Heavy Rain: آدمكهاي باراني !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
"در زير باران غسل تعميد يافتم ، ياد گرفتم چگونه خاك به گل و خشت به آدم تبديل شد ، كوچه باراني است ، بوي نم برگهاي پاييز را تر كرده است ، ما كيستيم؟ جريان آبي كه تسليم سرازيري است ؟"-(خودم).

درود.

سايت 1UP يك Preview از بازي Heavy Rain نوشته كه به چند بخش اطلاعاتي تقسيم شده. نويسنده اي اين مطلب 11 چپتر بازي را انجام داده و تجربيات خود را به تحرير در آورده.

1-Ethan Mars شخصيت اصلي است (تا به اينجا)

Heavy Rain داراي اين اصل است كه در هر سكانس يك كركتر جدا بازي را انجام مي دهد كه كلا جمع آنها 4 نفر است. هنوز معلوم نيست كه در هر قسمت چقدر با هر شخصيت بازي مي كنيم ولي تا چپتر 11 شخصيت اصلي Ethan Mars بوده. بازي با او آغاز مي شود كه وقتش را با خانواده ي خود مي گذراند. پس از اين او شاهد كشته شدن پسرش در يك تصادف رانندگي است. او پس از اين ماجرا مدت دو سال را در افسردگي به سر مي برد و سپس شما او را در يك درمانگاه روانپزشكي مي بينيد. در اين يازده قسمت قسمت بزرگي از زندگي او روايت مي شود.

2- اين بازي بيشترين تعداد صحنه هاي مشاهده اي تاريخ را دارد.

اصلا فكرش را هم نمي كرديد كه اين بازي تك نفره را نتوانيد با جمعيت زيادي بازي كنيد. ولي من Heavy Rain را يك بازي فوق العاده براي يك تجربه ي گروهي ديدم. يك نفر بازي مي كند و بقيه نظرات و پيشنهاد هاي خود را مي گويند؛ مثل بازي كردن1 100VS. اين بازي مثل يك فيلم فوق العاده است كه دست جمعي مي توان آن را ديد و هر 10 دقيقه نظري در مورد آن داد.

media

3- Mary Smith به بازي باز ميگردد.

Mary Smith بازيگر اولين نمايش Tech Demo اين بازي كه در يك تست بازيگري بود به بازي بازگشته است. او يك فاحشه است كه Scott Shelby او را در يك هتل پيدا مي كند. هيچ شيطوني بين اين دو رخ نمي دهد:biggrin1:. آنها فقط در مورد گذشته Mary صحبت مي كنند و اسكات از او در مقابل يك مشتري عصباني كه به هتل مي آيد مواظبت مي كند. Mary از دموي سال 2006 تغييرات ظاهري هم داشته.

4- هنوز در مورد نحوه كنترل بازي مطمعا نيستم.

اگر بازي را از نزديك ديده باشيد متوجه مي شويد كه بازي به دو قسمت تقسيم مي شود: راه رفتن در اطراف(كه با R2 حركت انجام مي شود و مي توانيد با آنالوگ سمت چپ سرتان را حركت دهيد) و ارتباط با محيط و شخصيت هاي ديگر (با دكمه زدن و يا حركت دادن آنالوگ سمت راست).

حركت كردن كمي سخت به نظر مي آيد . من بارها در جهت اشتباه كركترم را مي چرخاندم تا اينكه فهميدم كه اگر آنالوگ سمت چپ را مرتبا پايين نگه داريد و آرام به طرفي كه مي خواهيد بچرخوانيد راحت تر مي شود. بعد از اين قضيه من متوجه شدم كه بايد راه رفتن را با توجه بيشتري انجام دهم. ولي اين نحوه كنترل تاثير خاصي روي بازي به قدري كه ممكن است روي بازيهاي ديگر بگذارد ندارد. چون در بازيهاي اكشن حركات شخصيت در صحنه هاي درگيري خيلي مهم است.

در مقايسه با بازي قبلي Quantic Dream يعني Indigo Prophecy اين بازي دكمه زني بسيار بهتر شده. در بعضي صحنه ها شما بايد دكمه ها را به آرامي فشار دهيد و يا در همان لحظه دو دكمه را پايين نگه داريد.

media

5- تو نمي توني بميري ...

در اين 11 چپتر كه در ديسك Preview بازي وجود داشت و اگر در مبارزات دست از دسته برداريد ، تاثيرات متفاوت ، موقعيت ها و صحبت هاي متفاوتي را خواهيد ديد ، تمام اين ها به داستان بازي تاثيير مي گذارد ولي مرگ وجود ندارد .

البته سازندگان گفته اند كه در مراحل ابتداي بازي كركتر شما نخواهد مرد ولي من چند بار كه اين مراحل را بازي كردم نمردم و فقط آنچه تجربه كردم را گفتم.

media

6- بله ، عرياني در بازي وجود دارد.

شما حتما صحنه هاي لختي كه از Heavy Rain بيرون آمده را ديده ايد. ولي نسخه U.S بازي را كه من انجام دادم مشكلي را در آمريكا به وجود نمي آورد ، همانند Indigo Prophecy. شما مي توانيد هنگامي كه با مديسون بازي مي كنيد به حمام برويد و موهاي خود را بشوريد و در زير دوش هيكل تمام لخت او و حتي جلوي او را ببينيد. چيز خاص ديگري وجود ندارد به جز اين كه با تكان دادن دسته ي PS3 با حوله خودتان را خشك كنيد.

Mahdi Co

کاربر سایت
Nov 3, 2006
681
نام
مهدی
دوستانی که از بازی بد میگن مطمئن باشین انگلیسی بلد نیستن!! همون کسایی که از فارنهایت هم بدشون میاد!!!
من که خط میکشم رو دیوار تا بازی بیاد:cheesygri
هر کسم میتونه بیاره بگه که نمونیم تو کف

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
هیچ میدونید اگر HR عرضه بشه و ملت از صحنه های زیر دوش مانند استقبال کنند و این به مذاق سازنده های بازی های مختلف خوش بیاد , باید برای بازی کردن دنبال خونه خالی بیوفتیم:biggrin1:
این خوش ذوقی که بازی صحنه داره و بریم بخریمش و حال کنیم فقط در اینجا رواج داره
وگرنه برای دیگر کشورها هیچ اهمیتی نداره

اون که جای خود باید یک نفر هم پیدا کنیم بازی رو برامون بیاره
این AC2 همه صحنه داشت ولی پر بود همه جا در ضمن هیچ کس بازی PS3 عیر مجاز نمیکنه همین الان GTA IV موجوده

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
دوستان به كسي كه نظرشو در مورد بازي ميگه خرده نگيريد. اين بازي سبكي داره كه شايد همه خوششون نياد و نظر آنها واقعا با ارزش هست. به شخصه اعتقاد دارم اگر HR براي سرگرمي يا صحنه هاي س..ك...س...ي مي خوايد بهتره اصلا سراغ بازي نريد.

اين بازي بزرگترين نقطه جاذبه و مهمش بحث فلسفي و معنا دار كيج هست.
در ضمن از دوستاني كه از اين بازي خوششون نمياد خواهش مي كنم دليل اين كه علاقه اي به اين بازي ندارند رو در تاپيك اصلي بازي بنويسيند. واقعا بهشون نياز دارم.

ممنون.

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
راستی تو این بازی که میگن مرگ نداره.حالا مثلا من با یه شخصیتی انقدر خوب بازی کنم که نمیرم.اونوقت دیگه با کاراکتر دیگه ایی بازی نمیکنم؟یکم گیج شدم:blushing:

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
راستی تو این بازی که میگن مرگ نداره.حالا مثلا من با یه شخصیتی انقدر خوب بازی کنم که نمیرم.اونوقت دیگه با کاراکتر دیگه ایی بازی نمیکنم؟یکم گیج شدم:blushing:

نه اینطور نسیت
شما اگه با یکی این قدر خوب بازی کنی که نمیری می تونی داستان هر 4 شخصیت رو ببینی ولی اگه یکی از این شخصیت ها بمیره شما داستان زندگی اون فرد رو از دست می دید.
دیوید کیج می گفت هر چی در این بازی آماتورتر باشید بازی زودتر تموم می شه به همین دلیلی که گفتم
.
ممنون بابت ترجمه ی روان و شعر زیبا

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان
من کف و خون قاطی کردم:biggrin1:این بازیه؟:biggrin1:من دوس دارم دوش یگیرم:biggrin1:کاشکی صحنه های س ک س ی بیشتر بشه:biggrin1:اخه بازیش احساسیتر میشه:biggrin1:منم که حساس:biggrin1:

جدا اگه یه این خاطر منتظر این بازی هستید وقتتون رو تلف کردید
اگر جذابیت در این بازی 10 قسمت داشته باشه آخریش این جریان دوش و... هست

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
جدا اگه یه این خاطر منتظر این بازی هستید وقتتون رو تلف کردید
اگر جذابیت در این بازی 10 قسمت داشته باشه آخریش این جریان دوش و... هست

به نظر من که دوستان دارن نمک ریزی میفرمایند:biggrin1:آخه دیگه تو این دوره زمونه که آدم بلا نسبت شما باید خیلی منگل باشه تو یه بازی بره دنبال این چیزا.:biggrin1:
مطمئنم سازندگانش هم فقط برای اینکه جنبه سینمائی بازی رو بالا ببرن و به قولی بازیباز حس کنه که این زندگی طبیعی خودش هست که در جریان هست اینجور چیزها رو به بازی اضافه کردن.وگرنه خودشون هم میدونن که با وجود همچین صحنه هایی به فروش بازیشون شدیدا لطمه میزنه.دقیقا مثل فیلم bitter moon که پر بود از این صحنه ها که اگر یه آدم کج فهم این فیلمو میدید چه خیالهایی که نمیکرد.ولی حقیقت فیلم چیزه دیگه ایی بود که بعد از تموم شدنش من دو هفته تو کما بودم.
حالا داستان این بازیم همینه.خود من به شخصه عاشق بازیهائی هستم که حالت خطی نداره.چون واقعا حالت خطی اعصاب منو شدیدا بهم میریزه که هی باید یک سیو رو لود کنی تا یه جا رو رد کنی ولی وقتی بازی خطی نیست دیگه تو نهایت قدرت و فکر تمرکزت رو میزاری تا اشتباه نکنی درست مثل رندگیه حقیقیت که همیشه مواظبی کار اشتباهی نکنی.
در کل هنوز قبل از نیومدنش من بهش امتیازم رو میدم:biggrin1:
10

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,658
نام
امین
این بازی تروفی هم داره؟اگر داشته باشه بعضیا میشینن برای تروفی هزار بار بازی رو میرن و هی احتمالا سیو و لود میکنن تا به بهترین نتیجه برسن.اینجوری اون حسی که کیج می خواد از بین میره!کسی چیزی در این مورد میدونه؟
------
حمید جان خیلی ممنون.پوشش خبریت رو این بازی و آلن ویک فوق العاده اس.حسابی ما رو تو کف فرو بردی.

KHASTE -TANHA

کاربر سایت
Apr 25, 2009
1,012
نام
محمد
این بازی تروفی هم داره؟اگر داشته باشه بعضیا میشینن برای تروفی هزار بار بازی رو میرن و هی احتمالا سیو و لود میکنن تا به بهترین نتیجه برسن.اینجوری اون حسی که کیج می خواد از بین میره!کسی چیزی در این مورد میدونه؟
------
حمید جان خیلی ممنون.پوشش خبریت رو این بازی و آلن ویک فوق العاده اس.حسابی ما رو تو کف فرو بردی.

من نمیفهمم گرفتن تروفی چه سود و یا لذتی داره:confused:اینو به صورت سوالی دارم میپرسما.همینجوری که بازی هی سیو و لود هست حالا اگر بخاطر تروفی هم که این کار و بکنیم که دیگه گند زده شده به هیکل بازی.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
نه خدا رو شکر تروفی نداره!!!حداقل اون کاوری که ما از بازی دیدیم پشتش نزده بود تروفی داره!!سونی هم بخواد مجبور کنه کیج برای بازی تروفی بزاره کیج زیر بار نمیره!!!

تروفی گرفتن سودش اینه که آدم لذت میبره البته نه در مورد این بازی!!!مثلا وقتی kz2 رو روی درجه س سختی آخر میری کیف میکنی!!!بعضی بازی ها هم پلاتینیومشون طراحیشون باحاله و برای کلکسیون خوبه یکیش همین KZ2 وقتی دیدمش گفتم من اینو باید بگیرم :d و گرفتم :d

致命的

کاربر سایت
Apr 11, 2009
765
نام
امير اشكان

تا جایی که من می دونم بازی تروفی داره اما مثل سایر بازی ها نیست
دیوید کیج در یکی از مصاحبه هاش در این باره صحبت کرد.مضمون صحبت هاش این بود که چون این بازی شبیه زندگی طبیعی یا حداقل فیلم می مونه خیلی جالب نیست که وسط بازی یکدفعه صدای "دینگ" بیاد و اعلام کنه تروفی گرفتید.با این کار حالت سینمایی بازی از بین می ره.مثل اینکه در پایان هر چپتر تروفی هایی رو که در اون چپتر گرفتید براتون لیست می کنه
.
اگر نکته ای رو اشتباه گفتم آقا حمید زحمت اصلاحش رو بکشند

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
"
6- بله ، عرياني در بازي وجود دارد.
شما حتما صحنه هاي لختي كه از Heavy Rain بيرون آمده را ديده ايد. ولي نسخه U.S بازي را كه من انجام دادم مشكلي را در آمريكا به وجود نمي آورد ، همانند Indigo Prophecy. شما مي توانيد هنگامي كه با مديسون بازي مي كنيد به حمام برويد و موهاي خود را بشوريد و در زير دوش هيكل تمام لخت او و حتي جلوي او را ببينيد. چيز خاص ديگري وجود ندارد به جز اين كه با تكان دادن دسته ي PS3 با حوله خودتان را خشك كنيد.
میریم برای ریت Ao .(البته اگه Ao شه روی فروش تاثیر میزاره)

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
میریم برای ریت Ao .(البته اگه Ao شه روی فروش تاثیر میزاره)

هیچ بازی روی کنسول AO نمیشه، امکان نداره :D
---------
در ضم بازی تروفی هم داره، (همه بازی هایی که از اول 2009 به اینور عرضه میشن باید تروفی داشته باشند) ولی احتمالا طراحیش جوریه که لازم نیست جند بار بازی رو تموم کنید که همش رو بگیرید.

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
هیچ بازی روی کنسول AO نمیشه، امکان نداره :D
---------
در ضم بازی تروفی هم داره، (همه بازی هایی که از اول 2009 به اینور عرضه میشن باید تروفی داشته باشند) ولی احتمالا طراحیش جوریه که لازم نیست جند بار بازی رو تموم کنید که همش رو بگیرید.
کیوان یارو کاملا Nu8de میشه ! (البته منم هیچ بازی ao ندیدم رو Console ولی there is Always a first time :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر