Metro Exodus

نسخه جدید سری محبوب Metro در مراسم 2017 E3 و در کنفرانس مایکروسافت به طور غافلگیرانه ای معرفی شد!

وقایع بازی Metro Exodus در سال 2036 و در یک جهان آخرالزمانی که بیش از 20 سال پیش طی یک جنگ اتمی ویران شد جریان داد. بازی داستان نسخه قبلی یعنی Metro: Last Light و اندینگ 'Redemption' را ادامه می دهد. بازیکنان دوباره کنترل Artyom را بر عهده خواهند داشت که در خرابه های مسکو قدم میگذارد. شخصیت اصلی بعدی که در این نسخه بازخواهد گشت Anna هست که الان همسر Artyom شده است.

بازی توسط استودیو 4A Games در دست ساخت است و توسط Deep Silver در سال 2018 برای پلتفرم های PS4, Xbox One, PC منتشر میشود.

Last edited by a moderator:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
نمیدونم والله یا دوستانی که بازی کردن بازی براشون خیلی خفن نبوده یا نتونستن هایپ شن یا اینکه اگه هایپ شدن نتونستن خوب توصیفش کنن:D
توضیحاتی که از تجربه دوستان خوندم انگار داشتن یه بازی متوسط توصیف میکردن. خواهشم اینه که برا چنین بازی ای بیشتر توضیح‌بدید. به تجربه ی فعلیتون نمره بدید. از سیستم شوتینگ و کرفت اسلحه که‌رکن اصلیه بازی هست بگید. از گرافیک فنی و هنری بیشتر بگید. از هوش مصنوعی بگید.
من تنها حسی که از خوندن تجربه ی بازی این دو عزیز گرفتم این‌بود که یه‌بازی در‌حد متای ۸۰ بازی کردن :D یه کم‌بیشتر توصیح بدید چنین بازی ای‌که براش سالها صبر کردیم.
خودم چون پری اوردر کردم روز عرضه میتونم‌بازی کنم.
مرسی
شما نکنه انتظار یـ بازی متا 90 داری ؟؟؟ نسخه ی های قبلی با همه تعریفی که ازشون میشه متاشون 80 شده اینم نباید زیاد انتظار خاصی داشته باشید متاش 80 بشه خیلی کارا کردن بیشترم بشه که دیگه رسما واسه فن های بازی میشه بهشت در کل زیاد انتظاراتتون رو بالا نبرید که بعدا بخوره تو ذوقتون ....

• Like
Reactions: kamyy

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
شما نکنه انتظار یـ بازی متا 90 داری ؟؟؟ نسخه ی های قبلی با همه تعریفی که ازشون میشه متاشون 80 شده اینم نباید زیاد انتظار خاصی داشته باشید متاش 80 بشه خیلی کارا کردن بیشترم بشه که دیگه رسما واسه فن های بازی میشه بهشت در کل زیاد انتظاراتتون رو بالا نبرید که بعدا بخوره تو ذوقتون ....
دقیقا چرا نباید داشته باشم؟
بله من‌ انتطار ۸۸ تا ۹۰ دارم. چون هم‌محیط ها گسترده تر‌شده ، هم انواع محیط ها توی بازی هست، هم‌گرافیک فوق العاده شده، هم سیستم کرفت اسلحه ی فوق العاده توی بازی هست. به نظرم‌تمام المان های یه بازی شاهکارو داره. اینکه حالا مولتی نداره یعنی دیگه‌ بمیره هم‌بالا ۹۰ نمیاد؟
و این خیلی مضحک هست که چنین‌بازی ای با چنین پیشرفت های عظیمی نسبت به دو نسخه ی قبلی، بازم بگیم نه این متاش ۸۰ میشه حدودا. یعنی برای یه‌بازی سینگل پلیر هررررر کاری بکنن نمیتونه بالا ۸۰‌ بشه؟
نسخه های قبلی طبیعتا گستردگی این نسخه رو نداشتن. شما به محیط ها نگاه کنین‌ میفهمین. این همه پیشرفت از نظر من یعنی بالاتر رفتن متا نسبت به قبلیا.

• Like
Reactions: Jack cooper

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
دقیقا چرا نباید داشته باشم؟
بله من‌ انتطار ۸۸ تا ۹۰ دارم. چون هم‌محیط ها گسترده تر‌شده ، هم انواع محیط ها توی بازی هست، هم‌گرافیک فوق العاده شده، هم سیستم کرفت اسلحه ی فوق العاده توی بازی هست. به نظرم‌تمام المان های یه بازی شاهکارو داره. اینکه حالا مولتی نداره یعنی دیگه‌ بمیره هم‌بالا ۹۰ نمیاد؟
و این خیلی مضحک هست که چنین‌بازی ای با چنین پیشرفت های عظیمی نسبت به دو نسخه ی قبلی، بازم بگیم نه این متاش ۸۰ میشه حدودا. یعنی برای یه‌بازی سینگل پلیر هررررر کاری بکنن نمیتونه بالا ۸۰‌ بشه؟
نسخه های قبلی طبیعتا گستردگی این نسخه رو نداشتن. شما به محیط ها نگاه کنین‌ میفهمین. این همه پیشرفت از نظر من یعنی بالاتر رفتن متا نسبت به قبلیا.
اگه به گستردگی باشه که باید متای AC ها هر روز بیشتر از قبل بشه ؟ یا این همه بازی که دارن OW میشن باید متا بالا بگیرن ؟ این بازی همیشه همین بوده که هست گرافیک همیشه بنچمارک بوده چیزی عجیبی نبوده سیستم کرفتینگش پیشرفت کرده ولی بازم چیزی نیست که بگیم مثلش رو تو این نسل ندیدیم در کل شما انتظارت خیلی بالاست بله اگه بگی از راکستار زیر 90 انتظار ندارم انتظار به جایی ولی 4A از همون اول یـ استدیو نسبتا کوچیک بوده با پروژ جاه طلبانه کسی انتظار متای 90 نداره اگه شما دارید پس کاملا در اشتباهید دیگه خود دانید ! در آخر هم بگم که انتظارات بالا به تجربه بازی ممکنه لطمه بزنه همون جور که انتظارات پایین ممکنه لذت بردن از بازی رو دو چندان کنه دیگه خودتون میدونید
پ.ن : اینو بگم که کسی از متا 90 بدش نمیاد ولی باید یکم واقع بین باشیم

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
اگه به گستردگی باشه که باید متای AC ها هر روز بیشتر از قبل بشه ؟ یا این همه بازی که دارن OW میشن باید متا بالا بگیرن ؟ این بازی همیشه همین بوده که هست گرافیک همیشه بنچمارک بوده چیزی عجیبی نبوده سیستم کرفتینگش پیشرفت کرده ولی بازم چیزی نیست که بگیم مثلش رو تو این نسل ندیدیم در کل شما انتظارت خیلی بالاست بله اگه بگی از راکستار زیر 90 انتظار ندارم انتظار به جایی ولی 4A از همون اول یـ استدیو نسبتا کوچیک بوده با پروژ جاه طلبانه کسی انتظار متای 90 نداره اگه شما دارید پس کاملا در اشتباهید دیگه خود دانید ! در آخر هم بگم که انتظارات بالا به تجربه بازی ممکنه لطمه بزنه همون جور که انتظارات پایین ممکنه لذت بردن از بازی رو دو چندان کنه دیگه خودتون میدونید
پ.ن : اینو بگم که کسی از متا 90 بدش نمیاد ولی باید یکم واقع بین باشیم
مثال مناسبی رو انتخاب نکردید برای قیاس. Assassins خیلب وقته به یه بازیه تجاریه سالانه تبدیل شده که زیر تصمیمات اشتباه یوبی سافت از یه جا به بعد نابود شد.ضمن اینکه اساسینس از نسخه ی اول هم محیط گسترده داشت تا حدودی. اساسینس دچار تکرار شد و طبیعتا افت کرد. از جمله اینکه‌ماموریت های فرعیش تکرارس و بی معنی شد.
کما اینکه اخرین نسخه ی اساسینس نقدهای مثبت و سبزش به شدت زیاد بود و متاسفانه چند سایت کشیدنش پایین. کما اینکه نسخه ی ایکس وان با ۳۷ نقد هنوز متاش ۸۷ هست. اما مترو خیلی تغییرات و ایده های جاه طلبانه ای رو برای این نسخه پیاده کرد. پس طبیعتا نباید اساسینس رو با این بازی مقایسه کرد. حالا فردا متای مترو میاد. من خودم ۸۸ پیشبینی میکنم. اما اگه ۸۶ هم بشه بازم‌مشکلی ندارم. ولی زیر ۸۶ انتظار ندارم.
امیدوارم به حقش برسه.

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
ایشالا که بازی خوبی بشه و نمراتش انقدری خوب بشه که سازندگانش به ساختن نسخه بعد یا آی پی جدید سینگل پلیر ترغیب بشن..
دوس ندارم چنل GVMERS تو یوتیوب یه Rise and fall هم برای سری Metro بسازه

GVMERS

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
ایشالا که بازی خوبی بشه و نمراتش انقدری خوب بشه که سازندگانش به ساختن نسخه بعد یا آی پی جدید سینگل پلیر ترغیب بشن..
دوس ندارم چنل GVMERS تو یوتیوب یه Rise and fall هم برای سری Metro بسازه

GVMERS
متاسفانه با این روند صنعت گیم بازیهای سینگل پرمحتوا دارن جاشونو به بازیهای انلاین ابکی میدن .
دوستانی که بازیرو تجربه کردند افت فریم داره یا نه ؟

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
متاسفانه با این روند صنعت گیم بازیهای سینگل پرمحتوا دارن جاشونو به بازیهای انلاین ابکی میدن .
دوستانی که بازیرو تجربه کردند افت فریم داره یا نه ؟
من که افت فریمی ندیدم. کلا وضعیت تکنیکی بازی عالی به نظر میرسه.

• Like
Reactions: Jack cooper

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,360
نام
Ǝـــحـــســـان
حتما میخوام نظرت رو در مورد هوش مصنوعی دشمنای انسانی و شوتینگ بازی بدونم ....
درباره هوش‌مصنوعی من پیشرفت خاصی نسبت به قبل ندیدم. به نظرم تغییر خاصی نکرده (با توجه تا جایی که بازی کردم میگم).
اما شوتینگ بازی واقعا خوبه و نسبت به خیلی از بازیای امروزی سخت‌تره. هدشات کردن دشمنا راحت نیست و مهمات هم خیلی کم گیر میاد. این بار بیشتر به جای اینکه تیر و Medkit گوشه و کنار دنیای بازی بذارن، مواد لازم برای کرفتینگ گذاشتن که همه اون بخشارو پوشش میده. اما اگر سوالت اینه که نسبت به قبل پیشرفتی کرده یا نه باید بگم این‌‌جا هم باز تغییر خاصی تو گان‌پلی ندیدم! :D تا اینجا بیشتر همون سختی و سنگین بودن شوتینگ توجهم رو جلب کرده.
کرفت هم مثل بقیه بازیاست. یسری خرت و پرت تو محیط هست که جمع میکنید. بعضی آیتم‌ها رو مثل Medkit و فیلتر ماسک‌ها رو میتونید با استفاده کوله پشتی بسازید یا اینکه اتچمنت اسلحه‌ها رو عوض کنید. قبلا باید کلی صبر میکردی تا به یه ایستگاه یا پایگاهی برسی تا اسلحه‌ها رو عوض کنی. اما اینجا اتچمنت رو از یه اسلحه برمیداری و همون لحظه میندازی رو تفنگ خودت! :D
برای بقیه موارد هم باید یه Workbench گیر بیارید. این میزهارو برای تمیز کردن اسلحه‌ها هم استفاده می‌کنید که خیلی مهمه. وقتی سلاحتون کثیف بشه عملا دیگه یجورایی از کار میوفته و به درد نمیخوره.
درباره کاراکترهای فرعی هم دوستمون یه توضیحاتی داد. پیش هر کدومشون که برید باهات حرف میزنن که خیلی هم جالبه! :D اما خب بعضی وقتا دیگه حوصله‌سربر میشه. :D
در کل اگر بخوام بگم الان بازی واقعا حس یه AAA واقعی رو میده. بزرگتر شدن محیط ها هم خیلی به این موضوع کمک کرده. یکسری چیز میز دیگه هم اضافه کردن که باید خودتون بازی کنید تا ببینید. خلاصه اینکه منتظر یه Survival واقعی باشید. پیش‌بینی متا سخته چون بازی یسری اشکالات ریز و درشت مثل لودینگ‌های طولانی (مخصوصا وقتی وارد یه محیط جدید میشید یا وقتی که میخواید ادامه بازی رو برید) و باگ‌های عجیب (یه صحنه کاراکتر همراهم کلا از حرکت ایستاد و نمیشد کاری کرد. آخر مجبور شدم به چک پوینت برگردم) داره. ولی خب قطعا 80+ هست.
پ.ن: جمع کردن کالکتیبل‌ها هم خیلی سخت شده. :-" دیگه مثل قبل روشن نیستن و معمولا هر کدومشون یه شکل متفاوت دارن.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
لودینگ ورود به بازی بر روی نسخه PS4 Pro و بعد از گرفتن دی وان پچ به حجم ۳ گیگ

چه خبره!!!! تحمل هرمشکل فنی در بازی رو دارم، از افت فریم و باگ بگیر تا آخر ولی هیچجوره با لودینگ طولانی نمیتونم کنار بیام!

• Like
Reactions: SHAYAN1999

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,883
نام
حسين
چه خبره!!!! تحمل هرمشکل فنی در بازی رو دارم، از افت فریم و باگ بگیر تا آخر ولی هیچجوره با لودینگ طولانی نمیتونم کنار بیام!

بازی از لحاظ مشکل فنی مثل افت فریم و باگ و ... به هیچ عنوان اذیت نمیکنه ( لااقل منو تا الان اذیت نکرده) ولی این لودینگ طولانی مدتش روی اعصابه. یه جوریه که شما میتونی بازی رو استارت بزنی و تا زمانی که بخواد وارد بازی شه بری آب چای بزاری یه بار هم بری دست به آب و برگردی :))

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
2019-02-13-19_36_40-Metro-Exodus-for-PlayStation-4-Reviews-Metacritic.jpg
تا الان که متاش خوب بوده من با اتمسفر و داستان بازی حال میکنم اما اسلحه های بازی نه ارتیوم یکی از شخصیت های مورد علاقم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر