Metro Exodus

نسخه جدید سری محبوب Metro در مراسم 2017 E3 و در کنفرانس مایکروسافت به طور غافلگیرانه ای معرفی شد!

وقایع بازی Metro Exodus در سال 2036 و در یک جهان آخرالزمانی که بیش از 20 سال پیش طی یک جنگ اتمی ویران شد جریان داد. بازی داستان نسخه قبلی یعنی Metro: Last Light و اندینگ 'Redemption' را ادامه می دهد. بازیکنان دوباره کنترل Artyom را بر عهده خواهند داشت که در خرابه های مسکو قدم میگذارد. شخصیت اصلی بعدی که در این نسخه بازخواهد گشت Anna هست که الان همسر Artyom شده است.

بازی توسط استودیو 4A Games در دست ساخت است و توسط Deep Silver در سال 2018 برای پلتفرم های PS4, Xbox One, PC منتشر میشود.

Last edited by a moderator:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
بازی از لحاظ مشکل فنی مثل افت فریم و باگ و ... به هیچ عنوان اذیت نمیکنه ( لااقل منو تا الان اذیت نکرده) ولی این لودینگ طولانی مدتش روی اعصابه. یه جوریه که شما میتونی بازی رو استارت بزنی و تا زمانی که بخواد وارد بازی شه بری آب چای بزاری یه بار هم بری دست به آب و برگردی :))
خوبه که ، با آرامش خیال و بدون فشار بازی میزنه. فردا معضلات کلیه هم پیدا نمیکنی

• Like
Reactions: deadkin and kamyy

mamad street

کاربر سایت
Mar 28, 2012
362
نميدونم چرا توقعم از گرافيكش خيلي بالاتر بود شايد بخاطر اون نمايش اوليش تو كنفرانس مايكروسافت ! چون بعد از اون ديگه تريلر گيم پلي ازش نديدم. در بهترين حالت يه بازي متوسط رو به بالاس ولي برا منكه فن مترو ام و نسخه هاي قبلشم دوس داشتم تجربه ي سرگرم كننده و خوبيه

• Like
Reactions: kamyy

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
حدود ۵ ساعت بازی کردم.
اول از همه برام جالب بود ببینم این مشکل لودینگ که برخی دوستان میگن‌ کجاس؟
من لودینگ بالاتر از ۱۰ قانبه توی بازی ندیدم فعلا. وقتی که میگیری و میخوای دوباره بازیو ادامه بدی و برگردی به اخرین چک پوینت، حدود ۱۰ ثانبه طول میکشه که به شدت طبیعیه!
جز اون هم من‌لودینگی ندیدم. اگر بخوای چپتر سلکت‌کنی لودینگش طولانی تره و یکیس برای من حدود ۶۰-۶۵ ثانیه زمان برد. جز اون دیگه‌لودینگی ندیدم. شاید پچ اومده براش و من‌بی‌خبرم.
حالا بریم‌سراغ بازی. اول از همه گرافیک. واقعا عالیه. جزو بهترین ها توی این نسله (اول شخص). اتمسفر بازیو دوس داشتم واقعا. احساس دلتنگی برای محیط، داخل تونل و زیرزمین دو نسخه ی قبل رو نداشتم. بزرگ‌شدن محیط برام لذت بخش بود.
شوتینگ بازی خیلی سخت و سنگین تر شده. واقعا نشونه گیری و تیر اندازی نیاز به تمرین داره و واقعا سنگینه. ینی تقریبا به اندازه ی کنترل rdr2 سنگین :D
روایت داستان دقیقا همون چیزی بود که‌میخواستم. لحظات استرس زا و شوکه کننده واقعا زیاده. نحوه ی روایت داستان تا اینجا که بازی کردم نه تنها کسل کننده نبوده بلکه لذت بخش بوده.
هوش مصنوعی عالی نیس ولی خوبه. به جاش درجه ی سختی بازی روی نرمال به حد خوبی بالا هست. از طرفی مهمات و لوازم مورد نیاز برای بقا کم هست توی بازی که خوب به خوبی به بازیکن حس بقا و دقت در نحوه ی کردنش میده.

اما چندتا ایراد میخواستم بگیرم:
۱-مهمترین چیزی که زد تو ذوقم ، سرعت بازی و سنگینی حرکت دوربین بود. راه رفتن واقعاااا سنگینه. اینطرف اونطرف کردن دوربین واقعااا سنگینه. اثلا و ایدا به سبکی و روونیه نسخه های قبل نیس. همین مورد گیم‌پلی بازیو سخت کرده و از همه مهمتر نشونه‌گیری و اکشن بازیو با دشواری همراه کرده. ای کاشششش که ۶۰ فریم‌بود. این مورد به نظر من‌بزرگترین مشکل بازیه که اگه من‌منتقد بودم ۱‌نمره فقط برای این کم‌ میکردم. عادت کردن به بازی واقعا نیاز به زمان داره و اگر کسی حوصله نداشته باشه قطعا به بازی سر این موصوع نمره ی پایین میده.

۲-صداگذاری: با صدای راه رفتن اصلا حال نکردم. شما روی زمین‌راه که میرید صدای پاتون خیلی عجیبه. ان‌ار ۵۰ تا پا دارید. صدای پا به جای "تق - تق (یکی برای پای راست و یکی پای چپ) ، صدای " تق - تق - تق - تق - تق -تق" میاد (اونم به صورت‌پشت سر هم). واقعا این مورد از چنین‌بازی ای بعیده و اصلا دوس نداشتم.

۳-یک سری باگ های ریز هم داره که میتونم‌چشمپوشی کنم و احتمالا با پچ حل میشه.

در کل تجربه ی بازی تا اینجا برام لذت بخش بود. ولی باید بهش عادت کنین. پون بازی واقعااااا سنگینه. توقع یک اکشن تند و روون و سریع نداشته باشین.

تا اینجا ۸.۵ میدم به بازی.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
یه ساعت از بازیو انجام دادم
گرافیک خیلی بالانیست
یه سری لوکیشن تکراری در نسخه قبل اینجام هست
ارتیوم اصلاحرف نمیزنه
لودینگ دفعه اولی که بازیو ران میکنید اون زیاد طولانیه
از همه بدتر برامن گلیچ شده تروفی نمیده:|

آخرین ویرایش:
  • Like

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
گرافیک خیلی بالانیست
ارتیوم اصلاح ف نمیزنه
شما اگه نسخه ی قبلیو بازی کرده بودی ، قطعا میدونستی که آرتیوم در متن بازی صحبت نمیکنه. کلا ادم ساکت و کم‌حرفی هست. فقط در لودینگ بازی موقع تعریف خاطرات و انچه گذشت صحبت‌میکنه (و در نسخه های قبلی در حد یک یا دو کلمه در یک جای خاص). :D
شما با ۱ ساعت بازی به کدوم لوکیشنی رسیدی که توی نسخه ی قبل بود :/ اصا این بازی توی بیرون از مترو اتفاق میفته. سوار قطار میشن. اصا این لوکیشن ها تو کل تاریخ‌ مترو نبوده که بخواد تکرار بشه.
با ۱ ساعت بازی کردن هم یا تروفی نمیگیری(چون تروفی ای وجود نداره براش)، یا اگر بگیری فقط ۱ تروفی میده و جز اون هیچ تروفی ای داده نمیشه که اونم مربوط به داستان هست و محاله گلیچ بشه و نده :D
اونم اسمش لودینگ نیس. کات سین هست. اینکه شما میخوای بدون فهمیدن داستان بزنی همه چیو رد کنی مشکل بازی نیس :D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
شما اگه نسخه ی قبلیو بازی کرده بودی ، قطعا میدونستی که آرتیوم در متن بازی صحبت نمیکنه. کلا ادم ساکت و کم‌حرفی هست. فقط در لودینگ بازی موقع تعریف خاطرات و انچه گذشت صحبت‌میکنه (و در نسخه های قبلی در حد یک یا دو کلمه در یک جای خاص). :D
شما با ۱ ساعت بازی به کدوم لوکیشنی رسیدی که توی نسخه ی قبل بود :/ اصا این بازی توی بیرون از مترو اتفاق میفته. سوار قطار میشن. اصا این لوکیشن ها تو کل تاریخ‌ مترو نبوده که بخواد تکرار بشه.
با ۱ ساعت بازی کردن هم یا تروفی نمیگیری(چون تروفی ای وجود نداره براش)، یا اگر بگیری فقط ۱ تروفی میده و جز اون هیچ تروفی ای داده نمیشه که اونم مربوط به داستان هست و محاله گلیچ بشه و نده :D
همشونو بازی کردم تو گیمر کار م زده اصلا یادم نبود حرف نمیزنه
لوکیشن‌های اول اول بازی تونسخه قبل بودن
من یه مرحله اولو رفتم نداد الان وسطهای مرحله دو هستم
اونجا که سوار ماشین میشن بعد باهاشون درگیر میشی بعد باید بری دنبال زنش

• Like

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
همشونو بازی کردم تو گیمر کار م زده اصلا یادم نبود حرف نمیزنه
لوکیشن‌های اول اول بازی تونسخه قبل بودن
من یه مرحله اولو رفتم نداد الان وسطهای مرحله دو هستم
اونجا که سوار ماشین میشن بعد باهاشون درگیر میشی بعد باید بری دنبال زنش
تا اینجا که تعریف کردی هیچ تروفی ای وجود نداره. اصا تروفی برای این جای کار تعریف نشده دوست عزیزم.
ارتیوم هگ کلا شخصیت ساکتی هست. من‌ دلیل واقعیشو نمیدونم. ولی من حس میکنم چیزیبهش گذشته که اینطور شده. چون بالاخده موقع تعریف وقایع حرف میزنه. توی نسخه های قبلی یه بار قطار داشت میفتاد و ارتیوم گفت "ف#اک".
گرافیک هم شاید سلیقه ی شماس. اما چیزی که تمام سایتا گفتن این بود که گرافیک عالیه. حالا شاید شما دوس نداشتی.
۱ ساعت بازی کردن هم زمان مناسبی برای قضاوت نیس. ایشالله بازی کنید بیشتر و خوشتون بیاد.

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
من لودینگ بالاتر از ۱۰ قانبه توی بازی ندیدم فعلا. وقتی که میگیری و میخوای دوباره بازیو ادامه بدی و برگردی به اخرین چک پوینت، حدود ۱۰ ثانبه طول میکشه که به شدت طبیعیه!

لودینگ اولیه بازی! زمانی که میخوای وارد دنیای بازی بشی نه چک پوینت ها ..

=-=-=-=-=-=-=

این سیستم کرفت کردن و شخصی سازی اسلحه ها خیلی لذت بخشه :D یه دوربین نایت ویژن هم پیدا کردم لامصب خیلی کاربردیه :D

• Like
Reactions: Red Ѵ

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
998
نام
امیر حسین
لودینگ اولیه بازی! زمانی که میخوای وارد دنیای بازی بشی نه چک پوینت ها ..

=-=-=-=-=-=-=

این سیستم کرفت کردن و شخصی سازی اسلحه ها خیلی لذت بخشه :D یه دوربین نایت ویژن هم پیدا کردم لامصب خیلی کاربردیه :D
اگه‌منظورت اونیه‌که سوار قطاره و داره تعریف میکنه خ ب اون کات سین هست.خیلی از‌بازی ها کات سینش اجباریه. جز اون هم من لودینگی ندیدم. شاید چون دیجیتالی خریدم پچ‌اومده. نمیدونم

• Like

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
اوپنینگ بازی رو رفتم و افسوس خوردم‌ که چه قدر توی نسل هشتم عناوینی شبیه به مترو که توی نسل هفتم باهش خاطره داشتیم کم هست یا نیس اصلا ! عناوینی مثل همین مترو ، بایوشاک ، بوردرلندز ، ... توی این نسل واقعا جاشون خالی هست . اما خداروشکر مترو یه روحی دمید توی این شوترهای بافکر و داستانی .
بازی دقیقا همون چیزی بود که توی نمایشهای نشون داد ( البته تو کنسولای بین نسلی) گرافیک بازی توی نسل هشتم هم خودنمایی میکنه و هنوزم احساس میکنید سازنده ها با وسواس این کار رو انجام دادن . بازی تو همین دو ساعتی که رفتم پر بود از نورپردازی زیبا و محیط با جزییات و البته با کمی افت فریم توی محیط شلوغ .
گیم پلی و خصوصا شوتینگ بازی هم به نظرم یه قدم رو به جلو بوده . سازنده ها اینبار گیم پلی بازی رو سنگین تر و واقعی تر کردن تا کاملا برید توی دنیای مترو . کاملا باید با فکر از کاورتون بیاید بیرون تا به راحتی تو تیرس گلوله ها جوون ندید .بازی از اولین نسخه اش به نظرم دنبال واقعی تر کردن تجربه شونینگ بود که الان به نظرم کاملا بهش دست یافته .
وقتی اسلحه دستتون میگیرین کاملا باهش رابطه برقرار میکنید و سنگینیشو حس میکنید که خیلی لذت بخش هست (مخصوصا موقع ریلود و نشونه گیری ) .
اما توی همین بخش شوتینگ و اسلحه کار باوسواس دیگه سازنده ها صداگذاری اسلحه هاس که اونم بازم واقعی شده ، طوری که اگر صدای تی ویتون زیاد باشه با بیس زیاد و یکی بیرون اتاق بشنوه فکر میکنه اسلحه واقعیه صداش .
بخش داستانی تنها چیزی که من تو اپنینگ دیدم شخصی تر شدن داستان برای ارتیوم و حضور پر رنگ آنا (یعنی همسرتون :D) بود که میتونه کارهای انگیزشی باهتون بکنه ! میتونه نکته مثبت باشه تو ادامه بازی .ضمن اینکه شروع بازی هم داستان جذاب روایت میشه و کند روایت نمیشه . با اوپن شدن مراحل جلوتر ممکنه کمی افت کنه روایت بازی اما عوضش بازی اوپن میشه .
این لودینگ طولانی هم که میگفتین من ندیدم اصلا.

خلاصه حتما از بازی حمایت کنید چون یکم داره به بازی کم لطفی میشه.متای بازی هم روی pcکه بیشترین نقد رو داشت 84شد که نشون میده مترو یه عنوان واجب هست برای تجربه.
حمایت کنید اگر میخواید شوتر داستانی بافکر که داره هر روز کمتر میشه واسمون بمونه .
مشکلات فنی به نظرم مهم ترین مشکل بازی هست که با اپدیتها در اینده بهتر میشه .

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
گرافیک خیلی بالانیست
ارتیوم اصلاحرف نمیزنه
پس چیزی جدیدی نسبت به قبلی ها نداره ؟؟

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
موندم وقتی بازی کرک شد بگیرم یا نه ....

سیستمم قوی هست ولی از بازی های جهان باز و گشت زدن و دور ور گشتن خوشم نمیاد ... ( تایمم کم هست)

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
بازی از نظر گرافیکی می تونست بهتر هم باشه یک مقدار پولیش بیشتری نیاز داشت آپدیت هم اومد ولی بعضی باگ ها و ایراد های گرافیکی رو رفع نکرد. از اونجایی که من خیلی به این بازی علاقه دارم سعی میکم اینا رو نادیده بگیرم ولی برای هر کس دیگه ای نقطه منفی هست. صدا گذاری بازی هم مشکل دار متاسفانه بعضا صدا ها روی هم میاد یا موسیقی و دیالوگ ها تداخل پیدا میکنه. این مرحله ولگا تو بازی رو تازه تموم کردم چقدر حس استالکر و داشت و خوب بود همین باعث شد تمام این ضعف ها رو نادیده بگیرم.

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
به اولین مرحله اوپن بازی که رسیدم لودینگ طولانی بازی رو دیدم ، اما خوشبختانه بازی موقعی که خرابکاری کنید یا کشته بشید لودینگ سریعی داره (در حد ده ثانیه فکر کنم) .
تو بعضی نقدا خوندم که اوپن شدن به روایت داستان صدمه زده اما حالا که خودم رفتم می بینم خیلی هم خوب پیاده سازی شده و اگر اوپن نمیشد بازی نمیتونست اون حس بقا رو بهتون منتقل کنه چون بقا توی محیط بزرگی که پر از خطر هست خیلی لذت بخش تره.
میگن این بازی رو با فال اوت مقایسه نکنید اما به نظرم این نسخه از فال اوت هم فال اوت تر شده .توی محیط اوپن بازی که میگردید افراد مختلفی رو می بینید و ماموریت انجام میدید و از قضا پاداش خوبی هم میگیرید ، بازی برای افرادی که طرفدار سری فال اوت هستن (مثل خودم) خیلی لذت بخش هست از این لحاظ و انکار نشدنی یه سری شباهتهای بازی .
محیطهای بازی رو با مپ حتما مو به مو بگردید چون واقعا پاداش خوبی داره براتون ، محیط ها پر از اپگریدای اسلحه و حتی لباس که خیلی کاربردین .مثلا من تا قبل از گرفتن اپگرید فقط ۹۰ تا تیر میتونستم حمل کنم اما با اپگرید این عدد دو برابر شد ! به خاطر همین گشتن مپ برای بقا خیلی ضروریه .
چرخش شبانه روز هم عالی بود ، مثلا من به یه کمپ عصر حمله کردم و تا از اونجا در اومدم شب شده بود و ماه خودنمایی میکرد اما محیط از اون طرف چون شب شده بود پر از خطر بود و من باید میرفتم حتما کمپ بخوابم .
خلاصه واقعا بازی لذت بخش تر از نسخه های قبلی شده با اوپن شدنش و سازنده ها از این اوپن شدن که میتونست باعث خسته کننده شدن بازی بشه خیلی خوب استفاده کردن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر