Final Fantasy XV

آیا از عملکرد Final Fantasy XV راضی بودید؟


  • Total voters
    146

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
12,384
21,219
نام
ماکان
هر گونه صحبت در مورد داستان، شخصیت ها، مراحل و سایر عناصری که سازنده قبل از عرضه در مورد اونها صحبت نکرده رو در تگ اسپویلر قرار بدید.

برای بحث آزاد درباری داستان بازی میتونید وارد تاپیک زیر بشید:

Final Fantasy XV SPOILER THREAD


Final Fantasy XV

Publisher:
Square Enix

Developer:
Square Enix Business Division 2

Director:
Hajime Tabata

Producer:
Shinji Hashimoto

Designer:
Tetsuya Nomura

Composer:
Yoko Shimomura

Genre:
Japanese Action-Role Playing

Mode:
Single-Player
Online Co-op

Release Date:

2016 ,November 29
9 آذر 1395


بعد از گذشت یک نسل از سرنوشت نامعلوم Final Fantasy Versus XIII و شخصیت جذاب و گیرای آن ناکتیس لویسیس (Noctis Lucis) بالاخره در کنفرانس چند روز گذشته سونی در نمایشگاه E3 شرکت SE دست از آزار و اذیت گیمرها برداشته و هرچند بعید بنظر می‌رسید اما آقای تتسویا نومورا خالق و کارگردان پروژه Versus از طریق یک پیام ویدئویی به معرفی بازی خود پرداخت. عنوانی که دیگر Versus و بخشی از پروژه XIII نیست و اکنون باید آن را XV و یکی از عناوین اصلی و شماره دار مجموعه بنامیم!

اما تغییرات Versus تنها شامل تغییر نام آن نشده و آنطور که بنظر می‌رسید در طول این سال‌های سکوت نومورا و تیم او بیکار ننشسته و دست به خلق عنوانی زده‌اند که از همه نظر تفاوت بسیار زیادی با نمایش اولیه بازی و طرح‌های پروتوتایپ بازی دارد. تغییرات وسیعی که از داستان تا گیم‌پلی و سبک بازی را شامل می‌شود. البته داستان، شخصیت‌ها، محیط‌ها و به طور کلی پلات داستانی بسیار نزدیک به طرح‌های اولیه بازیست و سازندگان بیشتر دست به ایجاد تغییر و نوآوری در گیم‌پلی، سیستم مبارزات و گرافیک بازی زده‌اند. بنابراین چندان دور از انتظار نیست که بناچار مجبور به معرفی مجدد بازی و نگاهی نو به Final Fantasy XV باشیم!


داستان

متاسفانه هنوز اطلاعات منسجم و کاملی در خصوص داستان XV در دست نیست و سازندگان نیز پراکنده گویی و ایجاد ابهام در قبال داستان خود را ترجیح داده‌اند اما با تمام این تفاسیر می‌توان گفت کریستال‌ها بار دیگر نقش اصلی را در داستان XV ایفا می‌کنند! کریستال‌های قدرت که بنظر می‌رسد SE علاقه بسیار زیادی به آن‌ها دارد!
البته کریستال‌ها اینبار بازیگران پشت پرده داستان XV هستند و بنابر دلایلی نامعلوم میراث باقی مانده از قدرت پیشینیان خلاصه شده در تنها کریستال باقی مانده در جهان است که توسط خاندان Lucis ها نگه داری می‌شود. خاندان Lucis از گذشته با همسایه خود Niflheim سرجنگ و دشمنی داشته‌اند و اکنون با پایان جنگ‌های قدیمی و آغاز دوران جنگ سرد تنها کریستال باقی مانده در میان آن‌ها نقطه اتکا و امید برای برقراری صلح است. حکومت Lucis با کمک گرفتن از قدرت کریستال بزرگ مانعی جادویی به دور سرزمین‌های تحت اختیار خود قرار داده است که مانع از نفوذ نیروهای متخاصم می‌شوم. اما نه تا ابد!

ارتش Niflheim آماده شعله ور کردن آتش جنگی است که آینده شخصیت‌های داستان را دربر خواهد گرفت. نیروهای Niflheim موفق به شکستن حصار قدرت کریستال شده و اکنون صلح پایان یافته است.

داستان XV روایت گر زندگی فرمی مدرن از یاکوزاهای ژاپنی همراه با ارجاعات بسیار زیاد به نمایشنامه‌های شکسپیر، خصوصا رومئو و ژولیت، است.


شخصیت‌هاNoctis Lucis Caelumناکتیس لویسیس (Noctis Lusic این نام در زبان لاتین با غلط املایی به معنی روشنایی شبانه است)، شخصیت خشک و مغموم داستان که غم و اندوه از کودکی با وی عجین شده است. او وارث مسلم میراث خاندان Lucis هاست. ناکتیس که دوستانش او را Noct صدا می‌زنند دارای قدرت عجیبی است؛ قدرت دیدن نورهای بهشتی. نورهایی که خبر از نزدیکی مرگ دارند. ناکتیس قادر به حس پایان عمر دیگران است.

ناکتیس علاقه‌ای به زندگی سلطنتی و قانون مدار خود ندارد و با نادیده گرفتن قوانین مجمع سلطنتی همانند یک مترود زندگی می‌کند. دلیلی که باعث می‌شود همیشه بار زیادی از مسوولیت بر دوش محافظین و دوستانش که قصد مراقبت از او را دارند قرار گیرد. ناکتیس شخصیتی بی‌پروا و عجول داشته و حس قدرتمندی برای محافظت از کسانی که به او وفادار هستند دارد.


Gladiolus Amicitiaبه عنوان یکی از افراد خانواده Amicitia وظیفه گلادیولوس حمامیت و حفاظت از شکوه و اعتبار خاندان سلطنتی است. گلادیولوس یکی از نزدیک‌ترین دوستان ناکتیس است و دوستی میان آن‌ها فراتر از القاب و خانواده‌هاست. گلادیولوس و ناکتیس رابطه‌ای حتی نزدیک‌تر از برادر تنی دارند. کلادیولوس حفاظت از لوییسیس‌ها را نه از سر وظیفه، بلکه از سر برادری انجام می‌دهد.


Ignis Scientiaاگنس از همان دوران کودکی و طفولیت هوش و ذکاوتی استثنایی و مثال زدنی داشته و طوری آموزش و تربیت دیده است که روزی یکی از کنسول‌های شاه آینده ناکتیس باشد. اگنس درک و اعتماد بسیار عمیق و زیادی از خود نشان داده و به همین دلیل همیشه از او برای ملتفط کردن روحیه تند و خشن ناکتیس کمک گرفته می‌شود.


Prompto Argentumدوست عیاش و دخترباز ناکتیس از دوران مدرسه. پرومپتو همیشه یک کت بی‌آستین می‌پوشد که خلاف عرف سلطنتی است اما با اینحال همیشه از هیچ تلاشی برای کمک به خاندان سلطنی مضایقه نمی‌کند.


Cor Leonisاسطوره‌ای زنده در فرهنگ و اخلاق سرزمین Lucis، فرمانده لئونیس، که تمام هنر و جنگاوریش در نبرد را پیش کش شاه خود کرده است. لئونیس چندان رابطه خوبی با ناکتیس و دار و دسته‌اش ندارد اما افتخار او به عنوان فرمانده پادشاه باعث می‌شود همیشه مراقب آن‌ها باشد.


Regis Lucis Caelum

پادشاه حکومت Lucis و پدر ناکتیس.Stella Nox Fleuretاستلا (Stella Nox Fleuret نام و نام خانوادگی این شخصیت در زبان لاتین به معنی ستاره و شمیر است) یکی از اعضای خاندان Fleuret از سرزمین Tenebrae است. استلا دوست دوران کودکی ناکتیس بوده و همانند او می‌تواند اشخاص نزدیک به مرگ را حس کند.Idola Eldercapt

پادشاه حکومت Niflheim. نام این شخصیت هنوز به صورت رسمی تایید نشده است.


شخصیت مجهول 1احتمالا یکی از اعضای حکومت Niflheim. در تریلر منتشر از بازی این شخصیت در حال صحبت با Idola دیده می‌‌شود.


شخصیت مجهول 2
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیست


شخصیت مجهول 3هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 4
یکی از اشخاص حکومت Lucis که در نمایش بازی کنار Regis دیده می‌شود.شخصیت مجهول 5هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستشخصیت مجهول 6
هیچ اطلاعاتی از این شخصیت در دست نیستمکان‌ها


Lucis

حکومت Lucis متشکل از بخش‌های مدرن و امروزی است که شهرهایی نظیر توکیو و نیویورک را در ذهن تداعی می‌کند و همچین مناطق اسطوره‌ای که هنوز در آن‌ها صدای برخورد شمشیر و جادوگری شنیده می‌شود. Lucis پر از آسمان خراش‌ها و بزرگ راه‌های عریض و طویل است.

Tenebrae

محل زندگی دوست دوران کودکی ناکتیس، استلا. تنها چیزی که درحال حاضر از Tenebrae می‌دانیم این است که در این سرزمین افسانه قدیمی وجود دارد که می‌گوید کسانی که قادر به دیدن "نور" هستند قدرت‌های عجیبی بدست خواهند آورد.

Niflheim

دشمن حکومت Lucis که توسط Idola رهبری می‌شود. حکومت Niflheim برای بدست آوردن آخرین کریستال با سرزمین‌های Tonebrae، Solheim و Accordo وارد نبرد شده است.

Solheim

سرزمینی که مورد تهاجم نیروهای Niflheim قرار گرفته است.

Accordo

سرزمین زیبایی که ما در نمایش بازی شاهد حجوم نیروهای Niflheim به آن هستیم.
گیم‌پلیگروه شامل سه نفر خواهد بود

ناکتیس لیدر گروه محسوب شده و در صورت مرگ او بازی تمام می‌شود

بقیه اعضای گروه نیز قابل بازی هستند و به راحتی می‌توانید در میان مبارزات بین آن‌ها سوییچ کنید

ناکتیس در مبارزات می‌تواند از Attack، Magic، Linkform، Warp و Summon استفاده کند

از چوکوبو، تانک و وسایل نقلیه موجود می‌توان برای جا به جایی در نقاط مختلف بازی استفاده کرد

XV دارای World Map است و قدرت بسیار بالای کنسول‌های نسل جدید به تیم سازنده اجازه داده است تا به راحتی WM و سفر با وسایل نقلیه را به بازی اضافه کند

برای استفاده از قابلیت Summon ابتدا می‌بایست این موجودات را در بازی شکست دهید. Summon در بازی دارای سیستم جدیدی به نام Rank است و Leviathan بالاترین Rank را خواهد داشت که بنظر می‌رسد اشاره به جثه عظیم آن دارد

ناکتیس در مبارزات از 5 شمشیر مختلف می‌تواند استفاده کند

ناکتیس قادر به پریدن خواهد بود و به نظر نومورا اینکار به طبیعی تر شدن بازی کمک فراوانی می‌کند

XV از تمام قابلیت‌های نشان داده شده در Agni’s Philosophy استفاده می‌کند و سعی دارد تا مرز بین CG و گیم‌پلی را کاهش دهد. همچنین با کمک موتور قدرتمند بازی تیم انیمیشن تمام صحنه‌های نمایشی را به صورت CG ساخته و داخل بازی قرار می‌دهد

ساخت بازی به موتور جدید SE یعنی Luminous منتقل شده است اما نمایش بازی در E3 مربوط به موتور قبلی بازی است. در نتیجه بازی نهای از نظر گرافیک تفاوت بسیار زیادی با نمایش‌های قبلی خواهد داشت

داستان بازی جدی، غمین و بسیار تیره و تار است اما با این حال شوخی و صحنه‌های کمیک نیز بخشی از آن است. تم بازی در یک نگاه لحظه‌های شاد و فرح بخش در اوج تراژدی و سرخوردگی است!

نومورا علاقه‌ای به ساخت یک فضای کاملا مدرن و یا افسانه‌ای ندارد. در XV ما با تلفیقی از فضاهای مدرن شهری نظیر شینجوکو با سرزمین‌های افسانه‌ای هستیم که تم مورد علاقه نومورا است

المان‌های زیادی از عناوین قبلی FF در XV حضور خواهند داشت. به عنوان مثال باهاموث و Leviathon از FFVII و FFVIII به XV آمده‌‌اند و نومورا آن‌ها را طراحی مجدد کرده است

XV ممکن است تبدیل به یک سری شده و شماره‌های دیگری از آن نیز منتشر شود

نومورا در حال بررسی احتمال اضافه کردن ویژگی‌های آنلاین به بازی است. co-op آنلاین از اهداف مورد نظر سازندگان است

SE بدنبال گسترش دادن سری FF بر روی کنسول Vita است و احتمال عرضه یک عنوان فرعی از دنیای XV برای کنسول Vita بسیار بالا و در دست بررسی است (TGS)

سکوت خبری در قبال پروژه Versus به اتمام رسیده و از این پس SE اطلاعات بیشتری را در خصوص XV با علاقه‌مندان به اشتراک خواهد گذاشت

نمایش بعدی و کامل‌تر بازی در نمایشگاه TGS در تاریخ 21 سپتامبر سال جاری خواهد بود***

اثر

Yuki MatsuzawaOpencritic :
Your Source for the Critical Reception of Video Games.

(Metacritic(PS4 :
Final Fantasy XV

(Metacritic(XB One :

Final Fantasy XV
 
آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,181
3,044
نام
Dara
من تو عمرم هیچ کدوم از این سری رو بازی نکردم، ولی اینقدر از این بازی خوشم اومده از GTA V نیومد:D شخصیت های بازی، داستان پردازیشون، ماموریت ها و غیره کلا با فرهنگ ژاپنی است،... از این به بعد فن متعصب این بازی هستم، با تشکر ((((:
 

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
435
168
دوستان من این رویال پک رو ۱۵ دلار خریدم و کمتر از ۵ گیگ هم دانلود کردم.
الان dlc ها چی میشه؟ من سیزن پس نداشتم و به هوای سیزن پس این پک رو خریدم.
 

Parsa.e

کاربر سایت
Sep 5, 2013
593
273
نام
Parsa
دوستان من این رویال پک رو ۱۵ دلار خریدم و کمتر از ۵ گیگ هم دانلود کردم.
الان dlc ها چی میشه؟ من سیزن پس نداشتم و به هوای سیزن پس این پک رو خریدم.
سیزن پس رو باید جدا بخری یا اینکه دیسک royal edition رو بگیری
 

Parsa.e

کاربر سایت
Sep 5, 2013
593
273
نام
Parsa
royal edition رو به امید این خریدم که لازم نباشه اپدیت و DLC و ... رو بگیرم بعد بازی رو باز کردم دیدم سیدی همون سیدیه فقط یه کد جدا دادن:| 50 گیگ خوده بازیه 50 گیگ هم دارم دانلود میکنم ، مرسی اسکوئر:-w
 

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
6,397
3,185
من هم نسخه ی ps4 pro دارم هم نسخه ی pc باید بگم که نسخه ی pc حقیقتا خیلی گرافیکش بالاتر هست 0.5 نسلی قشنگ بهتره و جز بازی هایی هست که تفاوت نسخه ی کنسولیش با pc کاملا حس می شه اما بهای سنگینی هم داره به طوری که برای لذت بردن از مکس گرافیک با nvidia tech برای 1080 60 فریم نیاز به 1 عدد 1080ti دارید.

اینم گفتم برای کسایی که سیستم مناسب دارن واقعا ارزش صبر کردن رو داشت و اگه دو دل هستن در نسخه ی pc شک نکنن.
 
  • Like
Reactions: ps3_360_wii

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
435
168
سیزن پس رو باید جدا بخری یا اینکه دیسک royal edition رو بگیری
ئه!!!!!! این که نمیشه! من فکر کردم بازی عادی رو تبدیل به رویال ادیشن میکنه!
اومدم تاپیک رو خوندم، دیدم من که بازی عادی رو دارم، خب بیام رویال پک هم بخرم.
رسما کرده تو پاچم! ریفاندش میکنم.

ویرایش:
چون دانلودش کردم نمیتونم ریفاند کنم! واقعا از این کار اسکوار انیکس چندشم شد. احساس میکنم سرم کلاه رفته.
واضح نگفته بود سیزن پس جزو رویال پک نیست و فقط گفته بود:
This exclusive pack contains all new content included in FINAL FANTASY XV ROYAL EDITION

این جمله ش مبهمه و در نگاه اول هرکسی ممکنه فکر کنه هرچیزی توی رویال ادیشن رو میگیره!
از طرفی من هربار که بازی تخفیف میخورد چک میکردم که آیا سیزن پس تخفیف خورده یا نه! اما نمیخورد. ورژن عادی و دیلاکس تخفیف میخوردن اما سیزن پس تخفیف نمیخورد.
حس میکنم اسکوار انیکس کسانی که بازی عادی رو ۶۰ دلار همون اوایل خریدن رو اصلا در نظر نگرفته.
 
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Parsa.e

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
435
168
با اعصابی خراب این متن رو مینویسم.
سازنده ها نتونستند بعد از ۱۰ سال یه بازی کامل تحویل بدن، در نتیجه تیکه تیکه ش میکنند، بعضی قسمت ها رو جدا میفروشند و ۵۰ گیگ آپدیت هم براش درست میکنند، به طوری که تجربه بازی کلا متفاوت میشه و حتی کات سین اضافه میشه و یه مرحله هم به آخر بازی اضافه میشه!
یه عده از گیمرها هم رفتند سیزن پس رو خریدن، اما یهو معلوم میشه استقبال از بازی خوب بوده، پس اسکوار تصمیم میگیره داستان ناقصی که تحویلمون داده رو کامل کنه و اپیزود آردین و چندتا dlc دیگه رو جدا از سیزن پس اول بکنه تو پاچمون!

نحوه قیمت گذاری این بازی هم جالبه! من که همون هفته اول رفتم دیسک عادی رو خریدم،‌بعد که تخفیفهاش شروع شد هم نسخه عادی هم دیلاکس تخفیف های بالای ۵۰ درصد خوردن و منی که فقط سیزن پس رو میخواستم سرم بی کلاه موند، چون سیزن پس هیچ وقت تخفیف نخورد و به نظر من هم ۲۵ دلار زیاد بود.
بعد رویال ادیشن معرفی میشه! این بار تصمیم میگیرم تا بشینم بعد از ۱ سال دوباره از اول ورژن کامل رو بازی کنم!
متوجه میشم که همون دیسک بازی اصلی رو با یه کد گذاشتن توی یه جعبه جدید! در نتیجه به جای فیزیکی خریدن، رویال پک رو خریدم!
یه جمله توی صفحه رویال پک نوشته که مبهم بود و واضح بیان نکرده بود که dlc ها شامل این پک نیست!

حالا منی که هفته اول ساپورتشون کردم و ۶۰ دلار دادم خریدم باید ۱۵ + ۲۵ دلار دیگه بدم که ورژن ۵۰ دلاری رویال ادیشن رو به دست بیارم؟
 

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
735
366
نام
نويد
عجب آدمایین چطوری آخه dlc ها رو توی royal edition گذاشتن ولی توی royal pack نیست؟ :D پس اصلا اینایی که royal pack میخرن پول چیو میدن؟ پول نواقصی که تو باری بوده و قراره با این کمتر شه. خب حداقل اینو رایگان میدادن یا اسمشو عوض میکردن ملت فکر نکنن مثل royal edition همراهش dlc هم هست:D فکر کنم چندتا مدیر ایرانی تو بدنه square enix رخنه کردن:D:D
 

kamkar

کاربر سایت
Oct 19, 2006
435
168
من که ۱۵ دلارم رو ریفاند کردم.
وامیستم هر وقت کاملترین ورژنش اومد اون وقت دیسکم رو عوض میکنم.
امروز رسما احساس کردم اسکوار سرمو با توضیحات غیر شفاف و ناواضح کلاه گذاشته.
 

Journey

کاربر سایت
Apr 18, 2010
1,751
1,109
نام
Nightwing
royal edition رو به امید این خریدم که لازم نباشه اپدیت و DLC و ... رو بگیرم بعد بازی رو باز کردم دیدم سیدی همون سیدیه فقط یه کد جدا دادن:| 50 گیگ خوده بازیه 50 گیگ هم دارم دانلود میکنم ، مرسی اسکوئر:-w
ویدیو های آنباکسینگ اینجور وقتا به کمک میاد:D
 

xsoheilx

کاربر سایت
Jan 21, 2009
885
1,473
نام
علیرضا
بهترین کار اینه پایرت کنیم رو PC :)):D
رو PS4 هم میشه:D
ولی با این چیزایی که دوستان میگن، انگار ارزش همون پایرتم نداره:D مخصوصا که کلی JRPG خفن دیگه تو بازار موجوده
فقط میشه گفت شرم بر SE :D
هر کی امکانشو داره پایرت کنه انتقام بچه هایی که سرشون کلاه رفته گرفته بشه:D
 

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
13,536
16,821
نام
امیر حسین
عجب آدمایین چطوری آخه dlc ها رو توی royal edition گذاشتن ولی توی royal pack نیست؟ :D پس اصلا اینایی که royal pack میخرن پول چیو میدن؟ پول نواقصی که تو باری بوده و قراره با این کمتر شه. خب حداقل اینو رایگان میدادن یا اسمشو عوض میکردن ملت فکر نکنن مثل royal edition همراهش dlc هم هست:D فکر کنم چندتا مدیر ایرانی تو بدنه square enix رخنه کردن:D:D
رویال پک یک DLCهه!:D کلا پک که میاد...مثل مپ پک،کاستوم پک و ... یعنی DLC دیگه:-"
رویال ادیشن نقش GOTY Edition و اینا رو داره:D که تمام چیزایی که تا حالا اومده رو شامل میشه:D

در مورد نامگذاری هم یه مصاحبه ای کرده بودن که چرا رویال ادیشن نامگذاری کردن:D
در کل مشکل خاصی نداره ها، ولاه برداریی نکردن:-"
 

IMANOKA

Gold User
Sep 11, 2014
5,322
7,652
نام
Iman
Twitter
ImanRoshandel
رو PS4 هم میشه:D
ولی با این چیزایی که دوستان میگن، انگار ارزش همون پایرتم نداره:D مخصوصا که کلی JRPG خفن دیگه تو بازار موجوده
فقط میشه گفت شرم بر SE :D
هر کی امکانشو داره پایرت کنه انتقام بچه هایی که سرشون کلاه رفته گرفته بشه:D
من که فن این سری نیستم یک نسخه اش رو هم بازی نکردم ولی دوستان میگن اگه فن سری نباشی بهتر از XV لذت میبری پس میرم تو کارش:D
حجم بازی هم ماشالله:|
 

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
793
201
نام
علی محمد
بازی نسبت به لانچ وضع بهتری داره و پخته تر شده و بنظر من وضعیتش به DriveClub شباهت داره که به مرور به اون چیزی که باید میشد تبدیل شد.
هیترا که زمان لانچ خیلی به بازی گیر دادن یدفعه دیگه بازی رو با یه دیده جدید اغاز کنن حتما دیده مثبت تری نسبت به بازی پیدا میکنن.
تو رنکینگ بهترین FF ها برای من XV میشه گفت تو رتبه های میانی قرار داره...
ینی به X,VII,VIII,IX و امثالهم نمیرسه ولی برای من قطعا از امثاله XII,XIII بالاتر قرار میگیره.
 
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟