شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
Feb 2, 2013
1,167
نام
میلاد
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
داداش منم حکایت خودت رو دارم...
اما...
هنوز این خبر در حد شایعست زیاد جدی نگیر قضیه
دوم بالفرض ک این خبر صحت داشته باشه... من ب هیچ وجه تن ب PC نخواهم داد
هزارتا دنگ و فنگ داره فقط برا اجرا کردن بازی ها... دیگه بقیه ی مسائل بماند...

Sent From Sony Xperia Z2

بیشتر مشکلات با نصب آخرین ورژن net frame work،directx, آپدیت کارت گرافیک حل میشه
ضمن اینکه شما نباید مشکلات مربوط به کرک رو به پای PC و شرکت سازنده بازی بنویسی!

Sent from my iPhone using Tapatalk

mohsenjyubi201

کاربر سایت
Jun 17, 2011
559
سکوت سونی داره اذیت میکنه از اون طرف برگشتن گفتن که ما پاسخی به این شایعات نمیدم هم بدتر تقریبا داره غیر مستقیم تایید میکنه که واقعیته.

وگرنه به این جو منفی سریع پایان میداد. البته 70 80 درصد منفیه خیلیا موافق هم هستن متاسفانه.

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
این همه بحث برای یه شابعه اغراق شده! مگه سونی دیوانست که همچین کاری کنه. نهایتش یه مدل اسلیم میده بیرون با یه سری امکانات جانبی بهتر و مصرف کمتر. خیلی بخواد تو اجرای بازی ها بهتر باشه در حد اینه که چمیدونم پایداری اجرای بازیها بیشتر باشه. اصلا و ابدا چنین کاری نمیکنه. اونهم با قابلیت اجرای 4k/60 برای همه بازی ها! اینکه رسما میشه کنسول نسل بعدی(یا شایدم دو نسل بعد)

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
اینکه توقع شما خیلی بالاست به اصل قضیه ربطی نداره :D شما حسودی میکنی الان کسی بتونه با PCـش GTA 5 رو 4K 60fps بازی کنه؟ نه جان من حسودی میکنی؟ :D. 4 تا فریم بالا پایین 2 تا افکت کم یا زیاد نمیتونه محتوای بازی رو تغییر بده.
بعد این شایعه مسخره ست شاید بشه 6-7 سال دیگه کنسول اینطوری ساخت ولی الان نمیشه.
من موندم چرا اصلا شرکتا کنسول جدید میدادن این چند ۱۰ ساله. همون PS1 هم جوابگو بود دیگه. هرکی هم ۴ تا فریم و ۲ تا افکت بیشتر می‌خواست می‌رفت همون PC رو می‌خرید. والا این ملت هم بیکارن‌ها.

یعنی در راه تایید این حرکت سونی کلا فلسفه کنسول و تغییر نسل و همه اینا رو رفت زیر سوال
علی جان نکنه شما وقتی ps4 خریدی انتظار داشتی که بازی های کراس جن با نسل قبل عملکرد یکسانی داشته باشند ...؟:D
همون جوری که علی خودت وقتی ps4 رو خریدی به دلیل اینکه پول دادی این انتظار رو داشتی که همون اول نسل بازی های کراس جن روی ps4 عملکرد بهتری نسبت به ps3 داشته باشن
همین حس رو هم افرادی دارن که قراره پول بیشتری بدن و کنسول جدید رو تهیه کنن

چطور این حس باید برای شما خوب باشه برای دیگران نه؟:D
یه تفاوت خیلی بزرگ اینجا وجود داره. اون دارنده محترم PS3 هفت سال از اون کنسول و بازی‌های بیشمارش لذت برده در حالی که اکثریت ماها داشتیم با PS4 مون ۳ سال ریمستر بازی‌های قدیمی رو تجربه می‌کردیم (یا اسیر بازی‌های کراس جن بودیم).

خداییش نمیدونم چطور درک این مسئله که این حرکت اصلا درست نیست و همه جوره یه توهین به مشتری به حساب میاد براتون سخته.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
داداش منم حکایت خودت رو دارم...
اما...
هنوز این خبر در حد شایعست زیاد جدی نگیر قضیه
دوم بالفرض ک این خبر صحت داشته باشه... من ب هیچ وجه تن ب PC نخواهم داد
هزارتا دنگ و فنگ داره فقط برا اجرا کردن بازی ها... دیگه بقیه ی مسائل بماند...

Sent From Sony Xperia Z2
دنگ و فنگ چی؟نصب بازی رو pc به همون راحتی گذاشتن دیسک تو کنسوله

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
از همون اول نسل و قیمت 399$ و بازی های ریمستر معلوم بود این نسل به جایی نمیرسه ! یه کنسولی که واقعا میخواست اختلاف نسل ایجاد کنه حداقل عین پی اس 3 باید 599$ قیمتش میشد. انویدیا هم شکاف بین پی سی و کنسول رو زیاد کرد و نتیجش شد این.

hqdead

کاربر سایت
Dec 27, 2015
293
چرا متوجه نمیشید این اتفاق قطعا میفته چون vr به سخت افزار قوی تری از ps4 نیاز داره چون باید حداقل تو 60 فریم اجرا بشه که تا الان بازی در خور ۶۰ فریم نداشتیم در ps4 و قرار هم نیست vr بازیهای 2d و مینی گیم 60 فریم داشته باشه با این همه رقیب قدرتمند
توقع ندارین سونی بیاد محصول جدیدشون فدای چنتا نظر مخالف کنه که؟

• Like
Reactions: sadegh93

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
من موندم چرا اصلا شرکتا کنسول جدید میدادن این چند ۱۰ ساله. همون PS1 هم جوابگو بود دیگه. هرکی هم ۴ تا فریم و ۲ تا افکت بیشتر می‌خواست می‌رفت همون PC رو می‌خرید. والا این ملت هم بیکارن‌ها.
نه دیگه زدی تو خاکی :D. مثالی هم که زدی از بیخ مشکل داره :D. کوانتوم بریک توی سه حالت انجام میشه PC متوسط XB1 نرمال و High end PC ویژوال رویایی (4 تا فریم بالا پایین 2 تا افکت کم یا زیاد). درحالی که به هیچ وجه من الوجوه Shadow of the Colossus یا God of War روی سخت افزار تاریخ مصرف گذشته PS1 قابل اجرا نبودن.
حالا، PS4 ما همون نرماله قضیه ست PS4K هم HE-PC که حتما قیمت زیره 899$ نداره :D 5-6 سال کار داره 4K بشه استاندارد و قیمتش مناسب بشه الانم اگر سونی همچین حرکتی بخواد بزنه فقط پولش رو حروم میکنه چون نه کسی حاضره بخاطره 4 تا قابلیت فنسی اون همه پول بده و نه کسی 4K TV داره که بخواد ازش استقاده بکنه.

• Like
Reactions: Dreamy

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
نه دیگه زدی تو خاکی :D. مثالی هم که زدی از بیخ مشکل داره :D. کوانتوم بریک توی سه حالت انجام میشه PC متوسط XB1 نرمال و High end PC ویژوال رویایی (4 تا فریم بالا پایین 2 تا افکت کم یا زیاد). درحالی که به هیچ وجه من الوجوه Shadow of the Colossus یا God of War روی سخت افزار تاریخ مصرف گذشته PS1 قابل اجرا نبودن.
حالا، PS4 ما همون نرماله قضیه ست PS4K هم HE-PC که حتما قیمت زیره 899$ نداره :D 5-6 سال کار داره 4K بشه استاندارد و قیمتش مناسب بشه الانم اگر سونی همچین حرکتی بخواد بزنه فقط پولش رو حروم میکنه چون نه کسی حاضره بخاطره 4 تا قابلیت فنسی اون همه پول بده و نه کسی 4K TV داره که بخواد ازش استقاده بکنه.
نه بابا چرا نشه؟ به ۷-۸ تا لودینگ به هر محیط GoW اضافه میکنی، تکسچراش هم میکنی با تکسچرای کشیده و بدون جزییات جایگزین میکنی، افکت سلاح‌ها که لازم نیستن، تعداد دشمنا رو هم میاری پایین، فریم هم میره روی ۴-۵ و بازی قشنگ روی PS1 هم قابل اجراست. فقط همونطوری که گفتی کافیه یه چندتا افکت و یه مقدار فریم از بازی کم بشه، همین.

یا اصلا PS3 رو مثال بزنیم. حالا چه کاریه U4 بخواد اینقدر جزییات داشته باشه، بهرحال چندتا افکت و مسائل گرافیکی بی اهمیتن دیگه. اصلا نیازی نبود U4 رو ببرن انحصاری نسل بعدش کنند. یه ۴۰-۵۰ تا افکت ازش میزدن، فریم هم میاوردن همون ۱۵-۲۰، این جرییات بی اهمیت و الکی گرافیک تکنیکی هم کم میکردن قشنگ روی PS3 اجرا میشد. چه کاریه اصلا آوردنش روی PS4.

فریدون این ۴ تا افکت و فریم که میگی دقیقا نسل جدید رو تعریف میکنند. همین QB روی تنظیمات Super Low و با حذف یه سری جزییات و بخش‌ها روی نسل قبل هم قابل اجراست و اگه قرار بود همه همچین طرز فکری داشته باشن هیچوقت این بازی به این صورتی که داریم میبینیم وجود نمی‌داشت.

بازم میگم این حرکت سونی به هیچ وجه به نفع گیمرا نیست و کلا فلسفه کنسول رو زیر سوال میبره و به نظرم همونطوری که احد چند صفحه قبل گفت میتونه به نابودی کنسول‌ها ختم بشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,196
نام
ماکان
به نظر من امدن PS4.5 اگه منو برای خرید مجدد کنسول مجبور نکنه بد نیست، یعنی حداقل برای من مهم نیست، اما اگه باعث بشه برای تجربه یه بازی مجدد کنسول بخریم افتضاح بده. یه جورایی فلسفه کنسول میره زیر سوال.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
واقعا مسخرست. دقیقا توهین به 35-40 میلیون نفری هست که کنسول رو خریدن (مگه اینکه مجانی تعویض کنن با PS4ـهای فعلی :D ). اصلا ارائه این کنسول تو این برهه زمانی (اگه به این شکلی که فکر میکنم باشه ینی یه PS4 قوی تر که بازیا روش خیلی بهتر اجرا میشن) چنان حماقتی هست که سونی سهله از در پیت ترین شرکتای وطنی هم بعیده.

نکته امید اینه که سونی سال قبل به شایعه ی کنسل شدن لست گاردین هم گفته بود "ما در مورد شایعات و حدس و گمانها نظر نمیدیم" :D

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
نه بابا چرا نشه؟ به ۷-۸ تا لودینگ به هر محیط GoW اضافه میکنی، تکسچراش هم میکنی با تکسچرای کشیده و بدون جزییات جایگزین میکنی، افکت سلاح‌ها که لازم نیستن، تعداد دشمنا رو هم میاری پایین، فریم هم میره روی ۴-۵ و بازی قشنگ روی PS1 هم قابل اجراست. فقط همونطوری که گفتی کافیه یه چندتا افکت و یه مقدار فریم از بازی کم بشه، همین.

یا اصلا PS3 رو مثال بزنیم. حالا چه کاریه U4 بخواد اینقدر جزییات داشته باشه، بهرحال چندتا افکت و مسائل گرافیکی بی اهمیتن دیگه. اصلا نیازی نبود U4 رو ببرن انحصاری نسل بعدش کنند. یه ۴۰-۵۰ تا افکت ازش میزدن، فریم هم میاوردن همون ۱۵-۲۰، این جرییات بی اهمیت و الکی گرافیک تکنیکی هم کم میکردن قشنگ روی PS3 اجرا میشد. چه کاریه اصلا آوردنش روی PS4.

فریدون این ۴ تا افکت و فریم که میگی دقیقا نسل جدید رو تعریف میکنند. همین QB روی تنظیمات Super Low و با حذف یه سری جزییات و بخش‌ها روی نسل قبل هم قابل اجراست و اگه قرار بود همه همچین طرز فکری داشته باشن هیچوقت این بازی به این صورتی که داریم میبینیم وجود نمی‌داشت.

بازم میگم این حرکت سونی به هیچ وجه به نفع گیمرا نیست و کلا فلسفه کنسول رو زیر سوال میبره و به نظرم همونطوری که احد چند صفحه قبل گفت میتونه به نابودی کنسول‌ها ختم بشه.
علی جون شما "نسل" رو تو لودینگ و تکسچر افکت موی سر میبینی، من توی هوش مصنوعی و مکانیزمهای پیچیده تر گیم پلی محیطهای بزرگ و پُر جزئیات.
فرض میکنیم این شایعه درسته اوکی؟ :D اون دسته از مشتریهای که تکلیف خودشون با خواسته هاشون مشخص نیست ربطی به سونی نداره!. اگرم این محصول چیزه خوبی نباشه میره همونجا که PS Vita و PS TV و Sega CD و N64 و .... اینا رفتن. ناراحتی چرا؟ :D

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
من متوجه نمی شم.اگر کنسول جدید اجباری درش وجود نداشته باشه و مثلا باعث بشه vr بازی های بیشتری داشته باشه چرا باید ناراحت بود؟
الان هر سال ششصد دلار گوشی می خرن دوستان و کمپانی ها نسل جدید معرفی می کنند توهینه؟
توهین وقتیه که ساپورت وجود نداشته باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر