Metro Exodus

نسخه جدید سری محبوب Metro در مراسم 2017 E3 و در کنفرانس مایکروسافت به طور غافلگیرانه ای معرفی شد!

وقایع بازی Metro Exodus در سال 2036 و در یک جهان آخرالزمانی که بیش از 20 سال پیش طی یک جنگ اتمی ویران شد جریان داد. بازی داستان نسخه قبلی یعنی Metro: Last Light و اندینگ 'Redemption' را ادامه می دهد. بازیکنان دوباره کنترل Artyom را بر عهده خواهند داشت که در خرابه های مسکو قدم میگذارد. شخصیت اصلی بعدی که در این نسخه بازخواهد گشت Anna هست که الان همسر Artyom شده است.

بازی توسط استودیو 4A Games در دست ساخت است و توسط Deep Silver در سال 2018 برای پلتفرم های PS4, Xbox One, PC منتشر میشود.

Last edited by a moderator:

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
آقا این بازی Open Worldش خیلی اذیت میکنه؟!
نسخه گلدش شده ۲۰$ اما خیلی نگرانم بخش جهان بازش کاری کنه پشیمون شم اساسی :D اصن نمیتونم تصور کنم با این استایل گیم‌پلی و ریلستیک طور بودنش چطور میشه تو محیط بزرگ رفتو آمد کرد
چنتا مپ اپن ورلد مپ اولی به شخصه خیلی بدم اومد و باعث شد بازی دراپ کنم ولی بعد به زور و ضرب مپ اول رو رد کردم ولی مپای بعدی واقعا خوب بود. کلا بازی هر چی میره جلو بهتر میشه یکی 2 تا مرحله آخرشم جزو بهترینای مترو بنظرم. ولی خب مپ اولش خیلی نچسبه.:D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
چنتا مپ اپن ورلد مپ اولی به شخصه خیلی بدم اومد و باعث شد بازی دراپ کنم ولی بعد به زور و ضرب مپ اول رو رد کردم ولی مپای بعدی واقعا خوب بود. کلا بازی هر چی میره جلو بهتر میشه یکی 2 تا مرحله آخرشم جزو بهترینای مترو بنظرم. ولی خب مپ اولش خیلی نچسبه.:D

اوه اوه. داستان شد :D
سیستم کرفتینگشو دیدم تعریف میکنن ملت. ریسورس قشنگ پیدا میشه تو محیط؟ ساید کوئستاش خوبن؟ ریوارد خاصی میدن یا همینجوری فقط تموم میکنی که سرگرم شی؟ :D
هوش مصنوعی هم میدونم همچنان باقالین و البته شوتینگ و کاستومایز اسلحه هم عالی طبق معمول :D

• Like
Reactions: AM!R

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سیستم کرفتینگشو دیدم تعریف میکنن ملت. ریسورس قشنگ پیدا میشه تو محیط؟ ساید کوئستاش خوبن؟ ریوارد خاصی میدن یا همینجوری فقط تموم میکنی که سرگرم شی؟ :D
هوش مصنوعی هم میدونم همچنان باقالین و البته شوتینگ و کاستومایز اسلحه هم عالی طبق معمول :D
ساید کوئستا بعضیاش یک سری آیتم یا اسلحه این جور چیزا تهش پیدا میشه یک سریش هم روی پایان بازی تاثیر میزاره مثلا کار خوب بکنی به پایان خوب نزدیک تر میشی. ریسورس هم کما بیش روی نرمال همه جا ریخته من تو بازی به ندرت به مشکل برخوردم. :D

• Like
Reactions: NaViiDii

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,995
نام
احمد
اگه دنبال پلات کردن و صد در صد کردن بازی نیستی اصلا نمیخواد کل مپ رو بگردی ، هر فصل چند تا ماموریت سنگین رو نقشه هستش، فقط میتونی اونا رو دنبال کنی، بازی بشدت لذت بخش و فوق العادست، ماموریت های اصلی بازی بشدت عالی هستن، شوتینگ بازی هم خیلی سنگینه باید حوصله داشته باشی، فصل پاییز بازی هم برای من مثل فصل پاییز لست اف اس 1 واقعا لذت بخش بود، بازی از سه بخش بیابانی، برفی، جنگلی ، تشکیل شده، تنها مشکلی که شخصا با بازی داشتم مشکل هوش مصنوعی بد بازی بود که نسبت به 2 بازی قبلی واقعا خیلی عقب گرد بود که حتما حتما توصیه میکنم اگر خریدی، حتما رو درجه سختی نرمال به بالا بازی کن تا چالش بازی اون حس زنده موندن رو القا کنه، داستان بازی هم واقعا نسبت به قبل عالی و احساسی شده.

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857

حقیقتا سخته مقاومت کردن و نخریدنش :D
عجب باقلوایی شده رو PS5
شوتینگ بازی خیلی سنگینه و یکم طول میکشه بهش عادت کنی
دو مرحله اول که open word طراحی شدن با اختلاف مضخرفترین و بی هدفترین مراحلین که تا حالا رفتم،بعدش که بازی خطی میشه خیلی بهتر میشه
مدیریت ماسک اکسیژن سختترین کاره تو بازی
در کل دوشماره قبلی اتمسفر بهتری داشتن

Moh rahimi

کاربر سایت
Jun 12, 2017
259
سلام دوستان این آپدیت ps5 برای این بازی مگه رایگان نیست؟ آپدیت جدید از دیشب میزنم چیزی نیومده....گفته بودن دیروز میاد ولی من نسخه ps4 رو روی ۵ دارم ولی آپدیتی نیست براش!!!!

Efikiller

کاربر سایت
Nov 20, 2016
561
نام
Erfan
سلام دوستان این آپدیت ps5 برای این بازی مگه رایگان نیست؟ آپدیت جدید از دیشب میزنم چیزی نیومده....گفته بودن دیروز میاد ولی من نسخه ps4 رو روی ۵ دارم ولی آپدیتی نیست براش!!!!
بازی کلا به صورت جداا عرضه شده اپدیتی نیست شما باید دوباره نسخه ps5 بازی رو دانلود کنی

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,921
نام
نـــــــویـــــــــد
خب بالاخره بازی رو گرفتم بعد کلی استخاره :D
امروز که یعنی دیروز جمعه :D شروعش کردم به شکل عجیبی جذبم کرد و مپ اول بازی رو تموم کردم و زمستون به پایان رسید. گشتو گذار توی مپ اصلا خسته کننده نبود برام و بازی هم به خوبی ریوارد میداد به خاطر چرخیدن تو محیط. کلی خرتو پرت واسه سلاحای مختلف و آرمورم و بقیه تجهیزاتم پقوا کردم. طبق معمول اتمسفر و صداگذاری بازی بی نقصه. به خوبی حس میکنی که تو دنیایی هستی که تو جنگ اتمی نابود شده. محیط سرد و مُرده و ترسناکی که شنیدن هر صدایی خوف میندازه به جونت. صدای شلیک کردن واقعا عالی و لذتبخشه. مانسترای مختلف همه جا هستن و خیلی بهتره که باهاشون درگیر نشی که البته کار سختیم هست! هم اینکه خیلی پیگیرن هم شوتینگ بازی اینقدر خوبه دوس داری همیشه با یکی درگیر باشی. داستان بازی خوب بوده تا اینجا همونطور که خوب شروع شد. گوش دادن به داستانای کرکترای همراهت خیلی خوب و جالبه. مخصوصا کاتیا که اضافه میشه بهمون و در مورد گذشتش حرف میزنه. یا گوش دادن به صحبتای آنا. سیستم کاستومایز اسلحه عالیه. با هر تغییر عملا شکل و کاربرد اسلحه عوض میشه. جزئیات اسلحه‌ها هم خیلی خوبه. گرافیک بازی عالیه. ۶۰فریم ثابت و کلی افکت زیبا و چشم نواز و تغییرات آبو هوا مثل بارون و برفو و طوفان و در کنار اینا RT که خیلی جذابتر کرده بازی رو از نظر بصری. کوئستای اصلی خیلی خیلی خوب بودن تا اینجا که اومدم. تنها مشکلی که داشتم با لیپ سینک بوده و حرکات دستشون موقع دیالوگ گفتن که همیشه یا عقبه یه جلو :D یعنی وقتی دیالوگ میگن‌، عکس‌العملشون با چیزی که میگن هم خونی نداره. چندجا دیده بودم که اشاره کردن به این مشکل. ولی خب وُیس اکتینگا خیلی خوبن خوشبختانه و همچنان میشه لذت برد از شنیدن دیالوگا. به طور کلی تا اینجا همه چیز عالی بوده و بزرگ شدن مپ هم فعلا اذیت نکرده تا در ادامه ببینیم چی میشه. ضمن اینکه اگه خواستید بازی رو شروع کنید، شب نرید بیرون خطرناکه :D
یادم رفت از قطارش بگم. خیلی حس خوبیه وقتی سوار قطار هستی و میری بیرون به مناظر اطراف نگاه میکنی. واقعا خوب و قشنگ ساختن محیط بازی رو.

موفق باشیم

آخرین ویرایش:

AM!R

کاربر سایت
Sep 10, 2011
5,063
نام
AmiR
خب بالاخره بازی رو گرفتم بعد کلی استخاره :D
امروز که یعنی دیروز جمعه :D شروعش کردم به شکل عجیبی جذبم کرد و مپ اول بازی رو تموم کردم و زمستون به پایان رسید. گشتو گذار توی مپ اصلا خسته کننده نبود برام و بازی هم به خوبی ریوارد میداد به خاطر چرخیدن تو محیط. کلی خرتو پرت واسه سلاحای مختلف و آرمورم و بقیه تجهیزاتم پقوا کردم. طبق معمول اتمسفر و صداگذاری بازی بی نقصه. به خوبی حس میکنی که تو دنیایی هستی که تو جنگ اتمی نابود شده. محیط سرد و مُرده و ترسناکی که شنیدن هر صدایی خوف میندازه به جونت. صدای شلیک کردن واقعا عالی و لذتبخشه. مانسترای مختلف همه جا هستن و خیلی بهتره که باهاشون درگیر نشی که البته کار سختیم هست! هم اینکه خیلی پیگیرن هم شوتینگ بازی اینقدر خوبه دوس داری همیشه با یکی درگیر باشی. داستان بازی خوب بوده تا اینجا همونطور که خوب شروع شد. گوش دادن به داستانای کرکترای همراهت خیلی خوب و جالبه. مخصوصا کاتیا که اضافه میشه بهمون و در مورد گذشتش حرف میزنه. یا گوش دادن به صحبتای آنا. سیستم کاستومایز اسلحه عالیه. با هر تغییر عملا شکل و کاربرد اسلحه عوض میشه. جزئیات اسلحه‌ها هم خیلی خوبه. گرافیک بازی عالیه. ۶۰فریم ثابت و کلی افکت زیبا و چشم نواز و تغییرات آبو هوا مثل بارون و برفو و طوفان و در کنار اینا RT که خیلی جذابتر کرده بازی رو از نظر بصری. کوئستای اصلی خیلی خیلی خوب بودن تا اینجا که اومدم. تنها مشکلی که داشتم با لیپ سینک بوده و حرکات دستشون موقع دیالوگ گفتن که همیشه یا عقبه یه جلو :D یعنی وقتی دیالوگ میگن‌، عکس‌العملشون با چیزی که میگن هم خونی نداره. چندجا دیده بودم که اشاره کردن به این مشکل. ولی خب وُیس اکتینگا خیلی خوبن خوشبختانه و همچنان میشه لذت برد از شنیدن دیالوگا. به طور کلی تا اینجا همه چیز عالی بوده و بزرگ شدن مپ هم فعلا اذیت نکرده تا در ادامه ببینیم چی میشه. ضمن اینکه اگه خواستید بازی رو شروع کنید، شب نرید بیرون خطرناکه :D
یادم رفت از قطارش بگم. خیلی حس خوبیه وقتی سوار قطار هستی و میری بیرون به مناظر اطراف نگاه میکنی. واقعا خوب و قشنگ ساختن محیط بازی رو.

موفق باشیم
نوید (رزیدنت ایول سابق:D ) تحریکم کردی بخرمش چون خیلی دو دل و چند دل بودم ، ولی تشویق م کردی برم سراغ ش.
معمولی گرفتی یا گلدش رو؟
چون شنیدم DLC هاش خیلی خوبن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر