طرفداران ژانر JRPG

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
آقا جریان این دیالوگهای پرسونا چیه؟:D
من زبانمم خوبه ولی دیکشنری موبایل دم دستم نباشه هیچی نمیشه فهمید:D
View attachment 135223
پرسونا ۵ اینطوریه، یکشم یکم بازی کردم همین بود:D
بعد شماها دوبله رو انگلیسی گذاشتید یا ژاپنی؟

خشم آمون بر تو باد، بهترین seiyuu های ژاپن رو جمع کردن که بیای همیچین سوال کفر آمیزی رو بپرسی؟

حیفه که این سری مولتی نیست.

چرا حیف باشه.... حیف اینه سونی نمیخواد مثل نینتندو کنسول و مخاطب هاش رو ساپورت کنه... دیگه باقیش انتخاب و تصمیمات خریداره....

مثلا خود من گفتم وقت و حوصله بازی کردن همین بازی های ps4 رو ندارم، چطوری یه کنسول دیگه هم اضافه کنم.. نگرفتم تو ارزونی الان دارم حسرتش رو میخورم...

آخرین ویرایش:

mehdiek

کاربر سایت
Jul 20, 2009
239
View attachment 135223

کارنامه صداگذار های شخصیت ها رو نگاه کن ببین اصلا جایز هست اسم دوبله انگلیسی رو بیاری

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
View attachment 135223
صدا که فقط ژاپنیش

راجع به art هم اگر تو جمله I am thou, thou art I شنیدیش در واقع این حالت انگلیسی قدیمیه جمله

I am you, you are i هه

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,437
نام
مسلم
View attachment 135223
انگلیسی دری نوشته:D البته من خودم سعی میکنم زیاد روی اینجور جملات فسفر نسوزونم چون معمولاً نگارنده چرت و پرت نوشته:D حالا اینکه خوبه، نمیدونم چرا توی بعضی از بازیهای ژاپنی طرف اصرار داره که با یه لهجه درب و داغون فرانسوی،آلمانی، لاتین و ... غیره صحبت کنه:D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
چرا حیف باشه.... حیف اینه سونی نمیخواد مثل نینتندو کنسول و مخاطب هاش رو ساپورت کنه... دیگه باقیش انتخاب و تصمیمات خریداره....

مثلا خود من گفتم وقت و حوصله بازی کردن همین بازی های ps4 رو ندارم، چطوری یه کنسول دیگه هم اضافه کنم.. نگرفتم تو ارزونی الان دارم حسرتش رو میخورم...

میشد این سری و مولتی کرد و رو ps م داد.
نمیدونم چقدر امتیاز بازی بین اسکوئر و نینتندو تقسیم شده ولی خب عرضه شه سود خوبی میبرن.
سونی میترسه این روند موفق و بخواد عوض کنه و ریسک کنه.
تجربه وایو و گوشی هاش ترسونده و فقط تو بازیسازی و کنسول همین فرمون و جلو میبره.
اگرم هورایزن جواب بده و رو pc بفروشه اینم به سیاست هاش اضافه میشه.
---

وقت و که درست میگی من با این که کار نمیکنم وقت واسه زندگی کم میارم :D
بزور ماه پیش بازی های ps3 و تموم کردم و الان حدوده 100 تا بازی ps4 مونده!
xbox و تو ارزونیش گرفتم و 20 تا بازی اونم مونده!
دیگه اگه سوییچ م میگرفتم بالای 100 تا بازی هم رو اون باید میگرفتم.

کرونا نکشدمون همین هارو تا یه چند سالی باید بگذرونم تا اسلیم ps5 برسه:D

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
آقا این Kingdom Hearts 1 چرا انقدر boring ه؟ پلاتم انگار نداره و کلا چند تا دنیای دیزنی ریختن توش! فک نکنم بتونم تمومش کنم
از اونور سه ش رو میخوام برم
کلا بدجوری اسیر شدم. الان دوش هم مثل یک بورینگه یا نه؟
این موندم چطور شانس اورده اپیک فیل نشده واقعا معجزس.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
آقا این Kingdom Hearts 1 چرا انقدر boring ه؟ پلاتم انگار نداره و کلا چند تا دنیای دیزنی ریختن توش! فک نکنم بتونم تمومش کنم
نسخه دومش عالیه... کلا اونموقع نمیدونم انتظاراتشون چی بوده ولی جزو محدود بازی هایی هست رسما Outdated بنظرم محسوب میشن.
لول دیزاین افتضاحه..کمبت هم باتون مشینگه خالصه...داستان هم که بعدیا پیچیده میشن.
حالا دومی بری قطعا میشوره.
بیا برو تمومش کن زجر من رو بفهم:| اخه باس اخرشم یکی از بدترین باس های گیمینگه:|:D

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad

به خدا ارزش نداره به خاطر داستان میخوای 1 و 2 رو بری

خیلی مشکل این وسط هست اول اینکه برا اینکه داستان 3 رو مثلا بفهمی نه تنها 1 و 2 بلکه همه اسپین آف هارو هم باید بری چون اسپین آفای بازی به داستان اصلی وابستگی شدیدی دارن و بخشی از دنیا و داستان رو تکمیل میکنن

بعد به فرض همه شماره دارای قبلی و با اسپین آفاشون رو رفتی به نظر داستان رو میفهمی؟ نه

هرجور حساب کنی اصلا ارزش نداره به نظرم برو یوتیوب از اینایی که داستان رو تو 5 دقیقه توضیح میدن اونارو ببین همون قدری میفهمی که کسی که همه بازیا رو کرده

داستان بازی بدترین و بهم ریخته ترین داستانای دنیای گیمه روایت هم افتضاحه

شماره 1 هیچی نداره وقتی هم که اومد خود اسکوئر توقع نداشت خوب بفروشه ولی به خاطر دنیا و شخصیتای دیزنی بیشتر از انتظارشون فروخت برا همین ادامش دادن. شماره 2 خیلی بهتر میشه مخصوصا تو زمینه گیم پلی که خیلی فرق داره و خیلی سرگرم کننده تره

ولی باز میگم به خاطر داستان نشین قبلیا رو بری افتضاحن از نظر داستان

داستان اصلا قرار نبود ادامه پیدا کنه بعد 1 چون اسکوئر فکرشو نمیکرد ملت خوششون بیاد اونقدر ولی وقتی فهمیدن خوب فروخته شروع کردن از باسنشون داستان درآوردن و همین باعث شد خودشون ندونن دارن چیکار میکنن

هر نسخه که بازی میکنی یه سری چرت و پرتایی که اصلا معنی ندارن رو میندازن جلوت و داستان همه قبلیا رو جوری بعد جلوه میده که همه چیز تغییر میکنه کلا خیلی شلختست داستان اصلا ارزش نداره حتی روش فکر کنی که ببینی چی داره میشه

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
IMG_20200407_205656_285.jpg
به این مورد امروز خوردم:)) aren't I :D
خود باری واقعا معرکه س بدون شک رویالم بعدش میرم
کاش پرسونا گلدن و 3 و کلا هر چی پرسوناس هم برای PS4 بود.

پ.ن: به این نتیجه رسیدم که KH1 & 2 رو کلا دراپ کنم:|

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
در مورد داستان KH I درست میگی... الان داستانی نداره! آخراش که بدمن اورجینال میاد تازه میشه گفت آره یه چیزی هست...
ولی داستان واقعی سری توی COM شروع میشه، بعدا توی BBS یه چیزایی در مورد بدمن KH I میفهمی... بعدا توی DDD تازه میفهمی توی KH I چه خبر بوده:-"

داستان واقعا پخش و پلاست، قبول...
ولی بشینی تک تک بازی کنی و روش یکم فکر کنی میفهمی چه اتفاقی داره میفته! خلاصه و فقط کاتسین دیدن و ... هم نه...من موافق نیستم اصلا:-" (همین COM هم بشین بازی کن، 4روز دیگه نیای بگی با گیم پلیش حال نکردما:p ولی خوب...بازی lvl دیزاین رسما نداره...اما داستان واقعا داره و مهمه:-" )

در کل، KH شاید پیچیده روایت بشه، ولی مطمئن باش پر از کاراکترهای دوست داشتنیه:x و به خاطر این کاراکترها ارزش بازی کردن میدارد بسیار!

فعلا با KH I کنار بیا:p منم قبول دارم خشک ترین گیم پلی سری رو داره...

ویرایش : اگر فقط قصدت زدن KH I & KH II بوده، زیاد فرقی نمیکنه قبل از KH III بازی کنی یا نه... چون خیلی بیشتر از این دو شماره لازم داری برای شروع KH III ! فقط 4روز دیگه نیای بگی اَه این KH III هم آخه داستان بود! چون رسما چپتر پایانیه یه داستان دور و درازه:-" و 500 تا کاراکتر توشن که تو شماره های مختلف حضور داشتن:-"
بزار ببینم... هممم... از کل کاراکترهایی که روی کاور بازی هستن با این دو شماره فقط 6تاشون رو میبینی(که سه تاشون متل دیزنین)، دو سه تای دیگه شونم در حد چندتا دیالوگ...

بدمن های داستان... 5تاشون ... بدمن اصلی که هیچ ...
کلا بی خیال...واقعا دو شماره زدن، با هیچی نزدن فرقی نداره:-"

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
KH2 واقعا عالیه اصلا بیخیالش نشو:D
کلا بعد 2 همه خوب یا عالین
من به هرکس میخواست 3 رو بره میگفتم حتی اگه شد قبلیا رو بره چون پشت سر هم بری جدا هم درگیر داستان اش میشی و هم اینکه کرکترا عالین برات عزیز میشن:D
ولی من خودم COM فقط 4 ساعت رفتم یوتیوب کل داستان اش رو دیدم بجز اون همشون رو خودم بازی کردم توی 3 ماه پشت سر هم واقعا حال داد:D

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,438
نام
علی
View attachment 135639
به این مورد امروز خوردم:)) aren't I :D
خود باری واقعا معرکه س بدون شک رویالم بعدش میرم
کاش پرسونا گلدن و 3 و کلا هر چی پرسوناس هم برای PS4 بود.

درسته كه!:دي amn't نداريم تو انگليسي يا بايد بگه Am I not? يا اگر ميخواد notو اونور بياره بايد بگه Aren't I? :دي

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
درسته كه!:دي amn't نداريم تو انگليسي يا بايد بگه Am I not? يا اگر ميخواد notو اونور بياره بايد بگه Aren't I? :دي
Wow
از این به بعد به این نکات آموزشی خوردم میذارم اینجا شفاف سازی شه:D

پ.ن: نمیدونم دقیقا به کدوم زبونا ترجمه شده ولی کسی آمار اونا رو داره چطوریه؟ :D

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
دوبله و ترجمه پرسونا 5 و 4 مخصوصا، فوق العادن.
شاید یکی دو تا ایراد کوچیک داشته باشن.
(تو ژاپنیش هم اگه رو اسم های رفرنسش تمرکز کنیم که اکثرا از فرانسوی گرفته شدن، همه درست نیستن یا "ژاپنیزه" شدن.)
کارشون واقعا درست بوده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر