Final Fantasy XV

هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD

0sra_746998.jpg

Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395

بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!

داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.

شخصیت‌ها

Noctis Lucis Caelum

6VnfIZq.jpg

ناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.

Gladiolus Amicitia

FVzuTCQ.jpg

به عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.

Ignis Scientia

J7uR3Mw.jpg

اگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.

Prompto Argentum

5K6psmC.jpg

دوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.

Cor Leonis

KpzDL2H.jpg

اسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.

ffxv_group.jpg

Regis Lucis Caelum

2fAs1EH.jpg

lYPOktO.jpg

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.

Stella Nox Fleuret

aiSlm88.jpg

استلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.

Idola Eldercapt

RwHqPoM.jpg

r858QnA.jpg

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.

شخصیت مجهول 1

AIuClhO.jpg

احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.

شخصیت مجهول 2

siqIyYf.jpg

Ec1Gb7h.jpg

هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست

شخصیت مجهول 3

RTgarOR.jpg

شخصیت مجهول 4

mtUhsWM.jpg

TG08MDX.jpg

یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.

شخصیت مجهول 5

nXNPHUb.jpg

شخصیت مجهول 6

R9bwaul.jpg

zv2XQYD.jpg

مکان‌ها

Lucis

uokupsN.jpg

BVll1BT.jpg

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.

7eVkEmI.jpg

گیم‌پلی

گروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود

اثر

Yuki Matsuzawa
rxqy_15250894_1710158779301439_1696406686293575967_o.jpg

Opencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV

آخرین ویرایش:

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
متاسفانه تو نسل هفت و متعاقبا بعدش تو نسل هشتم بازیسازهای ژاپنی چرخش 180 درجه ای تو سبک و سیاق بازیاشون دادن و اونا رو به شدت باب میل غربیا کردن. همین امر باعث شد با خیلی بازیهای ژاپنی اصیل نسل پنج و شش دیگه وداع کنیم یا اونا رو چنان تغییر یافته ببینیم که شباهتی به قدیمشون نداشت باشن. این وسط سبک JRPG بدجور خنجر از پشت خورد و بسیاری از آی پی های درست و حسابیش یکی بعد از دیگری غیب و خراب شدن جوری که این سبک با وجود کارنامه عالی تو نسلهای پنجم و ششم به شدت تضعیف شد و شد یه چیزی محدود به کنسولهای دستی و بازیهای عمدتا ساخته شده برای خود ژاپن. و الانم که FF اکشن شده و حتی المنتهای داستانیشم یکی بعد از دیگری حذف کردن و فقط تمرکز کردن روی گیم پلی و گرافیک.
تو اکثر تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از بازی هم کمتر خبری از محیط های شهری، معابد، دانجنها، کوه ها و... به سبک FF های قدیمی هست
اگر به فرض مثال سیستم انتخاب دیالوگ میذاشتن و بازی رو غیر خطی میکردن تغییر مثبت بود نه اینکه یه بازی اپن ورلد و اکشن بسازن و تیشه به ریشه کل المنتهای فاینال فانتزی هم بزنند
ما دنبال لوکیشنهای پررمز و راز هستیم و یه سفر مهیج تو نقشه که بین راه تو شهرها و دهکده ها بگردیم و شب تو مسافرخونه بخوابیم یه داستان پرکشش با شخصیتهای پیچیده نه اینکه تو بیابون دایناسور ببینیم بپریم رو کولش و داستان بازی هم درونمایه ش تو یه جمله خلاصه شه!
دشمن های بازی (سربازها) منو به شدت یاد FF XIII می اندازن و این نشون میده جناب نمورا و تاباتا خواب بودن تا الان.
به اعتقاد من نمرات FF XV هر چقدر بشه از نمراتی که ورسوس عرضه نشده در صورت عرضه شدن می گرفت پایینتر میشه.
امیدوارم که XV آبروداری کنه ولی SE بهتره FF 16 رو باب میل طرفدارهای قدیمی یه FF کلاسیک بسازه با یه تیم جدید و قوی چون به این تیم فعلی جز تو زمینه گرافیک امید چندانی نیست (و گرافیک هم همه چیز نیست؛ بازی مثل FF های قدیمی داستان و گیم پلی خودشو داشته باشه گرافیک خفن نمی خوایم) و خلاقیتشون زیر صفره. اگه فروش نکرد، اگه نقدهای متوسط یا بدی گرفت، بعد اصلا تیشه به ریشه این سری بزنه و همه چیزشو تغییر بده
وقت اعتراض عظیم فنهای فاینال فانتزی داره کم کم فرا میرسه، آماده باشید XV انتظارات رو برآورده نکرد باید تو فرومهای SE و FF اعتراض کنیم. دیگه هر چقدر تعریف تمجید کردیم و بیخود منتظر موندیم بسه

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
یه سوال داشتم :
چرا اینقدر مطمئنید که بازی که 20% مراحل ساخت را طی کرده حتماً شاهکار میشده و این که الان هست میره به قهقرا؟
صرفا از روی چارتا تریلر و تم داستانی ورسوس قضاوت دارید می کنید.در حالی که ورسوس تو مراحل پروتوتایپ به سر می برده.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
الان SE فرانسه یه ویدئو جدید گذاشته به اسم A l'assaut de la base که میشه حمله به پایگاه. توش مخفی کاری و کامبت بازی نشون داده میشه. جالبه. و البته دیدن این چیزا تو FF عجیبه یکم. خصوصا یه جا میره پشت تیر بار میشینه که اصلا... ولی در کل گیم پلی جذابی داره. دوست داشتم.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
به شدت هایپ شدم با اومدن اطلاعات جدید.
اگه نیان و یه جای کار را خراب کنند و همه چیز درست پیش بره،میشه گفت با یه شاهکار طرفیم.به شخصه بیشتر نگران هوش مصنوعی ام.به خصوص موقع مخفی کاری.گرافیک و موسیقی بازی هم که تو بهترین حالت ممکنه.UI هم خیلی خوب و ساده سازی شدس.به خصوص نسبت به عکس هایی که اخیرا منتشر شده.کلا تاباتا با این که خیلی تغییر ایجاد کرده نسبت به ورسوس ،ولی انگار میدونه که داره چیکار میکنه.
یعنی میشه با یه فاینال فانتزی ناب بعد از این همه مدت روبرو باشیم؟:punk::thumbup::worthy:

پ.ن:من از همین الان منتظر امتحان کردن اون جادوی قورباغه ام:))

اینم یه چند تا عکس :
FFXV-ATR_01-30-16_002.jpg
FFXV-ATR_01-30-16_003.jpg
FFXV-ATR_01-30-16_004.jpg
FFXV-ATR_01-30-16_005.jpg
FFXV-ATR_01-30-16_007.jpg
FFXV-ATR_01-30-16_006.jpg
- - -ویرایش - - -

الان SE فرانسه یه ویدئو جدید گذاشته به اسم A l'assaut de la base که میشه حمله به پایگاه. توش مخفی کاری و کامبت بازی نشون داده میشه. جالبه. و البته دیدن این چیزا تو FF عجیبه یکم. خصوصا یه جا میره پشت تیر بار میشینه که اصلا... ولی در کل گیم پلی جذابی داره. دوست داشتم.

اون تریلر را همه سایت ها گذاشتن.
h91g2y954l0nvy5md302.jpg
sm7sxphxol5vyvufmize.jpg
avuwr8fmejqxc6cbghmq.jpg
gfdpiyywb8df7qpzaphl.jpg

m2tnjne9yuselmqyiske.gif

آخرین ویرایش:

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,600
نام
mohammad
خوب امروز روز خوبی بود:D
کلی چیز میز نشون دادن و کلی اطلاعات دادند:D
خوب یه نمایش نشون دادن از پیشرفت قسمت های مختلف بازی
از اینجا می تونید ببینید
https://www.youtube.com/watch?v=St_xuEXF3go
یه نمایش دیگه هم داشت که من سر این کف و خون قاطی کردم:D

https://www.youtube.com/watch?v=GO7nyrNBFXA
راستی این خانومه که پشت سرش کلی حرف زدیم تو ورسوس که ایا لایتنینگ بوده یا نه رو هم نشونش دادن و از افراد niflheim هست و تخصصش جنگ های هوایی هستش

یه سری اطلاعاتم از گیمپلی دادن که کامل نخوندم ولی در مورد طبیعی بودن واکنش محیط به جادو ها و... حرف زدن مثلا اتش روی محیط تاثیر می زاره و هرچی که قابل سوختن باشه رو می سوزونه و روی خودمونم تاثیر می زاره و یا مثلا صاعقه به اب برخورد کنه تاثیرش بیشتر هستش و ...(حالا فردا شاید همشو بنویسم:D)

در مورد niflheim هم یه سری توضیحاتی دادند(بیشتر در مورد مقاماتش و نوع وسیله هایی که قدرتمندشون کرده)
مثلا اگه تو لوسیس از قدرت کریستال ها استفاده می کنند اینا با استفاده از تکنولوژی و ... قدرتمند هستند

Glauca که رهبر ارتششون هست
Verstael که هم مسئول پیشرفت تکنولوژی هستش
Iedolas هم که می دونیم امپراطورشون هست
Adryn هم یه فرد باهوش و شوخی هستش

راستی اسم اون خانومه aranea highwind بود:D

تاریخ انتشار بازی که قرار بود تو یه مراسم تو march اعلام بشه روزشم اعلام کردن 30ام:D(وای لقمه رو دور دهنم پیچیدم یک دفعه می گفتم 30مارس دیگه:D)

آخرین ویرایش:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
چه عجب سایت درست شد :|

عجب چیزی بود :d

بعد یه عده آدم خوش خیال میان میگن چرا نوبتی نیست XDDD روزی 100 بار شکر میکنم که اکشنه :d

این تاباتا این همه ایده فرو کرده تو بازی برا Type-next میخواد چیکار کنه؟ :d

تو Demo بعدی که میخوان به ملت بدن Noctis کوچولو شخصیت قابل بازیه :d

خداروشکر برا تلپورت کردن یه Bar جدید گذاشتن و از MP استفاده نمیکنه دیگه ^^ یه Bar دیگه هم بود که نمیدونم برا چیه :d

مبارزات هواییش هم خیلی جالب درومده

دوربین هم از چیزی که نشون دادن خوب شده ولی بازم تا بازی نکنی متوجه نمیشی. دوربین تو نسخه 2 دمو که افتضاح بود افتضااااااااااااااح

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
راستی این خانومه که پشت سرش کلی حرف زدیم تو ورسوس که ایا لایتنینگ بوده یا نه رو هم نشونش دادن و از افراد niflheim هست و تخصصش جنگ های هوایی هستش

بر فرض اگه روزی هم قرار بوده که لایتنینگ باشه عمرا میذاشتن که تو ورژن نهایی بیاد،توریامای ابله جوری گند زد به لایتنینگ که رسما شده منفور ترین پروتاگونیست FF.
دادن بهش 13 را جمع کنه یه گندی زد که به بچه 3 ساله میدادی ادامه 13 را بسازه اینقدر بد نمیساخت.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من چند بار دیگه با دقت تریلر جدید رو دیدم. این XV یا میترکونه یا یه فاکد آپ اساسی میشه. منظورم اینه که ترکیب این همه ایده یا جالب از آب در میاد و میشه فرم جدید FF یا دود مان کل مجموعه رو به باد فنا میده. البته مخفی کاری تو FF های قبلی هم به صورت خیلی سطحی و یکم بوده اما خوب همون یکم و سطحی نه اینکه تو کامبت ها هم باشه و .... در کل خدا به خیر بگذرونه!:D در نظر نگیری FF‌ـه بازی خوبی هست. به هر صورت کماکان دوست دارم بازی کنمش ببینم چیه!:D

• Like
Reactions: false savior

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
من چند بار دیگه با دقت تریلر جدید رو دیدم. این XV یا میترکونه یا یه فاکد آپ اساسی میشه. منظورم اینه که ترکیب این همه ایده یا جالب از آب در میاد و میشه فرم جدید FF یا دود مان کل مجموعه رو به باد فنا میده. البته مخفی کاری تو FF های قبلی هم به صورت خیلی سطحی و یکم بوده اما خوب همون یکم و سطحی نه اینکه تو کامبت ها هم باشه و .... در کل خدا به خیر بگذرونه!:D در نظر نگیری FF‌ـه بازی خوبی هست. به هر صورت کماکان دوست دارم بازی کنمش ببینم چیه!:D

میدونم ماکان میخوای امیدوار نشون بدی ولی به شخصه خیلی وقته کلا امیدم رو به بازی از دست دادم، از همین الان انتظاراتم رو تا زیرزمین اوردم پایین و شاید اینجوری بتونم یکم از بازی لذت ببرم وگرنه سر تا پای بازی رو نگاه میکنم اصلا قیافش و بیس اش به یه بازی موفق نمیخوره چه برسه به اینکه یه FF تاپ یا خوب باشه.

منتظر همون FF VII R میمونم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من قویا معتقدم XV بازی خوبی هست. یه Action/RPG خوب و با داستان و گرافیک و موسیقی عالی. یعنی حداقل در مورد خودم مطمعنم از انجام دادنش لذت میبرم. اما در مورد اینکه باز از نظر من هیچ چیزش به FF نمیخوره و بحث تکراری و خسته کننده چرا Versus ‌نیست میشه خیلی صحبت کرد!

گاهی وقت ها فکر میکنم XV برای نسل جدید ساخته شده و میخواد یه چیز دیگه رو به اسم FF به همه معرفی کنه. من که شخصا به عنوان FF حاضر نیستم توش تف کنم اما شاید گیمرهای جدید که تازه میخوان ببینن FF چی هست کلی هم حال کنن و خوششون بیاد.

FFVIIR هم که نوبتی نیست خیلی بده. اولش فکر کردم برام مهم نیست اما بعدا که هایپ معرفی بازی خوابید خیلی خورد تو ذوقم. ولی چه میشه کرد؟ FF Classic که ما یه زمان شب و روز بازی میکردیم و من واقعا خوابش رو هم میدیدم دیگه مرده. فاتحه مع الصلوات.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من قویا معتقدم XV بازی خوبی هست. یه Action/RPG خوب و با داستان و گرافیک و موسیقی عالی. یعنی حداقل در مورد خودم مطمعنم از انجام دادنش لذت میبرم. اما در مورد اینکه باز از نظر من هیچ چیزش به FF نمیخوره و بحث تکراری و خسته کننده چرا Versus ‌نیست میشه خیلی صحبت کرد!

گاهی وقت ها فکر میکنم XV برای نسل جدید ساخته شده و میخواد یه چیز دیگه رو به اسم FF به همه معرفی کنه. من که شخصا به عنوان FF حاضر نیستم توش تف کنم اما شاید گیمرهای جدید که تازه میخوان ببینن FF چی هست کلی هم حال کنن و خوششون بیاد.

FFVIIR هم که نوبتی نیست خیلی بده. اولش فکر کردم برام مهم نیست اما بعدا که هایپ معرفی بازی خوابید خیلی خورد تو ذوقم. ولی چه میشه کرد؟ FF Classic که ما یه زمان شب و روز بازی میکردیم و من واقعا خوابش رو هم میدیدم دیگه مرده. فاتحه مع الصلوات.

موندم منتقدا چه طور با بازی مواجه میشن ... از دید یه ff بهش نگاه میکنن که در اونصورت دودمان بازی رو به باد میدن .. یا اینکه این بازی جدید (نمیشه گفت دیگه تغییرات) انقدر خوب و قانع کننده باشه که به عنوان یه دوره جدید و تغییر و تحول بپزیرنش ... البته من که نمی پذیرم
من همه ff های که بازی کردم از همشون به شدت لذت یردم و همشون به یه شکلی فوق العاده بودن و همشون رو به یه اندازه دوست داشتم حتی ۱۳ رو.. ولی نمیدونم چرا این یکی هیچ رقمه تو کتم نمیره ...

ATB رو خود اسکوار خلق کرد خودشم دفنش کرد ... فقط امیدوارم از جاده ای که کپکام رفت , نرفته باشن

البته هنوز atlus و tekmo koie هستن و میشه بهشون امیدوار بود

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
به یه چیز هم توجه کنید :
درسته این بازی اسم xv را یدک می کشه، ولی کور بازی همون ورسوس هست و ورسوس از همون اول هم قرار نبود که با ATB سر کار داشته باشد. قرار بود اکشن باشه که هست.
البته به خاطر اکشن بودن سیستم مبارزات ff 7R میشه خرده گرفت از اسکویر.
پ.ن :کاری ندارم که اصل jrpg به نوبتی بودن و ACTION BAR METER هست. ولی تو خود 13 واقعا مبارزات با روح و روان آدم بازی می کرد. اگه هم مبارزه نمی کردی و خوب ارتقا نمیدادی، تو پالس و بعدش دهن آدم سرویس می شد.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
ورسوس از همون اول هم قرار نبود که با ATB سر کار داشته باشد. قرار بود اکشن باشه که هست.

Versus‌ یه Spin Off بود. بخاطر همین کسی با اکشن شدنش کار نداشت. اما XV سری اصلیه. حالا قضیه خیلی فرق میکنه. ضمن اینکه Versus اصلا قرار نبود به این سمت بره. اینی که الام میبینی خوب یا بد دست پخت تاباتا هست و زمین تا آسمون با Versus ‌فرق داره. بلواقع ورژن ریپ شدن Versus هست.

کلا این نمایش انقدر بد بود که همه دارن مسخره میکنن و گفته میشه نمایش جدید نشون داد که FFXV دیگه FF نیست! همونطور که گفتم XV یه بازی جدیده. شاید SE میخواد به نسل جدید بگه FF اینه و بیایید اینو بخرید اما به نظر من که این ایده جواب نمیده! من اول فکر میکردم خودم از XV‌ بدم میاد و میخوام تاباتا رو جر بدم اما الان میبینم تنها نیستم. ما بیشماریم!:D واقعا یه روز دستم به اینا برسه منفجرشون میکنم.

موندم منتقدا چه طور با بازی مواجه میشن ...

عمرا کسی تحویلش نمیگیره. بیای کل المان های FF رو ریپ کنی و یه بازی جدید بسازی، هرچقدرم خوب باشه باز یه جای کار میلنگه. SE میتونست این رو با یه اسم دیگه منتشر کنه. وقتی انقدر متفاوت ساخته میشه که دیگه اسم FF معنی خودش رو از دست میده نباید انتظار بازخورد خوب داشت!

تنها نکته مثبت XV (که اون هم صدقه سر تتسو هست) اینه که حداقل مثل XIII روی شخصیت های دختر خوشگل و نیمه پو.رن استار مانور نمیده! خصوصا آشغال اعظم LR که من فرض کردم وجود خارجی نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر