Final Fantasy XIII - X360

Miniature Rose

A Poor Man's Rose
کاربر سایت
Jun 25, 2009
2,658
ببخشید من اولای بازیم چپتر 2 من یه جا خونده بودم میشه جا خالی داد من این نوشته ها ی شما رو خوندم هیچی بارم نشد . میشه یه کمکی کنید منم مثل شما به این درجه ی استادی برسم .

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
ببخشید من اولای بازیم چپتر 2 من یه جا خونده بودم میشه جا خالی داد من این نوشته ها ی شما رو خوندم هیچی بارم نشد . میشه یه کمکی کنید منم مثل شما به این درجه ی استادی برسم .
نه دوست عزیز نمیشه حا خالی داد :)

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
نوع اولش رو میگی؟آره به احتمال زیاد میتونی.hp چقدر داری؟
نوع اولیها آسونن سخت نیستن زیاد.به هر حال سعی خودت رو بکن
فنگ هوپ لایت رو بردار
اول برو روی رول syn sub rav
بزار هوپ haste رو روی سه تا کاراکترت بزنه افکتهای بعدی هم رو هم خواستی میتونی بزاری بزنه بستگی به جونت داره این قسمت.با فنگ هم افکتهات رو بنداز روی طرف
بعدش سریع برو روی رول rav rav com سعی کن طرف رو سریع استجر کنی.فنگ باید لیدرت باشه.حواست باشه.تا اومد پاشو بزاره روی زمین به طرف حمله کنه تا بهت نخوره
یه رول med med med هم داشته باش واسه احتیاط.البته نمیدونم رول med رو برا فنگ گرفتی یا نه؟اگر باز موفق نشدی که احتمالش کمه باز بپرس مقدار دقیق Hp کاراکترهات هم بگو
راستی به نظر من قبل این کارا قسمت داستانی رو برو چپتر 12 غول توی اوربا رو که میکشی میتونی بیشتر بازیکنات رو ارتقاء بدی و ضربات مخصوصشون رو اجرا کنی.به نظر من اول برو سراغ اون
sazh هم به لعنت خدا نمیارزه.اصلا هیچی براش آپ نکن.برای اسنو هم هیچی رو آپ نکن چون تنها رولیش که به دردت میخوره رول کتک خور :d هست
death رو هم وقتی میگیری که اون غولی رو که گفتم بزنی تا اون قسمت آپ کردن بازتر بشه
کلا تنها خاصیت وانیل هم مجیکش هست.خیلی خیلی خیلی به دردت میخوره حتما بگیرش
اقا این haste رو هوپ کی میگیره الان syn لوgلشو 4 کردم واسش
hp هام
fang:3110
ligh:2930
hope:2650
vanill:2670

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
اقا این haste رو هوپ کی میگیره الان syn لوgلشو 4 کردم واسش
hp هام
fang:3110
ligh:2930
hope:2650
vanill:2670
همچین یه نموره برای اونا هم زوده.شما خط داستانی رو برو.میری oerba اونم تا ته ادامه میدی یه غوله میاد همون یارو پیریه که یه بار هم قبلا زدیش اون رو که زدی پیغام cruystarium expanded میاد.یعنی میتونی بازیکنات رو توی قسمتهای بیشتری آپگرید کنی.اول اون رو باز کن.haste و highwind رو برای فنگ و لایت که گرفتی و صد البته death برای وانیل بیا اینجا نوع دومش رو هم بهت میگم چه طوری بزنی.میشن 63 رو میگم که با کشتن طرف genji glove بهت میده
با این HP بیخیال کشتن حتی نوع اول شو.چرا اینقدر HP کمی داری؟طرف یه پا میزاره زمین کارت تموم میشه

hamhami_333

کاربر سایت
May 20, 2009
333
نام
نوید
همچین یه نموره برای اونا هم زوده.شما خط داستانی رو برو.میری oerba اونم تا ته ادامه میدی یه غوله میاد همون یارو پیریه که یه بار هم قبلا زدیش اون رو که زدی پیغام cruystarium expanded میاد.یعنی میتونی بازیکنات رو توی قسمتهای بیشتری آپگرید کنی.اول اون رو باز کن.haste و highwind رو برای فنگ و لایت که گرفتی و صد البته death برای وانیل بیا اینجا نوع دومش رو هم بهت میگم چه طوری بزنی.میشن 63 رو میگم که با کشتن طرف genji glove بهت میده
با این HP بیخیال کشتن حتی نوع اول شو.چرا اینقدر HP کمی داری؟طرف یه پا میزاره زمین کارت تموم میشه
نمیدونم والا خوب زیادشدن hp که دسته من نی من همشونو تو یه رول رسوندم لول 4 و تو 2 تا رول دیگه هر کدوم 3 رو کامل کردن و نزدیکه 4 شدنن :)باشه پس جایی نریا امشب تا صبح میرم اونجایی که می گی :d

titanium833

کاربر سایت
Feb 22, 2007
50
شدیدا نیازمند کمک هستم
چند تا سوال دارم ، شاید طولانی باشه ولی به هر کدوم که میتونید جواب بدید لطفا ! دم همتون گرم !

اول در مورد آپگرید کردن اسلحه هاست ، من اسلحه ی اولی که هر کاراکتر داره رو اپگرید می کنم ، بعد اسلحه های جدید میده ، من دیگه دلم نمیاد اسلحه های قدیمی که با زحمت اپگرید کردم رو بزارم تو ترشی و یه اسلحه ی جدید آپگرید کنم ! ببینم اصلا ممکنه برای یک موقعیت یا یک رئیس خاصی به یک اسلحه ی خاص نیاز باشه ؟ منظورم اینه که بهتر نیست اسلحه های اظافی رو بندازم دور و به جاش exp بگیرم ؟! لطفا در این مورد توضیح بدید
و اینکه آیا شخصیتی که فقط حالت rav داره یعنی با جادو کار می کنه ، نیازی به اپگرید اسلحه داره ؟ یعنی اینکه مثلا اسلحه ی hope اگه قوی باشه تاثیری روی قدرت جادو هاش داره ؟

دوم : من الان اول دیسک سه هستم و فقط به سه شخصیت لایتنینگ و فنگ و هوپ جلو میرم ، و سعی می کنم فقط اسلحه های اینها رو اپگیرد کنم .. اون سه تای دیگه هم انداختم تو ترشی ..به نظرتون کار درستی می کنم؟

سوم : به تازگی این امکان رو پیدا کردم که شخیت ها رو توی هر شش رل آپگرید کنم ، میخوام بدونم این کار اصلا ضرورتی داره ؟ همون سه رل اصلی مگه کار رو راه نمیندازه ؟ پیشنهاد شما چیه ؟ این یکی رو کامل توضیح بدید لطفا !

یه چیز دیگه ، خیلی از accesories هایی که میگیریم مثلاضد اتش یا ضد آب یا .. هستند .. تو مبارزه از کجا میشه فهمید هر رئیسی از چه جادویی استفاده می کنه که براش همون accesories رو استفاده کنم ؟ من در حال حاظر روی سه شخصیت اصلیم فقط دست بند هایی که hp رو اضافه می کنند گذاشتم !

یه دنیا ممنون

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
باشه پس جایی نریا امشب تا صبح میرم اونجایی که می گی
باشه برو
اول در مورد آپگرید کردن اسلحه هاست ، من اسلحه ی اولی که هر کاراکتر داره رو اپگرید می کنم ، بعد اسلحه های جدید میده ، من دیگه دلم نمیاد اسلحه های قدیمی که با زحمت اپگرید کردم رو بزارم تو ترشی و یه اسلحه ی جدید آپگرید کنم ! ببینم اصلا ممکنه برای یک موقعیت یا یک رئیس خاصی به یک اسلحه ی خاص نیاز باشه ؟ منظورم اینه که بهتر نیست اسلحه های اظافی رو بندازم دور و به جاش exp بگیرم ؟! لطفا در این مورد توضیح بدید
شما الان کدوم اسلحه ها رو و چقدر آپ کردی؟
و اینکه آیا شخصیتی که فقط حالت rav داره یعنی با جادو کار می کنه ، نیازی به اپگرید اسلحه داره ؟ یعنی اینکه مثلا اسلحه ی hope اگه قوی باشه تاثیری روی قدرت جادو هاش داره ؟
جلوتر 2 تا رول اضافی و تقریبا آخرای بازی همه رول ها برای بازیکنات باز میشن.بله توی رول rav هم احتیاج به اسلحه هست و تاثیر به سزایی هم داره چون به هر حال داری حمله میکنی.حتی برای رول sub med sen هم اسلحه های مخصوص هست.فقط رول syn هست که اسلحه روش تاثیر خاصی نداره
من الان اول دیسک سه هستم و فقط به سه شخصیت لایتنینگ و فنگ و هوپ جلو میرم ، و سعی می کنم فقط اسلحه های اینها رو اپگیرد کنم .. اون سه تای دیگه هم انداختم تو ترشی ..به نظرتون کار درستی می کنم؟
کار درستی میکنی فعلا.با همونا برو جلو فعلا و لایت رو هم بزار لیدر.البته جلوتر به کمک وانیل و اسنو هم احتیاج داری.اینجوری برات توضیح بدم.تا میشن 30 و خورده ای این گروهی که داری میری عالیه و جواب میده تک و توک تو میشن های بالاتر باید از وانیل و جادوی death استفاده کنی که نیازمند اسلحه ی آپگرید شده ی beldonna wand هست و البته رول sen برای اسنو 3 4 تا میشن آخر که شدیدا سخت میشه بازی مخصوصا میشنهای 62 64 و از اون طرف 55 که مثلا میشن 62 اشکت در میاد سرش.اینا رو با همون گروه قبلیت هم میتونی بری ولی سخت و با اعصاب خوردی.چون دمیجهای بالایی دریافت میکنی دیگه یکی مثل هوپ به دردت نمیخوره چون سریع میمیره.اونجاست که باید با سه تا پوست کلفت بری سر بازی.
sazh fang snow
سوم : به تازگی این امکان رو پیدا کردم که شخیت ها رو توی هر شش رل آپگرید کنم ، میخوام بدونم این کار اصلا ضرورتی داره ؟ همون سه رل اصلی مگه کار رو راه نمیندازه ؟ پیشنهاد شما چیه ؟ این یکی رو کامل توضیح بدید لطفا !
تا وقتی که سه رول اصلیت رو فول نکردی خیر.ولی بعدش چرا.برای هر شخصیت هم فرق داره.مثلا برای فنگ بعد سه رول اصلی باید بری سراغ rav
برای لایت syn
برای اسنو med
یه چیز دیگه ، خیلی از accesories هایی که میگیریم مثلاضد اتش یا ضد آب یا .. هستند .. تو مبارزه از کجا میشه فهمید هر رئیسی از چه جادویی استفاده می کنه که براش همون accesories رو استفاده کنم ؟ من در حال حاظر روی سه شخصیت اصلیم فقط دست بند هایی که hp رو اضافه می کنند گذاشتم !
والا راستش رو بخوای accessory های بهتری هستش که میتونی از اونا استفاده کنی.
اونایی که شما میگی زیاد به دردت نمیخوره.ضد آب و ضد آتش و اینا نهایتش 30 40 درصد باشه که کاری رو راه نمیندازه مگر مثلا میشن 62.اکثرا باسها و دشمنهای سخت ضربه ی فیزیکی بهت میزنن تا مجیک
دکمه ی rb رو که میزنی اگر روی طرف libra زده باشی خودش پایین صفحه بهت نشون میده
دستبند جون و اینا رو هم به نظر من بیخیال شو.اگر دشمنت راحت باشه که همینجوری میزنیش اگر هم سخت باشه اون همینجوری میکشتت.
لپ کلام اینکه محتاج یکی دو هزارتایی که نهایت اون دستبندها بهت میدن نمیشی

خب ما هم بالاخره بعد از سرویس شدن اساسی میشن 62 رو رد کردیم.هزارتا چیز استفاده کردم.سه تا شرود استفاده کردم یه بار ایدولون آوردم دو تا هم phoenix dawn زدم
تا آخر ردش کردیم.الان فقط میشن 64 مونده.کسی میتونی راهنمایی خاصی بکنه؟یا مثل میشن 62 باید اینقدر بری تا آخر بشه

titanium833

کاربر سایت
Feb 22, 2007
50
شدیدا نیازمند کمک هستم
چند تا سوال دارم ، شاید طولانی باشه ولی به هر کدوم که میتونید جواب بدید لطفا ! دم همتون گرم !

دوم : من الان اول دیسک سه هستم و فقط به سه شخصیت لایتنینگ و فنگ و هوپ جلو میرم ، و سعی می کنم فقط اسلحه های اینها رو اپگیرد کنم .. اون سه تای دیگه هم انداختم تو ترشی ..به نظرتون کار درستی می کنم؟

یه دنیا ممنون

باشه برو

شما الان کدوم اسلحه ها رو و چقدر آپ کردی؟

تا وقتی که سه رول اصلیت رو فول نکردی خیر.ولی بعدش چرا.برای هر شخصیت هم فرق داره.مثلا برای فنگ بعد سه رول اصلی باید بری سراغ rav
برای لایت syn
برای اسنو med

والا راستش رو بخوای accessory های بهتری هستش که میتونی از اونا استفاده کنی.
سلام
دوست عزیز
اسلحه هام رو اینطوری آپگرید کردم :
blazifire LV. 10
لایتنینگ

air wing lv.10
هوپ

vega lv 6
ساژ

bladedlance lv 19
فنگ

سایر اسلحه ها رو هم تقریبا آپ نکردم .. فقط چند تا از acesories هام رو آپ کردم (اونهایی که hp رو زیاد می کنند)

لازم هست که اسلحه های دیگه رو اپ کنم ؟ و اینکه لطفا بگید برای شخصیت های دیگه مثل وانیل و اسنو کدوم اسلحه ها رو اپ کنم بهتره

ممنون

آخرین ویرایش:

1987msb

کاربر سایت
Jun 6, 2009
270
نام
محمد
سلام به همه ي دوستان عزيز
من 3 ، 4 روزي هست كه فاينال فانتزي رو بازي كردم و در ضمن من تا حالا هيچ سلاحي رو آپگريد نكردم و با همون ترتيبي كه خودش بازيكن ها رو قرار مي ده بازي كردم و هر چه پول و آيتم رو بهم داده فروختم و position (اوني كه جون رو زياد مي كنه) و اوني كه كسي بميره رو زنده مي كنه رو فقط خريدم، آيا الان مي تونم بازي رو ادامه بدم (chapter 4 هستم) با توجه به اينكه هيچ سلاحي رو آپگريد نكردم يا بايد از اول بازي كنم؟
من چند تا سوال مبتديانه هم دارم با توجه به اينكه اين اولين بازي از اين سبك هست كه بازي مي كنم و خواهش مي كنم كه من رو راهنمايي كنيد؟
1. الان chapter 4 هستم، اون جايي كه يه ربات بزرگ آهني كه 2 تا چراغ سفيد داره، من بار اول شكستش مي دم ولي بار دوم اون آتيش رو به سمت ساژ پرت مي كنه و اون مي ميره، بايد چيكار كنم؟
2. آيا امكان سويچ كردن بين بازيكن ها وجود داره و ميشه در هر لحظه از يك بازيكن دلخواه استفاده كرد؟ حتي اگه اون بازيكن تو جريان بازي در آن لحظه نباشه؟ و چطوري ميشه چينش بازيكن ها رو تغيير داد؟
3. چطوري ميشه سلاح ها رو آپگريد كرد؟
4. چطوري از جادوها ميشه استفاده كرد و چه شخخصيت هايي مي تونن از جادو استفاده كنن؟ و در ضمن تكنيك چه كار مي كنه؟
5. وقتي LB رو مي زنم چند تا گزينه رو مياره. اينا چه كار مي كنن؟
6. تو بازي به غير از LB و y و A دكمه ي ديگري هم وجود داره؟
7. وقتي با يك دشمن مبارزه مي كنيم دكمه ي y رو بزنيم چي كار مي كنه؟
ببخشيد كه سوال هام ناشيانه و زياده، لطفا به سوال هام جواب بديد.
با سپاس فراوان.

آخرین ویرایش:

Tehanu

کاربر سایت
Feb 21, 2010
721
سلام به همه ي دوستان عزيز
من 3 ، 4 روزي هست كه فاينال فانتزي رو بازي كردم و در ضمن من تا حالا هيچ سلاحي رو آپگريد نكردم و با همون ترتيبي كه خودش بازيكن ها رو قرار مي ده بازي كردم و هر چه پول و آيتم رو بهم داده فروختم و position (اوني كه جون رو زياد مي كنه) و اوني كه كسي بميره رو زنده مي كنه رو فقط خريدم، آيا الان مي تونم بازي رو ادامه بدم (chapter 4 هستم) با توجه به اينكه هيچ سلاحي رو آپگريد نكردم يا بايد از اول بازي كنم؟
من چند تا سوال مبتديانه هم دارم با توجه به اينكه اين اولين بازي از اين سبك هست كه بازي مي كنم و خواهش مي كنم كه من رو راهنمايي كنيد؟
1. الان chapter 4 هستم، اون جايي كه يه ربات بزرگ آهني كه 2 تا چراغ سفيد داره، من بار اول شكستش مي دم ولي بار دوم اون آتيش رو به سمت ساژ پرت مي كنه و اون مي ميره، بايد چيكار كنم؟
2. آيا امكان سويچ كردن بين بازيكن ها وجود داره و ميشه در هر لحظه از يك بازيكن دلخواه استفاده كرد؟ حتي اگه اون بازيكن تو جريان بازي در آن لحظه نباشه؟ و چطوري ميشه چينش بازيكن ها رو تغيير داد؟
3. چطوري ميشه سلاح ها رو آپگريد كرد؟
4. چطوري از جادوها ميشه استفاده كرد و چه شخخصيت هايي مي تونن از جادو استفاده كنن؟ و در ضمن تكنيك چه كار مي كنه؟
5. وقتي LB رو مي زنم چند تا گزينه رو مياره. اينا چه كار مي كنن؟
6. تو بازي به غير از LB و y و A دكمه ي ديگري هم وجود داره؟
7. وقتي با يك دشمن مبارزه مي كنيم دكمه ي y رو بزنيم چي كار مي كنه؟
ببخشيد كه سوال هام ناشيانه و زياده، لطفا به سوال هام جواب بديد.
با سپاس فراوان.
علیک سلام :d
آپگرید سلاح ها اولای بازی خیلی تاثیر نداره. ولی خوب بهتر بود انقدر از اون آیتم ها نمی گرفتی و نگرشون میداشتی بعدا که اصلحه های مورد نظر رو میده (تو پست های قبل دوستان زحمتشو کشیدن) آپگرید میکردی.
1.خوب اگه ساژ رو رول syn باشه خیلی بهتر میشه.بعد از اینکه برای همه حفاظ ها و ... انجام داد ببرش رو rav . بقیه کاراکترهاتم رو Rav بزار.واسه مواقع خطری یه رول med هم داشته باش.تا وقتی که استگر شه، بعد از رول rav و com استفاده کن.
2.در حین مبارزه نمیشه. الان هم این اختیار رو نداری که افرادتو عوض کنی. توی منو گزینه ی اول مخصوص اینکاراست. اونی که شما میگی battle team ه که هنوز باز نشده.
3. وقتی به save میرسی upgrade رو میزنی. وارد صفحه که شدی دوباره upgrade رو بزن ، سلاح رو انتخاب کن و از موادی که داری واسه آپگرید استفاده کن.
4.کسانی که میتونن از جادو استفاده کنن رول rav دارن که به طور اتومات خودشون انجام میدن. تکنیک مواردی هست که برای اجراشون از TP استفاده میکنه.
5.اونا همین رول هاییه که گفتم شما ترتیبش رو از همون گزینه ی اول منو --->بازم گزینه ی اول. انتخاب میکنی و در حین مبارزه میتونی ازشون استفاده کنی.
6.تا اونجایی که من یادم میاد نه نداره.
7.وقتی که داره ATBت پر میشه اگه Y رو بزنی دیگه پر نمیشه و ابیلیتی هایی که تا اون موقع پر کرده رو انجام میده.
خواهش میکنم :d

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
سلام
دوست عزیز
اسلحه هام رو اینطوری آپگرید کردم :
blazifire LV. 10
لایتنینگ

air wing lv.10
هوپ

vega lv 6
ساژ

bladedlance lv 19
فنگ

سایر اسلحه ها رو هم تقریبا آپ نکردم .. فقط چند تا از acesories هام رو آپ کردم (اونهایی که hp رو زیاد می کنند)

لازم هست که اسلحه های دیگه رو اپ کنم ؟ و اینکه لطفا بگید برای شخصیت های دیگه مثل وانیل و اسنو کدوم اسلحه ها رو اپ کنم بهتره
lionheart برای لایت رول rav (پرکردن سریع خط استجر)
procynus برای ساژ رول rav (مانند بالایی)
taming pole برای فنگ رول com (روی استجر هیچ تاثیری نداره ولی قدرت بسیار زیادی داره)
vindolnir برای هوپ رول rav (قدرت دفاعی هوپ که جون کمی داره رو افزایش میده)
beldonna wand برای وانیل رول sub (باری تاثیرگذاری بیشتر جادوهای رول sub علی الخصوص death)
sacrificial circle برای اسنو رول com یا rav فرقی نداره(بسیار قوی ولی جون رو کم میکنه)
روش صحیص آپگرید هم گفته شده چند صفحه قبل از اون استفاده کن
نکته:هیچ اکسسوری رو آپ نکن که دچار کمبود متریال میشی.

1987msb

کاربر سایت
Jun 6, 2009
270
نام
محمد
سلام
وقتي تو بازي Y رو مي زنم و بعد روي كريستال مي رم و وقتي شكل يك كريستال رو آورد با زدن A و فلش به سمت كريستال حركت مي كنه و HP زياد ميشه ولي CP كم ميشه ! اين به چه دردي مي خوره؟
اين منو با زدن Y‌ تو جريان بازي مياد؟
من با اين رول و اين اصطلاحات آشنايي ندارم، جايي هست كه توضيحات كاملي در باره ي اين ها و نحوه ي عملكرد هر گزينه توضيح داده باشه؟
راستي اين بازي چند تا CHAPTER و ماموريت داره؟
خيلي ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر