Heavy Rain: آدمكهاي باراني !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
"در زير باران غسل تعميد يافتم ، ياد گرفتم چگونه خاك به گل و خشت به آدم تبديل شد ، كوچه باراني است ، بوي نم برگهاي پاييز را تر كرده است ، ما كيستيم؟ جريان آبي كه تسليم سرازيري است ؟"-(خودم).

درود.

سايت 1UP يك Preview از بازي Heavy Rain نوشته كه به چند بخش اطلاعاتي تقسيم شده. نويسنده اي اين مطلب 11 چپتر بازي را انجام داده و تجربيات خود را به تحرير در آورده.

1-Ethan Mars شخصيت اصلي است (تا به اينجا)

Heavy Rain داراي اين اصل است كه در هر سكانس يك كركتر جدا بازي را انجام مي دهد كه كلا جمع آنها 4 نفر است. هنوز معلوم نيست كه در هر قسمت چقدر با هر شخصيت بازي مي كنيم ولي تا چپتر 11 شخصيت اصلي Ethan Mars بوده. بازي با او آغاز مي شود كه وقتش را با خانواده ي خود مي گذراند. پس از اين او شاهد كشته شدن پسرش در يك تصادف رانندگي است. او پس از اين ماجرا مدت دو سال را در افسردگي به سر مي برد و سپس شما او را در يك درمانگاه روانپزشكي مي بينيد. در اين يازده قسمت قسمت بزرگي از زندگي او روايت مي شود.

2- اين بازي بيشترين تعداد صحنه هاي مشاهده اي تاريخ را دارد.

اصلا فكرش را هم نمي كرديد كه اين بازي تك نفره را نتوانيد با جمعيت زيادي بازي كنيد. ولي من Heavy Rain را يك بازي فوق العاده براي يك تجربه ي گروهي ديدم. يك نفر بازي مي كند و بقيه نظرات و پيشنهاد هاي خود را مي گويند؛ مثل بازي كردن1 100VS. اين بازي مثل يك فيلم فوق العاده است كه دست جمعي مي توان آن را ديد و هر 10 دقيقه نظري در مورد آن داد.

media

3- Mary Smith به بازي باز ميگردد.

Mary Smith بازيگر اولين نمايش Tech Demo اين بازي كه در يك تست بازيگري بود به بازي بازگشته است. او يك فاحشه است كه Scott Shelby او را در يك هتل پيدا مي كند. هيچ شيطوني بين اين دو رخ نمي دهد:biggrin1:. آنها فقط در مورد گذشته Mary صحبت مي كنند و اسكات از او در مقابل يك مشتري عصباني كه به هتل مي آيد مواظبت مي كند. Mary از دموي سال 2006 تغييرات ظاهري هم داشته.

4- هنوز در مورد نحوه كنترل بازي مطمعا نيستم.

اگر بازي را از نزديك ديده باشيد متوجه مي شويد كه بازي به دو قسمت تقسيم مي شود: راه رفتن در اطراف(كه با R2 حركت انجام مي شود و مي توانيد با آنالوگ سمت چپ سرتان را حركت دهيد) و ارتباط با محيط و شخصيت هاي ديگر (با دكمه زدن و يا حركت دادن آنالوگ سمت راست).

حركت كردن كمي سخت به نظر مي آيد . من بارها در جهت اشتباه كركترم را مي چرخاندم تا اينكه فهميدم كه اگر آنالوگ سمت چپ را مرتبا پايين نگه داريد و آرام به طرفي كه مي خواهيد بچرخوانيد راحت تر مي شود. بعد از اين قضيه من متوجه شدم كه بايد راه رفتن را با توجه بيشتري انجام دهم. ولي اين نحوه كنترل تاثير خاصي روي بازي به قدري كه ممكن است روي بازيهاي ديگر بگذارد ندارد. چون در بازيهاي اكشن حركات شخصيت در صحنه هاي درگيري خيلي مهم است.

در مقايسه با بازي قبلي Quantic Dream يعني Indigo Prophecy اين بازي دكمه زني بسيار بهتر شده. در بعضي صحنه ها شما بايد دكمه ها را به آرامي فشار دهيد و يا در همان لحظه دو دكمه را پايين نگه داريد.

media

5- تو نمي توني بميري ...

در اين 11 چپتر كه در ديسك Preview بازي وجود داشت و اگر در مبارزات دست از دسته برداريد ، تاثيرات متفاوت ، موقعيت ها و صحبت هاي متفاوتي را خواهيد ديد ، تمام اين ها به داستان بازي تاثيير مي گذارد ولي مرگ وجود ندارد .

البته سازندگان گفته اند كه در مراحل ابتداي بازي كركتر شما نخواهد مرد ولي من چند بار كه اين مراحل را بازي كردم نمردم و فقط آنچه تجربه كردم را گفتم.

media

6- بله ، عرياني در بازي وجود دارد.

شما حتما صحنه هاي لختي كه از Heavy Rain بيرون آمده را ديده ايد. ولي نسخه U.S بازي را كه من انجام دادم مشكلي را در آمريكا به وجود نمي آورد ، همانند Indigo Prophecy. شما مي توانيد هنگامي كه با مديسون بازي مي كنيد به حمام برويد و موهاي خود را بشوريد و در زير دوش هيكل تمام لخت او و حتي جلوي او را ببينيد. چيز خاص ديگري وجود ندارد به جز اين كه با تكان دادن دسته ي PS3 با حوله خودتان را خشك كنيد.

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
این لعنتی حسابی خواب و خوراک ازم گرفته.:evil:هرروز اطلاعات جدیدی میاد که فقط باعث میشه ادم از بازیهای دیگه بدش بیاد.اخه یه بازی چقدر میتونه خفن باشه:biggrin1:

Desert-Eagle

کاربر سایت
Dec 26, 2008
850
:biggrin1:
ممنون بابت مطلب...تو بازی نما هم یه مطلب ازش گذاشته بود که یه قسمتش نوشته بود سناریوی بازی 2000 صفحه هست...!...

hitnake

کاربر سایت
Jul 21, 2008
352
به نظر من اینکه می شه این بازی رو دست جمعی بازی کرد خیلی خوبه .
این مسئله و بقیه ی ویژگی های متفاوت این بازی باعث می شه که
صبر کردن بارش روز به روز سخت تر بشه .:((

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
خیلی ممنون آقا حمید! عالی بود! :D
فقط نمی دونم با وجود بازی هایی مثل این که سال 2010 عرضه میشه چطور بعضی دوستان میتونن اینقدر راحت راجع به GoTY 2010 پیش داوری کنن! :D

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
خب من چند تا نظر بدم.

در مورد شماره 1:
ممكن است همانند Fahrenheit كه لوكاس شخصيت اول بود و بيشتر بازي روي اين شخص مي چرخيد اين بازي هم كركتر اصلي اش ايثان باشد. تا اينجا كه نمايش هايي از اين بازي ديديم بيشتر صحنه هاي اكشن و احساسي بازي هم مربوط به شخصيت ايثان بوده.

شماره 2:با توجه به سبك بازي كاملا چيزي عادي است كه قسمت هاي مشاهده اي زياد باشد. جالب اين جا است كه ديگران بازي را همانند يك فيلم هم مي توانند ببينند. فيلمي كه شما بازيگر آن هستيد. البته حواستان باشد نظرات ديگران را وارد بازي نكنيد چون HR شخصي ترين بازي تاريخ است.

شماره3: تبريك به Mary كه بالاخره با تلاش زياد به حرفه بازيگري وارد شد. واقعا بازيگري او در Tech Demo سال 2006 عالي بود. البته كمي چهره پخته تري پيدا كرده ، ولي همه ي اينها را پاي گريمهاي كيج بگذاريد. فكر ميكنم روابط اسكات و Mary همانند شخصيت پيرمرد كتاب "مردي در تاريكي" پل استر با نوه اش باشد. اين روابط اصلا چير جنسي و بدي نيست ، بلكه تفاوت دو نسل و توعي تعامل زيبا بين آنها را نشان مي دهد.

شماره 4: نويسنده مقاله شايد كمي نا حرفه اي بوده اند . ولي همونطور كه گفته شده چنين ايرادهاي ريزي در كنترل حداقل براي اين سبك بازيها مشكلي ايجاد نمي كند. (مثال: Fahrenheit).

شماره 5: نويسنده چيزي رو گفته كه خود كيج قبلا گفته بود. در اوايل بازي نمي توانيد بميريد ولي در اواخر مرگ در تعقيب شما است.

شماره 6: خوشحالم كه كيج تسليم چرت و پرت هاي بعضي ها نشده و همچنان بي پروا بازي رو ساخته. اميدارم بازي دست آدم نا اهل نيفته و كلا تعريف بدي از اين قضايا نداشته باشه. در كل اين صحنه ها و وارد شدن به خصوصي ترين قسمت زندگي شخصيت هاي بازي فوق العاده به هم ذات پنداري و ايجا رابطه بين بازيباز و شخصيت ها كمك مي كند. حال همين امر ايجاد يك رابطه نزديك با شخصيت ها رو وارد بخش خودفروشي مديسون بكنيد... اميدوارم از عذاب موجدانتان لذت ببريد !.

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
خیلی ممنون آقا حمید! عالی بود! :D
فقط نمی دونم با وجود بازی هایی مثل این که سال 2010 عرضه میشه چطور بعضی دوستان میتونن اینقدر راحت راجع به GoTY 2010 پیش داوری کنن! :D
جوگیریه دیگه عزیزم:biggrin1:جوگیری که این حرفارو نداره:biggrin1:
خودمم جوگیرم:biggrin1:

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
عالی مثله همیشه.
دشیدا منتظر تکان دادن دسته های PS3 زیر دوش هستیم:d

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ممنون اول از همه برای شعر خوب که گفتی حمید رضا جان دوم برای ترجمه عالی .

من که برای این بازی خیلی خوش بین هستم که واقعا بازی خوبی از آب در بیاد و این که بازی کن ها بهش به صورت مثبت نگاه کنن چون من واقعا عاشق این سبک بازی هستم . بیشتر بازی که تو این سبک بازی کردم یعنی وقت برای بازیش گزاشتم FOX HUNT بود که نزدیک 23-25 دفعه بازی رو روی PS1 تمام کردم 3 دیسک برود بازیش واقعا این سبک بازی خیلی حال میده .

بعدشم یکم مثبت باشین بچه ها یکم جنبه مفنی رو بزارین کنار همین میشه هر کی میرسه میگه این بچه ها جنبه ندارن یه بازی بکنن از الان دارین برای بخش ... نقشه میکشن LOL.

Hooshi

کاربر سایت
May 8, 2007
1,082
نام
Houshang
واجب شد نسخه US رو بگيريم!:biggrin1:
آقا دستت درد نکنه

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,079
نام
بهنام
ممنون بمیری کیج میموردی این بازی برای 360 میمود

Se7en12532

کاربر سایت
Apr 7, 2009
101
نام
محمد رضا
به نظره من باز ی جالبی نیست البته برای من چون از این سبک بدم می اید یادم می اید که بازی Fahrenheit را که همه می گوفتند بهترین بازی هست را نصب کردم بعد از 5 دقیقه بازی کردن پاکش مردم

gavelock

کاربر سایت
Dec 23, 2005
242
واجب شد نسخه US رو بگيريم!:biggrin1:
آقا دستت درد نکنه
اگه اشتباه نکنم بازی قبلی QD نسخه ی US اسمش Indigo Prophecy بود و سانسور داشت. اون صحنه های اروتیک بازی مال Fahrenheit بود که نسخه ی اروپایی بود.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر