GPU کنسول PS4 نسبت به XBOX One خیلی بهتر است

Aliɾeza

کاربر سایت
Mar 17, 2013
134
نام
علیرضا
کنسول PS4 از نظر تنظمیات و امکانات با کنسول XBOX One یکی است و تنها تفاوت میان این دو کنسول RAM کنسول PS4 است که کمی بهتر است و حتی CPU این دو کنسول مشابه یکدیگر است. آیا این دو کنسول از نظر GPU هم یکسان هستند ؟!

ماکروسافت مشخصات رسمی از GPU اکس باکس وان ( XBOX One ) منتشر نکرده است، بنابراین ما میدانیم بیشتر مردم از توانایی های GPU کنسول XBOX One اطلاعی ندارند. GPU کنسول XBOX One سی درصد ( 30 % ) از GPU کنسول PS4 ضعیف تر است و همین طور که این عکس نشون میده تفاوت بزرگی میان آن هاست

PS4-and-Xbox-One-GPU.png

GPU کنسول PS4 می تواند 1.84 ترافلاپ ( teraflops ) از قدرت را در اختیار ما قرار دهد در حالیکه کنسول XBOX One تنها 1.24 ترافلاپ از قدرت را پردازش میکند. شما این رو در نظر بگیرید که 10% از قدرت این جی پی یو برای سیستم عامل و کارهای دیگه صرف میشه ! اگر چه شایعات اخیر زیاد بوده است اما با جمع جور کردن این شایعات میتوان فهمید که از نظر سرعت ساعت هم کاملا به یکدیگر شبیه اند .
GPU کنسول PS4 بسیار بهتر است و این تفاوت خودش رو در بازی ها multiplatform نشان خواهد داد با توجه به اینکه در نسل گذتشه کنسول XBOX 360 نسبت به PS3 دارای مزیت بوده است شاید این بار PS4 بتواند با قیمت پایین و امکانات بالا پیش تاز این نسل باشد .

(دوستان اگه اشکالی در ترجمه وجود داشت اطلاع بدید چون خسته بودم شاید اشتباه کرده باشم عذرخواهی میکنم)

منبع : GC

آخرین ویرایش:

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
سیاست های ماکرو اینجوری شده که مثل تقریبا Wii بشه . کنسول خوانواده باشه نه فقط گیمر . الان ویی یو اصلا قدرتی نداره ولی فروش داره . مایکرو هم میخواد هم گیمر هارو از یک طرف نگه داره هم خوانواده هارو با کینکت و تی وی و ... جذب کنه

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
1.84 نسبت به 1.23 ميشه 50% اختلاف نه 30% اختلاف قدرت خام و اين نشون ميده اديتور حتي سواد نسبت گيري هم نداره (با همه احترام)

قدرت خام محاسباتي براي 2 تراشه با معماري يكسان ميتونه به صورت خطي همون مقدار تقريبا افزايش قدرت ايجاد كنه اما همونطور كه بار ها گفتم در xbox One SOC يكسري Feature هايي وجود داره كه عملا باعث ميشه نشه به صورت خطي تاميم داد و مثلا توان كنسول مايكرو رو 50% كه عدد بسيار بزرگي هم هست ضعيفتر درنظر گرفت.

اگر قضيه اين 10% توان GpU كه به دولوپر ها اختصاص نداره صحت داشته باشه من يكي رو خيلي نا اميد ميكنه و اميدوارم شايعه اي بيش نباشه .

قضاوت نهايي درمورد تراشه كنسول ها نبايد بر اساس اعداد روي كاغذ برسي بشه چون اينها بشدت modified وcustom شده ان و هركدوم ويژگي هاي خاصي دارن كه نميشه به صورت اعداد و ارقام مستقيم قياس كرد.

من هر موقع كه ته و توي چيپ كنسول هارو سايت CHIPWORK در اورد و انلايز ديتا هاي حجيم و خطي MIMD و SIMD روي تراشه انجام شد نظر نهايي رو خدمت رفقا ميگم يك برسي درست و درمون با دوستان انجام ميديم

آخرین ویرایش:

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
مقایسه رو بیخیال فکر این که قرار ND از این GPUچی در بیاره دیوونم میکنه تا زمانی که NDبازی نسازه برا PS4 من نمیخرم

TLOU2 لطفا

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
تنها كسي كه تا به حال لب به تحسين PS4 نگشوده حضرت شيخ شيراز بودن كه ايشون هم قول دادن شعري در مدح زيبارويش بسرايند كه بزودي انحصارا براي ps4 قابل دانلود خواهد بود.

subzero7111

کاربر سایت
Jul 4, 2012
17
نام
حسین
رامین جون صد در صد نظر من ان هست که ایکس باکس ضعیف تر خواهد بود :ذی
در کل در کل از هیچ چیز این ایکس باکس خوشم نیومده :‌ذی
گرچه من اگرم میتونستم نمیخریدم :‌ذی GTX 780:|

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
هنوز مایکروسافت مشخصات رم رو هم نداده اونوقت یه عده دارن بحث GPU رو باز میکنن ! تا زمانی که کنسول نیومده تو بازار , مشخصاتش ۱۰۰٪ تایین نشده و بازدهش توی بازیا معلوم نشده خواهشا از ترول کردن و پرتاب نظریات مبتکرانه خودداری کنید ! چیزی که فعلا دیدیم بازیای X1 از PS4 با کیفیت تر بوده نمونه ی بارزش QB و Ryse که گرافیکشونو همه دیدن ! حالا اگه PS4 اینقد قوی تره سونی باید بره در استودیوهاشو تخته کنه که از سیستم ماورای قدرتش نمیتونه کار بکشه ! بابا یه چیزو بفهمین نه MS اینقد خرن اعضاش که سخت افزار ضعیف استفاده کنن نه گیمرا حتی فنای مایکرو مثل من اجازه ی این کارو میدن ! پس خواهشا جای دعوا سر قدرت خیالی راجع به بازیا و امکانات و ... بحث کنید ...

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
نشون میده PS4 یه نصفه نسل(1.5) جلوتر از بقیه هست.
واقعا خیلی زیباست که بازیهایی با 1.5 برابر کیفیت بازیهای One روی PS4 خواهیم دید:bighug:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
نسل پیش PS3 دو برابر قویتر از 360 بود ، الان فقط 50% قویتره؟ واقعا نا امید شدم :(
نا امید نشو ;)چون این نسل سخت افزار Ps4 پیچیده نیست و به راحتی میشه اون 50% اضافه رو ازش برداشت کرد پس به زودی شاهد بازیهایی با 1.5 برابر کیفیت بازیهای one خواهیم بود:bighug:soon...

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
نا امید نشو ;)چون این نسل سخت افزار Ps4 پیچیده نیست و به راحتی میشه اون 50% اضافه رو ازش برداشت کرد پس به زودی شاهد بازیهایی با 1.5 برابر کیفیت بازیهای one خواهیم بود:bighug:soon...
درسته ، ولی مایکروسافتم خیلی پیشرفت کرده نسل قبل کنسول سونی 100 درصد قوی تر بود الان شده 50 درصد بازم خیلی خوبه ، نسل بعد شاید بشه 25 درصد ...

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل

جالبه میگید معماری خیلی اسون شده و خیلی از سازنده ها هم اینو تایید کردن اما چرا من توی کنفرانس سونی باز هم تو بازی ها افت فریم دیدم :-/

fixer

کاربر سایت
Aug 26, 2007
919
نام
حامد
استاد اونوقت شما که تو مایکروسافت کار میکنی میتونی بگی بهم که مایکروسافت به جز اینکه گفته کنسولمون ۸ گیگ رم داره چه مشخصاتی ارایه کرده ؟! آخه برادر من چند تا آدم که یه نسلو باختن (دقیقا نسل قبل سونی به مایکروسافت باخت = فکت) میان تو یه کنفرانس که باید توش بازی نشون بدن خودشونو مضحکه میکنن ۵۰ دیقه از بازیای دست دوم و ... میگن شما هم سریع گول میخوری ! دیدیم PS3 چه گلی به سرمون زد ! همه ی بازیاش ۵۰۰ فریم داد و بقیه ی امکاناتش ! من نمیدونم قضیه چیه که مایکروسافت هنوز هیچی از سخت افزار رو نکرده اساتید دارن کنسولو تجزیه و تحلیل میکنن ! آقا PS4 خدای کنسول بذار بیاد میبینیم کی به مشتری احترام میذاره , کی امکانات بهتر ارایه میکنه و کی برنده میشه ...

داداش شما چرا اینقدر عصبانی هستی. همونطور که خودت گفتی صبر میکنیم هر دو کنسول بیان و بعد نتیجه گیری میکنیم. عصبانیت نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر