شایعه Kotaku از عرضه PS4.5 می‌گوید

• Thread starter Thread starter Hazmat
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Hazmat

7th Day
عضو تحریریه
وبسایت «Kotaku» (کوتاکو) اخیرا ادعا کرده‌است که از منبعی آگاه شنیده که سونی قصد عرضه «PS4.5» را خواهد داشت. در ادامه با بازی‌سنتر همراه شوید.

chlcgnyumtpc0l5rkd4l.png

بر طبق اداعای کوتاکو، کمپانی سونی قصد دارد تا ورژن جدیدی از PS4 را عرضه کند که دارای قدرت گرافیکی بیشتر خواهد بود و توانایی اجرای بازی‌ها با رزولوشن 4K را خواهد داشت.
البته منبع آگاه چیزی در مورد کاربران فعلی PS4 نگفته‌است که آیا قادر خواهند بود با خرید قعطه‌ای خاص قدرت پردازشی کنسول خود را افزایش دهند یا خیر، هرچند این‌طور به نظر می‌رسد که سونی در حال صحبت با توسعه‌دهندگان است.
بر طبق صحبت‌هایی که بین سونی و توسعه‌دهندگان رد و بدل شده‌است، PS4.5 در بخش GPU آپگرید را تجربه کرده که شامل ساپورت دو قابلیت اجرا بازی‌ها در رزولوشن 4K و همچنین منبع پردازشی بیشتر جهت بهبود اجرا عناوینی که از PlayStation VR استفاده می‌کنند، می‌شود.
در حال حاضر PS4 قادر است تا تصاویر و ویدیوهایی با رزولوشن 4K را پخش کند ولی توانایی اجرای بازی‌ها با این کیفیت تصویری را دارا نیست. با GPU جدید ممکن است که که حق انتخاب دومی به سازندگان برای برگزیدن رزولوشن بهتر، افکت‌های بیشتر یا ویژگی‌های گرافیکی که باعث بهتر شدن ظاهر اثر می‌شوند، داده شود.
اکنون تعداد افرادی که درباره PS4 قدرتمندتر می‌دانند محدود است. کوتاکو ابتدا خبر را از یک منبع قابل اعتماد می‌شنود، ولی خیلی زود منابع دو برابر می‌شوند. یکی از منابع به کوتاکو گفته‌است که احتمالا این کنسول امسال منتشر نخواهد شد.
ظاهرا PS4.5 تنها نخواهد بود، چرا که اخیرا صحبت‌هایی نیز پیرامون آپگرید Xbox One به گوش می‌رسد.
باید منتظر ماند و دید که ادعای کوتاکو تا چه اندازه به حقیقت نزدیک خواهد بود.

مطمئنا کنسولی که ۴ برابر قدرت پردازشی نسبت به ورژن قبلیش داره میتونه توی تک تک این موارد بهتر عمل کنه. به نظرت چقدر طول میکشه تا سازنده‌ها کم کم به بهانه ضعیف بودن سخت افزار PS4 بیان نسخه‌های کاملتری (از لحاظ محتوا) از بازیشون رو روی PS4.5 عرضه کنند و تمرکزشون بره روی اون؟

اینم که میگی این PS4.5 فقط برای VR هست رو قبول ندارم. توی متن خبر دقیقا ذکر شده که در کنار VR قرار دست سازنده‌ها رو برای بهتر کردن گرافیک و Performance بازی‌ها بازتر بزاره. علاوه بر این توی خود GDC سونی گوش ملت رو کر کرد از بس که گفت VR با تمام PS4 های که فروختیم سازگاره. به نظرم اگر این خبر صحت داشته باشه و این دستگاه بتونه بازی‌ها رو به صورت 4K اجرا کنه، هدف سونی بیشتر از اینه که صرفا بازی‌های VR رو روش اجرا کنه.

علی از آخر پستت شروع می کنم , یه سوالم دارم میخوام طبق شایعات و حرف های الان جواب ندی، برداشت خودت رو بگو.

اگه سونی PS4.5 رو بخاطر VR تو برنامه ساخت خودش قرار نداده واقعاً چه دلیل دیگه ای از نظر منطقی می تونیم واسه این کار پیدا کنیم؟ PS4 که داره عین چی می فروشه اونم تو شرایطی که مورد انتظارترین بازیها و اکثریت استدیوهای 1st Party ـش هنوز حتی کار اولشون رو هم واسش معرفی نکردن! یعنی ناشر که قطعاً راضی ـه، سازنده ها هم که وقتی ND ـش برنامه داره حداقل یه کار دیگه روی PS4 فعلی داشته باشن یعنی از سخت افزارش رضایت دارن خُب پس کلاً سخت افزار ارتقا داده شده میخوان برای چی اینا؟ فلسفه اینکه میگی دست سازنده ها رو برای بهتر کردن گرافیک باز کنن چی می خواد باشه؟ لابد باید باور بکنیم که ناشر دلش به حال کیفیت تجربه مردم سوخته که میخواد این حرکت رو بزنه، نه؟ سونی این نسل رو اگه بخاطر رقیب ـش نباشه تا اونجایی که بتونه کش میده یعنی تا اونجایی که بتونه! چون توش برنده شده و احتمالاً تا آخرم می مونه پس چرا باید معادله رو بریزه بهم؟

واسه همین من یکی حداقل فعلاً فقط با محوریت قرار دادن VR می تونم منطق پشت این حرکت رو ببینم، نهایتش اینه که غلط از آب درمیاد که خب به درک :D

VR قیمت بالایی داره ظاهراً و اکثراً میگن که اگه قیمت همچین چیزی بخواد باشه زیر بارش نمیرن. از اونطرف اصلاً مگه چند تا اثر درست درمون داره که آدم بخاطرش بخواد همچین هزینه ای بکنه؟ تو این حالت سونی برای اینکه ساخته تازه خودش یعنی VR رو سودآور کنه دنبال اینه که واسش "زمین بازی" بسازه و PS4 هم توان سخت افزاری ـش در حدی نیست که سازنده های 1st Party ـش رو مجاب کنه مطابق VR بازی بسازن در نتیجه PS4 نمی تونه اون "زمین بازی" باشه. این وسط یا باید چند سال صبر کنن تا با PS5 به VR رونق بدن یا اینکه نه بیان حرکتی شبیه به PS4.5 بزنن که این چند سال رو بخرن در عین حال PS4 فعلی رو هم بزارن بمونه که نسل عوض نشه.

درباره بقیه پستت هم، قبوله اگه PS4 بعدی اومد و سازنده ای مثل ND پروژه بعدی اش رو مطابق سخت افزار اون ساخت و بعد از سر و تهش زد واسه PS4 فعلی ما داد بیرون، یعنی غیر از فریم ریت / رزولوشن تغییرات اساسی دیگه ای هم داشت حالا از وسعت مراحل گرفته تا هوش مصنوعی و تعداد NPC ـها و انیمیشنها و ... همگی قبول داریم که نسل عملاً عوض شده منتها دارن ماله کشی می کنن ولی اگه صرف فریم ریت / رزولوشن قضیه رو پیش ببرن اونم بخاطر VR اون اسمش تغییر نسل نیست.

توی خود GDC سونی گوش ملت رو کر کرد از بس که گفت VR با تمام PS4 های که فروختیم سازگاره.

مزخرف گفتن به همین سادگی :D اینا تا دیروز می گفتن VR حالت ایده آل ـش اینه که حتی بالای 60 فریم ریت بازی بسازین بعد الان با کنسولی که به زور به 1080p و 30 فریم می رسه چطوری همه چی یهو سازگار شد؟

Sony to devs: If you drop below 60 fps in VR we will not certify your game
"You cannot drop below 60 fps. Period. Ever."
Sony’s pushing VR devs to hit 90fps, solid 60fps “is a minimum

یه چیز کلی هم بگم باور کنین آخر دست حتی اگه این دستگاه وجود خارجی هم نداشته باشه همین اینسایدرهای فعلی به راحتی میان پست میدن که " خُب تو برنامه ـشون بود منتها دقیقه 90 ازش برگشتن یا تغییرش دادن" یعنی فکر نکنین مثلاً اعتبارشون رو گذاشتن وسط در نتیجه قطعاً مطلع دارن حرف می زنن! 50/50 حرفاشون، مگه شایعه نبود حتی همین نسل کنسولها هم قراره 4K باشه؟!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: s.snake2
کسی که بودجش میرسید چی؟اگه قرار به آپگرید کردن بود میرفتن سمت پیسی
خیلی ها ترجیح میدن کنسول بگیرن. قرار هم نیست حتما مدل می دادن یکی 400 تا اون یکی 1500 تا! مثلا می اومدن می دادن 400، 600 و 800. اون وقت هر کس با توجه به جیبش می خرید.

علی از آخر پستت شروع می کنم , یه سوالم دارم میخوام طبق شایعات و حرف های الان جواب ندی، برداشت خودت رو بگو.

اگه سونی PS4.5 رو بخاطر VR تو برنامه ساخت خودش قرار نداده واقعاً چه دلیل دیگه ای از نظر منطقی می تونیم واسه این کار پیدا کنیم؟ PS4 که داره عین چی می فروشه اونم تو شرایطی که مورد انتظارترین بازیها و اکثریت استدیوهای 1st Party ـش هنوز حتی کار اولشون رو هم واسش معرفی نکردن! یعنی ناشر که قطعاً راضی ـه، سازنده ها هم که وقتی ND ـش برنامه داره حداقل یه کار دیگه روی PS4 فعلی داشته باشن یعنی از سخت افزارش رضایت دارن خُب پس کلاً سخت افزار ارتقا داده شده میخوان برای چی اینا؟ فلسفه اینکه میگی دست سازنده ها رو برای بهتر کردن گرافیک باز کنن چی می خواد باشه؟ لابد باید باور بکنیم که ناشر دلش به حال کیفیت تجربه مردم سوخته که میخواد این حرکت رو بزنه، نه؟ سونی این نسل رو اگه بخاطر رقیب ـش نباشه تا اونجایی که بتونه کش میده یعنی تا اونجایی که بتونه! چون توش برنده شده و احتمالاً تا آخرم می مونه پس چرا باید معادله رو بریزه بهم؟

واسه همین من یکی حداقل فعلاً فقط با محوریت قرار دادن VR می تونم منطق پشت این حرکت رو ببینم، نهایتش اینه که غلط از آب درمیاد که خب به درک :D

VR قیمت بالایی داره ظاهراً و اکثراً میگن که اگه قیمت همچین چیزی بخواد باشه زیر بارش نمیرن. از اونطرف اصلاً مگه چند تا اثر درست درمون داره که آدم بخاطرش بخواد همچین هزینه ای بکنه؟ تو این حالت سونی برای اینکه ساخته تازه خودش یعنی VR رو سودآور کنه دنبال اینه که واسش "زمین بازی" بسازه و PS4 هم توان سخت افزاری ـش در حدی نیست که سازنده های 1st Party ـش رو مجاب کنه مطابق VR بازی بسازن در نتیجه PS4 نمی تونه اون "زمین بازی" باشه. این وسط یا باید چند سال صبر کنن تا با PS5 به VR رونق بدن یا اینکه نه بیان حرکتی شبیه به PS4.5 بزنن که این چند سال رو بخرن در عین حال PS4 فعلی رو هم بزارن بمونه که نسل عوض نشه.

درباره بقیه پستت هم، قبوله اگه PS4 بعدی اومد و سازنده ای مثل ND پروژه بعدی اش رو مطابق سخت افزار اون ساخت و بعد از سر و تهش زد واسه PS4 فعلی ما داد بیرون، یعنی غیر از فریم ریت / رزولوشن تغییرات اساسی دیگه ای هم داشت حالا از وسعت مراحل گرفته تا هوش مصنوعی و تعداد NPC ـها و انیمیشنها و ... همگی قبول داریم که نسل عملاً عوض شده منتها دارن ماله کشی می کنن ولی اگه صرف فریم ریت / رزولوشن قضیه رو پیش ببرن اونم بخاطر VR اون اسمش تغییر نسل نیست.

مزخرف گفتن به همین سادگی :D اینا تا دیروز می گفتن VR حالت ایده آل ـش اینه که حتی بالای 60 فریم ریت بازی بسازین بعد الان با کنسولی که به زور به 1080p و 30 فریم می رسه چطوری همه چی یهو سازگار شد؟

یه چیز کلی هم بگم باور کنین آخر دست حتی اگه این دستگاه وجود خارجی هم نداشته باشه همین اینسایدرهای فعلی به راحتی میان پست میدن که " خُب تو برنامه ـشون بود منتها دقیقه 90 ازش برگشتن یا تغییرش دادن" یعنی فکر نکنین مثلاً اعتبارشون رو گذاشتن وسط در نتیجه قطعاً مطلع دارن حرف می زنن! 50/50 حرفاشون، مگه شایعه نبود حتی همین نسل کنسولها هم قراره 4K باشه؟!
بزرگترین دلیلی که من فکر میکنم ممکنه این مسئله در مورد VR نباشه اینه که شایعات میگن مایکرو هم داره همینکار رو میکنه و خب اون دیگه VR ای نداره که بخواد بخاطر اون قدرتش رو بالاتر ببره. ترس من از اینه که سونی و مایکرو بخوان کلا سیستم عرضه کنسول‌ها رو تغییر بدن.

یعنی هر سه سال یکبار یه کنسول با سخت افزار نسبتا قویتر بجای کنسول قبلی بدن و همینطوری به مرور زمان کنسولا رو قویتر کنند. پروسه حمایت از کنسولا هم به این صورت باشه که سه سال اول که کنسول جدید میاد بازی‌ها روی اون بهترین کیفیت رو دارن، از سال سوم تا سال ششم بعد از عرضه کنسول دوم بازی‌ها کیفیت نهاییشون روی کنسول دوم مشخص میشه ولی هنوز یه نسخه با جزییات کمتر برای کنسول اولی هم دارن و از سال نهم که سومین کنسول معرفی میشه ساپورت برای کنسول اول حذف میشه و بازی‌ها فقط برای کنسول دوم و سوم میان و باز کیفیت بیشتر روی کنسول سومه ولی کنسول دوم هم به نسخه کم جزییات تر داره و به همین ترتیب.

امیدوارم اشتباه کرده باشم و اگر PS4.5 ای هم هست به گفته تو فقط برای VR باشه ولی این چیزایی که در موردش تا الان شایعه شده و نکاتی که توی متن خبر در مورد افزایش کیفیت بازی‌ها هست، شدیدا نگران کننده‌است.

در هر صورت، فعلا باید منتظر بمونیم و ببینیم این خبر درست در میاد یا نه و اینکه اگر واقعا قراره PS4.5 ای ببینیم تمرکزش همونطوری که تو گفتی صرفا روی VR هست یا نه.

خیلی ها ترجیح میدن کنسول بگیرن. قرار هم نیست حتما مدل می دادن یکی 400 تا اون یکی 1500 تا! مثلا می اومدن می دادن 400، 600 و 800. اون وقت هر کس با توجه به جیبش می خرید.
کسی که بخواد 600 پا یه چیزی بده یکم صبر میکنه با 800 بهترش رو میخره

من یه چندتا نظر دارم و فکر می کنم خیلی ها باهاش موافق باشند:دی

1-چرا بعضی ها جوری رفتار می کنند که کنسول باز اصلا به کیفیت و گرافیک اهمیت نمیده و اگه مهم باشه میره سمت pc؟ اتفاقا خیلی ها اهمیت میدن و دارن هزینه می کنن 60 دلار برای هر بازی پرداخت می کنند
و این حقیقت هستش که خیلی ها راحتی کنسول رو با هیچ چیزی عوض نمی کنند و عاشق انحصاری های کنسول هستند(یعنی من حداقل دو سوم بازی هایی که می کنم در سال انحصاری هستند:دی)
و برای من و خیلی های دیگه به جای اینکه به خاطر ارزونی کنسول بریم سمتش به علت های فوق کنسول باز شدیم

2-واقعا می خواید ps vr چندتا بازی گوگولی مگولی رو فقط اجرا کنه؟:دی اینطور باشه به دو سال نکشیده میره به کینکت و رفقا می پیونده:دی من نمی خوام یک و خرده ای به دستگاهی پول بدم که مثل سایر دستگاه ها یک ماه نشده لذتش برام تموم شده باشه
شما رو نمی دونم؟...

3-من خودم فن سونی هستم و می دونم سلیقه شما هم چی هستش:دی
برگردیم به دو سه نسل قبل خیلی از بازی هایی که عاشقشون بودیم انحصاری بودن و یا بعد چندین سال برای pc هم میومدن
ولی تو این زمان یا خیلی از بازی ها از انحصار در اومدن و یا انحصاری کنسولی شدن
و وقتی من کنسول باز که طرفدار و عاشق یه بازی بودم می بینم انقدر بازی مورد علاقم تو pc بهتره کلی ناراحت میشم:دی حسادت کل وجودمو می گیره:دی
حالا برای امثال من که کنسول باز هستند و بیشتر به خاطر انحصاری ها سمت کنسول رفتند چرا نباید کنسولی باشه که بازی مورد علاقمنو با کیفیتی بالاتر تجربه کنیم؟

• Like
Reactions: IMANOKA
من یه چندتا نظر دارم و فکر می کنم خیلی ها باهاش موافق باشند:D

1-چرا بعضی ها جوری رفتار می کنند که کنسول باز اصلا به کیفیت و گرافیک اهمیت نمیده و اگه مهم باشه میره سمت pc؟ اتفاقا خیلی ها اهمیت میدن و دارن هزینه می کنن 60 دلار برای هر بازی پرداخت می کنند
و این حقیقت هستش که خیلی ها راحتی کنسول رو با هیچ چیزی عوض نمی کنند و عاشق انحصاری های کنسول هستند(یعنی من حداقل دو سوم بازی هایی که می کنم در سال انحصاری هستند:D)
و برای من و خیلی های دیگه به جای اینکه به خاطر ارزونی کنسول بریم سمتش به علت های فوق کنسول باز شدیم

2-واقعا می خواید ps vr چندتا بازی گوگولی مگولی رو فقط اجرا کنه؟:D اینطور باشه به دو سال نکشیده میره به کینکت و رفقا می پیونده:D من نمی خوام یک و خرده ای به دستگاهی پول بدم که مثل سایر دستگاه ها یک ماه نشده لذتش برام تموم شده باشه
شما رو نمی دونم؟...

3-من خودم فن سونی هستم و می دونم سلیقه شما هم چی هستش:D
برگردیم به دو سه نسل قبل خیلی از بازی هایی که عاشقشون بودیم انحصاری بودن و یا بعد چندین سال برای pc هم میومدن
ولی تو این زمان یا خیلی از بازی ها از انحصار در اومدن و یا انحصاری کنسولی شدن
و وقتی من کنسول باز که طرفدار و عاشق یه بازی بودم می بینم انقدر بازی مورد علاقم تو pc بهتره کلی ناراحت میشم:D حسادت کل وجودمو می گیره:D
حالا برای امثال من که کنسول باز هستند و بیشتر به خاطر انحصاری ها سمت کنسول رفتند چرا نباید کنسولی باشه که بازی مورد علاقمنو با کیفیتی بالاتر تجربه کنیم؟

شما اینو به من بگو اگه قرار بود کنسولی مثل ps4.5 عرضه شه چرا از همون روز اول اعلام نکردن موندن ps4 اینهمه فروش کنه 4 تا بازی ریمستر بدن بیرون بعد 3 سال یه کنسول دیگه بدن تا مردم دوباره پول کنسول بدن؟(یا آپگرید کنن؟)

شما اینو به من بگو اگه قرار بود کنسولی مثل ps4.5 عرضه شه چرا از همون روز اول اعلام نکردن موندن ps4 اینهمه فروش کنه 4 تا بازی ریمستر بدن بیرون بعد 3 سال یه کنسول دیگه بدن تا مردم دوباره پول کنسول بدن؟(یا آپگرید کنن؟)
یه مثل هست که خود کرده را تدبیر نیست...
ما هم باید همیشه اینو در نظر بگیریم پیشرفت فقط برای یک یا دو شرکت خاص نیست
وقتی اینا میان نظم اینکه کنسول 5-6 سال عمر باید بکنه رو تغییرش میدن به 8 سال یعنی دو سه سال عقب موندن(چه از لحاظ بازی چه از لحاظ قدرت سخت افزاری و به جای اینکه هی وعده بدن که فلان استدیو در حال بازی ساختنه الان کلی انحصاری داشت کنسول فعلی)
بعد جالبه بعد 8 سال بیان یه کنسول 400 دلاری بدن که رو هر کنسولم چند دلارم سود می برن دیگه خود ادم باید بفهمه که قراره با چه چیزی رو به رو باشه
همیشه که هر حرفی رو نباید خود سازنده بگه؟ خود انسان قدرت تجزیه تحلیل نداره؟؟:دی

و باز مسئله پول دادن مطرح شد و باید برای بار هزارم بگم:دی
من نمی دونم کجا زندگی می کنید ولی من هر موقع بخوام کنسولم رو در عرض یک هفته می تونم بفروشم و اگه اون بازی هایی که زیاد بهشون دل نبستم هم رد کنم بره
احتمالا پول کنسول جدیدم در میاد:دی(این بدترین وضعیتش هست. حالا یک عده ای هم پول کافی دارن و بدون هیچ دغدغه ای کنسول رو تهیه می کنند.)

و نکته اخر اینکه هیچوقت شرکتی از اینده ای صحبت نمی کنه که ممکن باشه به وضعیت حالش ضربه بزنه;)

همین 3ds رسما گفتن برخی از بازی ها دیگه روش اجرا نمیشه
این که وضعیتش بدتره:دی
تازه فکر کنم الان سوم باشه هر ماه از لحاظ فروش تو امریکا:دی

کسی که بخواد 600 پا یه چیزی بده یکم صبر میکنه با 800 بهترش رو میخره
طرف بودجه اش 600 هست، صبر کنه؟ شما هر وقت می خوای چیزی بخری اول تصمیم می گیری چی بخری، بعد که پیدا کردی می گی حالا صبر می کنم بعدا یه بهتر رو می خرم؟ تا حالا تو عمرت تونستی چیزی بخری پس با توجه به اینکه همیشه یه بهترش هست؟!

• Like
Reactions: false savior
طرف بودجه اش 600 هست، صبر کنه؟ شما هر وقت می خوای چیزی بخری اول تصمیم می گیری چی بخری، بعد که پیدا کردی می گی حالا صبر می کنم بعدا یه بهتر رو می خرم؟ تا حالا تو عمرت تونستی چیزی بخری پس با توجه به اینکه همیشه یه بهترش هست؟!
نمیدونم شما چجوری خرید میکنی ولی وقتی تو یه مدت 600 تا جمع میکنی نمیتونی یکم دیگه جمع کنی بهترش رو بخری ؟تا الان هم همیشه هرچی گرفتم سعی کردم آخرین مدل رو تهیه کنم که دوباره خرج بیخود نکنم

یه مثل هست که خود کرده را تدبیر نیست...
ما هم باید همیشه اینو در نظر بگیریم پیشرفت فقط برای یک یا دو شرکت خاص نیست
وقتی اینا میان نظم اینکه کنسول 5-6 سال عمر باید بکنه رو تغییرش میدن به 8 سال یعنی دو سه سال عقب موندن(چه از لحاظ بازی چه از لحاظ قدرت سخت افزاری و به جای اینکه هی وعده بدن که فلان استدیو در حال بازی ساختنه الان کلی انحصاری داشت کنسول فعلی)
بعد جالبه بعد 8 سال بیان یه کنسول 400 دلاری بدن که رو هر کنسولم چند دلارم سود می برن دیگه خود ادم باید بفهمه که قراره با چه چیزی رو به رو باشه
همیشه که هر حرفی رو نباید خود سازنده بگه؟ خود انسان قدرت تجزیه تحلیل نداره؟؟:D

و باز مسئله پول دادن مطرح شد و باید برای بار هزارم بگم:D
من نمی دونم کجا زندگی می کنید ولی من هر موقع بخوام کنسولم رو در عرض یک هفته می تونم بفروشم و اگه اون بازی هایی که زیاد بهشون دل نبستم هم رد کنم بره
احتمالا پول کنسول جدیدم در میاد:D(این بدترین وضعیتش هست. حالا یک عده ای هم پول کافی دارن و بدون هیچ دغدغه ای کنسول رو تهیه می کنند.)

و نکته اخر اینکه هیچوقت شرکتی از اینده ای صحبت نمی کنه که ممکن باشه به وضعیت حالش ضربه بزنه;)

همین 3ds رسما گفتن برخی از بازی ها دیگه روش اجرا نمیشه
این که وضعیتش بدتره:D
تازه فکر کنم الان سوم باشه هر ماه از لحاظ فروش تو امریکا:D
برادر من قضیه فرق میکنه تو این 3 سال چند تا بازی درست درمون واسه کنسول های نسل 8 اومد؟

نگاه کنید سونی مگه احمقه بیاد کنسول بزنه فقط برا vrاونم 100%شکست میخوره کسی بیاد 700دلار پول کنسول و VRبده مگه مغز خر
خورده

موفقیت VRدر گرو PS4هست فروش بالای PS4باعث موفقیتVRمیشه کسب به این شک داره ؟

در اینکه خیلی ها تو دنیا برای بازی کردن کنسول رو ترجیح میدن و ارتباطی با جیبشونم نداره منم باهات موافقم ولی این وسط چندتا نکته میمونه:

اگه سونی و مایکرو از ابتدای نسل هر کدومشون 3 مدل کنسول میداد مثلا همینی که شما گفتی 400 , 600 , 800 دلاری اونوقت بنظرت بازاریابی اینا به مشکل نمیخوره.مثلا از کجا باید بدونن که هر منطقه یا حتی کشوری چه تعداد نفراتی از بین این کنسولها کدوم یکی رو انتخاب خواهند کرد.همینجوریش با یک کنسول تجزیه تحلیل بازار کار جناب فیله حالا اگه 3 گروه بشن وامصیبتاست!

ضمنا بنظرت وقتی الان سازنده ها 1000 تا بهونه واسه بهینه سازی و... میارن بنظرت با وجود کنسول قدرتمند میان برای نسخه های ضعیفتر همون وقتی رو بزارن که برای نسخه قویتر میزارن؟! خود همین چند گروه شدن کنسولها میدونی چقدر هزینه میزاره رو دست شرکتهای سازنده و همچنین چقدر باید بیشتر وقت صرف کنن تا یک بازی رو برای تمام نسخه های متفاوت تو بهترین حالتش بهینه کنن!

شما حسابشو کن مثلا استودیویی مثل راک استار یا ناتی داگ که با 1000 تا دعای گیمرا هر 2 3 سال که الان بیشترم شده یه بار بازی بیرون میدن بهشون بگن از این به بعد آقای ناتی داگ شما باید روی 3 بستر بازیتو مچ کنی و جناب راک استار شما هم باید روی 7 تا بستر بازیتو مچ کنی!!! خب اینجوری که کل صنعت بهم میریزه!

باور کن من خودم همین الان دوست دارم سونی یه نسخه بهینه شده از PS4 بده بیرون که همه بازیها رو 1080 60 با نهایت گرافیک اجرا کنه خودمم اولین نفر میخرمش ولی اینجور تصمیمها ریسکش خیلی بالاست و حتی سونی رو که داره تو بازار کنسولای خونگی یکه تازی میکنه ممکنه بزنه زمین.بنظرم چنین اتفاقی تو این نسل اونجوری که داریم الان تصور میکنیم نخواهد افتاد.اگه هم بیوفته احتمال شکستش بسیار بالاست

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or