گیفت کارت

Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • مجموع رای دهنده‌ها
    153

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
13,251
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,184
نام
محمد
دوستان من نسخه Deluxe رو خریداری کرده بودم
خوب الان این نسخه کلا حذف شده
نکته ی عجیب تر اینکه من نسخه رویال ادیشن رو انتخاب میکنم و قسمت ADD ON تمام قسمت های مولتی و DLC ها رو میگه دوباره دانلود کن و اون علامت خرید روشون نخورده !!! ( در موقعی که Deluxe رو ریختم همه ADD ON ها شامل DLC ها رو دانلود کردم )
الان یعنی باید مجدد همه رو دانلود کنم ؟

کلا این چه وضعشه آدم رو گیج میکنن نمیدونی چی خریدی الان چی باید بخری کدوم DLC جدیده !!!!
 

BARDI YA

کاربر سایت
Jul 23, 2011
2,883
نام
بردیا
چقدر دیر!!! :-"
فکر کنم بهتره بازی رو پاک کنم و 100 گیگی آزاد کنم، تا بعد، اگر رفتم سراغ اینا:D
منم به فکر پاک کردنم امیر ولی نکن...
خود بازی و آپدیت هاش و دی ال سی جدیداش باس 200 گیگ یکجا دانلود کنیم 2019 :D:D:D
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
15,064
نام
امیر حسین
منم به فکر پاک کردنم امیر ولی نکن...
خود بازی و آپدیت هاش و دی ال سی جدیداش باس 200 گیگ یکجا دانلود کنیم 2019 :D:D:D
اینکه یک سال یک پنجم هاردم رو باید برای این نگه دارم و هی درگیر پاک کردن و گرفتن آپدیت بقیه ی بازی هام باشم رو اعصابه! اینو پاک میکنم، سال دیگه اگر DLCها رو گرفتم دوباره همش رو میگیرم:-" قشنگ یک ماه باید بازی و آپدیت ها رو بگیرم:))
کاش حداقل بازیم فیزیکی بود، یه 40-50گیگی کمتر میشد دانلودم:-"
 
  • Like
Reactions: BARDI YA

ezio24

کاربر سایت
Apr 10, 2018
1
سلام لطفا کمکم کنید من بازی فاینال فانتزی ایکس وی رویال ادیتن گرفتم و بازی تموم کردم حالا میخوام دی ال سی هاشو برم ولی نمیدونم چجوری واردشون بشم حجم بازی هم 72 گیگه کلافه ام کرده
 

THE BEST BOY

کاربر سایت
Aug 14, 2011
767
نام
امير
دوستان من تازه فهميدم نسخه فيزيكي Royal Edition همون نسخه عادي بازيشه و اسكوار زحمت كشيده فقط كاور بازي را عوض كرده و هيچ كدوم از محتويات اضافشو رو ديسك نزاشته و بايد اون كدي كه همراه با نسخه فيزيكي هست را بزني تا همه موارد ديگه بازي دانلود بشه كه البته ظاهرا به خاطر حجم زياد بازي هست كه رو ديسك نيست.

الان سوالم اينه كه اين كدشو كجا بايد وارد كرد؟ يعني تو خود منوي بازي جايي براي وارد كردن كدشه يا تو خود محيط PSN بايد كد را بزني؟
 

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,927
دوستان من تازه فهميدم نسخه فيزيكي Royal Edition همون نسخه عادي بازيشه و اسكوار زحمت كشيده هيچ كدوم از محتويات اضافشو رو ديسك نزاشته و بايد اون كدي كه همراه با نسخه فيزيكي هست را بزني تا همه موارد ديگه بازي دانلود بشه كه البته ظاهرا به خاطر حجم زياد بازي هست كه رو ديسك نيست.

الان سوالم اينه كه اين كدشو كجا بايد وارد كرد؟ يعني تو خود منوي بازي جايي براي وارد كردن كدشه يا تو خود محيط PSN بايد كد را بزني؟
توی خود PS-Store قیمت Redeem Code باید کدش رو بزنی
 
آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
2,470
سلام من نسخه ی معمولی بازی رو گرفتم منتها ٢۵ گیگ اپدیت داره بازی. چقدر لازمه این اپدیت؟ بازی رو برم یا بذارم بعد از اپدیت برم؟
 

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,927
سلام من نسخه ی معمولی بازی رو گرفتم منتها ٢۵ گیگ اپدیت داره بازی. چقدر لازمه این اپدیت؟ بازی رو برم یا بذارم بعد از اپدیت برم؟
توصیه می کنم آپدیت کنی بعد بری، چون یک سری تغییراتی دادن که توی گیم پلی تاثیر گزاره
 

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
2,470
تا چپتر calling رفتم چقدر کیف داد این چپتر مخصوصا اخرش:D داستان بازی برام جوریه که میفهمم داره چی میشه ولی در عین حال بعضی اتفاقات بازی برام مبهمه! خیلی از ساید کوئست ها شاکی ام!. همش کارای چیپ و پیش پا افتاده. اصلا ترغیب نمیشم برم مگر قسمت شکار هیولاها. نکته دیگه خیلی با تیپ شخصیت های بازی دارم حال میکنم. مخصوصا این گروه چهار نفرمون هارمونی خیلی خوبی دارن. تا به اینجا درکل از بازی راضی ام
 
آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
2,470
تا چپتر calling رفتم چقدر کیف داد این چپتر مخصوصا اخرش:D داستان بازی برام جوریه که میفهمم داره چی میشه ولی در عین حال بعضی اتفاقات بازی برام مبهمه! خیلی از ساید کوئست ها شاکی ام!. همش کارای چیپ و پیش پا افتاده. اصلا ترغیب نمیشم برم مگر قسمت شکار هیولاها. نکته دیگه خیلی با تیپ شخصیت های بازی دارم حال میکنم. مخصوصا این گروه چهار نفرمون هارمونی خیلی خوبی دارن. تا به اینجا درکل از بازی راضی ام
در ادامه ...
بازی رو تموم کردم. واو:D عجب بازی ای بود. بعنوان اولین تجربم از دنیای فاینال فانتزی خیلی خوب بود. چه دنیایی داره فاینال فانتزی. تقابل خیر و شر و سرگذشتی که قهرمان ما طی میکنه. بالا پایین های این مسیر عالی بود، عالی. فقط حیف که بعضی از شخصیت ها و اتفاقات سرسری رد شدن و تا حدودی نفهمیدم چی شد. مثل نیلفهام ها. در اخر اما یک سوال دارم
بعد از مرگ ناکتیس، چه به سر تاج و تخت میاد؟ و این که صحنه ی پایانی بازی بعد از نوشته ها ، لونا و ناکتیس کنار هم تو خوابن؟ تو رویا هستن؟ تو یه بعد دیگن! یا اینکه کلا یه نوع نگاه به بیننده است که بگن با اینکه مردن ولی انگار که کنار همن مثلا
 

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,498
نام
محمد
در ادامه ...
بازی رو تموم کردم. واو:D عجب بازی ای بود. بعنوان اولین تجربم از دنیای فاینال فانتزی خیلی خوب بود. چه دنیایی داره فاینال فانتزی. تقابل خیر و شر و سرگذشتی که قهرمان ما طی میکنه. بالا پایین های این مسیر عالی بود، عالی. فقط حیف که بعضی از شخصیت ها و اتفاقات سرسری رد شدن و تا حدودی نفهمیدم چی شد. مثل نیلفهام ها. در اخر اما یک سوال دارم
بعد از مرگ ناکتیس، چه به سر تاج و تخت میاد؟ و این که صحنه ی پایانی بازی بعد از نوشته ها ، لونا و ناکتیس کنار هم تو خوابن؟ تو رویا هستن؟ تو یه بعد دیگن! یا اینکه کلا یه نوع نگاه به بیننده است که بگن با اینکه مردن ولی انگار که کنار همن مثلا
هیچ کس:D دوستان حکومت را به جمهوری تغییر میدن(شوخی:D).صحبت خاصی در این زمینه نشده. اون دو تا هم تو اون دنیا(بهشت:D) در کنار هم به زندگی ادامه میدن:D
 
  • Like
Reactions: stanley

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
2,470
هیچ کس:D دوستان حکومت را به جمهوری تغییر میدن(شوخی:D).صحبت خاصی در این زمینه نشده. اون دو تا هم تو اون دنیا(بهشت:D) در کنار هم به زندگی ادامه میدن:D
جمهوری رو خوب اومدی:D
خب سوالی که پیش میاد اینه که اگه تاریکی دوباره بخواد در شکل دیگه بوجود بیاد چی یا کی قراره جلوش رو بگیره؟
 
  • Like
Reactions: Oakenshield

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,498
نام
محمد
جمهوری رو خوب اومدی:D
خب سوالی که پیش میاد اینه که اگه تاریکی دوباره بخواد در شکل دیگه بوجود بیاد چی یا کی قراره جلوش رو بگیره؟
والا خیلی از بازی گذشته و من یه سری چیزا یادم رفته.اما تا اونجایی که میدونم میگم. تاریکیی که قبلا به وجود اومده قبلا توسط اردین متوقف شده. اما این تاریکی تو وجود اردین مونده و به زمان حال منتقل شده و دوباره گسترش پیدا کرده. با مردن اردین اون تاریکی هم جلوش گرفته شده و کلا از بین میره.

کلا هم توصیه می کنم نسخه کامل بازیو بخرید(رویال ادیشن) یا صبر کنید کامپلیت ادیشن بازی سال دیگه منتشر بشه و اونو بخرید. ما خودمون هم همین کارو می کنیم:D بازی خیلی بهتر میشه داستانش و کلا خیلی چیزا بهش اضافه کردن. اگه بخواید اون اضافات را بخرید به تنهایی ۴۵ دلار دیگه(البته تا الان.احتمالش هست که بیشتر هم بشه) هزینه کنید.
 
  • Like
Reactions: stanley

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟