High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
يه دونه پلنت ارت هم دارم (رو دي وي دي)که اون هم نمياد!ديگه دي وي دي که براي پي اس 3 نبايد ريجن داشته باشه/>؟

چرا DVD نباید ریجن داشته باشه!!!؟؟؟حتی تمام این پلیر هایی که ما استفاده میکنیم هم Region Free نیستند.دیسک اورجینال باشه حتما دستگاه باید اون ریجن رو ساپورت کنه

amuhasan

کاربر سایت
Dec 7, 2007
6
با سلام
آقا کسی از دوستان فیلمهای HD که تبدیل کرده باشه رو dvd بشه تو کامپیوتر دید نداره؟ خسیس بازی در نیارین اگه دارین خبر بدین.

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
یعنی با هک میشه درایوی که مخصوص بلوری هست,hd dvd بخونه؟!

نه منظور هکی هست که بتونن پلیر رو Region Free بکنن.

نيدونين کي هک صورت ميگره؟
فعلا که چیزی معلوم نیست. بازار این فیلم ها چون هنوز زیاد نشده برای همین تلاش های زیادی روش صورت نگرفته.

در ضمن من يه دونه die hard4 دارم که مال palهست !پي اس 3 هم ntsc/j
اگه فیلمش region خاصی داشته باشه (که معمولا فیلم فاکس دارن)‌ روی پلیری که ریجنشو ساپورت نکنه ران نمیشه.

کاري نميتونم بکنم که بياد؟
فکر نکنم

يه دونه پلنت ارت هم دارم (رو دي وي دي)که اون هم نمياد!ديگه دي وي دي که براي پي اس 3 نبايد ريجن داشته باشه/>؟(ببخشيد که بي ربط بود؟!)
PS3 هم بسته به ناحیش خودشو داره و فقط region هایی رو میخونه که با خودش همخونی داشته باشن

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
امار فروش

nielsen120207_1.png

Week = 58:42
Year to date = 65:35
Since Inception = 62:38

اینم تایتل های پرفروش

nielsen_list120207_1.png

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
سوال؟

Wakashizuma چند تا سوال:
به نظرت اگه سوني format war رو ببره ورق به نفع PS3 برميگرده؟
اگه توشيبا و سوني همون اوايل سر فرمت به جون هم نميافتادند حالا اوضاع PS3 به چه صورت بود؟

حالا با يه مقدمه ميرم سر سوال بعدي:
PS1,PS2,Xbox.....هک شده بودند(اگه اشتباه نکنم هک سخت افزاري)اين به نفع سازنده ها نشد؟(به علت افزايش تقاضا تو کشور هاي جهان سوم)
و به ضرر شرکت هاي بازي سازي؟
ممکنه هک اين کنسولا کار سازنده ها باشه؟

حالا با این فرض که اگه سوني و BD برنده نهايي Format War بشن و با يه ذره بهتر شدن اوضاع PS3 و جا افتادن BD بعنوان فرمت نهایی ،اگه قضيه هک BD اتفاق بیافته ممکنه سونی بتونه console war رو هم ببره؟

توی این سوالات دنبال این هستم که بدونم Format War تا چه حدی واسه سونی ارزش داره
و همینطور بلعکس HD DVD واسه مایکروسافت؟

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
به نظرت اگه سوني format war رو ببره ورق به نفع PS3 برميگرده؟
بلوری فرمتی هست که PS3 ازش استفاده میکنه و هم تا الان به عنوان یکی از بهترین بلوری پلیر های بازار (اگه نگیم بهترین) شناخته میشه پس اگه بلوری به عنوان فرمت بعدی جایگاهش تثبیت بشه نتیجه میگیریم که میتونه اثر خوبی روی PS3 داشته باشه. اما همینطور که میریم جلو روز به روز اثر standalone پلیر ها مهمتر از کنسول میشهبرای همین هرچه این تثبیت شدن زود تر صورت بگیره اثرش روی PS3 بیشتره اما مثلا در چند سال اینده که قیمت پلیر ها پایین اومده اگر این تثبیت صورت بگیره اثری به اندازه الان نمیتونه داشته باشه. مخصوصا الان که سونی با تثبیت کردن بلوری میتونه یک boost خیلی خوب به PS3 بده.

اگه توشيبا و سوني همون اوايل سر فرمت به جون هم نميافتادند حالا اوضاع PS3 به چه صورت بود؟
این قضیه داستانش مفصله. قضیه اینجاست که سال 1995 سونی مجبور شد به همراه فیلیپس فرمت MMCD رو که مال خودشون بود ول کنه و در عوض DVD رو قبول کنه که اون موقع اسمش Super Density Disc بود و توشیبا هم طراح اصلیش بود. این باعث شد که بیشتر royalty هایی که از فروش DVD میاد بره توی جیب توشیبا و سونی ازش بهره زیادی نبره. این دفعه سونی اومد دست پیش بگیره و سال 2002 به همراهی پاناسونیک (و بعدها فیلیپس هم اضافه شد)‌ فرمت بلوری رو عرضه کردن (اولین بلوری دکوردر سال 2003 توی ژاپن اومد که البته با بلوری پلیر های الانی خیلی فرق داره و compatible نیست). توشیبا هم سال 2003 فرمت Advanced Optical Disc رو توی DVD Forum تصویب کرد که بعدا اسمش HD DVD شد
سال 2005 هم توشیبا و سونی و پاناسونیک تلاش کردن که فرمت هارو متحد کنن اما جواب نداد. اگه اون فرمت متحد درست میشد شاید سونی ازش توی PS3 استفاده نمیکرد چون دیگه لزومی نداشت از PS3 به عنوان trojan horse برای فرمتش استفاده کنه (و شایدم میکرد اینی که من میگم فقط نظر خودمه).

PS1,PS2,Xbox.....هک شده بودند(اگه اشتباه نکنم هک سخت افزاري)اين به نفع سازنده ها نشد؟(به علت افزايش تقاضا تو کشور هاي جهان سوم)
به نظر من سازنده ها خیلی روی copy protectionحساس هستن و اصلا از هک شدن copy protection هاشون خوششون نمیاد چون بازار اصلی و رسمیشون همین بازار های قانونی هست.

شرکت بازی سازی که از فروش بازی کپی شده سودی نمیکنه

بعید میدونم

حالا با این فرض که اگه سوني و BD برنده نهايي Format War بشن و با يه ذره بهتر شدن اوضاع PS3 و جا افتادن BD بعنوان فرمت نهایی ،اگه قضيه هک BD اتفاق بیافته ممکنه سونی بتونه console war رو هم ببره؟
حتی اگه HD DVD هم از صحنه بره بیرون مساله این هست که بلوری ایا جای DVD رو میگیره یا نه.
در مورد بردن کنسول وار هم منطورت نمیدونم چیه. به نظر من جنگی نیست. سه تا کنسول هستن که حالا یکیشون بیشتر میفروشه یکی کمتر. از نظر من هر سه کنسول این نسل کنسول های خیلی خوب و موفقی هستن و هر کدوم توانایی های خودشون رو دارن برای همین برنده بازنده ایی این وسط نیست.

توی این سوالات دنبال این هستم که بدونم Format War تا چه حدی واسه سونی ارزش داره
بلوری به قدری برای سونی ارزش داره که PS3 رو ازش به عنوان trojan horse استفاده کرد. سونی بیلیون ها دلار از royalty های فرمت سیدی سود کرد (سیدی یکی از طراحاش سونی بود). موفقیت امروزه DVD رو هم اگه ببینی واضحه که توشیبا چقدر از همین فرمت DVD که به عقیده خیلی ها به همراه DVD موفق ترین فرمت ها در تاریخ CE هستن سود برده و برای همین هم حاضر نیست که کنار بیاد و بزاره سونی بیاد جاشو بگیره. سونی نمیخواد بلایی که سر DVD سرش اومد دوباره اتفاق بیفته. سونی با تثبیت کردن بلوری میتونه توی بازار های زیر کنترل خیلی خوبی داشته باشه :
Blu-ray payers
Recording Media
Blu-ray Recorders
Entertainment industry
....
با موفق شدن فرمتش سونی میتونه بازار های زیادی رو کنترل کنه و ازشون سود ببره.
و همینطور بلعکس HD DVD واسه مایکروسافت؟
با موفق بودن HD DVD مایکروسافت از HDi که توسط خودش طراحی شده و توی DVD استفاده میشه میتونه دراومد خوبی از طریق royalty ها داشته باشه
همچنین باعث ضربه به کنسول رقیبش هم میشه

آخرین ویرایش:

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
اگر تو ایران این فرمت ها بیشتر جا بیافته و شروع کنن به کپی کردن فیلم ها! فکر می کنید کدوم فرمت برنده خواهد بود؟
یه جا نوشته بودید که قابلیت write کردن bluray بهتره، اما به نظر شما دیسک های HD-DVD به خاطر اینکه ساختارشون نزدیک به DVD هست و کارخانه های تولید DVD راحتتر می تونن خط تولید هاشون رو برای این دیسک ها تغییر بدن، ارزونتر نمی شه ؟ چون اصل قضیه برای کپی کننده ها و خریدارها قیمت خام دیسک ها هست و اینکه کارخانه های مختلف بتونن از این دیسک ها تولید کنند که مثل DVD قیمتش پایین بیاد.

مورد دیگه اینکه بیشتر کمپانی های مستقل و تولیدی های **** کدوم فرمت رو انتخاب کردن ؟ چون به نظرم اون مورد هم خیلی مهم می تونه باشه و تو آمار هم ذکر نمی شه.

~ ببینم میتونی یکاری کنی فیلطر (خودم میدونم با ت دو نقطه است) شیم! :)

Last edited by a moderator:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اگر تو ایران این فرمت ها بیشتر جا بیافته و شروع کنن به کپی کردن فیلم ها! فکر می کنید کدوم فرمت برنده خواهد بود؟

بازار اصلی همین North America هست. چون در بازار های دیگه مثل ژاپن بلوری میشه گفت dominant هست. مهمترین بازار برای دو فرمت NA هست. فرمت هایی بودن که توی ژاپن جا افتادن ولی توی NA زیاد موفق نبودن مثل یا MiniDisc و لیزر دیسک
برای همین مهم اینه تقریبا که توی بازار NA چه اتفاقی میفته. استدیو ها به قدری از کپی کردن فیلم بدشون میاد که هیچ فرمتی نمیاد راحت بودن برای کپی کردن رو از مزایا حساب کنه چون اون وقت باید قید استدیوهارو بزنه!
یه جا نوشته بودید که قابلیت write کردن bluray بهتره، اما به نظر شما دیسک های HD-DVD به خاطر اینکه ساختارشون نزدیک به DVD هست و کارخانه های تولید DVD راحتتر می تونن خط تولید هاشون رو برای این دیسک ها تغییر بدن، ارزونتر نمی شه ؟
البته این برتری به خاطر این هست که بلوری از اول به عنوان رکوردینگ فرمت شروع به کار کرد. برخلاف سیدی و DVD که اول CD-ROM/CD-Audio و DVD-ROM/DVD-Video اومدن و از روی اونها CD-R/CD-RW و DVD-R/DVD-RW طراحی شدن فرمت اول بلوری BD-R/BD-RE بود که بعد ها BD-ROM رو ازش develop کردن.
در اینکه تولید HD DVD راحت تر هست درسته و میتونه ارزون تر باشه نسبت به بلوری اما چون هنوز اول راه هستن و تقاضای بالایی هم برای recording media نیست قیمت جفتشون فعلا بالاست.
اما دیسک های HD DVD تولیدشون از بلوری راحت تره و تقریبا تمام دستگاه های تولید DVD که در 2+3 سال های خریداری شدن با یک اپگیرد کوچیک میتونن HD DVD رو تولید کنن. (البته اینجا منظور DVD-ROM و HD DVD-ROM هست)

اینکه کارخانه های مختلف بتونن از این دیسک ها تولید کنند که مثل DVD قیمتش پایین بیاد.
اگه یک شرکت independent بخواد فرمتی رو بکنه انتخاب HD DVD بهتریه فعلا چون هزینه کمتری برای تولید میخواد و با همون دستگاه میتونه DVD رو هم بزنه در حالی که دستگاه تولید بلوری فقط میتونه بلوری بزنه یا سیدی!
اما خب در اینده که هزینه بره پایین تر تولید بلوری هم اسون تر میشه

مورد دیگه اینکه بیشتر کمپانی های مستقل و تولیدی های P**o******r**********n کدوم فرمت رو انتخاب کردن ؟ چون به نظرم اون مورد هم خیلی مهم می تونه باشه و تو آمار هم ذکر نمی شه
من حساب دقیق ندارم اما فکر کنم روی HD DVD بیشتر باشن. البته امروزه با وجود اینترنت و این همه برنامه های خوب :laughing: برای دانلود کی حوصله خرید p*****o************r*******n داره و اصلا فکر نکنم اثر زیادی داشته باشه روی این دو تا فرمت
یک برنامه خوب مثل limewire یا همین torrent باعث میشه مشکلی در زمینه برای کسی نباشه :laughing:
It's not high definition, but it's FREE

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
البته فقط اینو در ادامه صحبت های wakahizuma جان اضافه کنم که کشور های جهان سوم و کشور هایی که جز قانون کپی رایت نیستند فروششون نه خیلی تاثیر گزار هست نه اصلا برای این شرکت ها اهمیتی داره چون اونا اصلا در هنگام محاسبه هزینه ها و سود این کشور ها رو لحاظ نمی کنند!
در مورد هک کردن هم، هر بازی ای که روی کنسول ساخته می شه درصدی از سود حاصل از فروش اون بازی به خود شرکت سازنده اون کنسول می رسه که این آمار به مرور سودش از خود فروش کنسول هم برای اون شرکت بیشتر می شه در صورتی که اون کنسول موفق باشه و بازی های زیادی براش ساخته بشه بنابراین شرکت ها هیچ وفت حاضر نیستند که کنسولاشون کپی خور بشه به اصطلاح. این هک و مود ها هیچ کدوم مال سازنده ها نیست.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
چون اونا اصلا در هنگام محاسبه هزینه ها و سود این کشور ها رو لحاظ نمی کنند!
مگه میشه محاسبه نشه ؟
خيلی از کنسولها که مثلاً برای امريکا يا ژاپن فرستاده میشه مياد تو ایران ، اونوقت موقع محاسبه هزينه ها
کلی از کنسولها که قرار بوده تو کشور امريکا يا ژاپن پخش بشه و به فروش برسه ، رسيده به دسته ماها
اونا که نمیيام حساب کنن ببينن چقد کنسول امده تو ایران اينا فقط به مقدار ship هاشون توجه دارن
پس کنسولی رو که تو دسته من و شماسترو اونا تو حساب هزينها حساب میکنن و ربطی به اين نداره که
چون ایران تو کشور جهان سومی هست و قانون کپی رايت رعايت نمیکنه پس تو هزينهای مايکروسافت
ثبت نمیشه ، اتفاقاً میشه اونم به صورت 100% رو هر کنسول ضرر .
و بحث کلی من هم همينه که اينا متوجهه اين نمیشن چه مقدار ممکنه کنسول تو ایران باشه که بخوان سود اينهارو از سهم کلشون کم کنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر