Freeze شدن تصوير در هنگام بازي؟

morgul

کاربر سایت
Dec 2, 2005
52
نام
محمد
سلام
من الان يه چند روزي هست كه بعد از 3 . 4 ساعت كه با Xbox360 كار مي كنم يك دفعه تصوير گير مي كنه و به اصطلاح Freeze مي شه . البته هيچ Error اي نميده وقتي كه خاموش مي كني و دوباره روشن مي كني كار مي كنه . مي خام بدونم كسي اين اتفاق براش افتاده چه كرده راه حل چيه .

لطفا اگر مطمئن هستيد جواب بديد و امتحان كرده ايد چون support خود microsoft هم راه حل گذاشته ولي اوني كه جواب داده رو مي خام

مرسي

Taher

مدیر سابق
کاربر سایت
Nov 6, 2005
649
نام
طاهر
به نظر من هم مشکل از گرمای زیاد هست. کنسول شما احیاناً برای قبل از سال 2006 نیست ؟!
شما اگر اینترکولر ندارید، حتماً بخرید، شاید همون بتونه مشکلتون رو حل کنه.

Jack Sparrow

کاربر سایت
Apr 8, 2007
131
اين اتفاق براي من هم افتاده . ولي فقط در بازي lost plane
دقيقا هم نمي دونم بر اثر چه چيزي هستش ولي تو بازي هاي ديگه اينطور نمي شه .

rezaigi2004

کاربر سایت
Dec 2, 2006
3,022
نام
رضا محمودی
Xbox 360: The screen freezes

دوست عزيز مراحل زير رو به ترتيب انجام بده مشكل حتما حل ميشه;)
1. Restart the console.
2. Consider whether the issue has occurred more than one time. If this is the first time that you have experienced this behavior, the issue may not occur again, and troubleshooting may be unnecessary.
3. Determine whether the Xbox 360 console is well-ventilated and is not near a heat source.
• If the Xbox 360 console is in a poorly ventilated location, turn off the console, and then move it to a location that has sufficient ventilation, such as on top of a table or on an open shelf. If the issue is resolved, the previous location likely did not provide sufficient ventilation for the Xbox 360 console to function correctly.
• Heat sources include TVs, computers, monitors, and other electrical devices. Switch off the console and move it away from the heat source, or switch off the heat source and move it away from the console.
• View the Xbox 360 instruction manual for information about correct placement of the console.
4. Turn off the system, and then remove all the accessories that are attached. This includes the Xbox Hard Drive. Test to see whether the problem still occurs.
5. If the issue does not occur when the hard drive is detached, try clearing the Xbox 360 Hard Drive cache. With the Xbox 360 Hard Drive attached to the console, follow these steps:
a. Locate the System section of the Xbox 360 Dashboard.
b. Select Memory, select Hard Drive, and then press Y to view the device options screen.
c. On the Xbox 360 Controller, press the X button, press the X button again, press the left bumper, press the right bumper, press the X button, and then press the X button again.
d. You will be prompted to confirm system maintenance, select Yes by pressing A.
6. If this problem occurs with the hard drive attached and clearing the cache did not resolve the issue, create a new gamer profile, and then test to see whether the issue still occurs. If the issue does not occur when you use a new gamer profile, the issue may be related to the original gamer profile or saved game information for one or more games that are associated with the original gamer profile. To verify this, delete the saved games for all games that show this problem for the original gamer profile.
7. If this issue occurs with offline games only, go to step 8. If the problem only occurs with games when you are play online with Xbox Live, this issue could be related to Internet connectivity. For more information, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
909817 (http://support.microsoft.com/kb/909817/) You experience poor performance on Xbox Live whether you use an Xbox 360 console or an original Xbox console
8. If your console is a PAL console, try setting your PAL setting to PAL 60. For more information, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
917304 (http://support.microsoft.com/kb/917304/) Xbox 360: Your Xbox 360 console is set to PAL 50 Hz and you cannot play an Xbox 360 game on your console
9. If this problem occurs when no disc is in the console, go to step 12.
10. Determine whether the disc that you are using is the cause of the issue by testing several similar Xbox 360-compatible discs in the console. Use a disc of the same type, such as a game disc, a DVD movie, or a music CD, to test whether the problem is the specific disc.

For disc-specific issues, check the disc for any visible signs of damage or dirt. Hold the disc by the edges without touching the top or bottom surface with your fingers. Clean the disc by using a soft cloth. Lightly wipe from the center outwards. Do not use solvents or chemicals to clean the disc.

If this problem occurs with only one disc and cleaning the disc did not resolve the issue, search the Microsoft Knowledge Base to determine whether the particular disc has any known issues, and then go to step 11. If there are no known issues, exchange the disc at a retail location.
11. If the problem is specific to a particular game, see the following Knowledge Base article:
916110 (http://support.microsoft.com/kb/916110/) Xbox 360: You experience gameplay issues with specific Xbox 360 games
12. If these steps do not resolve the issue, contact Xbox Customer Support. For more information about how to contact Xbox Customer support, visit the following Web site:

genaveh

کاربر سایت
Mar 6, 2006
1,435
نام
علی
احتمال اینکه از دیسک بازی باشه زیاده اخه منم برام 2 بار این مشکل پیش اومد ولی برای من همون اول که کنسول رو روشن کردم توی لود بازی گیر کرد به همین دلیل دیسک رو خش گیری کردم درست شد !
یه بار هم توی بازی این مشکل پیش اومد که با خش گیری اون هم درست شد .

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
يه چيزی در رابطه با ديسک های مالزی بگم که
بعضی از ديسک های مالزی فشار بسيار زيادی به cpu و سخت افزار 360 میزنن
شما برای تشخيص اين که بفهميد آيا اين ديسک از نوع مخرب هست اين کارو انجام بديد
روی طرفی که عکس هست رو dvd اون قسمت رو محکم با دستتون بماليد...بد ديسک رو
بو کنيد اگه بوی سوختنی مانند از ديسک میآمد شک نکنيد که اين ديسک از ديسک های
بسيار خطرناک و مخرب هست !!! اينرو يکی از بچها که خودش مستقيم از مالزی
بازی میآره بهم گفت.....
يک نوع از همون ديسک هم خودش داشت بهم نشون داد......فقط گفت کافيه
اين ديسک 1 ساعت داخل دستگاه باشه
دستگاه به طرز وحشتناکی داغ میکنه

morgul

کاربر سایت
Dec 2, 2005
52
نام
محمد
طاهر جان آره واسه من August 2006 ، جي بگم تا 3 هفته قبل عالي بود ولي الان اينطوري ميشه شايد هم براي ديسك باشه

MAMALY_SANDY

کاربر سایت
Apr 29, 2006
262
نام
محمد
يه چيزی در رابطه با ديسک های مالزی بگم که
بعضی از ديسک های مالزی فشار بسيار زيادی به cpu و سخت افزار 360 میزنن
شما برای تشخيص اين که بفهميد آيا اين ديسک از نوع مخرب هست اين کارو انجام بديد
روی طرفی که عکس هست رو dvd اون قسمت رو محکم با دستتون بماليد...بد ديسک رو
بو کنيد اگه بوی سوختنی مانند از ديسک میآمد شک نکنيد که اين ديسک از ديسک های
بسيار خطرناک و مخرب هست !!! اينرو يکی از بچها که خودش مستقيم از مالزی
بازی میآره بهم گفت.....
يک نوع از همون ديسک هم خودش داشت بهم نشون داد......فقط گفت کافيه
اين ديسک 1 ساعت داخل دستگاه باشه
دستگاه به طرز وحشتناکی داغ میکنه
این از اون حرفها بودا فکر کنم این دوستت سر کارت گذاشته;)
اخه دیسک چه ربطی به cpu داره وظیفه cpu پردازش اطلاعاته که به صورت سیگنال بهش ارسال میشه حالا اگه دیسک واقعا مشکل داشته باشه و قسمتی از اطلاعات مخدوش باشه اطلاعات به cpu نمیرسه و اونوقت احتمال فریز شدن تصویر هست البته بخاطر سرعت کم دیسک و سرعت زیاد cpu اطلاعات جایی cash میشه اینکار باعث میشه این اتفاق خیلی به ندرت پیش بیاد حالا بگو ببینم تو ای پروسه چه اتفاق مهلکی ممکنه به cpu و سخت افزار وارد بشه:confused:
فقط پست زدن مهم نیست بیاد قبل از پست زدن راجع به چیزی که میخایم بنویسیم کمی فکر کنیم:p
امیدوارم از من ناراحت نشی:-"

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
این از اون حرفها بودا فکر کنم این دوستت سر کارت گذاشته;)
اخه دیسک چه ربطی به cpu داره وظیفه cpu پردازش اطلاعاته که به صورت سیگنال بهش ارسال میشه حالا اگه دیسک واقعا مشکل داشته باشه و قسمتی از اطلاعات مخدوش باشه اطلاعات به cpu نمیرسه و اونوقت احتمال فریز شدن تصویر هست البته بخاطر سرعت کم دیسک و سرعت زیاد cpu اطلاعات جایی cash میشه اینکار باعث میشه این اتفاق خیلی به ندرت پیش بیاد حالا بگو ببینم تو ای پروسه چه اتفاق مهلکی ممکنه به cpu و سخت افزار وارد بشه:confused:
فقط پست زدن مهم نیست بیاد قبل از پست زدن راجع به چیزی که میخایم بنویسیم کمی فکر کنیم:p
امیدوارم از من ناراحت نشی:-"

من نميدونم... خودت فهميدی چی گفتی؟
به طور کاملاً ساده و روان میگم :
بعضی از ديسک ها به دليل حجم بالايی که دارن ممکنه خوندن اطلاعات داخلشون به کندی
انجام شه و اين خود مزيد بر بيشتر داغ کردن دستگاه میشه
حالا اگه خواستی بيشتر و علمی تر برات در باره اين بحث توضيح میدم
حالا من نميدونم شما تا حالا اصلاً به همچين مشکلی بر خوردی که میيای میگی همچين چيزی وجود نداره !!
حالا باز اگه بيشتر خواستی متوجه اين قضيه بشی من 2 نوع ديسک مالزی از يه بازی
بهت میدم ...اين 2 ديسک رو بعد از 1 ساعت گرماشون با دستت به سنج....گرمای حاصل از ديسک متقابل
وحشنتناک بالاست که يريزه دوريزم نيست که بشه ازش گذشت
من خودم به شخصه بارها به اين قضيه پی بردم......

W00T1991

کاربر سایت
Feb 5, 2007
1,588
نام
محمد
چند دلیل میتونه داشته باشه
یکیش اینه که کنسولت داغ کرده
شاید هم از سخت اقزارت یا فریمور باشه
ب هر حال اگه اینگیلیسیت خوبه برو سایت ایکس باکس یه میل به قسمت ساپورتش بده
ختما کمکت میکنن

MAMALY_SANDY

کاربر سایت
Apr 29, 2006
262
نام
محمد
من نميدونم... خودت فهميدی چی گفتی؟
به طور کاملاً ساده و روان میگم :
بعضی از ديسک ها به دليل حجم بالايی که دارن ممکنه خوندن اطلاعات داخلشون به کندی
انجام شه و اين خود مزيد بر بيشتر داغ کردن دستگاه میشه
حالا اگه خواستی بيشتر و علمی تر برات در باره اين بحث توضيح میدم
حالا من نميدونم شما تا حالا اصلاً به همچين مشکلی بر خوردی که میيای میگی همچين چيزی وجود نداره !!
حالا باز اگه بيشتر خواستی متوجه اين قضيه بشی من 2 نوع ديسک مالزی از يه بازی
بهت میدم ...اين 2 ديسک رو بعد از 1 ساعت گرماشون با دستت به سنج....گرمای حاصل از ديسک متقابل
وحشنتناک بالاست که يريزه دوريزم نيست که بشه ازش گذشت
من خودم به شخصه بارها به اين قضيه پی بردم......
:eek:
بله من مطمئنن میفهمم که چی میگم ولی شما رو شک دارم

خیلی خوشحال میشم علمی جواب بدین تا چیزی ازتون یاد بگیریم.
دوست عزیز این مطالبی که میگی همشون مربوط میشن به بحث ذخیره و بازیابی اطلاعات من با این دو کلاس سواد و چند روز تجربه کاریم تا بحال جایی نشنیده و نخونده بودم که یک دیسک بعلت حجم بالاش موجب داغ کردن دستگاه بشه
حرف من روی کیفیت دیسکها نیست چون از این نظر کاملا با شما موافقم و حتی فریز شدن تصویر هم ممکنه از این باشه (فقط میگم ممکنه)
اوصولا یک فایل برای ذخیره سازی در (دیسک نوری یا دیسک سخت ) به قسمتهای کوچکی به نام رکورد تقسیم میشه و این رکوردها باید در بلاکهای دیسک جا بگیرن حالا اگه نسبت این تقسیمات درست انجام بشه توی سرعت خوندن دیسک خیلی موثره و فضای هرز موجب کندی خوندن نمیشه و این هیچ ربطی به حجم بالا یا پایین اطلاعات روی دیسک نداره .
اگه متوجه نشدی بگو تا با چارت و فرمول برات اثباتش کنم.
با احترام.

allworld

کاربر سایت
Jun 6, 2006
747
:eek:
بله من مطمئنن میفهمم که چی میگم ولی شما رو شک دارم

خیلی خوشحال میشم علمی جواب بدین تا چیزی ازتون یاد بگیریم.
دوست عزیز این مطالبی که میگی همشون مربوط میشن به بحث ذخیره و بازیابی اطلاعات من با این دو کلاس سواد و چند روز تجربه کاریم تا بحال جایی نشنیده و نخونده بودم که یک دیسک بعلت حجم بالاش موجب داغ کردن دستگاه بشه
حرف من روی کیفیت دیسکها نیست چون از این نظر کاملا با شما موافقم و حتی فریز شدن تصویر هم ممکنه از این باشه (فقط میگم ممکنه)
اوصولا یک فایل برای ذخیره سازی در (دیسک نوری یا دیسک سخت ) به قسمتهای کوچکی به نام رکورد تقسیم میشه و این رکوردها باید در بلاکهای دیسک جا بگیرن حالا اگه نسبت این تقسیمات درست انجام بشه توی سرعت خوندن دیسک خیلی موثره و فضای هرز موجب کندی خوندن نمیشه و این هیچ ربطی به حجم بالا یا پایین اطلاعات روی دیسک نداره .
اگه متوجه نشدی بگو تا با چارت و فرمول برات اثباتش کنم.
با احترام.

واضحتر بيان کنم يه بازی با load
30 ثانيه آی دستگاه میتونه روونتر اجرا کنه يا همون بازی با load
15 ثانيه آی؟ بارها شده load تو دوبازی مشترک متفاوت بوده.....
حالا خودت قضاوت کن تفاوتی نداره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر