FIFA VS PES

طرفدار و علاقه مند به کدام شبیه ساز هستید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    330
  • نظرسنجی بسته شده است .

king862

کاربر سایت
Jul 10, 2014
78
خب همین دیگه بازی نکردین PES 2016 رو !!!

یعنی بخش زیادی از گیمر ها اونم الان به خاطر این که کنسول های نسل بعدی کپی خور نشدن خصوصا تو ایران به خاطر قیمت بازی ها یه راست میرن فیفا رو میخرن !!! و خب خیلی ها دیگه نمیرن پولشون رو خرج PES کنن اونم بازی که سال ها خیلی ها رو ناامید کرده بود و دید خیلی بدی نسبت به این بازی پیدا کردن .

شما البته خودتم گفتی که PES 2016 رو بازی نکردی ولی مسترلیگ فاجعه نسخه 2015 کجا و مسترلیگ کاملا بازسازی شده نسخه 2016 کجا ! دیگه الانم فاصله کریر مد و مسترلیگ فرسخی نیست و هر دوتاشون تو یه سطحی هستن حالا یکی تو یه بخشی از کریر بهتره و اون یکی تو یه بخش دیگه از مسترلیگ !

تو نسخه کنسول پلی استیشن 4 هم به راحتی میشسه کیت ها و لوگو ها و ........رو ایمپورت کرد و ریخت تو بازی ، هر چند که در مجموع لایسنس های PES در کل ناقصه .

بحث سلیقه و این جور چیزا هم که محترمه و حرفی توش نیست !

حق با شماست داداش.من PES 2016 رو تا حالا بازی نکردم و نمیتونم نظر قطعی بدم ولی چند وقت پیش نقد بازی رو تو سایت pestools.ir خوندم و با توجه به نقد حدس زدم که pes هنوز نتونسته به تکامل برسه.اگه دوستان PES باز لطف کنن و توضیحات کوتاهی درباره تغییرات ایجاد شده در بخش مسترلیگ ارائه بدن ممنون میشم.

• Like
Reactions: ehsanservat

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
227
نام
peyman
دوست عزیز من به هیچ وجه قصد انجام چنین کاریو نداشتم:-) الانم ازت معذرت میخوام:-) ولی خو تو این تیما بازی کردم خو:| و میگم فیفا بیتر تره:| شما که اونجا نشستی میگی من در این تیمها بازی کردم، توقع داری من باور کنم ولی وقتی من میگم میشه مسخره کردن؟:|

ببین رفیق گلم من کمبودی ندارم بیام اینجا دروغ بنویسم روی حرفمم با اون عزیزی بود که گفت کسی که فوتبال بازی کرده باشه میتونه تشخیص بده که کدوم شبیه ساز تره.در ضمن من الان 24 سالمه تقریبا 6 سال فوتبال و گزاشتم کنار و الان دور و بر 94 کیلو وزنمه اما اگر بخوای میتونم از روپایی زدن و کارای نمایشی با توپ برات فیلم بزارم ببینی

- - -ویرایش - - -

اینا که چیزی نیست منم ارسن ونگرو بهش فوتبال یاد دادم پس به چش من fifa خیلی شبیه ساز تره. =)):))مرم از پشت نت چیا که نمیگن .

کافر همه را به کیش خود پندارت
من کمبودی ندارم اینجا دروغ بنویسم و خالی ببندم روی حرفمم با کسی دیگه بود شما هم اگه خیلی علاقه مندی بیا تو خصوصی باهم بحرفیم

• Like

FEARR

کاربر سایت
Oct 17, 2010
241
ببین پسر خوب من خودم از 6 سالگی تا 18 سالگی فوتبال بازی کردم اونم به شکل حرفه ای(بانک تجارت و نیروی زمینی و شهاب تهران و کازرون تهران و حتی با جوانان سایپا هم قرار داد بستم زمانی که دایی مربی بزرگسالاش بود و ....)چیزی که چشمای من میبینه اینه هسته گیم پلی pes به مراتب به فوتبال واقعی شبیه تره تا fifa .کیفیت انیمیشن ها PLAYER ID , TEAM ID خیلی چیزای دیگه PES بهتره همون طور که شبیه ساز جو استادیوم و حواشی و لایسنس و یه سری چیزای دیگه FIFA بهتره منتهی اگر مبنا رو بر گیم پلی بزاریم هر کسی که با فوتبال اشنا باشه خیلی راحت میتونه این رو متوجه بشه که PES2016 از FIFA شبیه ساز بهتری هستش.اما باز هم من و شمای گیمر بازی دلخواهمون رو انتخاب میکنیم حالا انتخاب شما FIFA هستش و انتخاب من PES هر کدوم هم دلالیل خودمون رو داریم ولی من دلیل این هم ترول کردن شما FIFA FAN ها رو نمیدونم یعنی قبول کردن واقعیت این همه سخته؟!

عزیزدل حرف ما نیست حرف خودتونه خوبه بازیتو ن بخش داره خوب برو یسر بخون نظراتو اینهمه دارن مینالن از مشکلات نکنه اونا هم طرفدارای فیفا هستن ...

• Like

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
ببین رفیق گلم من کمبودی ندارم بیام اینجا دروغ بنویسم روی حرفمم با اون عزیزی بود که گفت کسی که فوتبال بازی کرده باشه میتونه تشخیص بده که کدوم شبیه ساز تره.در ضمن من الان 24 سالمه تقریبا 6 سال فوتبال و گزاشتم کنار و الان دور و بر 94 کیلو وزنمه اما اگر بخوای میتونم از روپایی زدن و کارای نمایشی با توپ برات فیلم بزارم ببینی

- - -ویرایش - - -

کافر همه را به کیش خود پندارت
من کمبودی ندارم اینجا دروغ بنویسم و خالی ببندم روی حرفمم با کسی دیگه بود شما هم اگه خیلی علاقه مندی بیا تو خصوصی باهم بحرفیم

خیلی جالبه که فکر میکنی من میگم که دروغ گفتی در صورتی که اصلا این قسمت اهمیتی نداره اما مهم این قسمته که شما فکر میکنی شما فقط پات به توپ خورده و انقدر مطلق نظر میدی پ حالا با این منطق خوت شما فکر کن چرا اکثر بازیکنان فوتبال میان fifa رو انتخاب میکنن و اینم اگه نمیدونی برات بگم که بازیکنان واقعی میتونن درخواست بدن تو fifa و خودشون رو بازی براشون 99 میکنه که تو قسمت انلاین یه علامت بنفش دارن این بازیکنا تو 15 که این مونال بود اما فکرم نکنم دلیل انتخابشون برای fifa این باشه کلا با این منطق میشه بگم وقتی این افراد fifa رو انتخاب میکنن خیلی معتبر هست تا حرف پا به توپ شدن شما و کلا بحثی نمیمونه. خلاصه این منطق شما و ارسن ونگری من میشه و بیشتر هم ارزش نداره بخوام بیشتر وقتی روش بزارم.شک نکن که کی بازیش چجوریه نمیتونه کیفیت هیچ کدوم از این بازیا رو معلوم کنه.

آخرین ویرایش:
  • Like

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
دوستان این ک دعوا نداره. هر کسی ی سلیقه ای داره و متناسب با سلیقه اش بازی رو انتخاب میکنه.

فیفا بیشتر برای عموم هست و با هدف فروش زیاد. ب خاطر همین ی بسته ی شکیل و جذاب هست با تمام لایسنس ها و گرافیک و همچنین گیم پلی ساده برای تمام سنین. ب خاطر همین هم بازی جوری طراحی میشه ک اکثر مواقع اسکریپت شده است و بازیکن کنترل زیادی نداره رو بازی و هوش مصنوعی بازی رو کنترل میکنه.

پیس بیشتر برای گیمرهای هاردکور و حرفه ای هست ک ب جزییات و گیم پلی فیزیک و ... اهمیت بیشتری میدن. در کل هر کی از گیم پلی جذاب و پر جنایات میخواد لذت ببره میاد سراغ پیس. هر کسی هم دوس داره دسته رو بگیره ب دست و همون بازی اول همه جیزو یاد بگیره میاد فیفا میزنه.
جدیدا مد شده وقتی میخوان بین دو بازی یکی رو ببرن بالا میگن این بازی واسه عموم و تمام سنین و اون یکی مال هاردکوراس :-j

من خودم هم PES بازی میکنم هم فیفا ، 5 ساله که بصورت جدی فیفا بازی میکنم و در کنارش هم PES ـای جدیدو تا یک مدت بازی میکنم ولی اگه بخوام یک فوتبالو انتخاب کنم میرم طرف فیفا چون بنظرم کامل تر هست و وقتی هم میخواستم بیام PES 2016 یا 15 رو بازی کنم حداقل 2-3 روز وقت میزاشتم تا باهاش کنار بیام بعدش تازه کم کم خوشم میومد اما این دلیل میشه یاد گرفتش سخت باشه و فقط هاردکورا یاد بگیرن؟؟
یادمه سال 2010 ـم وقتی فیفا 11 اومد ما داشتیم کوچ میکردیم به فیفا بعد از یک هفته بزور بازی کردن تازه آدم باهاش کنار میومد یکم، دلیلشم فقط اینه که وقتی از Wining Eleven ـای قدیمی تا PES 2011 داری PES میزنی نمیتونی به راحتی با فیفا کنار بیای نه اینکه فیفا مال هاردکوراس!

king862

کاربر سایت
Jul 10, 2014
78
من فیفا رو ترجیح میدم اما با توجه به تعریفاتی که از pes 2016 شده و با توجه به کرک نشدن fifa 16 ، فردا pes رو دانلود می کنم و نظرمو درباره بازی میدم.امیدوارم رضایت بخش باشه

فقط ی سؤال : گرافیک pes2016 رو PC مثل کنسول های نسل هشتمه یا از اونا کمتره؟! آخه تماشاچیا تو نسخه قبلی خیلی ضایع بودن:d

king862

کاربر سایت
Jul 10, 2014
78
من فیفا رو ترجیح میدم اما با توجه به تعریفاتی که از pes 2016 شده و با توجه به کرک نشدن fifa 16 ، فردا pes رو دانلود می کنم و نظرمو درباره بازی میدم.امیدوارم رضایت بخش باشه

فقط ی سؤال : گرافیک pes2016 رو PC مثل کنسول های نسل هشتمه یا از اونا کمتره؟! آخه تماشاچیا تو نسخه قبلی خیلی ضایع بودن:d

کسی نیست جواب این سؤالمونو بده؟!

گرافیک pes2016 تو PC در حد کنسول های نسل هشتمه؟ تماشاچیا مذخرف نیستن؟

king862

کاربر سایت
Jul 10, 2014
78
فیفا باز هستم اما pes2016 رو دانلود کردم و همین چند لحظه پیش اولین مسابقمو به اتمام رسوندم.

باید اعتراف کنم که فکر نمیکردم نسبت به نسخه قبل تا این حد پیشرفت داشته باشه و واقعاً سورپرایز شدم.گرافیک بازی نسبت به نسخه قبلیش بهبود های قابل توجهی پیدا کرده.بافت چمن و

بازیکنان عالی کار شدن و به حد کمال رسیدن هر چند که گرافیک تماشاچیا خیلی تو ذوق میزنه و به هیچ وجه در حد فیفا نیست.در هنگام ریپلای صحنه ها هم بیشتر اجزا (مثل

چمن) از حالت سه بعدی خارج میشن که به نظر من مشکل خیلی بزرگی نیست.بیشترین پیشرفت در روند گیم پلی لحاظ شده.با توجه به اینکه تا حالا ویدیویی از گیم پلی بازی

ندیده بودم واقعاً جا خوردم!! درگیریهای فیزیکی بر سر توپ به بهترین شکل ممکن شبیه سازی شدن و حسی فوتبال واقعی و لذت بخش رو به آدم میدن.تفاوت قدرت بدنی

بازیکنا تو زمین کاملاً مشخصه و پاسکاری ها و تکل ها خیلی طبیعی تر شدن اما یکی از بزرگ ترین نکات منفی گیم پلی،نحوه زدن شوت ها و حرکت توپ بعد از اونه که به نظر

من به لذت بخشی فیفا نیست و طبیعی کار نشده.عملکرد دروازه بان همضعیفه و خیلی راحت تر از فیفا میشه دروازه حریف رو باز کرد.تور دروازه هم به شدت تو ذوق میزنه و در

مقایسه با فیفا خیلی غیر طبیعی تره خصوصاً وقتی که توپ به تور بچسبه ولی در کل نکات مثبت بر نکات منفی غلبه دارن و گیم پلی بازی خیلی لذت بخشه.شاید اگه pes هم

میتونست به اندازه fifa تیم ها،استادیوم ها،توپ ها و... رو لایسنس کنه رقابت عادلانه تر میشد اما افسوس کهتو این زمینه pes حرفی برای گفتن نداره.منوی بازی هم نسبت به

نسخه قبل تغییرات زیادی نداشته و هنوز هم شباهت های زیادی به منوی fifa داره.نکته منفی همیشگی pes هم طبق معمول گزارشگری مذخرف بازیه که واقعاً آدمو ناامید میکنه.

در اون طرف قضیه،گزارشگر فیفا حرف نداره و کاملاً حس و حال بازی رو عوض میکنه و به ندرت پیش میاد که یک جمله رو دوبار در یک مسابقه تکرار کنه.کونامی اگه میخواد fifa رو

پایین بکشه باید تمرکز ویژه ای رو گزارشگر های بازیش داشته باشه.هنوز مهلت نکردم بخش مسترلیگ رو تست کنم اما به زودی اینکارو می کنم و نظرمو دربارش میگم.امیدوارم

تونسته باشه فاصله فرسخیشو با کریر مود فیفا کم کنه.در کل متای pes 2016 رو برازنده اون میدونم چون پیشرفتش واقعاً قابل تحسینه.بازی هنوز هم از مشکلاتی رنج میبره اما

هیچوقت از اون ناامید نمیشید.pes 2015 رو فقط 6 ساعت رو سیستمم نگه داشتم و بعدش حذفش کردم اما حالا قصد دارم pes2016 رو تا نسخه بعدی نگه دارم.fifa 16 هم کرک

بشه عالیه چون خیلی واسه مقایسه این دو تا حریصم!

خوشحالم که konami به رقابت برگشت.با این کار،EA هم به خودش میاد و رقابت این دوتا شرکت باعث پیشرفت هر دو بازی میشه.از الان دارم واسه pes 2017 و fifa 17

رؤیا پردازی می کنم!:d

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
374
فیفا باز هستم اما pes2016 رو دانلود کردم و همین چند لحظه پیش اولین مسابقمو به اتمام رسوندم.

باید اعتراف کنم که فکر نمیکردم نسبت به نسخه قبل تا این حد پیشرفت داشته باشه و واقعاً سورپرایز شدم.گرافیک بازی نسبت به نسخه قبلیش بهبود های قابل توجهی پیدا کرده.بافت چمن و

بازیکنان عالی کار شدن و به حد کمال رسیدن هر چند که گرافیک تماشاچیا خیلی تو ذوق میزنه و به هیچ وجه در حد فیفا نیست.در هنگام ریپلای صحنه ها هم بیشتر اجزا (مثل

چمن) از حالت سه بعدی خارج میشن که به نظر من مشکل خیلی بزرگی نیست.بیشترین پیشرفت در روند گیم پلی لحاظ شده.با توجه به اینکه تا حالا ویدیویی از گیم پلی بازی

ندیده بودم واقعاً جا خوردم!! درگیریهای فیزیکی بر سر توپ به بهترین شکل ممکن شبیه سازی شدن و حسی فوتبال واقعی و لذت بخش رو به آدم میدن.تفاوت قدرت بدنی

بازیکنا تو زمین کاملاً مشخصه و پاسکاری ها و تکل ها خیلی طبیعی تر شدن اما یکی از بزرگ ترین نکات منفی گیم پلی،نحوه زدن شوت ها و حرکت توپ بعد از اونه که به نظر

من به لذت بخشی فیفا نیست و طبیعی کار نشده.عملکرد دروازه بان همضعیفه و خیلی راحت تر از فیفا میشه دروازه حریف رو باز کرد.تور دروازه هم به شدت تو ذوق میزنه و در

مقایسه با فیفا خیلی غیر طبیعی تره خصوصاً وقتی که توپ به تور بچسبه ولی در کل نکات مثبت بر نکات منفی غلبه دارن و گیم پلی بازی خیلی لذت بخشه.شاید اگه pes هم

میتونست به اندازه fifa تیم ها،استادیوم ها،توپ ها و... رو لایسنس کنه رقابت عادلانه تر میشد اما افسوس کهتو این زمینه pes حرفی برای گفتن نداره.منوی بازی هم نسبت به

نسخه قبل تغییرات زیادی نداشته و هنوز هم شباهت های زیادی به منوی fifa داره.نکته منفی همیشگی pes هم طبق معمول گزارشگری مذخرف بازیه که واقعاً آدمو ناامید میکنه.

در اون طرف قضیه،گزارشگر فیفا حرف نداره و کاملاً حس و حال بازی رو عوض میکنه و به ندرت پیش میاد که یک جمله رو دوبار در یک مسابقه تکرار کنه.کونامی اگه میخواد fifa رو

پایین بکشه باید تمرکز ویژه ای رو گزارشگر های بازیش داشته باشه.هنوز مهلت نکردم بخش مسترلیگ رو تست کنم اما به زودی اینکارو می کنم و نظرمو دربارش میگم.امیدوارم

تونسته باشه فاصله فرسخیشو با کریر مود فیفا کم کنه.در کل متای pes 2016 رو برازنده اون میدونم چون پیشرفتش واقعاً قابل تحسینه.بازی هنوز هم از مشکلاتی رنج میبره اما

هیچوقت از اون ناامید نمیشید.pes 2015 رو فقط 6 ساعت رو سیستمم نگه داشتم و بعدش حذفش کردم اما حالا قصد دارم pes2016 رو تا نسخه بعدی نگه دارم.fifa 16 هم کرک

بشه عالیه چون خیلی واسه مقایسه این دو تا حریصم!

خوشحالم که konami به رقابت برگشت.با این کار،EA هم به خودش میاد و رقابت این دوتا شرکت باعث پیشرفت هر دو بازی میشه.از الان دارم واسه pes 2017 و fifa 17

رؤیا پردازی می کنم!:d

همه ی این تعریف ها رو از نسخه pc این بازی کردین؟! عجیبه واقعا!!! نسخه pc این عنوان رو به هیچ وجه نمیشه با نسخه pc فیفا حتی مقایسه کرد. رو ps4 قضییه فرق داره، چند دست pes ps4 رو بازی کردم بازی خیلی خوبی بود.

• Like

king862

کاربر سایت
Jul 10, 2014
78
همه ی این تعریف ها رو از نسخه pc این بازی کردین؟! عجیبه واقعا!!! نسخه pc این عنوان رو به هیچ وجه نمیشه با نسخه pc فیفا حتی مقایسه کرد. رو ps4 قضییه فرق داره، چند دست pes ps4 رو بازی کردم بازی خیلی خوبی بود.

بله،این برداشت شخصی من از نسخه PC بازی بود.من سعی نکردم با مقایسه، pes رو به fifa برسونم چون خودم fifa باز هستم اما واقعاً از pes2016 خوشم اومد و خیلی بهتر از اون

چیزی بود که فکر می کردم.الان هم بی صبرانه چشم انتظار کرک شدن FIFA16 هستم چون میدونم EA هم امسال گل کاشته:)

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,539
کسانی که مثل من سن بالایی دارن و گیم از زمین های خاکی شروع کردن می دونن فیفا تماما از پس اسکی رفته. یعنی واقعا کسی این حرف رد کنه داره به خودش دروغ میگه. من از فیفا 95 دارم بازی کردم تا الان. حداقل همه رو هم بازی نکرده باشم خودم گیم پلی ازش دیدم. کاملا فیفا از پس الگو برداری کرد که تونست به اینحا برسه. یه عمر فیفا مونده سر ضربه ایستگاهی یا کرنر چه غلطی بکنه هزار تا راه رو رفته و آخرش هم رسید به راهی که pes از اول رفته بود. دیگه این فلش های مسخره معروفه.

1576_49612c1b16801.jpg

همون موقع که این فیفاهای مسخره داشت میومد واقعا کونامی تو فوتبال پادشاهی میکرد. واقعا کسی هست رو winning eleven حرفی داشته باشه. یا همون کونامی بازی داشت تو snes به اسم International Superstar soccer که فیفا کلا جمع کرده بود. هیچ کلوپی نبود که اون موقع اصلا فیفا داشته باشن همه داشتن اینو بازی می کردن.

superstarsoccerdeluxesnes.png

خدایی پنالتیاش هم از فیفاهای چند سال قبل بهتر بود.

International%20Superstar%20Soccer%20(2).jpg

از سال 2009 به این ور فیفا مجبور شد از روش pes تو فوتبال خودش استفاده کنه. ضربه استگاهی کرنر حتی دریبل چیزی هست که کاملا از pes برداشته شده. شاید فیفا الان حتی بهتر از pes شده باشه. ولی اگه نمی خواست به روش pes بره الان مرده بود.

• Like

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
و به تکامل رسوندن ایده کاره غیر اصولی نیست ک
درجا زدن و پسرفت کاره غیر اصولیه...همون فلش هایی که فیفا داشت و خیلی بی خود بودن روالان پس داره!

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر