Halo 4 [پست اول تاپیک خوانده شود]

بهترین مرحله بازی از نظر شما کدام مرحله (ها) است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    234

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,986
نام
نـــــــویـــــــــد
72384721097202279063.png

من اینو خیلی دوست داشتم . قدرتش کم بود اما باهاش حال میکردم . صدای خوبی هم داشتم .
دیگه اون قدری هم که تو میگی ضعیف نبود :d

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,189
نام
حامد
منم هم دو بار بازیو تموم کردم
در مورد گیم پلی و داستان موسیقی حرف زیادی برا گفتن ندارم چون همه چیش تکمیل بود
343 کاری کرد که گیم پلی بازی همون حس حال دوران قدیم رو بده اما یک نکته که من اخرهای بازی به اندازه سر سوزن ازارم داد این بود

این که الهاماتش از ریچ زیاد بود و انگار که نواوری گیم پلی در اکثر مواقع نداشت اکثر ماموریت ها حالتی رو داشت که انگار قبلا دیده بودم
نکته بعدی موسیقی مارتی حسش یک چیز دیگه بود خدا حفظش کنه عاشقشم
گیم پلی ریچ انقدر کامل بود که حتی از خود هیلو میشد به این موضوع ایراد گرفت که به اندازه هیلوی ریچ قدرمند نبود
ریچ شاهکار بود

و در مورد گرافیک بگم که کاری به نسخه های عناوین PC ندارم
اما هیلو 4 یکی از بهترین گرافیک های کنسول 360 رو داره و این چیزی که من دیدم اینو میگه اما فقط بهترین گرافیک کنسول 360 نه بهترین گرافیک کنسولی تا به حال
ایراداتی توش بود که خب وارد توضیح دادنش نمیشم
نمره من 9.6 از 10

dark souls

کاربر سایت
May 19, 2012
1,025
نام
رضا
اخه خدایی اصلا من یه جاهایی رو توی بازی دیدم که خیلی مسخرست
یعنی مثل Borderlands ـه !

از نظر تکنیکی که عمرا به پای Crysis برسه :d

الان دوستان فکر میکنن من دارم ترول میکنم اما بگین چجوری میشه با Xbox عکس گرفت تا بیش از 100 لوکیشن بیارم که تکسچرها افتضاح باشه :)

اره
من مرحله 5 ـم الان :d
ميشه بگي كجاش شبيه Borderlands?چون منم از اين حرفت خندم گرفت:d
در مورد كرايسيسم بگم كه هيلو4 از لحاظ تكنيكي و تكسچر نسخه كرايسييس2 360 ميخوره...
الان دوستان فکر میکنن من دارم ترول میکنم اما بگین چجوری میشه با Xbox عکس گرفت تا بیش از 100 لوکیشن بیارم که تکسچرها افتضاح باشه
تكسچر افتضاح آخه چي بگم فقط همينو ميگم كه از لحاظ تكسچر تا حالا تو كنسولا بهترين بوده ميخواي منم 100 تا عكس از تكسچراي بازي ميزارم كه بفهمي تكسچر يعني چي.چون تنها چيزي ك تو اين بازي نديدم تكسچر افتضاح بود.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
خب پس از بررسی های بسیار میخوام رو اسلحه های Promethean ها یه نقد خیلی کوتاه داشته باشم و امتیاز بدم:D امیدوارم چیزی رو از قلم ننداخته باشم :D

Light Rifle

95327317688039422839.png

خفن ترین اسلحه Promethean ها و همین طور خفن ترین اسلحه بازی بدون شک :D سه تیر در حالت عادی و یه تیر با قدرت زیاد در حالت زوم شلیک میکنه. تیراندازی باهاش به شدت لذت بخشه، صدا شلیک تیرش هم شدیدا باحاله :D

====
Scattershot

84569684304361480641.png

همون شاتگان خودمون با این تفاوت که قدرتش خیلی بیشتره، تو درجه سختی نرمال و از فاصله خیلی نزدیک میشه یه Knight رو فقط با شلیک یه گلوله به سرش ترکوند :D بیشترین کاربردش هم واسه همین Knight ها هست. مشکلش زمان Reload طولانیش هست که خب طبیعی هم هست :D

====
Incineration Cannon

39785277676545620157.png

مادر جان :D خفن ترین اسلحه انفجاری بازی، یه شلیک مستقیم داره که هر چیزی جلوش باشه رو پودر میکنه به علاوه اینکه چند تا شلیک جانبی با قدرت کمتر هم بعد از انفجار اول تولید میکنه. هیولایی هست واسه خودش ولی فقط تو چند تا مرحله موجوده که خب کار خوبی کردن زیاد خزش نکردن :D

====
Binary Rifle

68557898919311964304.png

اسنایپر Promethean ها :D فوق العاده قدرتمنده، تو درجه سختی نرمال و از فاصله دور با شلیک 2 تا گلوله یه Knight رو میکشه. قیافش هم بسیار جالب و خوفناکه :D

واقعا اسلحه هاشون عالیه
من کاربردشون هم طراحی اسلحه ها
در مورد باینری رایفل بگم که من توی درجه لجندری هم با دوتا هدشات سریع تونستم نایت هارو بکشم ! :d
ولی هیچکدوم اسلحه های بازی در حد هفتیر خودمون نیستن b-)
----------------------------
اقا یه جاهای بازی یه کوچولو عوض شده بودا نسبت به تریلر های قبل از لیک شدنش !

آخرین ویرایش:

danijon_2006

کاربر سایت
Aug 10, 2006
3,211
نام
دانیال
من خیلی وقته تعریف این بازیرو شنیدم ولی یه نسخشو انجام دادم همون اوایل ولش کردم.نمیدونم شاید چون از نسخه ی یک بازی نکردم نمیشه باهاش ارتباط برقرار کرد.کسی هست بتونه داستان نسخه ی یک تا سه رو بزاره؟

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
بازی رو تموم کردم :

کلا از مرحله 1 تا 5 که همش تکراری بود و هیچ چیز جدیدی نداشت
هوش مصنوعی بازی خیلی خوب بود
گرافیک اصلا و ابدا در حد گفته ها نبود و یه چیز معمولی بود حتی Alane Wake و Gears به نظرم خیلی زیباتر بودن
فیزیک بازی هم در حد چغندر بود با اون سفینه ها میخوردی به در و دیوار انگار پر کاه خورده و هیچ چیش نمیشد یا موقع انفجار روی محیط هیچ تاثیری هم نمیذاشت
تنوع دشمن ها خیلی خیلی کم بود کلا 3-4 نوع ما بیشتر ندیدیم :|
روند بازی با اینکه تکراری بود اما لذت بخش بود
اسلحه ها شلیک کردن باهاشون خیلی حال میداد و صدا گذاری خوب بود :x صدای چیف هم خیلی باحال بود ;;)

الان که بازیو تموم کردم مطمئنم متاش 80-85 میشه و خواب Goty شدن رو میبینه
--
اینا همه نظرات شخصی بود و وقتی امتیازات بیاد معلوم میشه که دوستان زیادی هایپ کردن یا ما با بازی حال نکردیم/:)

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
تکشچرهای 95% قسمت های بازی بسیار عالی هست اون 5 درصد ضایع هم بدنه ماشین ها و هواپیمای بازی هستش.از نظر گرافیکی مطمئننا بازی سال میشه ولی goty رو دقیقا نمیدونم چون مس افکت3 هم هست و اساسین کرید3 و بلکس اوپس 2 هم هستن

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,564
نام
محمد
تنوع دشمن ها خیلی خیلی کم بود کلا 3-4 نوع ما بیشتر ندیدیم
آقا ایراد می گیرید حداقل ایراد منطقی بگیرید :D دشمنان بازی حداقل از 7 یا 8 نمونه کاملا متفاوت با سبک حمله و اسلحه های متفاوت تشکیل میشن. تو هیچ بازی FPS ـی این همه تنوع دشمن وجود نداره آخه :D مثلا از گیم پلی خوشتون نیومد یا هر چیز دیگه ای مشکلی نداره ولی دیگه از واضحات که نمیشه ایراد گرفت :D این دسته های کلی دشمنان که یه سریشون بازم به دسته های مختلفی تقسیم میشن:
Elite
Grunt
Jackal
Hunter
Knight
Crawler
Watcher
حالا بگذریم از اونایی که سوار وسیله های نقلیه میشن و باز کشتن اونا هم روش متفاوتی داره :D

AmiR2C

کاربر سایت
Nov 14, 2008
1,419
نام
امیر
دوستان یه سوال ! فقط نخندینا

من بعضی از بازی ها مثل همین بازی و یا بیشتر گرز رو که بازی می کنم بعداز 5 دقیقه سرم گیچ میره و نفس تنگی میگیرم،آیا شماها هم شده اینطوری بشید ! ولی بتلفیلد رو 10 ساعت هم بازی کنم اینطوری نمیشم !

اگر کسی راه حلی داره برای این موضوع بگه که منم بتونم بازی کنم.

مرسی

دوستان خودم پیدا کردم ... ولی متنش طولانی هست اما بخونید شاید بعضی ها هم مثل من باشن

[h=3]بیماری حرکت، بیماری خاص بازیهای کامپیوتری![/h]
بیماری حركت كه برخی از آن به عنوان بیماری شبیه‌ساز یاد می‌كنند هنگامی اتفاق می‌افتد كه بین تصویری كه ما می‌بینیم و احساس بدن ما از این تصویر، اختلاف ایجاد شود.

در بدن انسان به صورت طبیعی، تعدادی گیرنده حس تعادلی وجود دارد كه وظیفه این گیرنده‌ها برقراری ارتباط بین تصاویر دریافتی از طریق چشمها و جاذبه زمین است و هدف این كار حفظ تعادل انسان، با استفاده از انقباض عضلات، به خصوص در هنگام حركت است.
تئوری مرسوم برای این بیماری این است كه : هنگامی شما بیمار می‌شوید كه بدن شما تصور كند شما مسموم شده‌اید و یا دچار توهم شده‌اید، چون تصاویری را كه شما می‌بینید، گیرنده‌های حس حركت در بدن احساس نمی‌كنند، بنابراین شما دچار حالت تهوع و استفراغ می‌شوید (درست همان اتفاقی كه در مسمومیت برای شما می‌افتد) چون بدن می‌خواهد سموم اضافی احتمالی را از معده شما خارج كند.
چه نوع بازیهای کامپیوتری می‌توانند باعث بیماری حركت شوند؟
تمام انواع بازیهای ویدیویی باعث ایجاد بیماری حركت نمی‌شوند بلكه بیشتر در آنهایی كه حركت دوربین به سمت پایین است و شما مجبورید در دیدن برخی از چیزها در آن حالت دقت كنید، ایجاد می‌شود.
این به آن مفهوم است كه برخی از بازیها بیشتر از سایرین باعث ایجاد بیماری حركت می‌شوند به خصوص در بازیهای ایكس باكس 360 كه به صورت اول شخص یا سوم شخص هستند و در آنها شخص بازی كننده باید به تعداد زیادی از حمله كنندگان شلیك كند، بیشتر از سایرین اتفاق می‌افتد.
بازیهایی كه روش طراحی آنها به گونه‌ای است كه صفحه تصویر مانند چشمان شما عمل می‌كنند و شما مجبورید برای دیدین تصاویر اطراف خود، این صفحه را جا به جا كنید، بیشتر از سایر انواع بازیها باعث ایجاد بیماری حركت می‌شوند.
حركات سریع دوربین هم در ایجاد این حالت بی‌تاثیر نیست.
برخی از بازیهایی كه در كنسول ایكس باكس 360 می‌توانند باعث ایجاد بیماری حركت شوند عبارتند از :
ace Combat 6, Blazing Angels, Devil May Cry 4, Call of Duty 4, BioShock, GoW Marcus F.E.A.R. Halo 3
واقعیت این است كه تمام انسانها به یك اندازه نسبت به ایجاد بیماری حركت، حساس نیستند و میزان حساسیت آنها بر اساس میزان حساسیت گیرنده‌های سیستم تعادلی انسان متفاوت است.
می توان گفت كه عامل ژنتیك در میزان حساسیت گیرنده‌های تعادلی در انسان نقش دارد.
علایم و نشانه‌های بیماری حركت:
علایم بیماری حركت عبارتند از: سردرد، سرگیجه، تهوع، تعریق شدید، افزایش ترشح بزاق و حتی استفراغ
روش پیشگیری و درمان بیماری حركت:
اگر شما علایم فوق را احساس كردید باید فورا بازی كردن را متوقف كنید.
اگر شما به باز ی كردن ادامه بدهید، علایم و نشانه‌های بیماری بدتر خواهند شد.
سعی كنید پنجره را باز كرده و به محیط باز بروید و در آنجا چند نفس عمیق بكشید.
اگر بیماری حركت در شما، زیاد ایجاد می‌شود، كارهای زیر را انجام بدهید.
سعی كنید چراغهای بیشتری را روشن كنید چرا كه بازی كردن در محیط تاریك ریسك بیماری حركت را افزایش می‌دهد.
سعی كنید دورتر از تلویزیون بنشینید.
هر چند دقیقه بازی را متوقف كرده و مقداری قدم بزنید.
در موارد بسیار شدید می‌توان از درمانهای دارویی استفاده كرد.
در برخی موارد، زنجبیل هم موثر بوده است و می‌توان از طب سوزنی هم كمك گرفت.
البته فراموش نكنید كه در موارد شدید بهتر است به پزشك مراجعه كنید.

آخرین ویرایش:

LiverBarca

کاربر سایت
Jul 12, 2011
144
نام
علی
دوستان یه سوال ! فقط نخندینا

من بعضی از بازی ها مثل همین بازی و یا بیشتر گرز رو که بازی می کنم بعداز 5 دقیقه سرم گیچ میره و نفس تنگی میگیرم،آیا شماها هم شده اینطوری بشید ! ولی بتلفیلد رو 10 ساعت هم بازی کنم اینطوری نمیشم !

اگر کسی راه حلی داره برای این موضوع بگه که منم بتونم بازی کنم.

مرسی
مشکل اینه که اینجور بازیها فقط طرفدار خاص خودشونو دارن و با سلیقه ی همه سازگار نیست و 50% افراد شایدم بیشتر از این جور بازیها خوششون نمیاد...
نمونش خود من که از این بازی و مس افکت متنفرم و هر چه قدر هم که به خودم تلقین کنم که بازی خوبیه و دوستش دارم نمیتونم بازی کنم...
احتمالآ شما هم به خاطر امتیازاش و انحصاری بودنش و شایدم اچیومنت بازی میکنید ولی اگه از بازی لذت نمیبرید اگه بهش 100 هم دادن بازی نکنید چون با سلیقتون سازگار نیست و از بازی لذت نمیبرید و دوست دارید هر چه سریع تر تموم بشه!
داشتم میرفتم تاپیک فیفا اشتباهی رو تاپیک این بازی کلیک کردم و چون پستتون رو دیدم گفتم نظرمو بگم،موفق باشید...

Samad_sr

کاربر سایت
Dec 17, 2010
50
بازی رو تموم کردم :

کلا از مرحله 1 تا 5 که همش تکراری بود و هیچ چیز جدیدی نداشت
هوش مصنوعی بازی خیلی خوب بود
گرافیک اصلا و ابدا در حد گفته ها نبود و یه چیز معمولی بود حتی Alane Wake و Gears به نظرم خیلی زیباتر بودن
فیزیک بازی هم در حد چغندر بود با اون سفینه ها میخوردی به در و دیوار انگار پر کاه خورده و هیچ چیش نمیشد یا موقع انفجار روی محیط هیچ تاثیری هم نمیذاشت
تنوع دشمن ها خیلی خیلی کم بود کلا 3-4 نوع ما بیشتر ندیدیم :|
روند بازی با اینکه تکراری بود اما لذت بخش بود
اسلحه ها شلیک کردن باهاشون خیلی حال میداد و صدا گذاری خوب بود :x صدای چیف هم خیلی باحال بود ;;)

الان که بازیو تموم کردم مطمئنم متاش 80-85 میشه و خواب Goty شدن رو میبینه
--
اینا همه نظرات شخصی بود و وقتی امتیازات بیاد معلوم میشه که دوستان زیادی هایپ کردن یا ما با بازی حال نکردیم/:)
دوست عزیز داری مسخره میکنی یا جدی میگی؟!گرافیک الن ویک و گیرز بهتر از این بود؟؟؟؟؟!!!!!!!نکنه هیلو ریچ رو بازی کردی؟!
خدا خیرت بده حجم گرافیکی که این بازی داره برای کنسولی که 7 سال عمر کرده واقعا سوال برانگیزه! اونوقت شما میای میگی گرافیکش معمولی بود!
بنده به شخصه توی هر مرحله اول چند دقیقه محیطش رو با دهان باز نظاره میکردم بعد مرحله رو به جلو میرفتم.گرافیک بازی اونقدر بالا ست که انگار داری با صحنه های از پیش رندر شده مواجه میشی.من موندم این دوستانی که میان اینطور نظر میدن میخوان چی رو ثابت کنن؟!

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
آقا ایراد می گیرید حداقل ایراد منطقی بگیرید :D دشمنان بازی حداقل از 7 یا 8 نمونه کاملا متفاوت با سبک حمله و اسلحه های متفاوت تشکیل میشن. تو هیچ بازی FPS ـی این همه تنوع دشمن وجود نداره آخه :D مثلا از گیم پلی خوشتون نیومد یا هر چیز دیگه ای مشکلی نداره ولی دیگه از واضحات که نمیشه ایراد گرفت :D این دسته های کلی دشمنان که یه سریشون بازم به دسته های مختلفی تقسیم میشن:
Elite
Grunt
Jackal
Hunter
Knight
Crawler
Watcher
حالا بگذریم از اونایی که سوار وسیله های نقلیه میشن و باز کشتن اونا هم روش متفاوتی داره :D

من که اسماشون رو نمیدونم اما
مثلا اون کوچولوها که از این ور به اونور میرن هم دشمن حساب میکنی ؟ :d اصلا با اونایی که یه سایز از اینا بزرگترن چه فرقی دارن ؟ هیچی
تنوع جوری باشه ه تفاوتش حس بشه نه اینکه کشتنشون هیچ فرقی نمیکنه فقط باید یه خورده بیشتر تیر بزنی همین

برعکس گیم پلی بازی یه جوریه که اگه از Fps خوشت نیاد بازم عاشقش میشی b-)
دوست عزیز داری مسخره میکنی یا جدی میگی؟!گرافیک الن ویک و گیرز بهتر از این بود؟؟؟؟؟!!!!!!!نکنه هیلو ریچ رو بازی کردی؟!
خدا خیرت بده حجم گرافیکی که این بازی داره برای کنسولی که 7 سال عمر کرده واقعا سوال برانگیزه! اونوقت شما میای میگی گرافیکش معمولی بود!
بنده به شخصه توی هر مرحله اول چند دقیقه محیطش رو با دهان باز نظاره میکردم بعد مرحله رو به جلو میرفتم.گرافیک بازی اونقدر بالا ست که انگار داری با صحنه های از پیش رندر شده مواجه میشی.من موندم این دوستانی که میان اینطور نظر میدن میخوان چی رو ثابت کنن؟!

اقا بیخیال ما که هر چی بگیم فکر میکنید داریم ترول میکنیم
نمرات بیاد معلوم میشه به گرافیک بازی چه امتیازی میدن ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر