گیفت کارت

Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    153

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,251
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
سلام
هر چند اطلاعات در مورد این بازی خیلی دیر به دیر ابدیت میشه ولی بهر حال چاره ای نیست و باید تا زمان انتشار این فاینال فانتزی خون دل بخوریم.

Final Fantasy Versus XIII world ( شهر فاینال فانتزی 13)
هنوز اسم اختصاصی برای دنیای فاینال فانتزی Versus در نظر گرفته نشده. همچنین در تریلر های پخش شده نیز نام خاصی برای شهری که قهرمانان داستان در ان زندگی میکنند و وقایع در ان اتفاق می افتد وجود ندارد.ولی فعلا از روی ظاهر و نمای شهر اسم موقت ان را Dark city ( شهر تیره)گذاشته اند.


دنیای فاینال 13 بسیار به دنیای امروزی که ما در ان زندگی میکنیم نزدیک است.شهری که در تریلر ها دیده میشود بر اساس شهر های مدرن امروزی مثل ژاپن طراحی شده است که به شدت وسیع است.( بهرحال با یک فاینال فانتزی طرف هستیم و ماورائ این شهر مدرن جنگل ها و کوه ها با همه نوع پوشش گیاهی وجود دارند)این شهر دستخوش یک جنگ سرد بین دو قبیله ( البته توی شهر مدرن دیگه قبیله وجود نداره , پس بهتره بگیم ملت) میشود. قهرمان پیشکسوت ما PRINCE در یکی از این دو جناح قرار دارد.اخرین بازمانده خانواده ای سلطنتی که اخرین کریستال را کنترل میکند.( پس او کریستال را تحت کنترل خود دارد).

این هم یه تریلر از فاینال 13 توی E3 08. ما گه با اینترنت ذغالی کار میکنیم ولی هر کی میتونه, ببینه حالشو ببره ( ما رو هم دعا کنه).
http://finalfantasy-xiii.net/final-fantasy-xiii/e3-2008-trailer.php
به نظر میرسه اون 3 تا پرنده ققنوس باشن (شاید هم بچه اژدها:biggrin1:) خدایی موسیقی متنو رو حال کنید.

منبع: fINAL FANTASY XIII.NET
انشا الله به کمک دوست خوبم کلود استرایف همه اخبار را به اطلاع شما میرسونیم.:biggrin1:
با تشکر_مهدی
 
آخرین ویرایش:

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
شنیدم بازی روی 2تا Bluray هست درست شنیدم یا این هم خالی بندی دوستان هست !!
 

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,731
نام
محمد
نه بابا فوق فوقش یه bd 50 gig
 

GlaDOS

کاربر سایت
Jun 24, 2007
530
نام
محسن
من دیگه امیدی به این بازی ندارم ! :(
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,251
نام
ماکان
کیتاسه اعلام کرده که Versus کماکان در انحصار PS3 هست....
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
خب به نظر شما 50gig كمه!
فاينال 12 با اون وسعت 4/5gigبود.
اسكوار انيكس تا حالا بيش از 12 بار قابليت خودش رو در ساخت اين بازي محبوب نشون داده.هر بار هم بهتر و زيبا تر از قبل.اينبار هم با تكيه بر تجربيات قبلي و در كنار قدرت ps3 يه شاهكار جديد خلق ميكنه و جاي ترديد نيست كه اين بازي يكي از بهترينها خواهد بود.
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,251
نام
ماکان
من دیگه امیدی به این بازی ندارم ! :(
چرا امید نداری؟

این بازی رو استاد نومورا میسازه و هنوز زیر ننگ مایکروسافت نرفته و انحصاری PS3 هست!!

این بازی مطمئن باش یک شاهکار هست....

ولی من دیگه حالم از SE بهم میخوره.....SE نشون داده که زمانی که شرکت ها بهش نیاز دارن انها رو تنها میزاره و فقط به سمت پول میره....بلایی که سر Sony آورد مشابه بلایی هست که سر Nintendo آورد...
 

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر فعال
Apr 17, 2008
4,793
نام
حسین
این بازی مثل جزهای قبلیش پورفروش و از نظر بازیم عالی باشه:cool::love::biggrin1:
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,251
نام
ماکان
دوستان تایید شده که Prince هنوز با PS3 هست و انو تنها نمیزاره.....
 

Zeus_J

کاربر سایت
Mar 3, 2008
110
ماکان من Versus رو بیشتر دوست دارم.خیلی هم خوشحالم که همچنان انحصاریه.به نظر من در بازارهای غربی از FF V XIII بیش از FFXIII استقبال میشه.:-"
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
مخصوصا كه شخصيت اول هم مرد هستش.من كه كلا زياد با شخصيت زن توي بازي حال نميكنم. تازه اونم فاينال
يادم هست كه فاينال 12رو هم با vaan ,balthier و basch رفتم تا اخر.
 

Victarion

Mane of Chaos
مدیر انجمن
Oct 25, 2006
9,462
نام
کیوان
بین همه سریهای FF این Versus بیشترین شباهت رو از لحاظ طراحی محیط و کاراکترها به FF: VII داره
البته با توجه به حرفای سازنده ها حالا حالاها باید منتظر باشیم خیلی زود عرضه بشه اواخر 2010 یا 2011
 

S0LID_SNAKE

کاربر سایت
Oct 5, 2007
50
سلام
برو بچ میشه یه چندتا عکس خوب بزارید
من چند تا دیدم ولی اینقدر شلوغ بودن معلوم نبود چی به چیه.
ممنون:love:
 

S0LID_SNAKE

کاربر سایت
Oct 5, 2007
50
سلام
بچه ها میشه چند تا عکس خوب بزارید
من یه عکس دیدم ولی اینقدر شلوغ بود که چیزی ندیدم
منظورم عکسای جدیده
با تشکر
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟