Xbox Forza Motorsport

سازنده
Turn 10
تاریخ انتشار
2023
ناشر
Xbox
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. Xbox Series X|S
پیام مدیریت: هر گونه ترول، بحث مقایسه ای و پست GT vs Forza = بن مستقیم از بازی سنتر

بازی در تاریخ ۱۰ اکتبر منتشر خواهد شد
View attachment 1000024138.mp4

پیش‌نمایش:
پیش‌ نمایش بازی Forza Motorsport، پیش‌رفته ترین عنوان ریسینگ ساخته شده تا به امروز

هشتمین قسمت از Forza Motorsport در طول شوکیش ۲۳ ماه جولای برای کنسول Xbox Series X معرفی شد.
این تاپیک همراه با نزدیک شدن به عرضه بازی و ارائه جزیئات بیشتر آپدیت خواهد شد.

156259

نکات کلی:

مراحل پیش تولید بازی از سال ۲۰۱۹ آغاز شده‌است
بازی به صورت کامل از ری‌تریسینگ برای اتومبیل‌ها، شخصیت‌ها و پیست‌ها استفاده خواهد کرد
فورتزا موتوراسپورت به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه و رزولوشن 4K اجرا خواهد شد
سازندگان از این عنوان به بازگشت سری به ریشه‌ها و اصول اولیه سری یاد می‌کنند
بخش داستانی نقش پر رنگی را در این شماره ایفا خواهد کرد

آپدیت۱:
بعد از ماه‌ها انتظار و دنبال کردن اخبار و شایعات مختلف در خصوص هشتمین شماره از بازی فورتزا موتوراسپورت، در نهایت مایکروسافت این عنوان را در قالب تیزری کوتاه در جریان ایونت اختصاصی کنسول ایکس‌باکس سری ایکس برای این کنسول در کنار PC معرفی کرد.

هشتمین شماره فورتزا توسط استودیو ترن ۱۰ مراحل اولیه توسعه خود را شروع کرده‌است. این در حالی است که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ یکی از اعضای استودیو به قابل بازی بودن این عنوان اشاره کرده بود.

در سایت بازی در خصوص فورتزا موتوراسپورت جدید نوشته شده:
«با شماره جدید فورتزا موتوراسپورت، ما با دروس و انقلابی که در تاریخ اتومبیل‌سازی اتفاق افتاده‌است آشنا می‌شویم. ما در حال ساخت تجربه‌ای جدید به لطف قدرت و سرعت فراوان کنسول Xbox Series X هستیم. به این بدان معنا است که می‌توانید منتظر یک بخش بصری بی‌نظیر و استفاده از تکنولوژی‌های جدید مثل ری‌تریسینگ، رزولوشن 4K Native و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه در کنار ایده‌های جدیدی برای بازی باشید. ایده‌هایی که باعث می‌شوند گیمران به دنیای فورتزا و به دیگر دوستانشان متصل شوند.»

همچنین کریس ایساکی یکی از کارگردان بازی در خصوص تکنولوژی‌ ری‌تریسینگ می‌گوید که این تکنولژی به موتور گرافیکی بازی که Forza Teach نام دارد، اضافه شده و می‌توان شاهد استفاده از ری تریسینگ برای هر دو سری موتوراسپورت و هورایزون بود. او همچنین تاکید کرد که عنوان جدید بسیاری از طرفداران قدیمی سری را به شدت خوش‌حال خواهد کرد و همچنین مواردی فراوانی برای طرفداران جدید این سری و جذب افراد بیشتری خواهد داشت.

در نهایت بازی Forza Horizon 4 هم در روز عرضه کنسول Xbox Series X از سیستم Smart Delivery پشتیبانی خواهد کرد که بدین صورت بر این کنسول شاهد اجرای بازی با رزولوشن 4k و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه همراه با بهبود بخشی بصری بازی باشیم.

آپدیت۲:
آخرین اپیزود از برنامه ماهانه فورتزا که در آن سازندگان در خصوص آینده سری و آپدیت‌های نسخه‌‌های فعلی صحبت می‌کنند، این‌بار میزبان کریس ایساکی به عنوان creative director شماره هشتم سری بود. او در قسمتی از صحبت‌های خود در خصوص شماره جدید فورتزا موتوراسپورت برای کنسول ایکس‌ باکس سری ایکس سخن گفت که در ادامه به آن می‌پردازیم. با جدیدترین اخبار بازی‌ها همراه باشید.

او در قسمتی از صحبت‌های خود به تیزر پخش شده از شماره جدید اشاره کرد. این تیزر قسمت‌هایی از پیست Laguna Seca در کالیفورنیا را به نمایش در می‌آورد. ایساکی معتقد است که این همان کیفیتی است که طرفداران سری منتظر آن خواهند بود و در بقیه پیست‌های شماره جدید هم می‌توانند منتظر چنین جزئیات و کیفیتی باشند.

در کنار صحبت در خصوص بخش بصری بازی بر رو کنسول Xbox Series X، ایساکی همچنین در خصوص مراحل توسعه بازی و تغییراتی که در آن انجام شده توضیح داد. او بر این باور است که طرفداران سری با شنیدن آن که شماره جدید فورتزا موتوراسپورت به ریشه‌های سری بازگشته است، خوش‌حال خواهند شد. او همچنین معقتد است که شماره جدید همانند یک نامه عاشقانه برای جامعه فورتزا عمل خواهد کرد. در همین حال تیم توسعه در حال تلاش است تا طرفداران جدید را هم به تجربه این عنوان جذب کند.
مراحل پیش تولید فورتزا موتوراسپورت از سال گذشته شروع شده‌است و سازندگان تغییرات بنیادی را در بخش‌های اصلی بازی انجام داده‌اند. در ادامه ایساکی در خصوص ری تریسینگ و مزایا و معایب آن برای تیم توسعه بازی می‌گوید.

«ری تریسینگ به موتور گرافیکی فورتزا اضافه شده‌است. این موتور برای ساخت فورتزا موتوراسپورت و فورتزا هورایزون استفاده می‌شود. هر دو سری از تکنولوژی‌های مشابه‌ای استفاده خواهند کرد و حال ری تریسینگ بخشی از این تکنولوژي‌ خواهد بود. یکی از مواردی که ما با استفاده از ری تریسنگ با آن مواجع شدیم، زیبایی‌ها و زشتی‌هایی بود که به واسطه این تکنولوژی برای ما به نمایش درآمد. با افزودن ری تریسینگ به موتور بازی، حال موارد فراوانی برای ما مشخص شدند که باید به توسعه یا رندر دوباره آن‌ها می‌پرداختیم. بدین صورت این تنها ری تریسینگ نیست که به موتور فورتزا اضافه شده، در عمل این مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های جدید است که باعث پیشرفت طراحی و مدل اتومبیل‌ها، پیشرفت بصری پیست‌ها، محیط و شخصیت‌ها می‌شود و در مجموع تمام این موارد باعث خلق صحنه‌های زیبایی از لحاظ بصری می‌شوند.»

بازی فورتزا موتوراسپورت در تاریخی نامشخص برای کنسول Xbox Series X و رایانه شخصی منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

KING.RG

کاربر سایت
Jun 12, 2021
467
این چه سیستم مزخرفی هست که اینا دارن :|
یعنی یکم عقل تو سرشون نیست؟ کدوم بازی aaa توی 18 ماه درست میشه که اینا این حرکت ها رو میزنن
خوبه حالا مایکرو این همه پول داره ها
سه تا از استودیوی های مایکروسافت با این سیستم کار میکردند. 343, Turn10 و The Coalition.
خوشبختانه حداقل The Coalition دیگه به این شکل کار نمیکنه و دیگه مستقیما کنتراکتور استخدام نمیکنه و با نیروهای کنتراکتور از طریق پارتنرهای خودش خارج از مایکروسافت همکاری میکنه. اخیرا شنیده بودم 343 هم داره همینکار رو انجام میده

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
این چه سیستم مزخرفی هست که اینا دارن :|
یعنی یکم عقل تو سرشون نیست؟ کدوم بازی aaa توی 18 ماه درست میشه که اینا این حرکت ها رو میزنن
خوبه حالا مایکرو این همه پول داره ها
این سیستم با یک مدیریت درست اتفاقا جواب میده.
به عنوان مثال مهندس بخش صدا تو اکثر استودیو ها قرارداد امضا می‌کنه. ۱۸ ماه مثلا. تو اون مدت تمام صدای های مورد نیاز رو ضبط می‌کنه و کارش تموم میشه و از استودیو جدا میشه.

اما استودیو هایی مثل turn 10 و 343 که همزمان در حال ساخت انجین هم بودن و بازی رو برای سخت افزار های جدید توسعه میدادن، این کار واقعا احمقانست و فقط از ضعف مدیریت میاد.
حالا بخش هایی مثل صدارو همچنان میتونن قرار داد ۱۸ ماهه ببندن و کار رو هم به موقع تحویل بگیرن.
اما یکی مثل همون environment artist واقعا نمیتونه همزمان منتظر بمونه تا انجین بازی کامل بشه و کار خودش رو هم پیش ببره.
باز حالا میگیم 343 استودیو بزرگی بوده از نظر تعداد افراد و نیرو کاری و مدیریتش سخت شده، اما turn 10 که واقعا اون قدر هم بزرگ نیست.

امیدوارم حالا با رهبری دن گرین والت حداقل وضعیت turn 10 خوب بشه.

پ.ن: البته نباید فراموش کرد این استودیو همزمان بر روی Fable هم کار می‌کنه و احتمالا نیرو اصلی مشغول تغییرات انجین برای اون پروژه بودن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
سوال اینجاست توی ۶ سال چندبار بازی ریبوت شده که اینا هی استخدام میشدن و هی میرفتن کنار؟ من بنظرم بازی فعلی نهایتا ۲ سال طول کشیده ساختش.
دقیقا.
هیچ کجای بازی از نو ساخته نشده.
پیستها غیر از جدیدها + خیلی از ماشینها که بیشترین سهم زمان صرف شده رو تو مراحل توسعه دارن همش از بازیهای قبلی اومدن و سرخاب سفیدآب مالیدن روش.
بخشهای مولتی پلیر / کمپین هم این چیزی که ما تحویل گرفتیم واقعا تو این زمان 3-2 ساله برای T10 به راحتی دست یافتنیه.

این 18ماه کار کردن توی استودیوها هم واقعا مسخرست.
مثلا همین یارو که مصاحبه کرده (خودش ویدئو آپلود کرده تو یوتوب) جزو تیم آرت بازی بوده ، تیم قبلی و خودش اینها باید جزو اعضای اصلی استودیو باشن تا کیفیت کلی پیستها طی دوره چند ساله عمر بازی از منظر ویژوال و... یک سطح کیفی مشخصی رو داشته باشه.
نمیشه که یک سال ونیم حسن روش کار کنه و یک سال و نیم دیگه حسین!

این چه فضاحتیه که استودیوهای مایکرو بهش دچارن؟
اصلا یکی از عوامل به گند کشیدن Halo همین قراردادی کار کردن ها بود.

نمیخوام بگم حیف این بازی چون میدونم T10 به این شوک نیاز داره که یک بازنگری کلی انجام بده (روال مرسوم تو استودیوهای مایکرو در این نسل).
جز چندتایی که عشقن مابقی رسما دسته جمعی دارن گند میزنن.

ST92

عضو جدید
May 2, 2015
5
اگه روی PC میخوای که فنتک 20 و بالای 20 هم داره.
Moza R5 - R9 - R12 - R16 - R21 داریم که اون عددها ماکسیموم گشتاوری که تولید میکنن هست ، الان هم که R3 اومده و میشه گفت متنوع ترین برند بازاره و همینطور برای هر رنج بودجه ای یک فرمون تو بازار داره.
تراستمستر T818 هم داریم با 10 نیوتن گشتاور که با فرمونی که باید براش بخری تقریبا هم قیمت لاجیتک GPRO میشه.
و برندهای Simcube/Asetec/VRS و... که اینها مینیمم از 800-700 دلار شروع میشن و میرن تا چندهزار دلار.
سلام. اطلاع داری جایی تو ایران اصلا moza موجود شده یا نه؟
من دنبال یه فرمون ارزونم، اگه بخوام تسمه ای بگیرم دلم نمیاد بالاتر از g29 برم، وقتی با همین حوالی قیمت r3 اومده یا حتی یکم گرونتر r5 هم میشه گرفت خیلی بهتره منتها تو سایتای ما که برا فروش وجود خارجی نداره.
الان بیشتر از یه ساله چند وقت یبار تو مخم میوفته یه G29 بگیرم بعدش پشیمون میشم میگم شاید موزا موجود شد تا سی چهل تومن هم دلم میاد خرج DD کنم، بقیه برندا قیمتاشون فضاییه مخصوصا لاجیتک نمیدونم چی فکر کرده که حتی پدالم داره جدا میفروشه

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
سلام. اطلاع داری جایی تو ایران اصلا moza موجود شده یا نه؟
من دنبال یه فرمون ارزونم، اگه بخوام تسمه ای بگیرم دلم نمیاد بالاتر از g29 برم، وقتی با همین حوالی قیمت r3 اومده یا حتی یکم گرونتر r5 هم میشه گرفت خیلی بهتره منتها تو سایتای ما که برا فروش وجود خارجی نداره.
الان بیشتر از یه ساله چند وقت یبار تو مخم میوفته یه G29 بگیرم بعدش پشیمون میشم میگم شاید موزا موجود شد تا سی چهل تومن هم دلم میاد خرج DD کنم، بقیه برندا قیمتاشون فضاییه مخصوصا لاجیتک نمیدونم چی فکر کرده که حتی پدالم داره جدا میفروشه
آره لاجیتک قیمتش فضایی گرونه ، مخصوصا با این گزینه های جدیدی که اومده مثل Asetek , Moza یا Cammus یا حتی باندلهای رقابتی فنتک.

حقیقتش Moza پیدا نمیشه اینجا ، من خودم بدجور پایه خریدم چون هنوز G27 دارم.

اگه کنسول داری گزینه زیاد نیست ، باید بین همین تسمه ای ها یا موتزا و فنتک انتخاب کنی.
موتزا هم که فعلا فقط ایکس باکس ساپورت میکنه.
پس اگه پلی استیشن داری میمونه لاجیتک تسمه ای یا DD ، تراستمسرهای تسمه ای و فنتک .

توصیه امروزم اینه که اگه برای کنسول میخوای اونهم ایکس باکس همین تسمه ای بگیر.
قیمتی منطقی تره و فورتزا کلا FFB اونچنان خوبی نداره که بخوای براش هزینه کنی اینقدر.

اما اگه روی PC بازی میکنی یا حتی پلی استیشن (از ویدئوها و نقدهایی که دیدم میگم خودمم ندارم) به نظرم ارزش هزینه داره.
PC که خیلی گزینه بیشتری میزار جلوی آدم ولی لعنتی هیچ راه خریدی پیدا نمیشه اینجا.

یک پک معمولی DD بخواد از اونور بیاد 90-80 تومن آب میخوره ، در صورتی که قیمتش ماکزیمم 40-30 تومنه.
=========
ولی توصیه ریش سفیدانم :D اینه که صبر کن ببینیم لاجیتک چه تصمیمی میگیره برای قیمت فرمونش.
به نظرم به راحتی میتونه قیمتش بیاد روی 500 تا 600 دلار ، چون راه دیگه ای نداره برای رقابت.
اگه تا حالا نخریدی یک مدت دیگه هم صبر کن.

• Like
Reactions: ST92 and SHAYAN1999

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram

آپدیت شماره ۶ امروز منتشر میشه.
مهم ترین تغییر مربوط میشه به تغییر سیستم آپگرید که حالا بدون در نظر گرفتن لول اتومبیل میشه اونو آپگرید کرد.
۴ تا ایونت جدید هم اضافه میشه که با انجام همه اون ها یک دونه پاگانی جایزه میگیریم.
جایزه اپن تور هم یک دونه فراری ۵۹۹ سال ۲۰۱۰
علاوه بر اون تو بخش مولتی پلیر، رایولز و... هم شاهد مسابقات جدید خواهیم بود.

در نهایت لایتینگ بازی رو هم یک دستی زدن و فعلا تو بخش لیوری ادیتور میشه تغییرش داد. امیدوارم این تغییرات رو به گیم پلی هم اضافه کنن چون نتیجه زمین تا آسمون تغییر می‌کنه.
1000022839.png

1000022840.png

آپدیت بعدی همراه با پیست جدید در ماه آینده منتشر میشه.

آخرین ویرایش:

ST92

عضو جدید
May 2, 2015
5
آره لاجیتک قیمتش فضایی گرونه ، مخصوصا با این گزینه های جدیدی که اومده مثل Asetek , Moza یا Cammus یا حتی باندلهای رقابتی فنتک.

حقیقتش Moza پیدا نمیشه اینجا ، من خودم بدجور پایه خریدم چون هنوز G27 دارم.

اگه کنسول داری گزینه زیاد نیست ، باید بین همین تسمه ای ها یا موتزا و فنتک انتخاب کنی.
موتزا هم که فعلا فقط ایکس باکس ساپورت میکنه.
پس اگه پلی استیشن داری میمونه لاجیتک تسمه ای یا DD ، تراستمسرهای تسمه ای و فنتک .

توصیه امروزم اینه که اگه برای کنسول میخوای اونهم ایکس باکس همین تسمه ای بگیر.
قیمتی منطقی تره و فورتزا کلا FFB اونچنان خوبی نداره که بخوای براش هزینه کنی اینقدر.

اما اگه روی PC بازی میکنی یا حتی پلی استیشن (از ویدئوها و نقدهایی که دیدم میگم خودمم ندارم) به نظرم ارزش هزینه داره.
PC که خیلی گزینه بیشتری میزار جلوی آدم ولی لعنتی هیچ راه خریدی پیدا نمیشه اینجا.

یک پک معمولی DD بخواد از اونور بیاد 90-80 تومن آب میخوره ، در صورتی که قیمتش ماکزیمم 40-30 تومنه.
=========
ولی توصیه ریش سفیدانم :D اینه که صبر کن ببینیم لاجیتک چه تصمیمی میگیره برای قیمت فرمونش.
به نظرم به راحتی میتونه قیمتش بیاد روی 500 تا 600 دلار ، چون راه دیگه ای نداره برای رقابت.
اگه تا حالا نخریدی یک مدت دیگه هم صبر کن.
دمت گرم بابت توضیحاتت. نه رو پی سی بازی میکنم. ترجیح میدم پلی استیشنم ساپورت کنه برا گرن توریزمو اما بین dd که ساپورت نمیکنه و تسمه ای که ساپورت میکنه، طبیعتا dd رو ترجیح میدم. والا چشمم آب نمیخوره به این زودیا لاجیتک هیچ تکونی به خودش بده. اگه بخواد تغییر بده با گزینه های فعلی باید g923 بشه 200 یا فوقش 250 دلار که خریدش معقول باشه!
اگه بخوام هشتاد نود تومن بدم به فرمون 200 دلاری که اگه تو کشورای اطراف موجود باشه پاسپورت میگیرم میرم دو تا میخرم میام یکیشم میفروشم، خرج رفت و آمدشم در میاد 😅
همون فعلا صبر میکنم، ذاتا نه فعلا گیم خاصی هست، نه زیاد وقت دارم. یه غروب از سر کار میام یکی دو ساعت فوقش بازی کنم اگه پای سیستم وسط بازی خوابم نبره 😅 یه امیدمون به موتور اسپورت بود که اونم جدای از تمام باگاش بعضی روزا دی ان اس جواب میده بعضی روزا نه، اصلا سیوم لود نمیکنه که بشه بازی کرد. هورایزنم که فقط ماشینای فستیوالو میگیرم، فقط میخوام فرمون بگیرم شاید یکی دو تا سیم بازی کردم. یکیم من یکم دریفت بازم تو یوتیوب خیلی وقت پیش چک میکردم g29/g923 اونقدری توان عکس العمل کافی نداره و فرمونو به موقع بر نمیگردونه، صداشم عالمو بر میداره، تراستمستر خوبه که اونم خیلی گرونتر از g29 هست

• Like
Reactions: m.d.makan

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
من یکم بازی کردم هر چند ایونت ها هنوز فعال نشدن اما رفتم سیستم آپگرید رو چک کردم با یک ماشین لول ۱. حدود ۴۰ هزار تا پول باید خرج کرد برای بهترین آپگرید ها که واقعا خوبه و مفت به نظرم :D

اون تنظیمات لایتینگ هم خیلی خوبه. امیدوارم بتونن تو گیم پلی هم یک همچین چیزی رو در اختیارمون قرار بدن. خیلی به ویژوال بازی کمک می‌کنه.
1000022867.jpg 1000022866.jpg 1000022865.jpg 1000022864.jpg

Eazy-E

کاربر سایت
Aug 29, 2016
617
نام
امیرعلی

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
آپدیت بعدی بازی دوشنبه معرفی میشه و سه شنبه هم میاد.
این طور که قبلاً گفته بودن یک دونه پیست جدید به بازی اضافه میشه.
امیدوارم بعد از اون برای آپدیت ماه June یک حرکتی زده باشن و تو شوکیس ایکس باکس نمایش بدنش.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,357
نام
مــاکــان
امیدوارم بعد از اون برای آپدیت ماه June یک حرکتی زده باشن و تو شوکیس ایکس باکس نمایش بدنش.
دیگه از این به بعد نهاینا دمیج کمترل کنن ، وضعیت بازی رو نمیتونن به شرایط نرمال برگردونن.

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان

GKaeSdDX0AAhYY8.jpeg
پیست Brands hatch

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر