Gran Turismo 6 [پست اول حتماً خوانده شود]

من نسخه ی رو آکادمی ندارم :دی ولی کسی بودم که تا الان لحظه به لحظه تمام آپدیت هاش رو گرفتم و آپدیت به آپدیت شاهد پیشرفتش بودم :دی از دید شبیه ساز بهترینه ولی خب مشکلاتش باعث کاهش فن بیس ـش هم میشه :دی
فاتحش خوندس خیلی واضحه :دی وقتی یه بازی به مرور نمرات کم و کمتر بگیره به جایی میرسه که نه فن بیسی براش میمونه نه فروشی :دی به همین سادگی :دی نمرات و نظرات کلی سایتها خیلی مهم تر از اینه که ما بیاییم بگیم بهترینه :دی اینجوری هر کسی می تونه بیاد بگه فلان بازی بهترینه :دی
ببین باور کن همینطوری با عنوان فن بازی نگفتم بهترینه :d
برای برتری گرن توریسمو از بعد شبیه سازی بر رقیبش دلایل زیادی دارم
خود من میخواستم گرن نقد کنم بهش 8.5 میدادم این مشکلات درون بازی وجود داره اینو کتمان نمیکنم ! :d میخواستم Forza 4 نقد کنم کمتر از 9 بهش نمیدادم اینو میخوام بگم قبول دارم بازی مشکلات زیادی داره

بعد گرن 5 در سراسر دنیا با متای 84 بالای 10 میلیون نسخه فروخته که مثل نسخه های قبلیش عالی بوده و در حد اونا بوده
اما از یه طرفم مطمئنا خیلی ها مثل شما هستن که جزو اون 10 میلیون بودن و از بازی راضی نبودن و اگر صحبت های سازنده های بازی خونده باشی تقریبا تمام اون مشکلات در GT6 بر طرف میشه ( مشکلات گیم پلی )
در مورد اون ایراد اخری که توی 2 پست قبل گرفتی هم حرف دارم اما اینجا بهتره گفته نشه :d
منم امیدوارم اون مشکلات برطرف بشه
این حرف من مختص شما نیست توقعی که ما از گرن باید داشته باشیم باید خیلی بالاتر از بازیهای هم رده باشه
گرن یه چیزی فراتر از اینارو به شما میده و نسخه 6 بازی مطمئن باشید ضعیفتر از نسخه پنجم نیست
گرن به چشم فقط یک بازی نگاه نکنید که بشینید پاش و یه گیم پلی فان و گرافیک فک انداز تحویلتون بده

ببین باور کن همینطوری با عنوان فن بازی نگفتم بهترینه :d
برای برتری گرن توریسمو از بعد شبیه سازی بر رقیبش دلایل زیادی دارم
خود من میخواستم گرن نقد کنم بهش 8.5 میدادم این مشکلات درون بازی وجود داره اینو کتمان نمیکنم ! :d میخواستم Forza 4 نقد کنم کمتر از 9 بهش نمیدادم اینو میخوام بگم قبول دارم بازی مشکلات زیادی داره

بعد گرن 5 در سراسر دنیا با متای 84 بالای 10 میلیون نسخه فروخته که مثل نسخه های قبلیش عالی بوده و در حد اونا بوده
اما از یه طرفم مطمئنا خیلی ها مثل شما هستن که جزو اون 10 میلیون بودن و از بازی راضی نبودن و اگر صحبت های سازنده های بازی خونده باشی تقریبا تمام اون مشکلات در GT6 بر طرف میشه ( مشکلات گیم پلی )
در مورد اون ایراد اخری که توی 2 پست قبل گرفتی هم حرف دارم اما اینجا بهتره گفته نشه :d
منم امیدوارم اون مشکلات برطرف بشه
این حرف من مختص شما نیست توقعی که ما از گرن باید داشته باشیم باید خیلی بالاتر از بازیهای هم رده باشه
گرن یه چیزی فراتر از اینارو به شما میده و نسخه 6 بازی مطمئن باشید ضعیفتر از نسخه پنجم نیست
گرن به چشم فقط یک بازی نگاه نکنید که بشینید پاش و یه گیم پلی فان و گرافیک فک انداز تحویلتون بده

خب اون 10 میلیون به خاطر فن بیس قدیمی بازی هست و گرنه اگر یه بازی جدید بود با اون ایرادات 2 میلیون هم نمی فروخت :دی من هم امیدوارم مشکلات حل بشه ولی با این انتقادات اخیر بعید به نظر میرسه مشکلات حل شده باشه و احتمالاً بازم با کم کاری یامائوچی روبرو خواهیم شد ! نمونه ـش همین ماشینهای استاندارد که هنوزم هستن !

@ Sina R

منم میدونم نباید از GT انتظار گرافیک و اینا داشته باشیم , گیمپلی بازی که تا اَبَد همونه و بنظرم پیشرفت خاصی نمیخواد , این وسط میمونه بقیه موارد مثل ماشین ها و گرافیک و بافت و نورپردازی و اینا که حتماً باید هر شماره بهتر شه :d در کل بهتره انتظارات رو برای GT6 در حد معقول نگه دارین :d

کمک فنرهای ماشین تو حلقم!
با 30 مایل بر ساعت که دور میزنی، چرخ ها تا ته فرو میرن توی ماشین:دی

این مایل بر ساعت که رسم رفته توی مخ ما، عوض هم نمیشه!

گرافیک خود ماشین ها از GT5 واقعاً بهتر شده، اما پیست هاش چندان تعریفی نداره. من فورتزا بازی نکردم که بدونم چه طوری ـه، اما این بدک نبود.

دمو رو دان کردم. بازی کردم به نظرم بهتر از GT5 شده
1- هندلینگ BUTTER
2-انجین رندرنیگ تصاویر
3- تصاویر 1080progresive
4- فیزیک ماشین نخ سوزن سر پیچ ها

خب منم یه امتحانی کردم ! :دی حیف که چند روزی خونه نیستم و نمیتونم بیشتر بازی کنم. (شاید هم به یاد دوران PS2 ، کنسول رو بقل زدیم و رفتیم ! :دی)
اولین چیزی که به چشم میخوره ، طراحی به مراتب بهتر منوها نسبت به قبل هست. هم ساده تر هستن ، هم سریع تر میشه توشون چرخید و سرعت منوها به شدت بهتر از قبل شده.
مورد بعدی که باعث شد حیرت کنم ، سرعت لودینگ بازی بود ! :دی دیگه خبری از لودینگ های 3 ساعته GT5 نیست و بدون شک یکی از سریع ترین لودینگ ها توی کل بازی های ریسینگی که تا حالا دیدم رو توی این دمو تجربه کردم. امیدوارم نسخه نهایی هم همین طور باشه.
گیم پلی بیشترین تغییرات رو نسبت به قبل داشته و از همون لحظه اول میشه این موضوع رو حس کرد ! فیزیک بازی به شدت بهتر شده و حس خیلی خوبی به آدم میده. رانندگی توی پیچ ها فوق العاده ـست ! حیف که هنوز هم خبری از دمیج نیست. حالا دمیج به کنار ، امیدوار بودم حداقل برخورد ماشین ها به همدیگه رو درست میکردن و یه فیزیک مناسبی براش میذاشتن ، ولی ...
گرافیک خود بازی تغییر آنچنانی نکرده ، ولی کم و بیش تمیزتر شده. سایه ها بهتر از قبل شدن و با اینکه هنوز یه لرزش مختصر توی بعضی جاها دیده میشه ، ولی این لرزش خیلی کمتر از قبل شده. اون دونه دونه شدن پشت ماشین در مقابل دود و گرد و خاک هم به نظر میرسه کلهم از بین رفته ! امیدوارم توی بارون هم خبری ازش نباشه. افت فریم هم به اون شکل ندیدم و زیاد متوجهش نشدم ، ولی یه عده خیلی شاکی هستن ! بعضی هاشون گفته بودن که روی حالت 1080p افت فریم بیشتره که من فقط 720p بازی کردم ، یا یه عده میگن توی کاکپیت بیشتر به چشم میخوره که خوشبختانه یا متأسفانه من اهل کاکپیت نیستم ! :دی ولی کلاً اگه تا زمان عرضه بازی افت فریم برطرف نشه واقعاً زشته ! :| یعنی PD از استودیویی که توی GT3,4 بازی 60fps ارائه میداد و حتی توی GT1 یه مُد مخصوص برای 60fps داشت ، تبدیل شده به استودیویی که این نسل هنوز داره با افت فریم دست و پنجه نرم میکنه ...
کیفیت خود ماشین ها تقریباً مثل GT5 هست و البته منم انتظار چیز خیلی بهتری رو نداشتم و همون ها رو برای این نسل فوق العاده میدونم ! کیفیت پیست ها یه کمی بهتر شده ، ولی هنوز جای کار داره و کاش بیشتر روش وقت میذاشتن. البته پیست جدید Silverstone خیلی خوب هست و مشکل خاصی نداره. فکر کنم حالت 24 ساعته و شب و روز هم داشته باشه ، چون توی بعضی مسابقه ها هوا تاریک تر یا روشن تر از جاهای دیگه بود و ساعت Nissan 370Z هم یه بار مثلاً 11 رو نشون میداد و یه بار 17 ! توی پیست Automn Ring تغییرات جالبی داده شده و درخت ها زیباتر از قبل شدن و وسط مسابقه خیلی خوب به نظر میرسن. (البته اگه خیلی بهشون گیر بدین ، مشخص میشه که از اون تکنیک های قدیمی 3 بعدی جلوه دادن درخت های 2 بعدی هست ! :دی) ولی کلاً درخت ها زیباتر از قبل هستن و بعضی هاشون در حال ریزش برگ هستن که جلوه جالبی بهشون داده. یا یه دسته پرنده دارن اون بالا پرواز میکنن و کلاً پیست حالت زنده تری نسبت به قبل داره. دو تا پیست دیگه تغییر قابل توجهی نسبت به قبل نداشتن یا حداقل من چیزی متوجه نشدم.
کلاً بازی توی ظاهر تغییرات خیلی زیادی نداشته ، ولی فیزیک و گیم پلی خیلی بهتر شدن. بیشتر از اینکه بشه بهش گفت یه نسخه کاملاً جدید ، میشه گفت تکمیل کننده GT5 ! کلاً به نظرم امیدی به امتیاز و این جور چیزا نداشته باشین. من احتمال میانگین بین 80 تا 85 رو میدم و حتی اگه زیر 80 بیاد هم تعجب نمیکنم ! :دی کوچیک ترین آنتی هایپی هم در کار نیست چون کلاً GT6 هایپی نداشته که بخوایم آنتی ـش رو ارائه بدیم ! به منتقدها هم حق میدم که امتیازهای خیلی خفنی ندن. وقتی هنوز پیست ها بهترین کیفیت ممکن رو ندارن ، ماشین های استاندارد زمان PS2 توی بازی وجود دارن ، دمیج تغییر خاصی نسبت به قبل نکرده و شاید یه سری مشکلات دیگه هم داشته باشه ، نمیشه انتظار داشت امتیازهای خیلی خوبی بدن. ولی در مجموع فکر میکنم GT6 بازی خیلی خوبی برای طرفدارهای GT باشه. درسته که دوست داریم یه بازی بی نقص از PD ببینیم ، ولی متأسفانه این انتظار رو باید حداقل توی این نسل فراموش کنیم و امیدوار باشیم اشکالات GT5 تا حد ممکن برطرف بشه و با وجود برطرف شدن ایرادات گرافیکی و در اختیار داشتن فیزیک و گیم پلی بهتر ، یه بخش Career تموم نشدنی هم داشته باشه تا بتونیم ماه ها سرگرمش باشیم ، نه مثل GT5 که بعد از چند هفته تموم شد.

دوستان اگه همه فن های این بازی مثل شما باشن که این بازی هیچوقت بهتر نمیشه
الان اگه جی تی5کم میفرخت جی تی6بهترین جی تی تاریخ میشد
جی تی5با اون همه مشکلات10میلیون فروخت حق همچین طرفدارهای خیلی بیشتر از ایناست
من خودم از بچگی عاشق ریسینگ بودم و با جی تی وnfsبزرگ شدم ولی بعد جی تی5یه مدت ازش متنفر بودم
چون بخاطرش پی اس3خریدم بازی روارج خریدم ولی چند ماه طول کشید که بتونم از بازی لذت ببرم
الان انتظاراتم خیلی پایینه از بازی و مثل قبل هم دوسشندارم:دی
ولی بعد3سال باید انتظار طرفدار ها بالا باشه اینکه بگی همون جی تی5هم باشه خوبه که نمیشه
اکه همه همینجوری باشن و برن بازی رو بخرن حتی نسل بعد هم منتظر چیزی فوق العاده ی نباید بود

@ Dinosaur

دقیقاً اینا دارن کم کاری های GT5 رو روی GT6 اِعمال میکنن, در واقع این بازی رو باید 2010 عرضه میکردن و امسال با یه چیز خیلی بهتر مواجه می شدیم , من خودم انتظار داشتم پیست ها خیلی بهتر از این باشن

بازی از نظر تکنیکی خیلی خفن شده اما از لحاظ گرافیک و اینا تقریباً همون GT5 ـــه

یادش بخیر توی PS2 با شوق و ذوق GT4 میزدیم کف و خون قاطی میکردیم بخاطر گرافیکش , اما این نسل GT از لحاظ گرافیک اصلاً در اون حد ظاهر نشد :d

نسخه دمو رو رفتم، همونطور که داداشم (m.a.t) گفت، فنربندی ماشین ها اصلاً خوب نیست. حداقل منی که ماشین سواری تفریحمه این رو به وضوح میبینم. فنر ها خیلی اگزجره عمل می کنند.
فیزیک بهبود پیدا کرده و همینطور هندلینگ.
نمای کاکپیت هم به لطف بهبود مختصر گرافیکی بازی به نظر دارای جزئیات بیشتری شده.
صداگزاری ماشین ها همچنان هم در سطح بالایی هست، اما موسیقی تو مخه! مخصوصاً موسیقی های منو! یاد PES 1 میندازه آدم رو :|
اینکه توی خاک و کنار پیست میرید برگ و چمن و خاک به هوا میره خیلی خوبه یه هیجان مناسبی به آدم میده.
عدم وجود حتی یک تخریب ساده یا یک خرابی بصری سطحی رو ماشین ها پس از برخورد واقعاً توی این دوره نامید کننده است به معنای واقعی.
صدای بخورد ماشین ها به هم مثل تلق تلوق برخورد قوطی های کنسرو گوجه است پشت کامیون حمل مواق غذایی :دی

در مورد افت فریمی که آریا بهش اشاره کرد، من روی 1080 بودم و اتفاق خاصی جلب توجه نکرد چه کاکپیت و چه نمای پشت.

در کل این بازی چیزی هست که از GT5 توقع داشتم نه شماره ی جدید.

خوب منم یه دست زدم وتا اومدم برم تو GT Academi بازم این مشکل همیشگی psn دهنشو وا کرد و نذاشت sign in بشم.
خوب بریم سر اصل ماجرا.رنگها زنده تر و گرم تر شده و این حس زنده بودن و تحرک رو به آدم منتقل میکنه.دارو درختا از حالت 2 بعدی بسیار ضایع قبلی خارج شدن و سه بعدی شدن.
طراحی ماشین یکم بهتر و صیقلی تر شده.آسفالتم با خاطر بهبود رنگ بیشتر به آدم میچسبه خصوصا تو این هوای گرم:dمنوی بازی دل نشین تر شده و حس آرامش رو به آدم منتقل میکنه.
لودینگ بهبود یافته.هندلینگ هم به نظرم خیلی بهتر شده و زبون آدمیزاد سرش میشه.
حالا بریم سراغ کمبودها.مشخص ترین واعصاب خودترین ایرادش همین شکستگی خطوط AA هستش که پا رو فراتر گذاشته و حتی خطوط موجود بر روی آسفالت هم شروع میکنن به رقصیدن حالا اون تیرها و فنسها به کنار(نگین tv مشکل داره که پلاسما 600 هرتز هستش که عمرا خطی رو بشکونه)افت فریم هم فقط وقتی دود و دم بلند میشه اتفاق میفته که از پلی فنی بعید بود که از فریم کم بیاره(100 گرم خاک بر سرش:d).MPH به Km هم که فداش بشم نداره(شاید ایراد از من بوده ولی پیداش نکردم).اون جنگولک بازیهای قبل شروع مسابقه هم جالب نبود و همون مال GT5 بهتر بود.و ایراد همیشگی آخر اینکه 10 تن خاک بر سر PSN که نتونستم Sign بشم رکورد دنیا رو بزنم.
ولی در کل اگه ایرادهای جزئی رو برطرف کنن بازم مثل همیشه بر racing نسل حاظر سروری خواهد کرد و میتونیم باهاش یه یه سالی رو تلف کنیم:d

خب , منم دمو رو بازی کردم .

اول از همه چیزی که خیلی آدم رو خوشحال می کنه منو های بازی بود که علاوه بر اینکه زیبا تر طراحی شدن سرعت باز و بسته کردنشون هم خیلی عالیه .

داخل پیست هم به طور کلی گرافیک بازی تغییر خاصی نکرده فقط یه خورده بهینه سازی شده . دیدی که راننده از تو نمای کاکپیت داره به نظرم نسبت به GT5 واقعی تر شده . درخت های 3 بعدی هم خوب بودن هر چند درخت 2 بعدی هم کم نبود .

فیزیک بازی که به نظرم اصلا تغییر نکرده ... همچنان وقتی با سرعت بالا به دیوار می زنی اگر یه مقدار ماشین به سمت پیچ زاویه داشته باشه مثل توپ کمانه می کنه . برخورد ماشین ها با هم دقیقا مثل GT5 هست , صداش هم همچنان مثل بشکه ی آب ـه .

هوش مصنوعی هم من هیچ تغییری احساس نکردم . یک موردی هم که من فکر کنم نسبت به GT5 پسرفت داشته کنترل ماشین روی سطوح اطراف پیست بود , وقتی از پیست خارج می شید به طرز احمقانه ای سرعت ماشین خیلی کم گرفته میشه و کلا نسبت به GT5 تکون خوردن ماشین خیلی کمتر ـه و کنترل ماشین آسون تر .

قسمت آنلاین که نداره ولی یه بخشی که رکرود بقیه مردم و دوستان رو نشون می ده و یخورده مربوط به اینترنت میشه , برای من نسبتا گیر می کرد و یاد سرور های GT5 افتادم ( حاشیه ها و پس زمینه اصلی لود میشه ولی اصل کار طول می کشه )
دمیج هم که مثل اینکه PD کلا بیخیال شده .

در مورد افت فریم پیست بارونی یا شب که فعلا گیر من نیومده ( اصلا فکر نکنم دمو ـش داشته باشه ) من رو 1080 بازی می کنم تنها جایی که یک لحظه افت فریم احساس کردم سر یه پیچ سرعتم زیاد بود شدید ترمز گرفتم همزمان دستم خورد برف پاک کن هم روشن کردم :d یک مقدار افت فریم پیدا کرد .

یه موردی هم که من شخصا باهاش حال نکردم , رنگ بندی منو ها و جدول ها بود که به نظرم برای یه بازی شبیه ساز مناسب نبود ... از رنگ های شاد مثل صورتی و قرمز استفاده شده . ( البته شاید خیلی ها خوششون بیاد )
اون صدای " دیلینگ " Start هم متاسفانه بود ( من شخصا با این Start ـه مشکل ناموسی دارم :d )

کیلومتر شمار پایین صفحه ها و اطلاعات ( HUD اگه اشتباه نکنم ) اونا هم یه تغییرات کوچیکی داشتن و خوشگلتر شده بودن .

در کل من راضی نبودم ولی بد هم نبود .

آخرین ویرایش:
یعنی کسی حتی حال و حوصله ی وقت گذاشتن برای GT رو هم نداره ! چرا چون نسخه ی قبلیش خیلی ضعیف بوده !

احسان اصلا انتظار نداشتم همچین جمله ای رو بگی !! یعنی توقع نداشتم . تو که خودت GT باز هستی !! تو دیگه چرا !!

مو گندیده گیم پلی GT هنوز تو بازی باشه بازی بالای خیلی خوب هست دیگه ضعیف واقعا اغراق هست چه برسه به خیلی ضعیف ! !! تا حالا یادم نمیاد برای یه بازی خیلی ضعیف 500 ساعت وقت بزارم !! چیزی حدود 2 برابر اسکایریم !!

GT شاید بازی خوبی بود و نه عالی اما مطمئنم تا GT6 بهترین شبیه ساز ریسینگ تاریخ خواهد بود . چندتا پست قبلتر هم گفتم نسخه ورژن 1 بازی رو که بدترین و بد قلق ترین و نابود کننده ترین نسخه بازی هست رو من ترغیب شدم و دوباره به کل بازی کردم !! این بازی به هیچ وجه ضعیف نیست ! اصلا و ابدا !

خب من هم یه 2-3 دست بازی کردم دمو رو. البته من از نظر ریسینگ باز بودن زیر خط فقرم ولی بالاخره GT هست و باید یه مقدار بازی کرد دیگه :دی

بازی چند ماه دیگه عرضه میشه؟ فک کنم 5-6 ماه مونده باشه. اگه انقد زمان مونده باشه فکر کنم جای امیدواری باشه که یه سری نقص ها، خصوصا گرافیکی برطرف بشه.

سه تا سوال دارم لطفاً جواب بدین :
1- آیا در این بازی موزیک های شاد و هیجانی در حین بازی پخش میشه ؟
2- آیا این بازی هم مانند فورزا خط سبزی که راهنمای مسیر روی آسفالت هست و هنگامی که سرعتت بیش از حد میشه قرمز میشه داره ؟
3- آیا این بازی هم مثل فورزا میتونی مسابقه رو به چند ثانیه قبل برگردوند ؟ ( Rewind )
=============
در توضیح هم بگم که من اصلاً به ریسینگ علاقه ای نداشتم و خیلی خیلی کم بازی کرده بودم ، تا این که فورزا هورایزن رو امتحان کردم ، عاشقش شدم ، اون هم به خاطر (در کنار گیمپلی و گرافیک عالی ای که داشت ) آهنگ های حین رانندگیش که خیلی هیجانی و جذاب بود و لذت رانندگی رو چند برابر میکرد و دیگر این که جو مفرح و شادی داشت و کسل کننده نبود مثل خیلی از ریسینگ های دیگه حوصله آدم رو سر نمیبرد ، انگار ساخته بودنش واسه امثال من که حوصلشون با ریسینگ های خشک و خنک سر میره ، منی که 3-4 ساله دیگه مثل قبل حوصله ی بازی کردن بیشتر از 2 ساعت رو ندارم و حوصلم سر میره رو این بازی میتونست 3-4 ساعت پای کنسول نگه داره بعد از مدت ها .
واسه همین زیاد حرفه ای نیستم و اطلاعات زیادی از ریسینگ ها ندارم ، مثلاً فورزا موتوراسپورت هم تا حالا بازی نکردم ( بازی کردم ولی خیلی کم ، زود ولش کردم ) ، گرن توریسمو هم تا حالا بازی نکردم و حتی امتحانش هم نکردم ، ولی اگه شما در موردش بهم توضیح بدین مبخوام ببینم مثل هورایزن هست و به درد من میخوره که برم سمتش یا نه .

- - -ویرایش - - -

راستی یه چیزایی یادم رفت :

1- دکمه گاز توی این بازی چیه ؟ ضربدر ؟ اگه ضربدره اینطوری که حال نمیده با R2 بهتر نمیشه ؟ اصلاً میشه به R2 تغییرش داد ؟
2- ماشین استاندارد چیه ؟ و چرا کسی توی فورزا بهش گیر نمیده ؟ مگه فورزا نداره ؟
خودم حدس میزنم به ماشین های قدیمی میگن ولی آخه فورزا هم قدیمی داره
3- آیا ماشین ها رو میشه آپگرید کرد ؟ (تیونینگ)

سه تا سوال دارم لطفاً جواب بدین :
1- آیا در این بازی موزیک های شاد و هیجانی در حین بازی پخش میشه ؟
2- آیا این بازی هم مانند فورزا خط سبزی که راهنمای مسیر روی آسفالت هست و هنگامی که سرعتت بیش از حد میشه قرمز میشه داره ؟
3- آیا این بازی هم مثل فورزا میتونی مسابقه رو به چند ثانیه قبل برگردوند ؟ ( Rewind )
=============
در توضیح هم بگم که من اصلاً به ریسینگ علاقه ای نداشتم و خیلی خیلی کم بازی کرده بودم ، تا این که فورزا هورایزن رو امتحان کردم ، عاشقش شدم ، اون هم به خاطر (در کنار گیمپلی و گرافیک عالی ای که داشت ) آهنگ های حین رانندگیش که خیلی هیجانی و جذاب بود و لذت رانندگی رو چند برابر میکرد و دیگر این که جو مفرح و شادی داشت و کسل کننده نبود مثل خیلی از ریسینگ های دیگه حوصله آدم رو سر نمیبرد ، انگار ساخته بودنش واسه امثال من که حوصلشون با ریسینگ های خشک و خنک سر میره ، منی که 3-4 ساله دیگه مثل قبل حوصله ی بازی کردن بیشتر از 2 ساعت رو ندارم و حوصلم سر میره رو این بازی میتونست 3-4 ساعت پای کنسول نگه داره بعد از مدت ها .
واسه همین زیاد حرفه ای نیستم و اطلاعات زیادی از ریسینگ ها ندارم ، مثلاً فورزا موتوراسپورت هم تا حالا بازی نکردم ( بازی کردم ولی خیلی کم ، زود ولش کردم ) ، گرن توریسمو هم تا حالا بازی نکردم و حتی امتحانش هم نکردم ، ولی اگه شما در موردش بهم توضیح بدین مبخوام ببینم مثل هورایزن هست و به درد من میخوره که برم سمتش یا نه .

- - -ویرایش - - -

راستی یه چیزایی یادم رفت :

1- دکمه گاز توی این بازی چیه ؟ ضربدر ؟ اگه ضربدره اینطوری که حال نمیده با R2 بهتر نمیشه ؟ اصلاً میشه به R2 تغییرش داد ؟
2- ماشین استاندارد چیه ؟ و چرا کسی توی فورزا بهش گیر نمیده ؟ مگه فورزا نداره ؟
خودم حدس میزنم به ماشین های قدیمی میگن ولی آخه فورزا هم قدیمی داره
3- آیا ماشین ها رو میشه آپگرید کرد ؟ (تیونینگ)

1-بله..خودتون هم میتونین از اهنگاتون ترک لیست درست کنین
2-بله
3-این بازی شبیه ساز رانندگی هستش و از این خبرا توش نیست..!
----------------------------------------------
این بازی سبک هورایزون نیست ... گرفتن لایسنس گلد تقریبا کمر شکنه .. بازی حدود 2 سالی سرگرمت میکنه و هوش مصنوعیش فوق العادس و طراحی داشبورد ماشین ها هوش از سر ادم میبره...
-----------------------------------------------------------------
تریگر R2و انالوگ سمت راست ...
2-کلاس بندی داره و نمیتونی تو مسابقاتی که مروبط ماشین های اگزوتیک (مثل پاگانی) هستش از ماشین های کلاسک و .. استفاده کنی...
بخش کارتینگ .. رالی و اب و هوای دینامیک داره ... مخصوصا کورس های بارانیش که اتمسفرش وحشتناک عالیه...
3-اپگرید هاش شامل تنظیمات دنده ها و کوتاه ( برای شتاب بیشتر) و بلند ( تاپ اسپید) میشه و نوع لاستیک ها رو بسته به جاده باید عوض کنی و تنظیمات سوسپنشن( فنر و کمک فنر ) و تنظیماتی که تو نوع مسابقه و کورسی باید تغییرشون داد ( بسته به نوع ماشین و نوع کورس و مسابقه)
---------------------------------------------------------------------------------------
این بازی شبیه سازی هستش .. توش نمیتونی با گالاردو مثل تویوتا سوپرا دریفت بکشی ...
مسابقات لمان داره که بعضی هاش ساعت ها طول میکشن ...
تعداد ماشین های بالای 1300 تا هستن.
----------------------------------------------------------------------------

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or