Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    151

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
12,899
25,776
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
265
نام
مهدی
سلام
بچه ها میشه چند تا عکس خوب بزارید
من یه عکس دیدم ولی اینقدر شلوغ بود که چیزی ندیدم
منظورم عکسای جدیده
با تشکر
بله میشه دوست عزیز.
فقط 1 پست کافیه.در صورت جواب داده میشه.
این هم چند تا از اخرین اسکن های منتشر شده همراه با یه توضیح

1 _ Skirt Girl
در این عکس شهر دارک سیتی رو در شب هنگام میبینیم که به طرز عجیبی خلوته.
دختری که دامن پوشیده در زیر نور ماه ایستاده.( هویت او هنوز مشخص نیست)


2_Prince, Blue Symbol
یک نمای جلوتر دقیقا از هون تاحیه شهر که پرنس با شمشیر افسانه ایش ایستاده.
از ضاهر افکت ها اینجور بر میاد که در حال احظار هیولاست( مثل فاینال 12)


3_Driver, Prince, Scar Guy
یک نمای بسته از داخل ماشین. پرنس و مرد صورت زخمی صندلی عقبن و راننده نیز پشت رل.
از چهره راننده مشخصه که یه جورایی مغز متفکر گروه هم هست.


4_Scar Guy / Shotgun Guy Headlock
یک نما از شوخی مرد صورت زخمی با پسر تفنگ بدست.احتمالا این دو از شخصیت های نسبتا شوخ بازی اند.
ولی راننده کماکان رو به جلو بدون هیچ لبخندی


5_Shotgun Guy / Prince Headlock
یه نما از پسر تفنگ بدست که دستشو گردن پرنس انداخته.مثل اینکه پرنس در اینجا با گروهش رابطه نزدیک تری برقرار کرده.
توی این تصویر به جرییات صورت و لباس دقت کنید!
http://finalfantasyversusxiii.net/finalfantasyversusxiii/screenshots/magazine-clippings/final-fantasy-versus-xiii-famitsu-jan-clipping-05.jpg

6_Shotgun Guy, Prince, Scar Guy, Driver
توی این تصویر هم عکس هر 4 تا شخصیت رو میبینید که خیلی مصمم به سمت ماشین میان.
http://finalfantasyversusxiii.net/finalfantasyversusxiii/screenshots/magazine-clippings/final-fantasy-versus-xiii-famitsu-jan-clipping-06.jpg

فکر کنم فعلا کافیه. تا زمان انتشار این بازی مدت بسیار زیادی داریم و اطلاعات محدود پس عکس ها رو با دقت نگاه کنید.
 

Zeus_J

کاربر سایت
Mar 3, 2008
110
0
ولی جدا از این بازی و Prince خیلی خوشم میاد.امیدوارم با کمک GENE و Clous Strife بتونیم این تاپیک رو حسابی بترکونیم.:love:
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
265
نام
مهدی
یک سورپرایز بزرگ برای امروز.

یک تریلر کاملا جدید از Final Fantasy Versus.
برخی از صحنه ها تا به حال برای عموم به نمایش در نیامده بود.(طبق عادت اسکوار که همیشه نمایش هایش را پشت درهای بسته برگزار میکند). قطعا این تریلر ارزش دیدن را دارد.
کیفت ویدئو در حد نرمال است و این تریلر اکنون برای دانلود اماده میباشد.
حجم: 9MB

دانلود


با تشکر_
 

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,081
220
نام
Hamed
سلام ...
دوستان عکس های بزرگ با حجم های بالا را خواهش میکنم کوچک با لینک قرار بدید خیلی تاپیک سنگین شده.
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
265
نام
مهدی
من با IDM كه دانلود كردم حجمشو همون 9 نشون ميداد!!!
بهر حال اكه اشتباهي شده ببخشيد. ولي واقعا ارزش دانلود رو داره.
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
12,899
25,776
نام
ماکان
مهدی این CG جدید نیست....همون CG Trailer هست که تو JF2007 به صورت CMT پخش شد....

ولی دستت درد نکنه...به دید عموم هنوز در نیومده بود!!! منم مستقیم دیدم....
 

S.N.M

کاربر سایت
Oct 4, 2007
157
0
از این عکس هیچ تریلری هم پخش شده ؟(عکس زیر):
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
265
نام
مهدی
نه اين تريلر به هيج وجه نشون داده نشده.فقط همون بود كه بالا قرار دادم.ولي اميدوارم به زودي اينها را هم در معرض ديد عموم قرار بدن.
 

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر فعال
Apr 17, 2008
4,773
651
نام
حسین
واقعا عالی بود حال کردم ای خدا یک لحظه فکر کردم واقعی است
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
12,899
25,776
نام
ماکان
همه این عکس ها از ان CG Trailer که تو JF2007 پخش شد برداشته شده....این قسمتش دقیقا ادامه ان تریلری هست که مهدی جون گزاشته....(تو ان تریلر که مهدی گزاشته این CG Trailer داره از یه تلوزیون پخش میشه ولی متاسفانه این تریلر کامل نیست و وسطش قطع میشه وگرنه شما ان تیکه اخر که شامل این عکس که گزاشتید و ان دختره هست رو میدید...)
 

Trumpet of Death

کاربر سایت
Mar 6, 2008
1,577
69
نام
سام
ولی اینجور که از تريلر معلوم بود رابطه پرينس با مرد اسلحه دار بهتر و صميمانه تر از بغيه دوستان هست
يچيزی بگم من تو کل بازی های الان که فقط برای PS3 میان منتظر این بازی و GOW 3 هستم
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
265
نام
مهدی
اره هميشه توي بازيهاي فاينال يه شخصيت اينجوري وجود داره كه اصولا زياد حرف ميزنه ,زياد تيكه ميندازه و با همه هم شوخي ميكنه.
مثلا تو فاينال 12 بالتير همينجوري بود كه اتفاقا اينها هميشه شخصيتاي محبوبي هم هستند.
در ادامه تريلر هم مرد صورت زخمي گردن پسره را ميگيره و فكر كنم بهش ميگه: خوشت مياد سر ظهري يكي خودتو اينجوري بپيچونه:biggrin:
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
265
نام
مهدی
درود
بچه ها اگه به اون تریلری که قبلا گزاشتم دقت کرده باشید خواهید دید که نوشنه هایی که گاهی روی صفحه نقش میبنده به زبان ایتالیایی هستند.
چرا؟مشخص نیست.( شاید این تریلر را برای شبکه ماهواره ای ایتالیا در نظر گرفتن. چون شبکه ماهواره ای ایتالیا و انگلیس به شدت پر بیننده هستند.)

جملاتی که نشون داده میشه به صورت زیر هستند:

I Guardiani = the guardians به معنی (محافظان). مرجع ضمیر احتمالا به پرنس بر میگرده.

I Fugitivi= the fugitives به معنی (تبعید شدگان). این عبارت هم احتمالا در مورد پسر تفنگدار هستش.

Un regno in rovina = a kingdom in ruin به معنی ( قلمرو پادشاهی در ویرانه ها). سرزمینی خشک و لم یزرع که هیچ شباهتی با Cocoon متمدن ندارد.

L'invocatore = the invoker به معنی (احضار کننده ارواح). ؟؟؟

il nuovo mondo = a new world به معنی ( یک دنیای جدید).

بهر حال مضامین به کار رفته بسیار پیچیده و نیازمند تفکر و تعمق بسیار است.

با تشکر_;)
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟