گیفت کارت

Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    153

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,276
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
من كاري به فن بازيهاي اين و اون ندارم ولي خودم از VERSUS خيلي بيشتر خوشم مياد.
در واقع اصلا حوصله شخصيت هاي زن رو ندارم.حالا هرچي ميخواد خشن باشه.:wink:
 

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
748
من كاري به فن بازيهاي اين و اون ندارم ولي خودم از VERSUS خيلي بيشتر خوشم مياد.
در واقع اصلا حوصله شخصيت هاي زن رو ندارم.حالا هرچي ميخواد خشن باشه.:wink:
با این چیزی که از اولین تریلر بازی دیدیم بازی بر خلاف تمام ff های دیگه درجه M میگیره. اما تا حالا صحبتی در این باره بجز همون اوایل نشد. البته فعلا از روی تریلر ها بازی بنظر بینابین میاد. بین Tو M.

تنها چیزی که ندیدیم خونریزی در جادو ست. اینکه با جادو خون بپاشه. چیزی میشه که در هیچ فینالی نبوده! یک رنگ جدید در ff .

این کار تا همین جاش هم برای فن ff تعجب آوره . چون خون ریزی درکل فیلم ff7ac باندازه این دو دقیقه تریلر نبرد وحشیانه پرنس هم نبود!!
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
اگه اين بازي تا انتها در انحصار ps3 بمونه و در زمان عرضه درجه M بگيره توي ژاپن نصف مشتري هاشو از دست ميده.
ژاپني ها زياد با خشونت سرو كار ندارن و اكثر بازيباز هاشون هم درجه T هستن و يه جورايي مطمئنم اين بازي رو هر جور شده به درجه T ميرسونن.
)دقيقا يادم هست كه صحنه دزديده شدن پنلو تو فاينال 12 براي كاهش دادن درجه سني حذف شد).:wink:
 

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,927
نام
Noctis LuciS Caelum
پس برای همین باید قید versus را در ژاپن بزنیم چون شنیدم میگن خشونت بالاس .:p
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,276
نام
ماکان
اگه اين بازي تا انتها در انحصار ps3 بمونه و در زمان عرضه درجه M بگيره توي ژاپن نصف مشتري هاشو از دست ميده.
ژاپني ها زياد با خشونت سرو كار ندارن و اكثر بازيباز هاشون هم درجه T هستن و يه جورايي مطمئنم اين بازي رو هر جور شده به درجه T ميرسونن.
)دقيقا يادم هست كه صحنه دزديده شدن پنلو تو فاينال 12 براي كاهش دادن درجه سني حذف شد).:wink:
مثلما Versus هم مثل DOC و بیشتر بازی های اکشن دیگه نسخه ژاپنیش با نسخه آمریکاییش فرق میکنه.

نسخه ژاپنی بازی هم باید راحت تر باشه و هم ملایم تر ولی بر عکس نسخه آمریکاییش هم سخت تر میشه و خشن تر.

به نظر من درجه بازی در ژاپن T ولی در بقیه نقاط M میشه.البته الان ژاپنی ها به سوسولی چندسال پیش نیستند...GOW2 جزو پرفروش ترین بازی ها در ژاپن بود!

دیروز هیروشی هاراتای در یک کامنتی رسما اعلام کرد که شهری که Prince توش زندگی میکنه نه Cocon هست و نه Puls !

حالا متوجه میشیم که منظور نومورا از مهاجمین سیارات دیگه چی هست!!

آیا شاهزاده و آذرخش دشمن مشترک دارند؟
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
ایا کسی جرات ایستادن در مقابل این شمشیر را دارد؟

Engine Swordاین همان شمشیری است که در تریلر های پخش شده در دست پرنس میبینیم.
وقتی پرنس شمشیر را از غلاف میکشد صدای عجیبی مثل صدای موتور سیکلت از ان بلند میشود و به همین خاطر نام مستعار این شمشیر را Engine Sword ( شمشیر موتور) قرار داده اند.
هنوز مشخص نیست که چرا این شمشیر صدایی مانند یک موتور ایجاد میکند.
وقتی شمشیر کشیده میشود به طرز عجیبی چندین نیزه از اطراف ان بیرون میایند که با نیرویی جادویی دور پرنس بطور معلق قرار میگیرند.

اگر دقت کنید همیشه دور شمشیر پرنس هاله ای از نور آبی هست.
شایعه ای وجود دارد که میگوید پرنس یک قطعه کریستال آبی کوچک را در شمشیر خود دارد که قدرتی فوق طبیعی به او میدهد و همچنین از ان برای تلپورت استفاده میکند.

با تشکر_;);)
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,276
نام
ماکان
اسم این شمشیر 10 Sword هست.

از 10 بخش مختلف تشکیل شده که وقتی همشون به هم متصل میشن لاح اصلی رو تشکیل میدن.

اگه یادتون باشه نومورا گفته بود که با قدرت PS2 قادر نبودم که این سلاح رو طراحی کنم.

پ.ن:مهدی قدرت تله پورت پرینس هم ربطی به شمشیر نداره...بعضی جاها شمشیر دستش نیست ولی تله پورت میکنه خودشو...نه؟
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,276
نام
ماکان
دوستان در کلیه سایت های FFFan شایعه شده که اسم Prince "اجی" (OJI) هست!

البته این شایعه رو یک یوزر عادی در FXN راه انداخته ولی با سرعت زیادی همه جا پخش شده!

خداییش اسم خیلی ضایعی هست!! خدا کنه اسمش این نباشه.آدم یاده "اگی" میفته!

ویرایش:

نومورا یک مصاحبه ای رو با دنجکی انجام داده که توش چیز خاصی نگفته فقط یک نکته طنز توش وجود داره!:

نومورا گفته که بیشتر اعضای تیم سازنده Versus برای کمک , به تیم FFXIII ملحق شدند , برای همین بر روی این بازی افراد خیلی کمی کار میکنند , به همین دلیل تعدادی از افرار تیم سازنده FFXIII برای کمک به تیم سازنده Versus اضافه شدند!!

شده خاله بازی, نه؟ خوب هر کی مثل ادم بشینه بازی خودش رو بسازه دیگه!

تازه خود نومورا گفته که من دارم روی FFVII کار میکنم!:love:
 
آخرین ویرایش:

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,927
نام
Noctis LuciS Caelum
مثلما Versus هم مثل DOC و بیشتر بازی های اکشن دیگه نسخه ژاپنیش با نسخه آمریکاییش فرق میکنه.

نسخه ژاپنی بازی هم باید راحت تر باشه و هم ملایم تر ولی بر عکس نسخه آمریکاییش هم سخت تر میشه و خشن تر.

به نظر من درجه بازی در ژاپن T ولی در بقیه نقاط M میشه.البته الان ژاپنی ها به سوسولی چندسال پیش نیستند...GOW2 جزو پرفروش ترین بازی ها در ژاپن بود!

دیروز هیروشی هاراتای در یک کامنتی رسما اعلام کرد که شهری که Prince توش زندگی میکنه نه Cocon هست و نه Puls !

حالا متوجه میشیم که منظور نومورا از مهاجمین سیارات دیگه چی هست!!

آیا شاهزاده و آذرخش دشمن مشترک دارند؟
اگه این درست باشه که کمک خیلی زیادی به فروشش مییکنه چون داستان درباره دو دشمن است باید منتظر اخبار موثق بود .
من بشخصه از این شماره بخاطر اینکه پرینش شخصیت جدابتری داره خوشم میاد :cool::biggrin1:
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
من خودم هم قبلا اين حدس ها رو ميزدم ولي الان ديگه اعتقادي ندارم كه مثلا شاهزاده و اذرخش با هم ملاقات ميكنن يا قبلا با هم بودند!

دشمن مشترك هم ممكنه وجود داشته باشه ولي نه اونطوري كه بخواد در پايان باعث ارتباط نزديك 2 شخصيت بشه.

در كل هيج منبعي هم در اين زمينه نيست و فقط گفته شده كه پايه داستان هر دو بازي بر اساس كريستالهاست و توي شخصيت پردازي هر كاركرداني براي خودش مجزا عمل كرده و نظر خودشو اعمال ميكنه.
اكر هم به احتمال كم رابطه اي بين پرنس و لايتنينگ باشه مطمئن باشيد در اين دو شماره نخواهد بود.
تا بحال 4 پروژه از 6 پروژه ي Fabiula N C مشخص شده و ممكن است در دوتا باقي مانده شاهد ارتباط شخصيت ها باشيم.:bye:
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,276
نام
ماکان
اگه این درست باشه که کمک خیلی زیادی به فروشش مییکنه چون داستان درباره دو دشمن است باید منتظر اخبار موثق بود .
من بشخصه از این شماره بخاطر اینکه پرینش شخصیت جدابتری داره خوشم میاد :cool::biggrin1:
منم فکر میکنم که هاراتای این حرف رو زده تا دهن همه رو ببنده...به نظر من این دو بازی اصلا در یک زمان مشترک اتفاق نمیفته که شخصیت هاش بخوان با هم ارتباط داشته باشند!!

پ.ن:پس دیگه PS3 رو نمیفروشی؟(^_^)
 

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,927
نام
Noctis LuciS Caelum
منم فکر میکنم که هاراتای این حرف رو زده تا دهن همه رو ببنده...به نظر من این دو بازی اصلا در یک زمان مشترک اتفاق نمیفته که شخصیت هاش بخوان با هم ارتباط داشته باشند!!

پ.ن:پس دیگه PS3 رو نمیفروشی؟(^_^)
نه دیگه فروشش منتفی شد تا دیدم پای کلود و versus و بقیه در میان است پشیمون شدم :biggrin1:
من نگفتم که همدیگرو ببینن حتی اگه همدیگر را نبینند و فقط دشمن هم باشند خیلی فاز میده :biggrin1:
فقط من از خدا میخوام بتونم تا آخر این ماه یک trailer جدید از این بازی ببینم . :(( همین که نصفه بود کاملش باشه عالیه مخصوصا با همون آهنگ .:biggrin1:
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
فقط من از خدا میخوام بتونم تا آخر این ماه یک trailer جدید از این بازی ببینم
مطمئن باش TGS 08 نا امیدت نخواهد کرد و بطور قطع تریلر هایی رو برای نشون دادن داره.;)
 

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,276
نام
ماکان
SE PP یک Tailer از خود بازی Versus پخش خواهد شد! عالی هست نه؟

پیش بینی هام درست از آب در امد! پس در TGS حتما یک PD ازش منتشر میشه....
 

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
3,050
نام
مهدی
امروز خبر ها به شدت ضد و نقيض هستند. هنوز چند ساعت از اعلام رسمي عرضه ي Versus در سراسر دنيا بطور همزمان و در يك روز نميگذرد.
اين خبر رد شد:bye:
 

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 2)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟