Forza Horizon

خداوکیلی 85 خیلی کمه براش. خیلی. باید دمو رو بازی کنی تا بفهمی چی میگم نوید

نیلوفر مجبورم بر اساس سوابق گذشته انتظار داشته باشم. کمتر پیش میاد ریسینگی که شبیه ساز نیست از 90 رد بشه. می دونم غیر ممکن نیست اما انتظارش رو ندارم.

( درسته این بازی ارکید خالص نیست اما شبیه سازم نیست. )

این روزا هم گرفتن بازخورد و نقد مثبت در تعداد خیلی زیاد سخت تر از قبل شده. خیلی سهل گیرانه برخورد نمیشه مگه اینکه اون بازی واقعا فراتر از حد خودش ظاهر بشه.

اگه این اتفاق بیفته کار خارق العاده ایه. می گم خیلی زود تکلیف این بازی مشخص میشه و من دوست دارم مثل MOTORSPORT درخشان عمل کنه.

داستان داشتیم ما امروز با دان کردن این دمو . این نوسانات % دانلود شدن نمود مارو رفته بود رو 99% گیر کرده بود دانلود نمیشد کنسل کردم دوباره زدم شد 31% :d درصد کاذب بهت میداد عجیب غریب . مثل Deadlight شده بود . همه هم این مشکل رو داشتن ظاهرا .
از دمو چه بگویم که هیچ نگویم بهتر است :d اول بکم که گناه بزرگی مرتکب شدیم و جوون مردم ( محسن ) رو کاملا سکته دادیم . گفتم فیزیکش کلا با فورزا 4 فرق داره اصلا فیزیک فورزا 4 رو از سرت بیرون کن کلا رفت تو فاز افسردگی :d بعد رفتم فورزا 4 بازی کردم تیریپ مقایسه گفتم به خدا هموه فیزیکش شوخی کردم
حالا بگذریم . یه چیزی بود توی فورزا به نام Stability ما دیگه این گزینه رو توی هورایزن نداریم که کاملا تاثیرش رو گذاشته توی بازی . دمیج مکانیکی رو هم برداشتن که به نظرم من وجودش حتی به عنوان یه گزینه قابل انتخاب هم ضرورتی نداشت چون این بازی با این سبک نیازی به دمیج مکانیکی نداره
گرافیک بازی فوق العاده زیباست واقعا هرچی بگم کم گفتم . تین غروبش خیلی خیلی عالیه . یعنی قسمت Photo Modeـه این بازی فک انداز میشه . شب نور چراغ و همچنین داخل کاکپیت واقعا زیباست . دیگه مجبورم ازین کلمات تکراری استفاده کنم اما واقعا زیباست :d طراحی محیط اطراف مخصوصا درختاش عالیه . نورپردازی هم که کلا خوراکه سری فورزا هستش . وقتی از نمای داخل بازی میکنی نور خورشید روی داشبورد میفته واقعا لذت میبری
موزیک های بازی خیلی خوبه من خیلی لذت بردم . صدا گذاری بازی هم عالیه . توضیحات بیشتر رو در این مورد بعدا میدم چون نمیشد با صدای بلند بازی کرد :d
مسابقه ی Off-Road خیلی حال داد در حد Dirt بود . با لبات بازی میکنه لعنتی . زمانی که در حالت Free Roaming هستی از آسفالت میری تو خاکی کاملا حس میکنی تغییر رو یا به عبارتی :

فیزیک بازی هم که فوق العاده ست خصوصا" وقتی از جاده آسفالته به خاکی میری یا بالعکس تفاوت رو تا اعماق وجودت حس می کنی خصوصا" اگه از دوربین داخل کابین استفاده کنی.

همین که دوستمون گفته :d
من فیزیک بازی رو هم دقیقا با فورزا 4 تست کردم همونه . اگه شک دارین یا فیزیک فورزا 4 رو یادتون رفته یه تستی بزنین تا مطمئن شین البته این احساس رو حتما خواهید داشت که کنترل ماشین راحت تر و روون تر از فورزا 4 هستش که بازم طبیعیه
حس سرعت رو هم به شدت منتقل میکنه لعنتی . آخرین مسابقه ی بازی که Street Race بود و کلاس S دیوانه وار داشتیم میرفتیم . من بودم و یه لامبو و بقیه ماشین ها :d از لای ماشین ها تو اتوبان لایی میکشیدیم اوووف . جالبه اونام مسیر مستقیم نمیرن لایی بازی هم میکنن
در مورد فریم بازی خدایی اگه نمیگفتن بازی 30 فریم هستش اصلا حس میکردین ؟ همین جریان رو هم میتونین فورزا 4 بازی کنین بعد فورزا هورایزن ببینید واقعا چقدر حس میکنید . خیلی روونه لعنتی . فریم ریت ثابت واقعا لذت بازی رو 2 برابر میکنه
یه سری تابلو هم تو محیط بازی هستش که بزنی به اونا هرکدوم 1% تخفیف بهت میده برای خرید ماشین و آپگرید و هرچیز دیگه ای . یه مدلش توی دمو بود احتمالا باید بیشتر از 100 تا باشه
مسابقه با هواپیما رو هم که دوستان گفتن البته من متاسفانه نمیتونستم صدا رو زیاد کنم خیلی نشد که لذت ببرم :d
رفتم توی فورزا 4 یه پیغام اومده بود که Cat & Mouse و Virus رو تصور کنید توی محیط هورایزن . انصافا یه لحظه تصور کنید ببینید چه حالی میده
همون طوری که انتظار داشتم با یه شاهکار دیگه از سری فورزا رو به رو هستیم با حال و هوای کاملا متفاوت . کسانی که بازی نکردن منتظر یه بازی فوق العاده زیبا و سرگرم کننده باشن . اگه عشق سرعتی , عشق گرافیکی یا عشق ماشین یا عشق دختر(:d) یا عشق هرچی این بازی کاملا ارضاتون میکنه

تغییر سختی رانندگان رقیب (هوش مصنوعی رقبا) مثل forza 3 تو تنظیمات وجود داره که شدیدا نبودش تو forza 4 احساس میشد.

میدونی چرا احساس میشد ؟ چون فورزا 4 برای قسمت Event List میشد درجه سختی رو انتخاب کنی اما برای قسمت World Tour هوش مصنوعی با توجه به بازی کردن خودت بالا پایین میشد . شما احتمالا فقط World Tour بازی کردی

1986 Lancia Delta S4 Stradale

2009 Koenigsegg CCXR Edition

عروسک :x

تغییر سختی رانندگان رقیب (هوش مصنوعی رقبا) مثل forza 3 تو تنظیمات وجود داره که شدیدا نبودش تو forza 4 احساس میشد.

بابک این توضیحی که برادر نوید داد کاملا درست هست.

توی event list نسخه 4 جوری میشه درجه سختی رقبا رو بالا برد که از شدت سختی کار یه سره نه به منوی اصلی بلکه به محیط داشبورد Quit کنیم بازی رو :d

وحشتناک میشه سختی بازی.

دیروز که زدم دانلود شروع بشه چون دیدم خیلی طول میکشه تموم بشه رفتم سراغ TDU2 (فقط به خاطر همین رانندگی تو طبیعت و ایناش) از شانسم فایل سیوم خراب شده بود اونم نتونستم بازی کنم. هورایزن هم که از دیشب تا حالا 52% دانلود شده. :| نمیدونم کی میخواد صبر کنه تا این تموم بشه. (البته مطمئنم منو مجبور میکنه یه بار دیگه دانلود کنم چون سر یه درصدی گیر میکنه 100% :d) با اومدن به این تاپیک زجر آدم بیشتر میشه. (مخصوصا بعد از خوندن پست نوید و نیلوفر و ... :d)

این مشکل دانلود برا همه بوده . فروم فورزا برید کر کر خندس کلا . ظاهرا همه حمله ور شدن سرور ترکیده . هرکی همون اول زده دانلود شه به مشکل خورده
طرف تو انگلیس زندگی میکنه میگفت 2 ساعته رو 1% مونده یا یکی دیگه میگفت 1 ساعته روی 65% مونده . یکی میگفت دانلود کردم اجرا نشد یکی میگفت وقتی میرفت تو بازی میامد بیرون ارور میداد دیسک قابل خوندن نیست :))
دیگه اونا مشکل داشتن ما داخل ایران هیچی نباید بگیم :d
دیروز وقتی دمو اومد 3 صفحه رفت جلو یوهو . نفیری یه کامنت دادن که اومده :d بعدش هم حدود 40 صفحه بحث کردن در مورد دمو
کلا آمار کسانی که تعریف کردن خیلی زیاد بوده . کسانی که ایراد گرفتن خیلی سوژه خندن . طرف میگه چرا 60 فریم نیست . خُب بیشعور کنسول این نسل نمیتونه بازی با این وسعت رو روی 60 فریم اجرا کنه :d
یه سری هم به فیزیک و هندلینگ بازی گیر دادن بعد یه عده ی زیادی تعریف کردن ازین 2 مورد . سلیقه ای شده کلا
واقعا توان خوندن 40 صفحه رو ندارم احتمالا تا آخر همینارو هی گفتن دیگه :d

واسه من باره اول رو 2% گیر کرد بعد دوباره زدم 1 ساعته دانلود شد :d سرعت دانلودمم 450 500 میره
==
راستی بازی 5 درجه سختی داره
Easy که مثل ریسینگ های نسل قبل 100 کیلومتر میتونین جلو بزنین
Medium که معلومه/ Hard یکم با نفره اول به مشکل میخورین / Pro با چند نفره اول + چندین بار حرص خوردن و ری استارت اون مسابقه :d / و Expert که مساوی با گریه کردن، کوبوندن دسته به نزدیکترین سطحه افقی و خاموش کردن کنسول از دکمه پاور خود دستگاه بعد از چندین بار تلاش :d

واسه من باره اول رو 2% گیر کرد بعد دوباره زدم 1 ساعته دانلود شد :d سرعت دانلودمم 450 500 میره
==
راستی بازی 5 درجه سختی داره
Easy که مثل ریسینگ های نسل قبل 100 کیلومتر میتونین جلو بزنین
Medium که معلومه/ Hard یکم با نفره اول به مشکل میخورین / Pro با چند نفره اول + چندین بار حرص خوردن و ری استارت اون مسابقه :d / و Expert که مساوی با گریه کردن، کوبوندن دسته به نزدیکترین سطحه افقی و خاموش کردن کنسول از دکمه پاور خود دستگاه بعد از چندین بار تلاش :d

در مورد چه بازی داری حرف میزنی نیلوفر ؟ :-/
هورایزن که Easy,medium,Hard,Insane است الان این 5 تا رو از کجا آوردی ؟ :-/

most eyegasmic title of the year

چقدر خوب بود دمو. تنها مشکل بازی این ـه که نتونسته تکلیف خودشو با سیستم رانندگی مشخص کنه.
مناظر و جزئیات بصری محیط بنظرم خیلی راحت بهترینن تو این سبک، تو این نسل. soundtrack ها و challenge های entertain the crowd هم تو دمو عالی بودن.

در مورد چه بازی داری حرف میزنی نیلوفر ؟ :-/
هورایزن که Easy,medium,Hard,Insane است الان این 5 تا رو از کجا آوردی ؟ :-/
من همین الان از رو خوده بازی اینارو نوشتم!! نکنه تو داری یه چی دیگه بازی میکنی نوید؟ !!!
==
نوید حالت خوبه؟ من همین الان چک کردم. دقیقا قبل هر مسابقه میتونی درجه سختی رو تغییر بدی. باور کن تو یه چی دیگه بازی کردی خبر نداری :d

آخرین ویرایش:
من همین الان از رو خوده بازی اینارو نوشتم!! نکنه تو داری یه چی دیگه بازی میکنی نوید؟ !!!
==
نوید حالت خوبه؟ من همین الان چک کردم. دقیقا قبل هر مسابقه میتونی درجه سختی رو تغییر بدی. باور کن تو یه چی دیگه بازی کردی خبر نداری :d

آره میشه اما من همون 4 تا رو دیدم که گفتم . اون 5 تا رو نمیدونم کجا دیدی :d
من فقط دارم درجه سختیAI رو میگما . فکر کنم تو درجه سختی کلی بازی رو میگی که اون بالا هستش

آره میشه اما من همون 4 تا رو دیدم که گفتم . اون 5 تا رو نمیدونم کجا دیدی :d
من فقط دارم درجه سختیAI رو میگما . فکر کنم تو درجه سختی کلی بازی رو میگی که اون بالا هستش
من درجه سختی هر مسابقه که قبل از شروعش میتونی تغییر بدی رو گفتم.
راستی این قسمت Reval Mode عالیه
مثلا بعد از هر مسابقه که تموم میکنین یه رکوردی براتون ثبت میشه. حالا رکوردتون کنار رکورد دوستاتون نوشته میشه و بعد از پایان مسابقه یه حق انتخاب دارین که دوس دارین رکورد دوستاتون رو بزنین یا نه. اگه Begin it رو بزنین با روح دوستتون مسابقه میدین و اگه پیروز بشین رکوردش شکسته میشه. نمی دونم به اون روح چی میگن :d

نسخه دمو رو بازی کردیم. به قول دوستان سریه اول دانلودمون ترکید ولی سریه دوم به راحتی دانلود کردم.
ولی به نظر من اول کار یه کم 30 فریم بودن بازی تو ذوقم زد ولی بعدش که یه کم بیشتر بازی کردم عادت کردم بهش. نورپردازی و کلا گرافیک که فوق العاده چشم نوازه. (ولی تو نسخه دمو مدت زمان شب بودن خیلی کم بود. ایکاش یه مقدار دیرتر روز میشد. امیدوارم تو نسخه کامل این قدر کوتاه نباشه. اخه شبش خیلی قشنگه! )
گیم پلی هم که خوشبختانه سبک خودش رو حفظ کرده و با اینکه یه کمی ارکید شده ولی اصلا شبیه NFSHP اینا نیست. در کل بازی واقعا زیباییه و با این که شرکت Playgroundgames بازی رو ساخته از کیفیت سری فورزا پایین نیومده.
کلا نه به اون تابستان که قحطی بازیه و نه به الان از در و دیوار بازی جدید میرسه و بیچاره ماها که مثلا برای کنکور ارشد باید درس بخونیم نمی دونیم چیکار کنیم!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or