Multi Platform FIFA 23

سازنده
EA
ناشر
EA
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
بازی FIFA 23 به صورت رسمی رونمایی شد.

Screenshot 2022-07-21 012945.png

فناوری HyperMotion 2

Screenshot 2022-07-21 233622.png

Electronic Arts تایید کرد که سیستم HyperMotion که برای اولین بار در FIFA 22 شاهد استفاده از آن بودیم، حالا چند پله قدمی رو به جلو برداشته و اکنون با نام «HyperMotion 2» شناخته شده و با این فناوری پیشرفته بیش از 6000 انیمیشن باکیفیت که توسط بازیکنان واقعی دنیای فوتبال از دوربین برُدکست استادیوم ضبط حرکات شده اند. همین طور EA وعده داده که یک سیستم «مکانیک ریسک و پاداش جدید در رابطه با بخش شوت زنی» را ارائه می‌دهد و ضربه آزاد‌ها، پنالتی‌ها و کرنرها نیز متحول شده‌اند. پیشرفت در فناوری HyperMotion2 و سیستم فیزیک FIFA 23، قفل بسیاری از محدودیت ها را باز کرده است. ویژگی های جدید، تجربه بازی را فراگیرتر از همیشه می کند و روند حرکتی تیم و بازیکنان در سراسر زمین پاسخگوتر، باهوش تر و معتبرتر از همیشه است. چه در بازی مقابل یک مدافع و چه نبرد در توپ هوایی به عنوان دروازه بان در برابر مهاجم همه چیز سیال تر و پویا تر به نظر می رسد. بازیکنان همچنین می‌توانند منتظر یک سیستم دریبلینگ هوشمند جدید، انتقال طبیعی‌ تر و روان‌ تر انیمیشن ها در هنگام حرکات پا به توپ و دریبل زنی باشند.

fifa-23-pic11.jpg photo_2022-07-21_00-19-12.jpg photo_2022-07-21_00-19-14.jpg photo_2022-07-21_00-19-22.jpg photo_2022-07-21_00-19-26.jpg

می توانید اولین تریلر بازی را در این لینک مشاهده کنید.

FX9gYPGX0AMM3FL.jpg

تریلر گیم پلی FIFA 23 منتشر شد و سازندگان در این تریلر جدید توضیحاتی فنی در رابطه با فناوری هایپر موشن 2 داده اند و همین طور ویژگی های جدیدی که به بخش گیم پلی بازی اضافه شده است را همراه با توضیحات فنی از سوی تیم توسعه دهنده می توانید در این لینک مشاهده کنید.

FYmY-RMXgAAibJb.png

توضیحات نوشتاری Gameplay Deep Dive را می توانید در سه بخش تقسیم بندی شده بخوانید.

Screenshot 2022-08-02 174009.png
Gameplay Deep Dive Part 1
Gameplay Deep Dive Part 2
Gameplay Deep Dive Part 3

CROSS-PLAY

photo_2022-07-22_12-23-16.jpg
کمپانی Electronic Arts با انتشار تریلری از بازی FIFA 23 رونمایی کرد و تایید کردند که قابلیت Cross-Play در تمامی حالت‌های 1v1 از جمله FIFA Ultimate Team ،Online Seasons و Online Friendlies در دسترس و حالت Cross-Play برای هر نسل مجزا خواهد بود. بنابراین نسخه‌های پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس/اس، Stadia و رایانه‌های شخصی FIFA 23 با یکدیگر سازگار خواهند بود و نسخه‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در FIFA 23 با یکدیگر سازگار خواهند بود.

جام جهانی فوتبال

f23-features-16x9-worldcup.png.adapt.1456w.png
اوج فوتبال بین‌المللی را با جام جهانی 2022 قطر و جام جهانی FIFA زنان استرالیا و نیوزلند 2023 به عنوان به‌ روز رسانی‌های محتوای پس از عرضه بدون هزینه اضافی تجربه کنید.

معرفی فوتبال باشگاهی زنان

f23-features-16x9-womensfc.png.adapt.1456w.png
برای اولین بار در تاریخ EA SPORTS به عنوان تیم های باشگاهی زنان بازی کنید و Barclays FA Women's Super League و Division 1 Arkema در زمان انتشار به FIFA 23 می آیند. به‌علاوه، از ضبط اختصاصی HyperMotion2 در نسل نهم لذت ببرید و باعث می شود تا حرکات منحصر به‌ فرد زنان را در FIFA 23 را به صورتی واقع گرایانه شبیه سازی کند.

کاور های رسمی FIFA 23

D8nQey6UwAAn61X.jpg FX9ffc_WIAAQxWd.jpg FYCGBlOWYAAaOWg.jpg
کاور نسخه استاندارد FIFA 23 با حضور Samantha Kerr از تیم چلسی فوتبال زنان رونمایی شد و همین طور کاور نسخه رسمی التیمیت و کاور جهانی هم رونمایی شده است.​

آخرین ویرایش:

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,333
من از فیفا ۲۱ ترکیبم ۴۴۱۱ (۲) . برا اینم میتونیم همین تغییرات و اعمال کنم؟
مهم نیست با چی شروع میکنی.وسط بازی هر چی بخوای میتونی ترکیب رو عوض کنی فقط هر ترکیبی میذاری جای بازیکنها رو هم به تناسب ترکیب جدید بچین دوباره.مثلا شما 4411 شروع میکنی بعد داخل کاستوم تاکتیک میری و یکی از 4 تا ترکیب دیگه ای که میتونی رو بذار برای 4321.همونجا هم دکمه Y یا مثلث رو بزن و جای بازیکن ها رو تو ترکیب جدید درست کن.

آخرین ویرایش:

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
709
اتفاقا یه ویدئو دیگه میخوام بسازم برای سیستم بالانس که هم حمله خوبه هم دفاع ولی چون تا آماده بشه شاید طول بکشه همینجا برات توضیح میدم

سیستم 4321
تاکتیکش:
دفاع--->بالانس-45-65
حمله-->بالانس-دایرکت پاس-60

برای دستورات فردی:
دفاع وسط و دروازبان دیفالت.

دفاع کنار یکیش stay back یکی دیگه بالانس و اورلپ(فقط این دفاعی که بالانس میذاری باید سمتی باشه که وینگر رو comeback on defence بهش میدیم)

هافبکها اونی که وسط هست stay back و cover center.یکی دیگه از هافبک ها هم که خصوصیات دفاعی رو داره باز همین 2 مورد بهش میدی ولی باز حواست باشه اینو سمتی بذاری که دفاع کنارش رو حالت بالانس هست و وینگرش قراره comeback on defence بگیره.اون یکی هافبکت هم رو دیفالت و cover wing باشه.

وینگر یکیش که که قبلا گفتم هم سمت با اون هافبک و دفاع کنار هست رو comeback on defence بده(اینطوری وقت دفاع هافبک 4 نفره داری و وسطت خالی نمیشه)
اون یکی وینگر دیفالت همه چی.فقط میتونی stay central بذاری که بیشتر نقش مهاجم داشته باشه

مهاجم هم دیفالت میتونی بذاری.اگه خواستی stay central هم میتونی بهش بدی

نکته1:فقط اون دفاع کنار-هافبکی که کنار هست-وینگری که برمیگرده تو دفاع باید یک سمت باشن
نکته2:اگه دیدی تو دفاع کم داری یا دفاع کنارت عادت نداری بیاری حمله میتونی اینم بذاری stay back
جمید جان من ویدیوی آموزش اون سیستم دفاعیت رو نتونستم ببینم به خاطر نت.لطف میکنی همینجوری روون توضیح بدی که چه سیستمی باید استفاده کرد و اینستراکشن بازیکنها چی باید باشه؟
من 10 دقیقه آخر بازی خیلی گل میخورم اعصابم داغون شده

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,333
چپ مندی و گذاشتم، وسط پاوارد اورال ۸۷. پس جای همون پاوارد بذارم بهتره.
همین کار بهتره چون مندی هنوز جواب میده
آقا این پکی که یدونه Winter wild میده کجاست؟ 😅
همون دیلی لاگین رو تو آبجکتیو کامل میکردی گروپ ریواردش همین کارت وینتر بود

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,333
جمید جان من ویدیوی آموزش اون سیستم دفاعیت رو نتونستم ببینم به خاطر نت.لطف میکنی همینجوری روون توضیح بدی که چه سیستمی باید استفاده کرد و اینستراکشن بازیکنها چی باید باشه؟
من 10 دقیقه آخر بازی خیلی گل میخورم اعصابم داغون شده
این که آخر بازی زیاد گل میخوری به نظرم بیشتر عامل روانی باشه.انگار که خودت انتظار داشته باشی گل بخوری.ولی برای ترکیب 5122

تاکتیکش
دفاع:بالانس 50-60
حمله long ball-دایرکت پاس-50

اینستراکشن:
دروازبان و 3 تا دفاع وسط دیفالت(فقط اون هافبکی که میذاری تو دفاع باید هم دفاعش خوب باشه هم تو مشخصاتش ریت دفاع high باشه)
مدافع کنار میتونی هر دو stay back بذاری.اگه یدونه دفاع کنار خوب داری که باهاش حمله بخوای بکنی بذار بالانس و اوورلپ(فقط یدونه از دفاع کنارات)ولی اگه حس میکنی احتمال گل خوردن هست هر دو رو بذار همون stay back ولی اوورلپ
هافبک وسط stay back و cover center
اون 2 تا هافبک کنار هم دیفالت فقط support in cross رو بذار get in to the box for cross که موقع حمله اگه سانتر میکنی یا از کنار میای،این 2 تا اضافه بشن
حمله یکیش که حتما باید سرعتی باشه رو میذاری stay forward و get in behind ولی اون یکی رو فقط بذار stay forward .ولی اگه باز حس میکنی احتمال گل خوردن هست میتونی اینو جای stay forward بذاری comeback on defence فقط دیگه باید بدونی که حمله ات خیلی خلوت میشه و رو ضد حمله کم میاری احتمالا

اینا رو میتونی دفاعی تر هم بذاری مثلا اون 2 تا هافبک هم موقع سانتر اضافه نشن یا مهاجم ها هر 2 برگردن عقب و... ولی طبق تجربه خودم اگه زیادی دفاع کنی حتما گل میخوری.این تاکتیک از نظر خودم برای دفاع و ضد حمله هست نه دفاع مطلق.الان خودم داشتم بازی میکردم بعد ساعت 7 عصر که میشه نتم سرعتش 1/3 میشه.یهو وسط بازی دیدم خیلی دیلی شدید هست و حریفم هی اسکیل میزد.سریع 5122 کردم اونم طمع میکرد هی میومد جلو ولی سریع 2 تا ضد حمله بهش گل زدم و بازی رو بردم. اگه ضد حمله ها رو نمیزدم حتما 20 دقیقه آخر تیمم کم میاورد و گل رو میخوردم

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
4,333
یه چیزی بگم در مورد این تاکتیک ها که میذارم.شما خودتون 100 برابر بیشتر از من فوتبال میفهمید ولی اینو بگم اگه کسی احیانا نمیدونه

این که میگم دفاع کنار بذارید اورلپ کنه با وقتی که دیفالت هست فرقش اینه که اگه به دفاع کنار فرمان stay back ولی بدون اورلپ بدید معمولا دیگه به حمله اضافه نمیشه(اینم البته بستگی به ریت حمله اش هم داره که مثلا اگه high باشه باز تمایل به حمله داره)
ولی stay back باشه ولی اورلپ بهش بدید وقتی یار جلویش توپ رو داره این از بیرون(از سمت خط طولی)فرار میکنه میره جلو که بعد هافبک توپ رو بهش برسونه.یه چیزی مثل حرکات یوردی آلبا تو بارسا.این خیلی بدرد اونایی میخوره که از کنار میان تو محوطه و کات بک میکنن

برای همین اگه با اورلپ بودید و موقع بازی دیدید با وجود فرمان stay back باز پشت دفاع کنار خالیه دلیلش همینه.و اگه دیدید براتون سخته یا از پشتش هی موقعیت به حریف میدید،رو اورلپ نذارید

در واقع رو حالت دیفالت معمولا شرایط رو میسنجه بعد یا میمونه یا از داخل میزنه یا از بیرون ولی اورلپ باشه دیگه کاری به شرایط نداره و همش میخواد از بیرون فرار کنه

Homi-Fatal

کاربر سایت
Jun 18, 2009
679
رفقا این دفاع اخر میلان توموری فکر نکنم رو دستش دفاع باشه رسمن سرویس کرده مارو.
دفاع اخر و سرعت 90 اخه 😐
خیلی خوبه توموری. به خاطر همین هم کارتش گرونه یکم ولی واقعاً خوبه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر