Xbox Fable

سازنده
Playground Games
تاریخ انتشار
TBA
ناشر
Xbox Game Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. Xbox Series X|S

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
فکر کنم خیلی از دوستان فیبل های قدیمی رو بازی نکردن یا اینکه یادشون رفته.

نکته اول اینکه شما میتونستی جنسیت کاراکترت رو انتخاب کنی. اون موقع مرد و زن بود، حالا الان ممکنه انتخاب ها بیشتر باشه:D

نکته دوم اینکه تو فیبل های قبلی، براساس کارهایی که میکردی، ظاهر کاراکتر عوض میشد. مثلا اگر خیلی آدم بدجنس و بدی بودی، چهره کاراکتر شبیه شیطان و خون آشام و این چیزا میرفت کم کم:D یا اگه خیلی خوب بود فیسش خیلی معصوم با یه حلقه نور بالاسرش:D
حتی فیزیک کاراکتر هم با skill ها عوض میشد. strength بالاتر، کاراکتر رو گنده و عضلانی میکرد. یا will (که برای جادو بود) یه خط های جادویی روی بدن میورد.

حالا اون موقع خیلی ساده بود. الان ممکنه خیلی پیچیده تر کرده باشن اینجور چیزا رو. مثلا شاید اینجا اومدن یک زن انتخاب کردن و physical ability هاش رو در طول بازی ارتقا دادن یا اینکه کارهای masculine باهاش انجام دادن تو بازی (یه چشمه هایی دیدیم از لات بازی های طرف:D) و این تاثیر تو قیافه اش گذاشته و فیسش مردونه شده:D

البته اینا حدسه، ولی وقتی فیبل های قبلی همشون این سیستم رو داشتن، خب قاعدتا باید اینم داشته باشه دیگه. این ویژگی (یعنی تغییر ظاهر کاراکتر براساس کارهایی که تو بازی انجام میدی) کلا یکی از ویژگی های منحصر به فرد و جالب فیبل بود همیشه.
حالا برای اینم منتظر بمونید اطلاعات بیاد تا ببینیم چجوریه.

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
راسیاتش الان که تریلر رو واسه چندمین بار دارم میبینم از نظر Scale احساس میکنم بیشتر با یـ بازی تو حال و هوای GoW طرفیم تا یـ OW بزرگ مثل ویچر . یـ بازی که تو دنیای نچندان بزرگ آلبیون اتفاق میوفته و این کوچیک باعث میشه تمرکز بیشتر روی اکشن و روایت بره تا گستردگی دنیا و المان های RPG ـش . اون جاینت ـه تو منولوگش به مصخرگی یـ جورایی داره ستینگ نسخه های قبلی رو توصیف میکنه و یـ حالت Meta گونه داره . خلاصه احساس میکنم همون کاری که سانتا مونیکا با GoW کرد رو PG قرار با این بازی بکنه و صد در صد فن های قدیمی رو ناراحت میکنه . همین الان با همین تریلر این اتفاق افتاده و وضعیت لایک و دیسلایک تریلر تو یوتیوب اصلا جالب نیست !!!!
رفیق البته این لایک و دیس لایک اهمیتی هم ندارد،بین دو نسخه بازی ۱۵ سال فاصله است.واقعا کسی انتظار دارد بازی همون حس و حال ۱۵ سال پیش رو داشته باشد؟

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
سر چه تغییراتی؟

دلیل دیسلایکهای یوتیوب میتونه انتظار از نمایش گیمپلی باشه که به اون صورت محقق نشد.
من چند تا دلیل دیدم یکیش همین قضیه بود یکیش به خاطر نحوه نویسندگیش بود که خیلی شبیه کمدی های مدرن کرینجی امروزی بود . (بدون در نظر گرفتن جو بازی) یکیش فاصله گرفتن از فیبل های قدیمی تو Presentation بود (ست پیس اسکریپ شده) . یـ سر هم به سابرددیت بازی زدم که خوب اونجا هم اصلا از نمایشش خوششون نیومده بود در کل واکنشا میکس بوده . البته من خودم تا سر حد مرگ با این چیزی که نشون دادم حال کردم ولی خوب به شخصه انتظار همچین فید بک منفیی رو نداشتم

آخرین ویرایش:

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,204
نام
محمد
من عاشق و دیوونه فیبل 1 بودم . زیاد اخبار اینو دنبال نمیکردم . تریلرش رو دیدم به نظرم گرافیکش خیلی خیلی خفن بود . فقط اینکه بازی تک نفره سینگل پلیر داستانی هست یا نه مسخره بازی های کو آپ و اینا داره ؟ قیافه شخصیت هم تو دیوار بود ولی یادمه قیافه عوض میشد شاید اینی که تو تریلر بود قیافش مثل عنتر بود بخاطر همین بود ( مثلا کارهای شیطانی انجام داده یا همچین چیزی )
پ.ن : یه تیکه هایی از تریلر انگار گیم پلی بود درسته یا نه سینماتیک شبیه به گیم پلی ساخته بودن ؟

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
من عاشق و دیوونه فیبل 1 بودم . زیاد اخبار اینو دنبال نمیکردم . تریلرش رو دیدم به نظرم گرافیکش خیلی خیلی خفن بود . فقط اینکه بازی تک نفره سینگل پلیر داستانی هست یا نه مسخره بازی های کو آپ و اینا داره ؟ قیافه شخصیت هم تو دیوار بود ولی یادمه قیافه عوض میشد شاید اینی که تو تریلر بود قیافش مثل عنتر بود بخاطر همین بود ( مثلا کارهای شیطانی انجام داده یا همچین چیزی )
پ.ن : یه تیکه هایی از تریلر انگار گیم پلی بود درسته یا نه سینماتیک شبیه به گیم پلی ساخته بودن ؟
تایید شد in-game بوده

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,600
نام
mohammad
من فن فیبل هیچوقت نبودم ولی دورادور سری رو دنبال کردم
ولی

شخصا خوشحال شدم، نخواستن گذشته رو تکرار کنن، مایکی به اندازه کافی(حالا با حال هوای متفاوت تر، rpg یا اکشن rpg های کلاسیک زیاد داره)

صد در صد تو اون راه قدم میزاشتن مقایسه هایی پیش میومد

اینا برا اولین پروژه غیر ریسینگشون خیلی تصمیم درستی گرفتن
احساس من میگه که صرفا بازی اکشن با المان rpg باشه!
هم چیزی هست که مایکی توش نسبت به سونی کمبود داشت
هم مقایسه با سایر استدیو ها براشون پیش نمیاد
هم تونستن یک فضای فانتزی رو با خروجی کیفی نهایی(چیزی که تو صنعت کمه) پیاده سازی کنن!

قطعا این باعث میشه فن های جدید هم جذب بشن

.
.
در مورد نمایش صد در صد cg نبود
ولی خوب بهتر بود از عبارت میکس این گیم و سینماتیک in engine استفاده می کردن که درستم هست

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
رفقا این توضیحاتی هست که در سایت Xbox در مورد بازی نوشته شده است.
What does it mean to be a Hero? Well, in the fairytale land of Albion, that is entirely up to you. With a dark threat looming, and in a world where your reputation precedes you, your choices will change Albion forever
به نظر می آید مانند نسخه های قبلی حق انتخاب های زیادی در طول بازی داشته باشیم.البته دوستانی که این سری رو دنبال نکردند باید بگویم که حق انتخاب ها در این سری متفاوت با بقیه بازی های نقش آفرینی است و خودتان باید تجربه کنید تا متوجه منظور بنده بشوید.فقط یک مثال از نسخه دوم می زنم.در این نسخه در یکی از ماموریت ها شخصیت اصلی زندانی شده و مسئولیت غذا دادن به سایر زندانی ها رو بر عهده می گیرد.در این بین به شما دستور می دهند که به یک زندانی خاصی غذا ندهید،حالا یا شما می توانید دستور رو اجرا کنید یا اینکه به زندانی غذا بدهید و در عوض شکنجه شده و XP هایی که به دست آوردید رو از دست بدهید.یعنی با انجام یک کار خوب شما در واقعیت جریمه خواهید شد!این سری پر است از این مدل انتخاب های عموما اخلاقی که نمونه اون رو در کمتر بازی دیگری مشاهده می کنید.امیدوارم PG بتواند این جنبه از بازی رو به خوبی پیاده سازی کند.

mamad street

کاربر سایت
Mar 28, 2012
362
ولي امير گيم شو اعتقاد داشت تريلر cg بوده و ماكرو برا گمراهي پليرا نوشته in game
بيچاره الان با ديدن اين توئيت ها چه فشاري داره ميخوره.
من نسخه هاي قبلي رو بازي نكردم ولي الان با اين هايپي كه براش دارم ميخوام برم نسخه هاي قبلي هم بازي كنم

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
ولي امير گيم شو اعتقاد داشت تريلر cg بوده و ماكرو برا گمراهي پليرا نوشته in game
بيچاره الان با ديدن اين توئيت ها چه فشاري داره ميخوره.
من نسخه هاي قبلي رو بازي نكردم ولي الان با اين هايپي كه براش دارم ميخوام برم نسخه هاي قبلي هم بازي كنم
امیر گیم شو خر کیه آخه.
من نمی دونم چرا اسم این یارو رو هی توی بازیسنتر میارید.
اینم یکیه مثل N تا کاربر اینجا دیگه. تفاوتش اینه که به صورت non-stop توی یوتوب مزخرف می گه و فروم نیست که مزخرفاتش رو ریپلای کنید ازش جوک بسازید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر