Forza Horizon

منور کردی تاپیک رو با این مطلب :دی.
یه سری اطلاعات که تو تاپیک و خبرها گفته نشده و در طول یک ماه گذشته گفته شدن :d اطلاعات یه چندتاشون رو جمع کردم که فکر کنم به درد بخور باشن:

==============================

آقای Gavin Raeburn رئیس سابق Racing های Codemasters (یعنی Dirt و Grid و TOCA و ...) که الآن یکی از موسسین Playground هست در مورد بازی و اینکه چرا Open World هست میگه:
"من بازیایی مثل TEST DRive Unlimited یا TOCA رو دوست داشتم و کلا قصد هم داشتیم بازیی مثل سری TOCA و GRid درست کنیم. ولی پروزه Horizon و پیشنهادش بزرگتر و جاه طلبانه تر بود و این دقیقا فرصتی برای ما بود که پروژه ای که تو Codemasters و همین PG امکان و امکاناتش وجود نداشت رو انجام بدیم. یکی از دلایلیم که من از Codemasters جدا شدم، پیدا کردن همچین فرصت و منابعی بود که در اختیارمون گذاشته بشه که بتونیم همچین عنوانی رو درست کنیم.

آقای Trevor Williams هم که تو Codemasters روی همون عناوین بالا کار کرده ادامه میده:
Turn10 یکی از عواملی بود که استودیو رو آورد روی پروژه و کمک خیلی زیادی به ما کردن. مایکروسافت و T10 به ما گفتن ما ماشین ها و هرچیزی رو که میخواین رو در اختیارتون قرار میدیم، و شما زودتر افراد استودیو و خود استودیو رو کامل کنید.

37631763306176724196.jpg

بازی از بیس انجین و گرافیک و فیزیک و مدل ماشین های F4 استفاده میکنه ولی با تغییرات زیادی که امکانتی مثل جاده های خاکی و شب و روز و هرچیزی که مناسب یه عنوان OPEN World باشه رو بهش اضافه و کم کردن. در واقع برنامه نویس های PG انجین فوق العاده T10 رو به طور واقعا عالیی تغییر دادن و چیزهایی مثل Draw Distance تا فاصله 20 کیلومتر رو به بازی اضافه کردن. خود بازی 30 فریم بر ثانیه هست و طبق گفته Eurogamer کنترل و فیزیک بازی هنوز 60 فریم هستن. البته Eurogamer از نمایش بازی تو E3 راضی نیست و میگه قسمت قابل بازی یه جاده ساده و یک ماشین هست که هیچکدوم از امکانات بازی رو نشون نمیده و دلیلش هم آماده نبودن قسمت های بازی هست و ادامه میده که ما امیدوار بودیم که بشه یه قسمت بزرگ از بازی رو دید و نه یه جاده ساده و خلوت بدون امکانات که فقط برای E3 طراحی شده باشه و هیچ چیزی رو نشون نده.

Eurogamer ادامه میده که بازی قابلیت Customize کاملی داره و کلاس بندی های بازی مثل خود سری Forza وجود دارن.

Ralph Fulton که Creator Director بازی هست و مثل خیلی های دیگه همین مقام رو توی Codemasters داشته و باز هم روی عناوینی که بالا گفتم کار کرده در مورد بازی میگه: "بازی تماما در مورد ماشین و درست کردن محیطی هست که ماشین ها بهش تعلق داشته باشن. در ادامه میگه بازی به طور کل تمام قسمت Simulation رو حذف نکرده ولی خب برای جاده های آزاد و هیجان کاملا تغییر کرده. بازیی که درست میکنیم جاه طلبانه ترین چیزی هست که من روش کار کردم و در آینده به یکی از کامل ترین بازی های racing تبدیل میشه.

یکی از نکاتی که Playgrounds خیلی ازش راضیه اینه که مایکروسافت هیچگونه دخالتی تو ساخت بازی نمیکنه و همه رو واگذار کرده به خوده PG و T10 ! استودیو هم از این موضوع خیلی خوشحاله که آزادی کامل داره و T10 رو یه پشتیبان کامل معرفی میکنه که سوال های احمقانه یا دخالت های بیجایی رو که ناشر ها انجام میدن رو نمیکنه ! از این جهت همکاری با مایکروسافت و T10 رو فوق العاده دونستن. و اینکه T10 باعث شده تا ساخت بازی روی برنامه و بدون مشکل و سریع پیش بره. به گفته Eurogamer مایکروسافت روند جدیدش برای سازنده ها فوق العاده شده بر خلاف گذشته که با فشار روی IP یا موارد دیگه بوده.

سایت Top Gear میگه تا حالا 200 تا ماشین برای بازی تایید شده و 65 نوع جاده به گستردگی 10,000 مایل وجود داره. Top Gear تو سایتش تایید میکنه که وجودش متفاوته و مثل H4 و اون امکانات نیست و تو استفاده آهنگ و تهیه فستیوال ها نقش داشته.

39533715581452377979.jpg

Ralph Fulton تو صحبت های دیگه با xbox360Achievment میگه که Horizon یه Action Racing هست نه یه Arcade ساده ! به این معنی که استایل فیزیک و ... H4 با سرعت و هیجان و جاده ها تلفیق شده تا Horizon شکل بگیره. مکان بازی یعنی Colorado از بین 30 مکان متفاوت انتخاب شده مایکروسافت افراده PG رو به این نقاط فرستاده بود تا بهترین مکان رو انتخاب کنن. همینطور تو بازی 4 تا شهر با اندازه های مختلف وجود دارن. نویسنده سایت ادامه میده که با توجه به دموی کوتاه E3 چیزی که تجربه کردیم یه کنترل عالی بود که تفاوت های خوبی با با کنترل بقیه بازی های Arcade داره. اشکالی که توی F4 داشتین رو میتونین به بازی انتقال بدین و البته AI نقطه مهم بازیه که کاملا باورپذیره ! هم ماشین ها و افراد مسابقه و هم ماشین های عادی داخل جاده. مولتی پلیر بازی کاملا آزادانه تو فضای بازی هست و البته xbox360Achievment هم از اینکه بازی توی E3 فوق العاده کوتاه بود ناراضیه ولی پیش بینی میکنه که با توجه به چیزایی که دیدن میشه گفت اگه همه چیز درست پیش بره میتونه به IP پر طرفدار باشه.

ساخت بازی از دو سال پیش و زمانی که هنوز PG فقط یه اسم بود شروع میشه. Ralph Fulton با Dan Greenawalt ملاقات میکنه و ایده ساخت Horizon شکل میگیره. بازی 30 نوع حالت و مسابقه و مد مختلف از جاده های Offroad تا به گفته Videogamer مد هایی مثل Drift و Air و مدی شبیه Burnout و .... رو در بر میگیره. تمام مدهای بازی تو هردو بخش single و Multy بدون محدودیت در دسترس هستن.

تمام جاده و آزادیش در قسمت آنلاین وجود داره و میتونین ماشین های خودتون طراحی کنین و با دوستانتون به اشتراک بذارین. خود سایت Forza تایید میکنه که مسابقات Offroad به طور کامل تو بازی حضور دارن. برای رادیو و آهنگ های بازی، BBC کاملا با PG همکاری داشته و بیشترش رو BBC در آورده.

به عنوان کسی که بجز Burnout و PGR از چیز دیگه خوشش نمیاد (:دی) امیدوارم نظر رسانه ها با دیدن بازی اصلی یا دموهای کاملتر، همچنان مثبت باشه.

چرا هیچ خبری از بازی نیست؟چقد مزخرفه کاش مثل هیلو4تو تاپیک اینم نمیومدم هیچی از بازی نمیفهمیدم از انتظار کشیدن متنفرم.باید هفته قبل عرضه بازی تریلرو..ببینی هایپ شدی دیونه شدی داری میمیری برا بازی یهو میبینی بازی تو دستته و دیگه عذاب نمیکشی:دی الان شب روز به فکرforza hروزی3بار فیس بوکt10و.... دارم روانی میشم

چرا هیچ خبری از بازی نیست؟چقد مزخرفه کاش مثل هیلو4تو تاپیک اینم نمیومدم هیچی از بازی نمیفهمیدم از انتظار کشیدن متنفرم.باید هفته قبل عرضه بازی تریلرو..ببینی هایپ شدی دیونه شدی داری میمیری برا بازی یهو میبینی بازی تو دستته و دیگه عذاب نمیکشی:دی الان شب روز به فکرforza hروزی3بار فیس بوکt10و.... دارم روانی میشم
خبر نباشه بهتره تا اینکه باشه و چرت و پرت. مثل ترجمه توئیت های سازنده! :دی.

به زودی به صورت هفتگی قراره ماشین های داخل بازی معرفی بشن :d این "به زودی" البته معلوم نیست از کی شروع بشه. اما Top Gear قبلا تایید کرده بود که 200 تا ماشین توش هست و احتمال بیشتر شدن هم داره. این صفحه رو باید چک کنید برای معرفی ماشین ها:

Forza Horizon - Cars

پلیس و ... هم احتمالا تو بازی نباشه. که اونم حدسش از روی Ferrari هست. تا امروز اجازه نمیداده تو بازی هایی که پلیس داره و سبکش اون مدلی هست مثل NFS، از فراری استفاده بشه. از اینجا میشه نتیجه گرفت که احتمالا پلیس تو بازی نباشه. (مگه اینکه با توجه به روابط مایکروسافت و فراری مثل همون لایسنس انحصاری ماشین ها و ... ـه فراری، و واگذاری لایسنسش از طریق مایکروسافت به بقیه شرکت ها این موضوع تغییر کنه که بعیده :d)

آخرین ویرایش:
پلیس عمرآ توی بازی باشه !! :دی اصلآ بازی حال و هوای پلیسی نداره آخه ! :دی
حدودآ یه ماه پیش یه خبر توی یه سایت آلمانی (اگه درست یادم باشه) اومده بود که بازی تغییرات آب و هوایی هم داره ! ولی زیاد نمیشه بهش اطمینان کرد و توی فروم های مختلف هم ملت میگفتن شاید خبر اشتباه باشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or