Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483
دوست عزیز!
نمیدونم این فرموده ها از کجا در میاد ،قسمت داخلی ماشین های استاندارد مدلسازی نشده در نتیجه زاویه دید و نمای Cockpit برای این 800 ماشین وجود نداره.

کی این حرف رو زده گفته شده 200ماشین به صورت کامل یعنی از پشت سر بگیر تا ... طراحی شده اما 800 تای دیگه کاپیت داره اما به صورتی نیست که مثل 200 مایشن دیگه باشه و اون حالتی که پشت سر طرف هم دقیق طراحی شده باشه طراحی شده باشه .

داخلی خود GT:P ماشین ها کاپیت داشتن.

تازه شما میتونی صفحه اول مطلبی که کیوان گزاشته رو بخونی .

میشه تفاوت های پریمیوم رو این جا بخونی :

لینک ماشین ها .

لینک نوع Damage پریمیوم و استاندارد .

آخرین ویرایش:
کی این حرف رو زده گفته شده 200ماشین به صورت کامل یعنی از پشت سر بگیر تا ... طراحی شده اما 800 تای دیگه کاپیت داره اما به صورتی نیست که مثل 200 مایشن دیگه باشه و اون حالتی که پشت سر طرف هم دقیق طراحی شده باشه طراحی شده باشه .

و این داستان ادامه دارد...

متآسفانه حرف ایشون درسته. فقط 200 تا ماشین پریمیوم کاکپیت دارن.

همون طور که آریا گفت تا الان اعلام شده فقط 200 ماشین پرمیوم cockpit دارن. فرقی هم بین interior view و کاکپیت نیست، خودتون رو گول نزنید... آگه قرار بود اون طوری که شما میگید کاکپیت وجود داشته باشه دیگه طراحی بقیه نقاط کار سختی نبود، PD هم مغز یه حیوان 4 پا رو نخورده :دی
اصلاً انتظار داشتن اینکه همه 1000 ماشین موجود تو بازی از اول با این همه جزییات طراحی شده باشند چیز دور از ذهنیه... شما متوجه نیستید طراحی کاکپیت با این مقدار جزییات چقدر زمان میبره. برای مثال یک بازی Action رو در نظر بگیرید که 1000 تا کاراکتر اصلی داشته باشه و هر کدوم با جزییات فوق العاده، فکر می کنید ساخت همچین بازی چند سال طول میکشه؟

البته PD هم می تونست طراحی ماشین ها رو مثل یه سازنده دیگه به چند شرکت مختلف بسپاره که زمان کمتری ببره و ماشین های بیشتری کاکپیت داشته باشند اما نتیجش میشد مثل اسمش رو نبر؛ سطح جزییات هر ماشین ها با ماشین دیگه تفاوت داشت.

متآسفانه حرف ایشون درسته. فقط 200 تا ماشین پریمیوم کاکپیت دارن.

بیخیال !!! فکر نکنم قبلا همچین چیزی سابق داشته باشه ... تا اونجا که من یادم میاد تمام ماشین ها تو GT کاکپیت داشتن ... من به شخصه بعد از خلق این همه شاهکار تو این بازی انتظار داشتم برای هر ماشین لااقل کاکپیت رو طراحی می کردن ... حالا بقل ها و پشت نمی خواست ... جزییات کامل هم نبود نبود ولی لااقل کاکپیت باشه ... اخه توی سیمولیشن تمام حالش به اینه که از دید داخل بازی کنی ... آرکید که نیست ...

همون طور که آریا گفت تا الان اعلام شده فقط 200 ماشین پرمیوم cockpit دارن. فرقی هم بین interior view و کاکپیت نیست، خودتون رو گول نزنید... آگه قرار بود اون طوری که شما میگید کاکپیت وجود داشته باشه دیگه طراحی بقیه نقاط کار سختی نبود، PD هم مغز یه حیوان 4 پا رو نخورده :دی
اصلاً انتظار داشتن اینکه همه 1000 ماشین موجود تو بازی از اول با این همه جزییات طراحی شده باشند چیز دور از ذهنیه... شما متوجه نیستید طراحی کاکپیت با این مقدار جزییات چقدر زمان میبره. برای مثال یک بازی Action رو در نظر بگیرید که 1000 تا کاراکتر اصلی داشته باشه و هر کدوم با جزییات فوق العاده، فکر می کنید ساخت همچین بازی چند سال طول میکشه؟

البته PD هم می تونست طراحی ماشین ها رو مثل یه سازنده دیگه به چند شرکت مختلف بسپاره که زمان کمتری ببره و ماشین های بیشتری کاکپیت داشته باشند اما نتیجش میشد مثل اسمش رو نبر؛ سطح جزییات هر ماشین ها با ماشین دیگه تفاوت داشت.

واقعا می تونست این کار رو انجام بده ... میداد به چند شرکت دیگه که کاکپیت ماشین های استاندارد رو طراحی کنن و خودش هم روشون نظارت می کرد ... حیفه واقعا که تو ریسینگ سیمولیشن ماشین ها کاکپیت نداشته باشن ... هر جوری شده حتی به صورتی که اسمش رو نبر انجام داده برای این 800 تا هم یه کاکپیتی باید جور میکرد حتی اگه به خوبی اون 200 تا نمی شد ...

آخرین ویرایش:
من که میخوام برای این بازی یه PS3 بگیرم
ولی خداییش حیف این بازی هست که بعد از 5 سال یهو اعلام کنن بیشتر ماشینها cockpit ندارن برای من یکی اصلا قابل قبول نیست هر چه قدر هم نکته مثبت داشته باشه برای یه سیمولیشن Cockpit view ضروری هست به نظر من
دلیل نمیشه چون 1000 تا ماشین بوده کم کاری بشه
اصلا بندازن برا 2012 آخر زمانی و کاملش کنن:d
ضمنا جناب kenji کجای اون اسمش رو نبر جزییات ماشینها با هم فرق داره؟:d
همه ماشینها توش دمیج دارن و همه هم cockpit view

همون طور که آریا گفت تا الان اعلام شده فقط 200 ماشین پرمیوم cockpit دارن. فرقی هم بین interior view و کاکپیت نیست، خودتون رو گول نزنید... آگه قرار بود اون طوری که شما میگید کاکپیت وجود داشته باشه دیگه طراحی بقیه نقاط کار سختی نبود، PD هم مغز یه حیوان 4 پا رو نخورده :biggrin1:

با اینکه خودم اکثرآ از زاویه جلو یا پشت ماشین بازی میکنم و کاکپیت رو فقط اول مسابقه میارم , ولی از این موضوع خیلی ناراحت شدم !
از اون طرف حرفت کاملآ درسته و طراحی 1000 تا کاکپیت با اون جزییات خیلی زمان بر هست , در صورتی که همین 200 تا کاکپیت از نظر جزییات و دقت نمونه ای توی بقیه بازیها ندارن و به نظرم ارزش همین 200 تا از 400,500 تا کاکپیت بقیه بازیها بیشتره.

یه نگاه به نسخه های قبلی GT هم خیلی چیزها رو نشون میده :

GT1
178 ماشین

GT2
650 ماشین

GT3
150 ماشین

GT4
700 ماشین

در حالت عادی GT5 هم باید همین 200 تا ماشین (حتی کمتر) رو داشت. همون طور که GT3 حدود 500 تا ماشین کمتر از نسخه قبلی خودش داشت. ولی از اون طرف هم نباید ساخت بازی انقدر طول میکشید. یعنی میشد همون Prologue رو کمی مفصل تر کرد و با ماشینها و مسیرهای بیشتر تحت عنوان GT5 عرضه کرد. ولی PD اومد یه جا چند تا چیز جدید که تا حالا توی سری GT سابقه نداشته رو به بازی اضافه کرد :
1. شب و روز و البته مهم تر از اون تغییرات دینامیک شب و روز
2. کاکپیت
3. مسابقات Nascar که خودش فیزیک متفاوت میخواد.
4. تصادف و دمیج
5. فیزیک کاملآ جدید و متفاوت
6. خیلی چیزهای دیگه مثل 3D و Head Tracking و ...

میدونم این حرفایی که میزنم دردی رو دوا نمیکنه و خودم هم به شدت از این موضوع ناراحت هستم , ولی وقتی بیشتر به قضیه نگاه کردم , دیدم میشه PD رو بخشید (ما کی هستیم که بخوایم ببخشیم :دی) اونها به جای اینکه بازی رو سال 2008 عرضه کنن , دو سال بیشتر روش کار کردن و در عوض 800 تا ماشین (از ماشینهای قرن 19 تا ماشینهای کانسپت آینده) رو به عنوان هدیه به بازی اضافه کردن و توی این دو سال هم ویژگی های خیلی زیادی مثل چیزهایی که بالا نوشتم رو وارد بازی کردن.

حالا این مساله به کنار حاضرم شرط ببندم خیلی ها حتی قبل از اینکه همچین چیزی اعلام بشه به اون 800 تا ماشین نگاه هم نمی کردن چون اکثراً ماشین های قدیمی هستند و تو سری های قبلی GT باهاشون بازی کردیم. اما حالا که اعلام شده همه میخوان برن سراغ اون 800 تا :دی
همین 200 تا پرمیوم هم به زور تو کل بازی استفاده میشه که برای عاشقای ماشین واقعاً یه بهشته :دی

ضمن اینکه GT5 انقدر کانتنت اضافه داره که مغز آدم سوت میکشه، یه سری رو آریا مثال زد... یه سری کانتنت ها هم هنوز معرفی نشدن و تو GamesCom امسال مشخص میشن.

حالا این مساله به کنار حاضرم شرط ببندم خیلی ها حتی قبل از اینکه همچین چیزی اعلام بشه به اون 800 تا ماشین نگاه هم نمی کردن چون اکثراً ماشین های قدیمی هستند و تو سری های قبلی GT باهاشون بازی کردیم. اما حالا که اعلام شده همه میخوان برن سراغ اون 800 تا :دی
همین 200 تا پرمیوم هم به زور تو کل بازی استفاده میشه که برای عاشقای ماشین واقعاً یه بهشته :دی

ضمن اینکه GT5 انقدر کانتنت اضافه داره که مغز آدم سوت میکشه، یه سری رو آریا مثال زد... یه سری کانتنت ها هم هنوز معرفی نشدن و تو GamesCom امسال مشخص میشن.

همون سری هستن که تو بازی می خوان برن کنار درخت ها پیک نیک !!! :d
به شخصه ترجیح میدم 200 تا ماشین کاکپیت با جزییات بالا داشته باشن تا اینکه همه ماشین ها داشته باشن و وقتی میری داخل کاکپیت به این فکر کنی که یه چیزی داخل ماشین فقط محض بودن هست !!!!
اون 200 تا هم مطمئن ماشین هایی هست که همه دوست دارن باهاشون بازی کنن !
LE Mans هم که 24 ساعت در بازی با جزییات هست ! اینو ترجیح میدم به تمام قسمت ها !

دقیقا می خواستم همینو بگم .
شما مگه تو بازی چقدر می تونید پول دربیارید تا همه ماشین ها رو بخرید ؟ در ضمن وقتی هم که پولی کسب کردید سراغ کدوم ماشین ها می رید ؟ قدیمی یا جدید ؟

حالا یه عده اومدن اینجا ( در آینده هم خواهند آمد ) و اون همه امکانات بازی رو گذاشتن کنار و چسبیدن به این یکی ، که البته دلیلش هم مشخصه !

به احتمال زیاد ، در بین بازه زمانی عرضه GT5 و 6 رو همچنین مواردی کار خواهند کرد .

موفق باشید .

دقیقا می خواستم همینو بگم .
شما مگه تو بازی چقدر می تونید پول دربیارید تا همه ماشین ها رو بخرید ؟ در ضمن وقتی هم که پولی کسب کردید سراغ کدوم ماشین ها می رید ؟ قدیمی یا جدید ؟

حالا یه عده اومدن اینجا ( در آینده هم خواهند آمد ) و اون همه امکانات بازی رو گذاشتن کنار و چسبیدن به این یکی ، که البته دلیلش هم مشخصه !

به احتمال زیاد ، در بین بازه زمانی عرضه GT5 و 6 رو همچنین مواردی کار خواهند کرد .

موفق باشید .

بیخیال بابا ... خیلی ماشین های قدیمی هستن که طرفدارانشون از ماشین های سوپر اسپرت جدید بیشتر هستش ... من خودم ترجیح میدم تو بازی اصلا از مرسدس بنز ماشین نباشه ولی یه فورد موستانگ 67 با کاکپیت داشته باشه ... دوج چلنجر ، فورد شلبی کبرا ( کلا ماشین های آمریکایی دهه 70 و 80 رو به این جدید هاشون ترجیح میدم) ، لامبورگینی مورسیالاگو SV ، فراری اف 50 و خیلی های دیگه ... امیدوارم میون این 200 تا ماشین جایی هم برای جاودانه های دنیای اتوموبیل در نظر گرفته باشن ... گرچه همون طور که گفتم ترجیح میدادم 800 تای دیگه هم کلا یه چیزی تحت عنوان کاکپیت میداشتن حتی اگه در حد اسمش رو نبر میبود ...

یه خبر اومده در حد Gigaton :دی

Shuhei Yoshida رییس استودیوهای جهانی سونی تو سایت PlayStation درباره GT5 مطالب جالبی نوشته که این قسمتش ازد همه جالبتره:

What can we look forward to when Gran Turismo 5 releases on PlayStation 3?
Gran Turismo 5 will offer gamers an experience more rich, more in-depth and more exciting than they might expect - even from a series as closely identified with innovation and invention as Gran Turismo. Not only will Gran Turismo 5 deliver an even more comprehensive set of cars and courses than gamers saw with previous iterations, it will also feature new game-enhacing graphical effects such as damage, night racing and weather.

These innovations are twinned with the option to join millions of like-minded individuals globally within the Gran Turismo community and to find a driving experience to suit, whether that is taking on the Top Gear test track, chucking cars around stunt arenas, go-karting, creating and sharing your own track or intense head-to-head races. Who, where and what to drive is completely down to the individual.

This time around Gran Turismo is likely not just to be the definitive driving experience but a definitive gaming experience full stop.

با توجه به این حرف ها Track Editor و بارون، مسابقات کارتینک و قسمت های بدل کاری! تو بازی وجود داره.

البته اینا رو مستقیماً خود Yamauchi نگفته ولی Yoshida رییس کل استودیوهای سونی ـه و خیلی احتمالش کمه که اشتباهی چیزی رو بگه. واقعا اگه درست باشه GT5 میشه بزرگترین ریسینگ تاریخ! به قولی:

This time around Gran Turismo is likely not just to be the definitive driving experience but a definitive gaming experience full stop.

یادمه یه عده از عبارت Definitive Racing Game خیلی استفاده میکردن :دی

بیخیال بابا ... خیلی ماشین های قدیمی هستن که طرفدارانشون از ماشین های سوپر اسپرت جدید بیشتر هستش ... من خودم ترجیح میدم تو بازی اصلا از مرسدس بنز ماشین نباشه ولی یه فورد موستانگ 67 با کاکپیت داشته باشه ... دوج چلنجر ، فورد شلبی کبرا ( کلا ماشین های آمریکایی دهه 70 و 80 رو به این جدید هاشون ترجیح میدم) ، لامبورگینی مورسیالاگو SV ، فراری اف 50 و خیلی های دیگه ... امیدوارم میون این 200 تا ماشین جایی هم برای جاودانه های دنیای اتوموبیل در نظر گرفته باشن ... گرچه همون طور که گفتم ترجیح میدادم 800 تای دیگه هم کلا یه چیزی تحت عنوان کاکپیت میداشتن حتی اگه در حد اسمش رو نبر میبود ...

بنده کلی گفتم ! خودم هم از افرادی هستم که خیلی از ماشین های قدیمی استفاده می کنم ، قسمت Home و Garage در شماره های قبلی هم که لذت کلکسیون جمع کردن رو چند برابر می کرد و این شماره هم نباید از این قاعده مستثنا باشه !
خودم هم در اول با این موضوع مشکل داشتم ، ولی الآن که فکر می کنم میبینم که ارزش Content های دیگه ای که در بازی قرار داده شده از نمای Cockpit ارزشش بیشتره ( من تمام ریسینگ ها رو با Cockpit انجام میدم )

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or