Final Fantasy XIII | PS3

sajjad_mabani

کاربر سایت
May 28, 2006
490
Bossهاي چپتر 13

ماكان كجايي عزيز! :biggrin1:
آقا اين دومين Boss چپتر 13 رو چطوري بزنم؟ يه راهنمايي بكن. داره ميره رو اعصابم :biggrin1: بعد 1 ساعت مبارزه يه چماق در مياره ميكوبه تو سر همومن بعدش هم كه GameOver!

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,489
نام
Ali
بــه بــه ، میبینم که یه جماعتی (بابی،سجاد،یکی دیگه) سر Orphan گیر کردن :biggrin1: بسیار عالی دخلتون اومده:biggrin1:
بعد این موجود "ماکان" چیزی حالیش نی خو ، باید خودتون برین مثل من نپرسیدم:biggrin1:

pixxy

کاربر سایت
Nov 25, 2008
67
نام
Seyed Mohsen
دوست عزیز بدون استفاده از کلماتی مثل دلشاد و ... که توهین آمیز هستن هم میشه صحبت کرد.

خوب برای زدن ایشون ابتدا باید یک ساینرجیست Deffensive مثل هوپ داشته باشی که بهت Shell و Protect بده تا ضربه هاش زیاد بهت صدمه نزنه. بعد حتما سنتینل رو برای همه شخصیت هات داشته باشی تا زمانی که خواست ضربه بزنه نمیری. بعد هم یک پارادیگم Offensive داشته باشی تا زود استگر کنه و بزنه. کلا خیلی ساده هست، من نمیدونم چرا نتونستی بزنیش!

نمیدونم چی شد که برداشت کردی میخواستم توهین کنم :confused: قصدم این نبود. حالا.
لابد دیدی که این شکار هر چند ثانیه یک بار همون تک ضربه 10000 تایی رو میزنه که تو فاینال 10 هم بود. خب دیگه اصلا مهلت نمیده کاری بکنم. همش بین SEN و MED شیفت میکنم. نکته اینه که سطح تمام شخصیتها 5 هست. شاید وردی چیزی میخونی که راحت دیفیتش میکنی :)
سئوال: بفرمائید (محترمانه!!) نحوه دقیق Upgrade کردن سلاح ها و متعلقات با ذکر اینکه Component های مربوطه رو از کجا تهیه کنم.
سئوال2: راهی نشون بده یه شبه Gilمون از پارو بره بالا.

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
آقا اين دومين Boss چپتر 13 رو چطوري بزنم؟ يه راهنمايي بكن. داره ميره رو اعصابم :biggrin1: بعد 1 ساعت مبارزه يه چماق در مياره ميكوبه تو سر همومن بعدش هم كه GameOver!

سلام ...
بهترین روش این هست که اگر fang و hope و lighting را 3 تا از قابلیت های اصلیشون به لول 4 رسوندین فقط کافیه hope و lighting را در Sentinel هم پیشرفت بدید تا در این بخش هم قابلیت های مناسبی داشته باشن fang هم که یکی از قابلیت های های اصلیش هست و مشکلی نداره.

fang در طلسم کردن این باس بسیار مفید و کار امد هست فقط کافیه Saboteur بزارینش تا ببنید 4 تا 5 طلسم مفید انجام میده که سرعت حملات را کاهش میده و درضمن صدمه دیدن باس را در مقابل ضربه های شما به شدت افزایش میده و اگر دوست دارین hope هم بر روی Synergist تا قابلیت های افراد شما را بالا ببره و اگر در این نقش لول بالایی داشته باشه به سرعت قابلیت های مورد نیاز را به شخصیت ها اضافه میکنه.

حالا با Ravager کردن hope و lighting و Commando کردن fang به سرعت باس به Stagger میرسه و بعد lighting هم Commando کنید تا ببینید با چه سرعتی خط سلامتی باس کاهش پیدا میکنه بعد از 2 تا 3 بار Stagger کردن به راحتی پیروز خواهید شد.

2 نکته:
وقتی باس خواست حمله اصلی خودشو انجام بده بر روی تصویر قبل از انجام حرکت نامش نوشته میشه که شما به سرعت باید هر 3 شخصیت را بر روی Sentinel قرار بدید تا مقدار کمتر از نوار سلامتی شما کاسته بشه.

از قابلیت های Medic شخصیت های hope و lighting بصورت همزمان میتونید به سرعت برای افزایش خط سلامتی خود استفاده کنید.

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
دوستان من در جنگل WhiteWoods هستم .
الآن به یک موجود لاک پشت مانند رسیدم و نمی تونم بزنمش .
حتی با این که Odin رو هم احضار کردم ولی 1 دهم بیشتر از خونش نرفت !
چی کار کنم ؟

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
دوستان من در جنگل WhiteWoods هستم .
الآن به یک موجود لاک پشت مانند رسیدم و نمی تونم بزنمش .
حتی با این که Odin رو هم احضار کردم ولی 1 دهم بیشتر از خونش نرفت !
چی کار کنم ؟
اصلا با اونا كاري نداشته باش . اول اون مپ هم بهت ميگه كه اينا خيلي خيلي سخت ميميرن . سرعتشونم كمه راحت ميتونه از كنارشون رد شي . حالا حالا نميتوني بزنيش .

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,489
نام
Ali
اصلا با اونا كاري نداشته باش . اول اون مپ هم بهت ميگه كه اينا خيلي خيلي سخت ميميرن . سرعتشونم كمه راحت ميتونه از كنارشون رد شي . حالا حالا نميتوني بزنيش .
حالا حالاها ؟؟؟
اونا رو من همون اول Stagger شون میکردم ، راحت میزدمشون ...

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین

اونایی که تو میگی رو که من مثل آب خوردن میزنمشون !
اینی که من میگم کلا مبارزه باهاش اجباریه ! ( با یک Cut-Scene به طرفت میاد و بهت جمله می کنه )
یک حرکت هم داره که لاکش باز میشه و مثل پنکه می چرخه :D
بدنش هم خیلی تنوع رنگی داره .

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
اونایی که تو میگی رو که من مثل آب خوردن میزنمشون !
اینی که من میگم کلا مبارزه باهاش اجباریه ! ( با یک Cut-Scene به طرفت میاد و بهت جمله می کنه )
یک حرکت هم داره که لاکش باز میشه و مثل پنکه می چرخه :D
بدنش هم خیلی تنوع رنگی داره .
آهان . ببین اونو استراتژی خاصی به ذهنم نمیرسه . ولی خب اینطوری بچین ببین جواب میده .
com , syn
com , med
com , rav
rav , rav
اول از همه برو رو مد یک . یه چندتا آیتم که بهت زد برو رو مد یک . بعد شروع کن به زدنش . یکم که نزدیک به استگر شد برو روی 3 و بعد از چند ثانیه سریع رو آخری تا استگر شه . بعد که استگر شد برو رو مد سومی . بعد هم که استگرش تموم شد سریع Odin رو سامن کن . و بعدش هم برو روی مد دومی . ببین جواب میده یا نه :D .

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
دوستان من الان تو چپتر 3 هستم و وقتی میرم تو قسمت crystarium تمام خانه ها رو پر کردم ولی هنوز Ravager و Commando لول 1 هست:confused: (بر عکس نسخهای قبلی که سریع لول اپ مشد )

میخوام بدونم که این Ravager و Commando چجوری و کی لول اپ میشه :confused:

بعد یه بنده خدایی میتونه بگه که این Ravager و Commando چه فرقی دارن و یه مقدار توضیع میشه بدین:blushing:

با تشکر

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
اول از همه اینکه بعد از هر بار که یک باس رو شکست میدی یک سطح به کریستاریومت اضافه میشه و میتونی بیشتر ارتقا بدی. زمانی که سطحت به ان مقدار لازم بره بالا یه کریستال بزرگ میاد که اسم Role Level هست. به ان که رسیدی لولت میره بالا.

اما در مورد سوال دومت:

Commander نقشی هست که بیشتر روی ضربات فیزیکی قوی عمل میکنه.

Ravager یا Ravanger بر عکس Commander روی جادو بهتر عمل میکنه.

یعنی وقتی نقش کامندر هست ضربات فیزیکی میزنی اما وقتی نقشت رونجر ـه ضربات جادویی. به عنوان مثال هر کدوم از دشمنان جادو رو جذب میکنن و وقتی نوار Break State اشون پر شد Stagger میشن. وقتی استگر شدن خیلی آسیب پذیر میشن.

این امر به این معنی هست که مثلا با یک رونجر میتونی زود استگر کنی و با یک کامندر بیشترین آسیب رو وارد کنی.

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
اول از همه اینکه بعد از هر بار که یک باس رو شکست میدی یک سطح به کریستاریومت اضافه میشه و میتونی بیشتر ارتقا بدی. زمانی که سطحت به ان مقدار لازم بره بالا یه کریستال بزرگ میاد که اسم Role Level هست. به ان که رسیدی لولت میره بالا.

اما در مورد سوال دومت:

Commander نقشی هست که بیشتر روی ضربات فیزیکی قوی عمل میکنه.

Ravager یا Ravanger بر عکس Commander روی جادو بهتر عمل میکنه.

یعنی وقتی نقش کامندر هست ضربات فیزیکی میزنی اما وقتی نقشت رونجر ـه ضربات جادویی. به عنوان مثال هر کدوم از دشمنان جادو رو جذب میکنن و وقتی نوار Break State اشون پر شد Stagger میشن. وقتی استگر شدن خیلی آسیب پذیر میشن.

این امر به این معنی هست که مثلا با یک رونجر میتونی زود استگر کنی و با یک کامندر بیشترین آسیب رو وارد کنی.

ممنون دوست عزیز برای راهنمایت

الان من تو اون قسمت هستم که باید Odin رو شکست بدم . ولی هر کاری میکنم نمیشه میشه یه بنده خدایی بگه که چجوری این Odin رو شکست بدم:confused::confused:

با تشکر

Noirique

کاربر سایت
Jan 17, 2009
3,179
نام
امیرحسین
ممنون دوست عزیز برای راهنمایت

الان من تو اون قسمت هستم که باید Odin رو شکست بدم . ولی هر کاری میکنم نمیشه میشه یه بنده خدایی بگه که چجوری این Odin رو شکست بدم:confused::confused:

با تشکر

اول برو روی Rav Rav
هر وقت که دیدی خیلی جونت کم شد برو روی Rav Med

دوستان بدجوری تو چپتر 9
Primarc
گیر کردم !
بعد از سومین بار که magic Amplication کرد دیگه نمیشه جلوشو گرفت !
چی کار کنم ؟

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
میشه یه بنده خدایی بگه که این گزینه TP که پایین گزینه HP هست برای چی هست:confused:

اگه میشه هم طریقه اپگرید کردن اسلحه ها رد بگین:blushing:

باتشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر