Heavy Rain: آدمكهاي باراني !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
"در زير باران غسل تعميد يافتم ، ياد گرفتم چگونه خاك به گل و خشت به آدم تبديل شد ، كوچه باراني است ، بوي نم برگهاي پاييز را تر كرده است ، ما كيستيم؟ جريان آبي كه تسليم سرازيري است ؟"-(خودم).

درود.

سايت 1UP يك Preview از بازي Heavy Rain نوشته كه به چند بخش اطلاعاتي تقسيم شده. نويسنده اي اين مطلب 11 چپتر بازي را انجام داده و تجربيات خود را به تحرير در آورده.

1-Ethan Mars شخصيت اصلي است (تا به اينجا)

Heavy Rain داراي اين اصل است كه در هر سكانس يك كركتر جدا بازي را انجام مي دهد كه كلا جمع آنها 4 نفر است. هنوز معلوم نيست كه در هر قسمت چقدر با هر شخصيت بازي مي كنيم ولي تا چپتر 11 شخصيت اصلي Ethan Mars بوده. بازي با او آغاز مي شود كه وقتش را با خانواده ي خود مي گذراند. پس از اين او شاهد كشته شدن پسرش در يك تصادف رانندگي است. او پس از اين ماجرا مدت دو سال را در افسردگي به سر مي برد و سپس شما او را در يك درمانگاه روانپزشكي مي بينيد. در اين يازده قسمت قسمت بزرگي از زندگي او روايت مي شود.

2- اين بازي بيشترين تعداد صحنه هاي مشاهده اي تاريخ را دارد.

اصلا فكرش را هم نمي كرديد كه اين بازي تك نفره را نتوانيد با جمعيت زيادي بازي كنيد. ولي من Heavy Rain را يك بازي فوق العاده براي يك تجربه ي گروهي ديدم. يك نفر بازي مي كند و بقيه نظرات و پيشنهاد هاي خود را مي گويند؛ مثل بازي كردن1 100VS. اين بازي مثل يك فيلم فوق العاده است كه دست جمعي مي توان آن را ديد و هر 10 دقيقه نظري در مورد آن داد.

media

3- Mary Smith به بازي باز ميگردد.

Mary Smith بازيگر اولين نمايش Tech Demo اين بازي كه در يك تست بازيگري بود به بازي بازگشته است. او يك فاحشه است كه Scott Shelby او را در يك هتل پيدا مي كند. هيچ شيطوني بين اين دو رخ نمي دهد:biggrin1:. آنها فقط در مورد گذشته Mary صحبت مي كنند و اسكات از او در مقابل يك مشتري عصباني كه به هتل مي آيد مواظبت مي كند. Mary از دموي سال 2006 تغييرات ظاهري هم داشته.

4- هنوز در مورد نحوه كنترل بازي مطمعا نيستم.

اگر بازي را از نزديك ديده باشيد متوجه مي شويد كه بازي به دو قسمت تقسيم مي شود: راه رفتن در اطراف(كه با R2 حركت انجام مي شود و مي توانيد با آنالوگ سمت چپ سرتان را حركت دهيد) و ارتباط با محيط و شخصيت هاي ديگر (با دكمه زدن و يا حركت دادن آنالوگ سمت راست).

حركت كردن كمي سخت به نظر مي آيد . من بارها در جهت اشتباه كركترم را مي چرخاندم تا اينكه فهميدم كه اگر آنالوگ سمت چپ را مرتبا پايين نگه داريد و آرام به طرفي كه مي خواهيد بچرخوانيد راحت تر مي شود. بعد از اين قضيه من متوجه شدم كه بايد راه رفتن را با توجه بيشتري انجام دهم. ولي اين نحوه كنترل تاثير خاصي روي بازي به قدري كه ممكن است روي بازيهاي ديگر بگذارد ندارد. چون در بازيهاي اكشن حركات شخصيت در صحنه هاي درگيري خيلي مهم است.

در مقايسه با بازي قبلي Quantic Dream يعني Indigo Prophecy اين بازي دكمه زني بسيار بهتر شده. در بعضي صحنه ها شما بايد دكمه ها را به آرامي فشار دهيد و يا در همان لحظه دو دكمه را پايين نگه داريد.

media

5- تو نمي توني بميري ...

در اين 11 چپتر كه در ديسك Preview بازي وجود داشت و اگر در مبارزات دست از دسته برداريد ، تاثيرات متفاوت ، موقعيت ها و صحبت هاي متفاوتي را خواهيد ديد ، تمام اين ها به داستان بازي تاثيير مي گذارد ولي مرگ وجود ندارد .

البته سازندگان گفته اند كه در مراحل ابتداي بازي كركتر شما نخواهد مرد ولي من چند بار كه اين مراحل را بازي كردم نمردم و فقط آنچه تجربه كردم را گفتم.

media

6- بله ، عرياني در بازي وجود دارد.

شما حتما صحنه هاي لختي كه از Heavy Rain بيرون آمده را ديده ايد. ولي نسخه U.S بازي را كه من انجام دادم مشكلي را در آمريكا به وجود نمي آورد ، همانند Indigo Prophecy. شما مي توانيد هنگامي كه با مديسون بازي مي كنيد به حمام برويد و موهاي خود را بشوريد و در زير دوش هيكل تمام لخت او و حتي جلوي او را ببينيد. چيز خاص ديگري وجود ندارد به جز اين كه با تكان دادن دسته ي PS3 با حوله خودتان را خشك كنيد.

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
به نظره من باز ی جالبی نیست البته برای من چون از این سبک بدم می اید یادم می اید که بازی Fahrenheit را که همه می گوفتند بهترین بازی هست را نصب کردم بعد از 5 دقیقه بازی کردن پاکش مردم

شما فارنهایت میدونی اصلا چه بازی هست؟:cool:
فارنهایت بهترین بازی بود که هنوز در PC من نصب هست فارنهایت یعنی زندگی که بعضی مواقع تو بازی اینجوری میشدم:(( اون که فارنهایت بود الان نصف بچه ها منتظر این بازی هستن من به شخصه دارم سکته میزنم واسه بازی :love:

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
به نظره من باز ی جالبی نیست البته برای من چون از این سبک بدم می اید یادم می اید که بازی Fahrenheit را که همه می گوفتند بهترین بازی هست را نصب کردم بعد از 5 دقیقه بازی کردن پاکش مردم
باشه :smile: ...

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
مرسی حمید جان مثل همیشه بی نقص بود البته من تا حالا این بازی رو انجام ندادم سبکش گمونم شبیه فارنهایت باشه درسته ؟ البته باشه که عالی میشه

F.A7

کاربر سایت
Jul 22, 2009
691
نام
فرهاد
ممنون بابت مطلب عالی بود مخصوصا اون قسمت حموم و اینا :D
طبیعیه شما از این بازیم خوشتون نمیاد.همه از نظرات شما مستفیض شدیم,وقتی از بازی سال خوشت نیومده انتظاری هم از شما نمیره.
در ضمن یه سوال:
شما از چی خوشت میاد؟

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,000
نام
Milad
من دمو رو بازی کردم . اینتوری:eek: شدم :cheesygri

شما از اینطوری نوشتنت معلومه زیاد بازی کردی:d

من مثل آدم نظر بدم.
به نظرم اصلا بحث 100VS1 رو قبول ندارم به شخصه وقتی بخوام بازی کنم در اتاق رو میبندم.چون هیچ کس دوست نداره آدم اعمال خصوصیشو بفهمه و به نوعی اعمال برگرفته زا افکاره پس ممکنه هر عمل ما توی بازی همینطو.ر باشه.
گرافیک بازی خیلی عالی تر شده!طوری که الان با فیلم میشه مقایسش کرد!معلوم نیست موشن کچر چشم هم در کار بوده یا نه!اصلا چنین چیزی میشه!

به نظرم ممکنه بازی تخریب پذیر باشه!شما با یک آدم خو بگیرید همراهیش کنید اونم در چنین بازیی که شاید ریل واقعیت باشه بعد اگه بمیره چی!به نظرم شاید باعث خیلی آثار بد شاید خوب بشه!

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,247
نام
امیر حسین
میشه بگید دموی بازی رو از کدوم psn دانلود کردید؟؟؟ :d جو گیر شدیا :d

ممنون از مطلب عالی بود!!واقعا سخته تا اومدن بازی صبر کنیم:love:

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
هیچ میدونید اگر HR عرضه بشه و ملت از صحنه های زیر دوش مانند استقبال کنند و این به مذاق سازنده های بازی های مختلف خوش بیاد , باید برای بازی کردن دنبال خونه خالی بیوفتیم:biggrin1:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
هیچ میدونید اگر HR عرضه بشه و ملت از صحنه های زیر دوش مانند استقبال کنند و این به مذاق سازنده های بازی های مختلف خوش بیاد , باید برای بازی کردن دنبال خونه خالی بیوفتیم:biggrin1:

اون که جای خود باید یک نفر هم پیدا کنیم بازی رو برامون بیاره من که شک ندارم این بازی رو تحریم میکنن ارشاد باید بریم مثل نوار کوچیک ها بود ویدیو های قدیمی به صورت خیلی مخفی بازی بخریم حتی خفن تر از مشروبات الکلی میشه این یکی و پیدا کردن کسی که این بازی رو همراش داره جریمه نقدر و.... :biggrin1:. :biggrin1:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر