PlayStation Final Fantasy VII Rebirth

سازنده
Square Enix
تاریخ انتشار
2023
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
234.png
اسکوئر انیکس بازی Final Fantasy VII Rebirth را برای پلی استیشن 5 معرفی کرد. این بازی دومین عنوان از پروژه Final Fantasy VII Remake است
این شرکت همچنین تایید کرد که پروژه Final Fantasy VII Remake از سه عنوان تشکیل خواهد شد. عنوان اول Final Fantasy VII Remake بود که سال 2020 منتشر شد، شماره دوم با نام Final Fantasy VII Rebirth و در آینده نام قسمت سوم (نهایی) اعلام می شود
Final Fantasy VII Rebirth دومین قسمت از سری Final Fantasy VII Remake است که داستان یک بازی فانتزی نمادین را روایت می‌کند که ژانر RPG را در سه بازی متمایز تعریف می کند. در زمان عرضه، بازی Final Fantasy VII Remake مورد تحسین بازیکنان و منتقدان قرار گرفت و موفق به فروش بیش از پنج میلیون نسخه در سراسر جهان شد. بازی Final Fantasy VII Rebirth در سال 2024 برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد

Tetsuya Nomura، کارگردان خلاق سری Final Fantasy VII Remake می گوید:

همانطور که اعلام شد، در حال حاضر چهار پروژه از Final Fantasy VII به صورت همزمان در حال توسعه هستند. اگرچه هر یک از چهار عنوان از یکدیگر متفاوت هستند، اما همه آنها از طریق یونیورس و شخصیت های Final Fantasy VII به هم مرتبط هستند. به‌ عنوان فردی که در توسعه هر یک از عناوین اصلی شرکت نقش داشتم، عمیقا چشم‌انداز و افکار پشت هر پروژه را درک می‌کنم و فعالانه در روند توسعه هر 4 عنوان مشارکت دارم. کلود و دوستانش در این بازی سفر جدیدی را آغاز می کنند و معتقدم سکانس هایی که پس از ترک میدگار شاهد آن هستند، تجربه ای تازه را به بازیکنان ارائه می دهد
1.png
عنوان فاینال فانتزی 7 یکی دیگر از نقش افرینی هایی بود که توسط شرکت Square Enix در سال 1997 برای کنسول PS1 عرضه شد. این بازی با داستانی حماسی به سرعت نظر طرفداران ژانر RPG را به سوی خود جلب کرد. فروش بسیار خوب این بازی باعث شد تا در طول سال های متمادی دنباله ها و مکمل هایی برای آن عرضه شود

2.png

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
فف ریمیک ۷، مخصوصا ریبرث میشه گفت یکی از بهترین سبک مبارزاتی در طول این سری رو‌ داره! در مورد شمشیر و آدم آهنی و این چیزا، برادر من اسم بازی Final fantasy هست. دنبال این که برای کشتن آدم آهنی آرپی‌جی۷ استفاده کنی ؟!
البته تو منطق داستان بازی این شمشیر (باستر اسورد) رو هرکسی نمیتونه استفاده کنه و فوق العاده قویه. و کلا سولجرهای فرست کلس که کلاد یکیشون هست فوق العاده قوین.
بقیه شم خودت گفتی ولی هر چیزیم تو همین فاینال فانتزی اونقدرها بی منطق نیست.

=====

بدجور منتظر ریلیز دیت نسخه PC ش هستم. فقط خدا کنه از قبل پروسه پورتشو شروع کرده باشن و اصلا نسخه PC حاضر آماده باشه سه الی شش ماه دیگه عرضه شه.
مثل FF XVI نره دو سال بعد.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
بدجور منتظر ریلیز دیت نسخه PC ش هستم. فقط خدا کنه از قبل پروسه پورتشو شروع کرده باشن و اصلا نسخه PC حاضر آماده باشه سه الی شش ماه دیگه عرضه شه.
برای من ریلیز PC میشه وقتی بیاد روی استیم.
که میره برای دو سال بعد.
طبق معمول اول میاد روی اپیک:(

flesh & blood

کاربر سایت
Sep 27, 2012
322
نام
amir
فف ریمیک ۷، مخصوصا ریبرث میشه گفت یکی از بهترین سبک مبارزاتی در طول این سری رو‌ داره! در مورد شمشیر و آدم آهنی و این چیزا، برادر من اسم بازی Final fantasy هست. دنبال این که برای کشتن آدم آهنی آرپی‌جی۷ استفاده کنی ؟!
دیگه ار پی جی رو از کجا در اوردی نمیدونم 🤐
ولی کلا منظورم این بود ربات و آدم اهنی اینا من کلا خوشم نمیاد تو این سبک بازی ها و اگه نداشت خیلی بیشتر حال میکردم باهاش (من کلا عاشق این سبک بازی هام کلا) خیلی هاهم کلا مشکلی ندارن با این مساله ی ربات . یکی از کاراکتر ها هم (بارت) تفنگی داره که میشه باهاش شلیک کرد و خمپاره هم انداخت و اونم هیچ حس خاصی نمیده و تخریب پزیری نداره و در آخر با استار وارز مقایسه کردم چون هر دو در ۱ سبک هستن . نمیدونم شما اونو بازی کردی یا نه که متوجه متظورم شده باشی!
نه به هیچ وجه.
مثل اینکه یک فیلم 3 ساعته رو بزنی جلو از نصفش ببینی.
بازی کاملا مرتبطه و ریمیکی که من بازی کردم اگه بازی نکنی و بری به Rebirth کلی محتوا از دست میدی.
همین کششی که تو این حس میکنی رو اونجا کاملا از دست میدی.
=====
در مورد مقایسه ضربات شمشیر و... خب این بازی تمام اکشن که نیست.
ریمیک یک jrpg هست و خب مکانیکهای خودش رو داره.
بخش مبارزش هم هیبریدی بین مبارزات نوبتی و اکشنه.

اینه که مثلا میگی تو استارواز احساس بهتری میده بهت و ...

البته اینطور که دیدم مبارزه تو ریبرث میگن بهتر شده.
واقعا کشش خیلی خوبی داره الان تا جپتر ۸ اومدم
فقط کاش رباتاش کمتر بشن
کلا دنبال موجودات فرازمینی و اژدها و غول و این چیزام من😅
فقط میخام سریع ریمیک رو تموم کنم برم سراغ ریبرث

ebrahim.nia

کاربر سایت
Mar 6, 2023
54
با این آپدیت جدید کیفیت تصویر در حالت ۶۰ فریم خیلی بهتر شده. قبل این اصلا قابل تحمل نبود از بس همه چیز تار بود، الان مد performance دو حالت smooth و sharp داره که جفتش خوبه و خیلی بهتر شده.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247
در آخر با استار وارز مقایسه کردم چون هر دو در ۱ سبک هستن . نمیدونم شما اونو بازی کردی یا نه که متوجه متظورم شده باشی!
دقیقا چجوری یه عنوان jrpg کاملا شرقی با یه عنوان اکشن ادونچر کاملا غربی در یک سبک هستن؟ این دو سری هیچ شباهتی با هم ندارن. کلا با دید غلطی اومدید سمت فاینال فنتزی.

• Like
Reactions: SMM9

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
برای من ریلیز PC میشه وقتی بیاد روی استیم.
که میره برای دو سال بعد.
طبق معمول اول میاد روی اپیک:(
البته برای من هم ریلیز اصلی روی استیم و البته یک تخفیف حداقل 40 درصدی تا اون موقع نسخه کرکی اپیک بد نیست اگه مثل ریمیک و کینگدوم هرتس ها بدون دنوو باشه

البته تو منطق داستان بازی این شمشیر (باستر اسورد) رو هرکسی نمیتونه استفاده کنه و فوق العاده قویه. و کلا سولجرهای فرست کلس که کلاد یکیشون هست فوق العاده قوین.
بقیه شم خودت گفتی ولی هر چیزیم تو همین فاینال فانتزی اونقدرها بی منطق نیست.

=====

البته اگه نسخه اصلی بازی نکردید اسپویلر به هیچ وجه باز نکنید

کلود هیچ وقت سولجر فرست کلس نبوده کلا سولجر نبوده فقط سرباز ساده امنیتی شینرا بود

آخرین ویرایش:

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,300
نام
shahab
من هم بازی تموم کردم و باید بگم چقدر چسبید هرچقدر اون ریمیک ضد حال بود این جبران کرد.
بنظرم بهترین بازی جهان باز تا الان تو سری ff همین بازی بود اصلا گشتن و فتح کردنش خیلی حال می داد و به لطف سازنده ها برای هر گوشش یه داستان و طراحی جدید داشتن.
مینی گیم های بازی عجیب شاهکار در امده بودن،یعنی درگیرشون می شدی به خودت می امدی می دیدی نصف روز رفته.
گیم پلی بازی هم خیلی خوب بود مخصوصا حمله های ترکیبی که اصلا هیجان چند برابر می کرد.
خلاصه به شدت بازی زیبا و حال خوب کنی بود حتی تو تاریک ترین قسمت های داستانش.
خطر اسپویل
خطر اسپویل
من کلا با تغیرات داستان بازی خیلی مخالفم اصلا مرگ زک به داستان کلود معنی می داد و همینطور مرگ اریث با تمام غمی که داشت اصلا یه وزنه سنگین خوب برای داستان بازی بود اصلا با این تغیرات اون انیمیشن سینمایی عالی ff7 که رسما حکم رستگاری کلود داشت نابود کردن . ولی خوشبختانه اریث هم تو پایان این بازی درست مثل نسخه اصلی بای بای شد.
احتمال می دم تو پارت سوم اخرش همه این دنیا ها یکی بشن و گند بخوره به همه چی ff7. ,ولی امیدوارم این اتفاق نیوفته و هر تغیر و هپی اندینگ مزخرفی هست تو همون دنیا موازی باقی بمونه و خط اصلی این داستان حفظ بشه.

bigboss12

کاربر سایت
Dec 22, 2012
163
منم الان بازیو تموم کردم
حرفی برای گفتن نیس
بهترین فاینال بعد 12 و گوتی سال صد در صد
خدا کنه فروش خوبی داشته باشن و تو فصل جوایز به حقشون برسن :(

• Like
Reactions: Akiba

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,600
نام
mohammad
من هم بازی تموم کردم و باید بگم چقدر چسبید هرچقدر اون ریمیک ضد حال بود این جبران کرد.
بنظرم بهترین بازی جهان باز تا الان تو سری ff همین بازی بود اصلا گشتن و فتح کردنش خیلی حال می داد و به لطف سازنده ها برای هر گوشش یه داستان و طراحی جدید داشتن.
مینی گیم های بازی عجیب شاهکار در امده بودن،یعنی درگیرشون می شدی به خودت می امدی می دیدی نصف روز رفته.
گیم پلی بازی هم خیلی خوب بود مخصوصا حمله های ترکیبی که اصلا هیجان چند برابر می کرد.
خلاصه به شدت بازی زیبا و حال خوب کنی بود حتی تو تاریک ترین قسمت های داستانش.
خطر اسپویل
خطر اسپویل
من کلا با تغیرات داستان بازی خیلی مخالفم اصلا مرگ زک به داستان کلود معنی می داد و همینطور مرگ اریث با تمام غمی که داشت اصلا یه وزنه سنگین خوب برای داستان بازی بود اصلا با این تغیرات اون انیمیشن سینمایی عالی ff7 که رسما حکم رستگاری کلود داشت نابود کردن . ولی خوشبختانه اریث هم تو پایان این بازی درست مثل نسخه اصلی بای بای شد.
احتمال می دم تو پارت سوم اخرش همه این دنیا ها یکی بشن و گند بخوره به همه چی ff7. ,ولی امیدوارم این اتفاق نیوفته و هر تغیر و هپی اندینگ مزخرفی هست تو همون دنیا موازی باقی بمونه و خط اصلی این داستان حفظ بشه.
بازی قراره وصل شه به انیمیشن AC و قراره همه چی یکپارچه بشه! قرار نیست کلیت داستان بازی عوض بشه،همونطور که کلیت داستان ریمیک و ریپرث و ریمستر کرایسیس کور عوض نشد!تو پارت سه هم قرار نیست بخوره!بلکه قراره یک سری چیزایی به بازی اضافه بشه!مثلا زک و اریث هم چنان قابل بازی باشند ولی از لایف استریم به کمک پارتی ما بیان!این چیزه جدیدی نیست،ایده اولیه این قضیه برمیگرده به کرایسیس کور که angeal یکجا اریث رو نجات میده از کنترلی که تو لایف استریم به شکل ضعیف روی یکی از کپی هاش داشت!

حالا ما این کمک هارو قراره به شکل گیمپلی ببینیم، و درست مثل AC که کلاود زک و اریث رو لبخند زنان می دید، همینجا هم رخ بده! این اتفاقی که تو این سه گانه و اسپین اف هایی که دارن عرضه میشن رخ داده! بیش از بیست ساله که تو ذهن نومورا بوده و اشاراتی بهش حتی قبل از تایید ساخت ریمیک داشته:D کلا نگران نباید باشید،غیر ساکاگوچی، بقیه تیم اصلی ff7روی پروژه هستند، و خوده نومورا که نظارت نهایی رو روی کل این پروژه های ff7 داره خودش بیس استوری ff7ارجینال رو نوشته، اصلا خودش با ساکاگوچی خالقین اصلی ff7 هستند:D)
IMG_20240325_012228.png

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,482
نام
Nightwing
دوستان من Remake و تازه استارتشو زدم و چپتر ۸ هستم، اوایلش به شدت خسته کننده بود ولی جذابتر شده، به عشق rebirth گفتم بشینم اول پای اون:D حالا سوال اینجاس که Crisis core رو‌ هم برای درک بهتر این نسخه باید بریم؟

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,655
دوستان من Remake و تازه استارتشو زدم و چپتر ۸ هستم، اوایلش به شدت خسته کننده بود ولی جذابتر شده، به عشق rebirth گفتم بشینم اول پای اون:D حالا سوال اینجاس که Crisis core رو‌ هم برای درک بهتر این نسخه باید بریم؟
بعد از remake بزارید crisis core رو برید.یجورایی پیش زمینه خوبیه برای rebirth ولی برای ریمیک لازم نیست زیاد.

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
به نظرم حتما Crisis core بازی بکن هم بازی آنچنان طولانی نیست که خسته کننده بشه و هم اینکه داستانش عالیه .

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,300
نام
shahab
به شدت پیشنهاد می شه کرایسیس کور بازی کنی. داستانش عالی ،کیفیتش هم که در حد ریمیک کردن بالا بردن خیلی جا ها از Rebirth و remake هم اگه ماجرا کرایسیس کور بدونی خیلی بهتره از نظر تاثیر گذاری روی خودت

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
همونطور که دوستان گفتن به نظر منم حتما بازی کن ولی به شرطی که قبلا FF7 اوریجینال (کلاسیک) رو بازی کرده باشی.
اگه اوریجینال رو بازی نکردی که من به‌ نظرم بزار بعد rebirth چون crisis core داستان 7 رو اسپویل میکنه.
و اون بخش هم با طوری که ریمیک تموم شده مشخص شد که تو rebirth قرار که پیگیریش کنیم.

حالا من rebirth رو بازی نکردم و نمیدونم داستان چقدر تغییرات داره ولی اگه همون خط داستانی رو خیلی تغییر نداده باشن (که فکر نمیکنم) چیزی که در مورد اسپویل گفتم درسته.
اسپویلش هم شوخی موخی نداره و واقعا مهمه.
تو این تاپیک هم میای یا تاپیک crisis core اگه داریم مواظب باش اسپویل نشی.
فیلم و کلیپ ، نقد و... در مورد rebirth رو هم نبین.

پیشنهاد من اینکه اگه دفعه اولته که 7 رو بازی میکنی فکر کن CC وجود نداره و بعدا برو سراغش.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر