپیک هست وگرنه هیچ استوری حریف استیم نمیشه
الانم خود شما به عنوان کاربر وقتی همین مترو رو استور اپیک داره 10 دلار ارزون تر میده اگر خرید نکنی اشتباه کردی چه دلیلی داره وقتی یک استور با این تخفیف به میدون میاد بری 10 دلار اضافه تر به جیب اون گیب نویل گامبو:D بدی
استاد این فقط تو یه سری از مناطق آمریکا 10 دلار ارزون تره. بقیه قاره ها مثل اروپا بعد مالیات تقریبا 6-10 یورو گرون تر در میاد استور اپیک:) اپیک هم میخواست رقابت کنه عرضه داشت قابلیت جدید برا استورش عرضه میکرد نه اینکه از این حرکت های چیپ بزنه که تو دراز مدت هیچ سودی نداره. همین valve این قابلیت رو میده که سازنده هر چقدر بخواد steam key بازی خودش رو بفروشه که 100 درصد سودش میمونه برا خود سازنده.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
تا الان چند تا از منابع معتبر مثل PCGamer و Rock Paper Shotgun به این قضیه واکنش نشون دادن و قریب به تمامی نظرات منفی بوده.
PC gamer گفته که بازی انحصاری احتمال داره ولو رو هم مجبور به عقد قرارداد با شرکت های مختلف برای انحصاری کردن بازی هاشون بکنه (با توجه به اینکه دیروز اولین بار ولو در مورد این قضایای اخیر اپیک نظر داد) و عملا بازی های بزرگ در دسترس روی PC رو بین استور ها تقسیم کنه، چیزی که مطمئنا هیچکس نمیخواد. و اینکه اپیک بیشتر به دنبال ضربه زدن به استیم هست تا بهبود سرویس های خودش و ارائه امکانات مفید. درواقع میخواد کاربرا رو به زور طرف خودش بکشه.
Rock Paper Shotgun (بلاگ انگلیسی کوچیک :D) هم گفته که این کار به جای اینکه کاربرا رو مجبور به استفاده از استور اپیک و خرید بازی از اون بکنه، موجب ضربه زدن به خود بازی میشه.
90% کاربرا ترجیح خواهند دادن که بازی رو پایرت کنن و یا تا سال دیگه صبر کنن و رو استیم با تخفیف 75% بخرنش تا اینکه دنباله رو یه حرکت "زوری و ناعادلانه" باشن. این خودش موجب کاهش ارزش بازار پی سی میشه و برا ناشرا از نظر مالی چالش برانگیزه (البته با توجه به پولی که اپیک میده این چالش تو طولانی مدت ایجاد میشه). درواقع اپیک بیشتر از اینکه رقیبی برای استیم باشه، داره پی سی گیمینگ رو با سیاست های اشتباه میکشه.
اپیک اگه میخواد با استیم رقابت کنه باید یه سرویس قابل اتکا و دوست داشتنی درست کنه، نه چیزی که فقط ممکنه در کوتاه مدت تعداد اندکی رو به زور به استفاده ازش وادار کنه.
===
به نظرم حرف RPS کاملا درست هست، از دیروز که این خبر منتشر شده میشه دید که اکثر نظر گیمر ها این بوده که بازی رو پایرت خواهند کرد و حتی کامنت های تاپ تو پیج خود مترو در مورد پول ندادن به ناشر هست. در حالی که که رزیدنت اویل 2 در 4 روز اول عرضه تونسته به یکی از سریع ترین فروش های چند سال اخیر بازی ها روی پی سی دست پیدا کنه. به نظر میرسه این کار سازنده ها بیشتر از اینکه طرفدارا رو طرف اپیک بکشونه موجب جذب شدنشون به بازی هایی مثل رزیدنت اویل 2 و ایس کامبت 7 که زیر قولشون نزدن شده و درواقع گل به خودی بوده به سود رقیب. :D

ببین اینا داستانه همش و حالا سالی 4 تا بازی بزرگ روی استیم منتشر میشه و میخوای مخاطب ها استقبال نکنن!:D

اویل هم به صورت کلی ازش استقبال شده نه فقط روی استیم که!:-w

این موضوع کرک بازی کردن هم مسخره ترین چیزیه که شنیدم و اولا که معلوم نیست بازی ها کرک بشن بعد هم طرف که سختشه بره چند تا کلیک جای دیگه انجام بده همون بهتر که اون بازی رو انجام نده!:-$

اپیک بازی انحصاری میکنه ملت غر میزنن و نمیخوان برن از اون استور خرید کنن و شما انتظار داری در شرایط عادی بتونه مشتری های استیم جذب کنه(:|

چیزی که مشخصه اینه که اپیک با تعداد خیلی زیادی بازیساز همکاری میکنه که از آنریل انجین استفاده میکنن و همین خودش بزرگترین فشار میتونه به استیم بیاره!>:D<

در کل همین که توی چند ماه اینطوری تونسته بازار PC رو بهم بریزه خودش نشون دهنده قدرت بالاشه:-bd

• Like

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
این قضیه سی دی کی رو یکی بیاد شفاف سازی کنه، اگر همچین ویژگی ای کاملا اوکی کار میکنه! چرا اینقدر بحث سر حق 30% ایی استیم هست... اصلا این استورهای ثالث به خاطر اون حق قابل توجه 30% ای ولو شکل گرفتند

اینکه رقابت باعث پیشرفت میشه و این حرفا هم من قبول دارم ولی شخصا قشنگ درک میکنم یکسری چرا میگن دوست نداریم روی چنتا استور مختلف قانونی بازی بخریم. من خودم الان دوتا ایمیل اصلی دارم (جیمیل به خاطر اندروید و یاهو از قدیم) قشنگ یک گوشه ذهنم این وسواس هست چرا یکی نیستند!!!

• Like
Reactions: Natural Killer

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
استاد این فقط تو یه سری از مناطق آمریکا 10 دلار ارزون تره. بقیه قاره ها مثل اروپا بعد مالیات تقریبا 6-10 یورو گرون تر در میاد استور اپیک:) اپیک هم میخواست رقابت کنه عرضه داشت قابلیت جدید برا استورش عرضه میکرد نه اینکه از این حرکت های چیپ بزنه که تو دراز مدت هیچ سودی نداره. همین valve این قابلیت رو میده که سازنده هر چقدر بخواد steam key بازی خودش رو بفروشه که 100 درصد سودش میمونه برا خود سازنده.

عزیزم قیمت گذاری هر منطقه دست خود سازنده بازی هست و به اپیک چه ربطی داره توی روسیه گرون تر گذاشته ناشر یا مثلا اروپا که شما میگی!:blink:

قابلیت جدید میشه بفرمایید چی بزاره که مخاطب جذب کنه؟:Thinking:

هر 2 هفته بازی مجانی میده و کلی هم بازی انحصاری کرده و میخوای چی کار کنه دیگه!:bored:

در مورد استیم کی هم قبلا من توضیح دادم و اصلا قابلیت پولسازی برای ناشر نیست و الکی ازش دفاع نکنید!:Neutral:

طرف روی استیم بفروشه 30 درصد برمیداره استور و حالا اگه بخواد این 30 درصد نده باید استیم کی بازی رو ببره خودش جای دیگه بفروشه و خب طبیعتا جای دیگه هم مجانی نیست و حالا به فرض که مجانی بود و کدوم گیمر میاد بازی که روی استیم 60 دلاره رو جای دیگه کد استیمش 60 دلار بخره که این وسط 30 درصد به ولو سود نرسه!:Thumbdown:

مگه اینکه حالش خوب نباشه اینکارو بکنه!:Shrewd:

این قضیه سی دی کی رو یکی بیاد شفاف سازی کنه، اگر همچین ویژگی ای کاملا اوکی کار میکنه! چرا اینقدر بحث سر حق 30% ایی استیم هست... اصلا این استورهای ثالث به خاطر اون حق قابل توجه 30% ای ولو شکل گرفتند

اینکه رقابت باعث پیشرفت میشه و این حرفا هم من قبول دارم ولی شخصا قشنگ درک میکنم یکسری چرا میگن دوست نداریم روی چنتا استور مختلف قانونی بازی بخریم. من خودم الان دوتا ایمیل اصلی دارم (جیمیل به خاطر اندروید و یاهو از قدیم) قشنگ یک گوشه ذهنم این وسواس هست چرا یکی نیستند!!!

قسمت سی دی کی توضیح دادم و بازم خواستی کامل تر بگم!:bash:

در مورد ایمیل هم طبیعتا همه دوست دارن همه چیز یکپارچه باشه ولی شما برای هر وسیله و دستگاهی معمولا اکانت خاص خودشو داری و این موضوع هم کاملا طبیعیه چون شرکت ها با هم رقابت میکنن و هر شرکتی میخواد کاربران خودش رو اونجوری که میخواد مدیریت کنه در نتیجه این موضوع ایراد نیست!:Victory:

آخرین ویرایش:
  • Like

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
میشه یکم توضیح بدی این امکانات که میگی دقیقا چیه؟:))

من میخوام بیام فقط بهم بگو چی هستن که زودتر بیام!:D
اون جدول رو به ادم نابینا نشون میدادم عقلش قبول میکرد
شما مثل این که نه چشم داری نه عقل برای دیدن
خوش باشی با استور اپیک فیل=)):))

• Like
Reactions: only sony

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
فعلا که باید بازی ها رو یکسال دیرتر تجربه کنن طرفداران استیم و همین خودش گویای امکانات فوق بشری استیمه!=))
الان به نظر شما استیم باید چیکار کنه که اپیک نیاد بازی انحصاری استورش کنه؟ بیاد درصدها رو کاهش بده اپیک دیگه انحصاری نمیکنه؟ بیاد امکاناتش رو از این هم بیشتر کنه اپیک دیگه انحصاری نمی کنه؟ بیاد بازی انحصاری خودش کنه اپیک دیگه انحصاری نمیکنه؟ به نظرتون مشکل در اینجا استیم هست یا اپیک که باعث میشه مثلا من یک سال دیرتر یه بازی رو تجربه کنم؟

همه ایراد ها تموم شد گیر دادن به رابط کاربری:blink:
دقیقا مشکل اصلی هم همین هست. یکی از ابتدایی ترین و در عین حال اساسی ترین مواردی که باید یک استور داشته باشه رو اپیک ارائه نمیده. همین وخامت اوضاع رو می رسونه. پیشنهاد می کنم مقاله RPS رو در این مورد بخونید. تو یک قسمتی از مقاله میگه اینکه استور اپیک بد هست به خودی خودش مشکل نیست اما وقتی می خواد با استیم رقابت کنه، همین یک مشکل بزرگ هست.
Such basic things done so badly. And so much more (try to find a search button on the Store page…), but this isn’t an article about why the Epic Store is crappy – it’s one that’s saying that it’s crappy is a problem when they’re already trying to perform coups.

باز می خوام ارجاع بدم به مقاله RPS که به خوبی توضیح میده که چرا اپیک راه درست رو برای رقابت با استیم انتخاب نکرده.
میگه که کسانی که مجبورن مترو رو از اپیک بخرن، صرفا میخرن و بازیش می کنن و برمیگردن به استیم و استور هیچ ارزش دیگه ای براشون نداره و باعث ایجاد وفاداری نمیشه این کارها.

Metro will sell far fewer copies for being on Epic and not Steam. This won’t affect developer and publisher 4A and Deep Silver in the short-term, because Epic will most likely have paid them outrageous amounts of money for the exclusivity. As they will most likely have paid to everyone else who’s signing on for these one-year spoiler deals. But I confidently predict it won’t actually help Epic. Because even the people who are willing to buy Metro, or whatever, over there will just put it in the app next to Fortnite, and then switch back to Steam to browse upcoming releases.

You doubt this? Think about the last time you had to use Ubisoft’s awful UPlay? Or even EA’s not-that-terrible Origin? See.

چند قسمت خوب دیگه هم از RPS قرار میدم و پیشنهاد می کنم دوستان بخونن.
If it’s going to work, Epic has to create a platform and store that people want to use, not one they’re forced to use. And they can pay off developers and publishers to sacrifice sales until their money runs out, but it won’t engender loyalty. Honestly, it’ll just mean they’re thought of as an annoyance as big as anything released on the godforsaken Windows Store.

Annoying people, hogging games to yourself to try to force your store onto players, making PC gaming more inconvenient rather than less: none of this is going to help Epic, nor make the Epic Store competitive with Steam. Being better than Steam would. And it would be far better for them to spend the presumably astonishing amounts of money they’re using to secure exclusives on creating a Steam-beating piece of software.

رقابت تو بازار همیشه به نفع مصرف کننده تموم میشه. اپیک الان سرمایه و قدرت رقابت با ولو رو داره و همینطور ادامه بده ممکنه بتونه ولو رو هم مجبور به حرکت هایی کنه که قطعا به نفع طرفداراشه.
در حالت کلی این حرف درسته ولی این انحصاری کردن ها به نفع من مصرف کننده نیست. به نظرم اگه همین الان استیم بیاد درصدهاش رو کاهش بده باز هم چیزی تغییر نمی کنه. یعنی باز اپیک به انحصاری کردن بازیها ادامه میده. از این ور هم شاید استیم مجبور بشه بازی های دیگه رو انحصاری کنه که جوی شبیه به کنسول ها رو برای پی سی به وجود بیاره که به نظر من زیاد جالب نیست. در کل حرف من اینه که این راه درست برای رقابت نیست. فعلا اپیک فقط با بروت فورس داره جلو میره و این کارها برای کوتاه مدت جواب میده.

View attachment 100623

به نظرم اگه استیم ذره ای برا فن بیس خودش ارزش قاعل ـه اولا Share Cut رو میزنه ازش دوما اونم سر کیسه شل میکنه وگرنه همینه که هست سرزنش کردن سازنده که نشد حرف !
متاسفانه همونطور که بالاتر گفتم. به نظرم اگه استیم این کارهایی که شما میگید رو بکنه هم چیزی تغییر نمیکنه. باز شاهد این انحصاری کردن ها خواهیم بود. چون پشتوانه اصلی اپیک پولش هست. استیم هم 100% از نظر پول مشکلی نداره و می تونه بیاد بازی ها رو انحصاری استور خودش بکنه ولی از این طرف خود من هم دوست ندارم استیم این کار رو بکنه. حالا کاری به اینکه این بیزنس هست و این حرفا ندارم. ولی خوب این کاهش درصد دریافتی در کل میتونه قدم مثبتی باشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر