Final Fantasy XIII - X360

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
1. در واقع هم وانیل هم فنگ جفتشون لسی اورفان هستند ولی چون فنگ قول داده از وانیل مواظبت کنه، خودش به اورفان میگه که اونو انتخاب کنه و مانع وانیل میشه.
2. به خاطر اینکه فنگ همشونو می کشه و نمی تونن فوکوسشونو انجام بدن تبدیل به سیف میشن.
3. اورفان خالق نیست، خالق اصلی maker هستش.
4. تو ابتدای مبارزه اورفان تو دیالوگاش میگه که دلیل اصلی اینکه یک فالسی، کسی رو به عنوان لسی انتخاب میکنه اینه که فالسی با این کار می خواد چیزی رو بدست بیاره که نداره و اون انسانیت یک انسان و احساسات اون هستش. بعد از اینکه همه سیف میشن همشون تو یک خلا رویای مشابهی رو میبینن و برای فنگ هم زیر شکنجه خاطرات دوستاش تداعی میشه و این نقطه عطف داستانه جایی که انسان و احساسات ناب اون کار خودشونو می کنن و فالسی در برابر قدرتی که هرگز نداشته مغلوب میشه و این همون لحظه است که اورفان شروع به نابود شدن می کنه. در واقع بازی ستایشی است بر انسانیت.
5. تو ابتدای بازی هم اشاره شد که قبلا رگنوراک به کوکن حمله کرده. در حمله قبلی هم این وانیل و فنگ بودن که تبدیل به رگنورhک شده بودن ولی به دلایلی که معلوم نشد موفق نشده بودن. این دفعه دوباره برای به اتمام رساندن ماموریت ناقصشون توسط اورفان بیدار میشن ولی باز هم ناموفق!
6. این قضیه به شوخی به مراسم عروسی موکول میشه. اسم واقعی لایت Claire Farron هستش.
7. همه اینها لسی اورفان هستن. وانیل و فنگ مستقیما توسط اورفان لسی شدن و بقیه توسط سارا که بواسطه وانیل و فتگ لسی شده، لسی میشن. فوکوس همشون اینه که کوکن رو نابود کنن. با نابودی اورفان، کوکن نابود خواهد شد و خالق اصلی یعنی The Maker ظاهر خواهد شد و دوباره همه چیزو خواهد آفرید. با این کار کوکن و همچنین اورفان دوباره خلق خواهند شد و به قول خودمون روز از نو روزی از نو... وانیل و فنگ به رگنوراک تبدیل میشن ولی نه با هدف نابودی کوکن بلکه تلاش میکنن اونو از نابودی نجات بدن و چون فکوسشونو انجام دادن تبدیل به کریستال میشن و یک پایه کریستالی زیر کوکن شکل میگیره که اونو از نابودی نجات میده. بقیه به این خاطر کریستال نمیشن که همون طور که توضیح دادم میمیرند و تبدیل به سیف میشن. داستان زنده شدنشونم که بالا گفتم.
8. همه فالسی ها نابود نشدن. تو پالس و تو کوکن باز هم فالسی هست. کوکن بواسطه فالسی های مختلف که یکی آب، یکی نور و ... تامین میکنه به حیاتش ادامه میده.
9. چقدر حرف زدم....!؟
شرمنده داداش ولی داری اشتب میکنی فکر کنم مخصوصا مورد دوم.اصلا میگه میشه یه السی تبدیل به سیت بشه بعدش دوباره 5 دقیقه بعدش انسان بشه؟وقتی السی تبدیل به سیت میشه دیگه هیچ راه برگشتی نیست پس چطوری برگشتن؟توی پست خودم هم توضیح دادم که اون صحنه از فریبها و حیله های اورفان بوده و هیچ کسی تبدیل به سیت نشده بوده دقیقا مثل مبارزه با اون یارو بارت نمیدونم چی چی که کریستال داج و سارا رو میشکنه ولی اونم تقلب بوده و لایتنیگ به اسنو میگه یکم فکر کن.الان سارای اصلی کجاست؟اسنو هم دو زاریش میفته البته من نمیدونستم وانیل و فنگ رو اورفان لوسی کرده.فکر کنم تو همون پولس لوسی شدن چون بار اول که برای نابودی کوکون میان پیشینه ای از اینکه قبلا هم توی کوکون بودن و از طرف اورفان لوسی شدن رو نمیزاره.مگه برای لوسی شدن تماس بین لوسی و فالسی لازم نیست

FarshiD M K

کاربر سایت
Sep 2, 2009
152

Mir7anA

کاربر سایت
Oct 28, 2008
837
نام
Maj!D
FarshiD M K
در مورد شماره 2 نمیدونم چرا این جای تاریک رو که شما میگین من اصلا یادم نمیاد!:|
اسم اصلی لایتنینگ هم توی datalog نوشته ولی موکول شدن به عروسی سارا رو هم یادم نمیاد!:|آخره بازی همچین چیزی میگه؟
مسئله ای که خیلی برام عجیبه ادامه ی حیات فالسی هاست بعد از آخر بازی ـست.
چون لایتنینگ عامل اصلی بدبختی خود و بقیه رو فالسی ها میدونست و میخاست ازشون انتقام بگیره و از شرشون خلاص شه که البته با چند تاشون هم جنگید. انسان ها رو حیوون فالسی ها میدونست که زندگیشون به فالسی ها وابسته است. این موضوع جزء مسائل مهم بازی بود ولی نمیدونم آخر بازی چرا به این اصلا اشاره نکردند!
یه سوال دیگه هم داشتم:
رمان ffxiii به چه چیزهای اشاره میکنه؟( focus اول فنگ و وانیل - اتفاقات قبل از طرح purge - اتفاقات بعد از پایان بازی)
ممکنه این مسائل رو توی رمان نوشته باشه؟

برای شما هم بعد از پایان بازی هیچ datalog ی اضافه نشد؟

lموکول شدن اسم لایتنینگ به مراسم عروسی شوخی بود ;) منتها وقتی سنو تو آخر بازی به موضوع اشاره می کنه لایت با یک جمله تعلیقی قضیه را موکول به آینده می کته
زمانی که گروه برای اولین بار وارد پالس میشن وانیل توضیحاتی درمورد فالسی و لسی و خالق اصلی میده که انجا معلوم میشه که دنیای بازی کاملا وابسته به وجود فالسی هاست. انسان حیوان فالسی نیست و لسی صرفا بازوی اجرای فالسی هست. لایت به خاطر سارا از فالسی ها کینه گرفته ولی این دلیل نمیشه که همه فالسی ها بد باشند.
رمان ffxiii رو نخوندم این اطلاعاتی که بهتون میدم از دیالوگ های بازی، داستان بازی که تو یک فرروم خارجی خونده بودم، است. یک رمان دیگه به اسم FFXIII Episode Zero Promise است که اتفاقات قبل بازی توش نوشته شده و چگونگی لسی شدن سارا هم توش هست.

آخرین ویرایش:

Mir7anA

کاربر سایت
Oct 28, 2008
837
نام
Maj!D
شرمنده داداش ولی داری اشتب میکنی فکر کنم مخصوصا مورد دوم.اصلا میگه میشه یه السی تبدیل به سیت بشه بعدش دوباره 5 دقیقه بعدش انسان بشه؟وقتی السی تبدیل به سیت میشه دیگه هیچ راه برگشتی نیست پس چطوری برگشتن؟توی پست خودم هم توضیح دادم که اون صحنه از فریبها و حیله های اورفان بوده و هیچ کسی تبدیل به سیت نشده بوده دقیقا مثل مبارزه با اون یارو بارت نمیدونم چی چی که کریستال داج و سارا رو میشکنه ولی اونم تقلب بوده و لایتنیگ به اسنو میگه یکم فکر کن.الان سارای اصلی کجاست؟اسنو هم دو زاریش میفته البته من نمیدونستم وانیل و فنگ رو اورفان لوسی کرده.فکر کنم تو همون پولس لوسی شدن چون بار اول که برای نابودی کوکون میان پیشینه ای از اینکه قبلا هم توی کوکون بودن و از طرف اورفان لوسی شدن رو نمیزاره.مگه برای لوسی شدن تماس بین لوسی و فالسی لازم نیست

در واقع این موضوع نقطه اوج داستانه. زمانی یک فالسی در برابر قدرت یک انسان مغلوب میشه. اگه یادتون باشه قبل از همه این اتفاقات، این فنگه که در مقابل گروه قرار میگیره و میخواد رگنوراک باشه و وقتی که گروه مخالفت میکنن همشونو نابود میکنه. تو یک لحظه اوج هستش که فنگ به ناخودآگاه خودش برمیگیرده و به خاطراتش فکر میکنه و تو این موقع قدرت واقعی انسان، فالسی رو به زانو در میاره. همین جاست که میبینیم اورفان شروع به نابودی میکنه. برای لوسی شدن تماس لازم نیست و ممکنه یکی بوسیه یک لسی دیگه، تبدیل به لسی بشه. همون اتفاقی که برای لایت، سنو، هوپ و سژ میفته و بوسیله سارا لسی میشن. سارا خودش بوسیله فنگ لسی شده و پسر سژ هم بوسیه وانیل.

Dracula

کاربر سایت
Jul 31, 2007
244
بازی تقریبا دیگه فیلم شده(بد نیست من داستان دوست دارم) ولی این دیگه شده Jadventure نه JRPG.
Hironobu Sakaguchi که رفت FF هم باهاش رفت.

Dracula

کاربر سایت
Jul 31, 2007
244
جان مادراتون انقدر spoiler ندین
باید وقتی داره از destrudo استفاده می کنه تا می تونی بزنیش اینجوری از 12 تا orbی که می زنه 6 تاش از بین میره و نمی میری

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
کمککککککککککککککک.........
بچه ها من تو اون قسمتی که او دختره سارا یخ زده بعدش دوستاش می بیننش بعدش اون دختره دوتا مشت مشت میزنه به پسر مو زرده که بعدش:d یدونه غول اهنی می یاد اقا هر کاری میکنم نمیتونم این مرحله رو ردش کنم از غوله همش شکست میخورم یه ثوابی بکنین دست ما رو بگیرن
ایشاالله خیر ببینین ننه:d منتظرم:)

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
کمککککککککککککککک.........
بچه ها من تو اون قسمتی که او دختره سارا یخ زده بعدش دوستاش می بیننش بعدش اون دختره دوتا مشت مشت میزنه به پسر مو زرده که بعدش:d یدونه غول اهنی می یاد اقا هر کاری میکنم نمیتونم این مرحله رو ردش کنم از غوله همش شکست میخورم یه ثوابی بکنین دست ما رو بگیرن
ایشاالله خیر ببینین ننه:d منتظرم:)
نمیدونم چرا هرچی فکر میکنم این غولی (:d) که میگی یادم نمیاد ! همشون باهمن یا از هم جدا شدن؟؟

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,979
نام
رضا
کجاست؟ توی شهر وانیل اینا؟ :d یا آخر دیسک 2 ؟
نه بابا تو دیسک 3 هستش.انتهای پول تو چپتر 11 میگم بابا.:dهمنون پیره مرده که اساشو میگیره بالا با اون جقده ترکیب میشه:d:dبدشم تبدیل میشه.تو اخر دیسک 2 هم بود که زدمشو فرار کرد.خیلی سخته.چون اخره خونش که میشه بهت تایم میده اگه نزنیش ممیری.

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
نه بابا تو دیسک 3 هستش.انتهای پول تو چپتر 11 میگم بابا.:dهمنون پیره مرده که اساشو میگیره بالا با اون جقده ترکیب میشه:d:dبدشم تبدیل میشه.تو اخر دیسک 2 هم بود که زدمشو فرار کرد.خیلی سخته.چون اخره خونش که میشه بهت تایم میده اگه نزنیش ممیری.
آها :d خوب اون که کاری نداره از آخر دیسک2 اییه آسون تره :d میبینی نمیشه برگرد آپ کن ;;) اگه خیلی طولش بدی DOOM میزنه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر