Gran Turismo 5 [پست اول حتماً خوانده شود]

مناسب ترین ماشین GT5 (نسبت به قیمت و کارایی) از نظر شما ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    483
خب به کوری چشم دشمن بازی رسید به دستمون !
فکر نمیکنم بازی ای توی این سبک اسپویلر بخواد ! در هر صورت دوستانی که نمیخوان چیزی از بازی بدونن ادامه متن رو نخونن.
=================
اول از همه Introـی بازی که مثل همیشه کلاس خاص GT رو داره ! یه Introـی طولانی که اولش با آهنگ فوق العاده زیبایی شروع میشه و نیمه اولش مراحل ساخت یه ماشین رو نشون میده (فیلم واقعی) نیمه دوم تازه نوبت خود GT میشه ولی حیف که برخلاف نسخه ژاپنی که ورژن جدید آهنگ رویایی Moon over the Castle رو داره , اینجا یه آهنگ از My Chemical Romance رو باید بشنویم ! البته آهنگ بدی نیست ولی اصلآ به پای Moon نمیرسه.
منوهای بازی فوق العاده زیبا و شیک هست ! با آهنگهای دلنشین همیشگی GT که این بار بهتر از قبل هم شده. البته منوها اولش میتونه آدم رو سردرگم بکنه ولی بعد از کمی کار کردن عاشقش میشین ! میتونین پشت زمینه منو و رنگ و ... رو تغییر بدین و آهنگهای دلخواهتون رو انتخاب کنین و لباس و کلاه راننده رو هم همین طور .
برسیم به گرافیک ! گرافیک و مدل ماشینهای پریمیوم فوق العادست !!! همچنین نورپردازی بازی که واقعآ زیباست ! کاکپیت ها هم به زیباترین شکل ممکن طراحی شده ولی یه مشکل داره ! اون هم سایه کاکپیت هست. خود سایه به تنهایی دینامیک ترین سایه ای هست که دیدم (حرکتش نسبت به زاویه خورشید و ...) ولی مشکلش توی دندونه دار بودنش هست. بعضی وقتا توی ذوق میزنه و آدم فکر میکنه کاش انقدر دینامیک نبود ولی دندونه های کمتری داشت ! البته این مشکل هم توی مپ های مختلف فرق میکنه و بعضی جاها کمتره و توی مپ های شب تقریبآ همچین مشکلی دیده نمیشه. کلآ سایه های بازی بعضی جاها مشکلاتی داره که اگه نداشت بهتر بود !
گرافیک محیط ! اولین محیطی که توش قرار گرفتم اصلآ جالب نبود و توی ذوقم زد ! ولی هرچی جلوتر رفتم محیط ها هم بهتر شدن ! محیط های شهری واقعآ زیبا هستن و محیط های جنگلی هم نمونه های خوب و بد دارن. مثلآ یکی از محیط ها (اگه اشتباه نکنم Deep Forest) اصلآ جالب نیست ولی Nurburgring با اینکه از سر تا تهش درخت هست واقعآ عالی کار شده ! نور خورشیدی که از لای درختها میاد به شدت زیباست ! بعضی مپ های غیر شهری هم هستن که خیلی زیبا هستن مثل Cape Ring . محیط های جاده ای به نظرم عالی هستن ! ممکنه بعضی جاها بافتهای زمین مشکل داشته ولی داخل مسابقه بعیده کسی به جای دیدن ماشین به بافتهای زمین نگاه کنه چون گیم پلی این بخش ها جوری هست که کمترین اشتباه مساویست با عقب افتادن از رقبا ! مپ Toscana بدجوری به دلم نشست و مپ خاکی Eiger هم همین طور . یکی دو تا مپ کوچیک هم توی بخش کارتینگ بود که فکر کنم با Course Maker ساخته شدن و کیفیت واقعآ خوبی داشتن ! مپ های بارونی و برفی هم واقعآ عالی هستن ولی یه مشکل بد دارن ! بعضی وقتا که آب زیادی پشت یا جلوی ماشین جمع میشه , یه حالت دندونه ای پیش میاد که امیدوارم با پچ برطرف بشه چون اصلآ حالت خوبی نداره ! نکته جالب در مورد بارون و برف (البته کاملآ مطمئن نیستم و باید بیشتر امتحان کنم) این هست که جهتشون نسبت به حرکت شما تغییر میکنه و اگه سرعتتون کم و زیاد بشه یا بپیچین اونها هم تغییر جهت میدن.
بدترین قسمت بازی به نظرم دمیجش هست ! بعضی ماشینهای دمیج های نسبتآ خوبی دارن ولی کلآ مقدار دمیج اصلآ با ضربه ای که به ماشین میخوره مطابقت نداره ! مثلآ با سرعت 200 تا به دیوار بزنین , جلوی ماشین یه کم خراب میشه و سپر ماشین ممکنه کج بشه ! نمیدونم اون دموهایی که از دمیج اومده بود (و ملت خودشون امتحان کرده بودن) چرا انقدر با دمیج فعلی متفاوت هست. البته یه ویدئو از دمیج یه ماشین بود که جلو و عقب خوش له شده بود ولی نمیدونم چطوری همچین کاری کرده بود :دی
بازی بخش های زیادی داره که ارزشش رو بیشتر میکنه. بخش لیسانس که همه فن های GT باهاش آشنا هستن و جزو محبوب ترین بخش های این سری هست ! این دفعه هم لیسانس های سختی در انتظارمون هست ! نمیدونم با فرمون فرقی میکنه یا نه ولی بعضی هاش با دسته خیلی سخته (منظور گرفتن طلا هست :دی)
بخش A-Spec هم که بخش اصلی بازی هست و مسابقات دسته بندی شده اونجا قرار داره و همگی آشنایی دارین.
بخش B-Spec که کلآ بعید میدونم باهاش حال کنم و زیاد امتحانش نکردم , شما یه مدیر برنامه ای چیزی هستین که باید راننده هاتون رو به مسابقات بفرستین و بهشون دستور بدین و ... توی GT4 هم زیاد با این بخش ور نرفتم !
ولی بهترین بخش بازی به نظرم بخش Special هست ! اکثر وقتم توی این بخش گذشت. این بخش به 7 زیرمجموعه تقسیم میشه. اولین بخش کارتینگ هست که یکی از بی نظیر ترین تجربه های رانندگیم بود ! با اینکه اهل کارتینگ نیستم ولی عاشقش شدم :دی اول مسابقه که شما و 10,11 تا ماشین دیگه دارین از پشتتون دود میدین , صحنه خنده دار و جالبی رو ایجاد میکنه و مسابقاتش هم واقعآ دلچسبه !
بخش بعدی آموزش نسکار توسط یکی از راننده های معروف این مسابقات یعنی جف گوردون هست که بخش هم حال و هوای خیلی خوبی داره :دی
بخش TopGear هم با مسابقه 12 تا Samba Bus شروع میشه که توی یه ردیف حرکت میکنن و باید خیلی ماهرانه با این ماشین کُند سبقت بگیرین که کار طاقت فرسایی هست ! مسیرش هم پیچ های عجیبی داره که باید تجربه رانندگی توش رو بدست بیارین.
یه بخش دیگه مدرسه مرسدس بنز هست که البته فرق خاصی با بخش لیسانس نداره ولی لذت بخشه به خاطر ماشین زیبای 300SL در مپ زیبای Nurburgring
آخرین بخشی که باز کردم یه مسابقه رالی نوبتی (از اینا که ماشینها دونه دونه راه می افتن) هست که گیم پلی فوق العاده رالی رو نشون میده. گیم پلی ای کاملآ متفاوت با سایر بخش ها که آدم رو بدجوری درگیر خودش میکنه و البته به شدت هم سخت هست و نیاز به تمرین زیاد داره ! من معمولآ در زمینه رالی خوب هستم و اکثر لیسانس های رالی رو توی همین GT هم زودتر از بقیه لیسانس ها طلایی کردم ولی توی این بخش از 4 نفر چهارم شدم :دی
دو تا بخش بعدی رو هنوز نتونستم باز کنم و فعلآ level 10 هستم :دی
در مجموع اکثر انتظاراتی که از بازی داشتم رو برآورده کرد. گیم پلی بی نظیر که تا حالا شبیهش رو ندیدم ! ماشین چسبندگی فوق العاده ای با مسیر داره و آدم واقعآ لذت میبره ! گرافیک فوق العاده که البته مشکلاتی مثل سایه ها داره و بعضی محیط ها هم زیاد زیبا نیستن ولی همون محیط ها توی سرعت های بالا مشکلاتشون کمتر به چشم میاد. مثلآ همون عکس درختی که توی پارتی دوستان داره دست به دست میچرخه , توی سرعت بالا جزو زیباترین قسمت های بازی هست ! ماشینهای استاندارد از نزدیک زیاد جالب نیستن ولی از فاصله دور , اکثر اوقات نمیتونین تشخیص بدین پریمیوم هست یا استاندارد ! فقط به خاطر شیشه های تیره ـشون میشه این رو فهمید ! نورپردازی بازی فوق العادست و انداختن نور بالا توی شب بی نظیره ! جزییات فوق العاده ای مثل راهنماهای شبرنگ توی Toscana یا آتیش بازی توی این مپ هم واقعآ زیباست !
از همه مهم تر روح GT هست که توی این نسخه هم وجود داره و همین مورد به تنهایی میتونه برای هر فن GT کافی باشه !
سه تا عکس هم گرفتم که توی این تاپیک میتونین ببینین.

• Like
Reactions: M A X
من توی گیم اسپات خوندم که سیستم دمیج بازی رو باید unlock کرد.
Damage is supposedly unlocked later in the game...I haven't seen it yet, but everyone saying the damage sucks probably hasn't unlocked it yet. That's from the GI review
آریا درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا کسی توضیحی راجب بخش آنلاین بازی نمیده ؟!
میخوام بدونم با این پینگایی که ما ایرانی ها داریم میتونیم بازی کنیم یا نه !
ممنون

دوست عزیز آنلاینش هیچ مشکلی نداره و به راحتی میتونی بدون هیچگونه مشکلی آنلاین بازی کنی :x:d

نمیدونم والا ! من که چیز خاصی از دمیج ندیدم ! بازی کلآ :
40 تا
level داره و من level 10 هستم :دی

من Damage دیدم ... چند بار محکم زدم به پشت ماشین جلوی ... رفت تو !!!!

دقت کنید پایان سمت چپ >>>>> نشون میده که ضربه خوردید یا نه از بنفش کم میشه به آبی و ... ! شاید تو تنظیمات بشه حساسیت Damage رو بیشتر کرد ... !!! چون خیلی ۲/۳ بار ضربه زدن رفت تو ... انصافا هم بعد زدمش :d

اوه ... L-10 ?????
ایول !!!!!!!!
من ۲ رسیدم !!! :"> آخه دیشب داشتم فیلم میدیدم امروزم کلی کار داشتم :d ...

۴ طلا ... ۱ برنز ...
چیزی که جالب هست اینه که وقتی تو هر ردیف event طلا های کامل رو بگیری از ۳ تا مسابقه ... بهت ماشین مجانی میده ... بهم ۲ تا داد !!!

گند بزنن به شانس ما که خورد به تعطیلی الان باید تا یکشنبه منتظر باشم تا بازی دستم برسه ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااا.

اگر دنبال گرافیک بالا هستید یه سر برید توی arcade و جاده های Snow & Dirt جاده TOSCANA رو انتخاب کنید جزئیات و نورپردازی شاهکاره! مخصوصا وقتی هوا تاریک میشه! :o

دوستان اگه بخوان با هم مسابقه بدن و در ایران باشن Ping خیلی خوب خواهد بود
من همین الان با پینگ دو خط با خارجی ها مسابقه می دم و اول می شم
به طور کل سیستم online خیلی خوب شده
من شدیدا پایه Online هستم و تغریبا هر روز میام من رو Add کنید اگه پیغام پر بودن List داد بهم PM بزنید تا جا براتون خالی کنم
با بچه های داخل ایران پینگ خوب هست منتظریم

PSN ID : ricogarza

Add کنید online خیلی حال می ده

http://us.playstation.com/playstation/psn/visit/profiles/ricogarza

دوستان نظرات خوبی رو بیان کردید. به نظر من هم امتیازات اصلا در شان این بازی نیست و برای گمراه نشدن نباید به اون‌ها حتی کوچکترین توجهی داشت. من متاسفانه نه PS3 دارم که برای خودم رویای بازی درست کنم و نه خود بازی رو. فقط می‌تونم بگم خدا قسمت کنه یک دستگاه بگیریم، حتی شده تا آخر دنیا فقط همین بازی رو انجام میدم. فرمون هم که باشه چه بهتر.

فقط یک سوالی دارم اینکه وضعیت نسخه هک شده هم‌اکنون چطور هست و در چه مراحلی به سر می‌بره؟ گویا بازی Encrypt شده است و قابل رمزگشایی با روش‌های پیشین نیست و در نتیجه فعلا اجرا نمیشه. اگه کسی اطلاعات دقیقی در این مورد داره لطفا اعلام کنه.

تصاویر گرفته شده از بازی‌ها هم واقعا عالی هستن و به نظر من نداشتن هنر عکسبرداری هست که ضعف بوجود میاره. تنها نکته‌ ضعف بازی تاخیرهای طولانی بود. درصورتی که حتی زودتر عرضه می‌شد شاید بهتر جواب می گرفت. امیدوارم که هر کسی که بازی رو انجام میده لذت ببره و یه دعایی هم در حق ما بکنه که اینشالله صاحب یک دستگاه PS3 و GT5 بشیم !!!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or