Escape From Tarkov | PC

https___forum.bazicenter.com_attachments_1617108872395-png.200145_.jpg

عنوان Escape from Tarkov یک بازی FPS-MMO می باشد که داستان محور است و دارای المان های Hardcore نیز می باشد که بر خلاف بسیاری از بازی های امروزی کار را برای پلیر ها راحت نمی کند.

داستان بازی از آن جایی شروع می شود که ماموران حکومتی شهر Tarkov روسیه را بنا به دلایلی قرنطینه می کنند و حالا این شهر به میدان جنگی میان ارتش های خصوصی و مزدوران شده است.
بازی المان های شوتر و RPG را با هم ادغام کرده و از سیستم Loot و Inventory بسیار جذابی بهره می برد.

تا به حال اطلاعات چندانی از بازی در دسترس نیست، اما 3 تریلر از بازی منتشر شده که در زیر قرار گرفته اند. همچنین بتا بازی در زمان نا معلومی از 2016 شروع می شود که می توانید از سایت اصلی بازی برای آن ثبت نام کنید.

Escape From Tarkov

Last edited by a moderator:

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ

ramin_m125

کاربر سایت
Dec 27, 2015
261
خدا خودش به راه راست هدایتت کنه جوان .
این رهی که میروی به کردستان است .
ببخشید ترکستان .
هدف از بازی کردن هز بازی لذت بردنه که این دوستمون داره لذت میبره دیگه
معمولا ارزش یک بازی رو با مقدار ساعتی که میتونه شما رو سرگرم کنه میسنجن

بچه‌ها با چقدر میشه بازی رو خرید؟ بعدش میشه راحت فروخت اگه خوشش نیاد آدم؟
ببینید ارزون ترین نسخه 45 دلاره، البته ریجن روسیه ارزون تره ( قیمتش رو نمیدونم)
فقط حواستون باشه از هر سایتی نگیرید، من از یه سایت گرفتم بعد یه ماه بازی از حسابم رفت و ساپورت گفت اون کردیت کارتی که باهاش بازی خریداری شده مشکل داشته و بازی ریفاند شده.
من خودم بعدش با وب مانی خریدم ( اکانت ساختم، شارژش کردم و خریدم) تا 35% ممکنه تخفیف بخوره
فروختنش شانسیه ولی فکر کنم مشتریش خیلی زیاد نباشه

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
خدا خودش به راه راست هدایتت کنه جوان .
این رهی که میروی به کردستان است .
ببخشید ترکستان .

قربان شما ، تو راهم :D

بچه‌ها با چقدر میشه بازی رو خرید؟ بعدش میشه راحت فروخت اگه خوشش نیاد آدم؟

بستگی به ریجنتون داره ، گفتم قبلا هم ، قیمت هایی که من دیدم به شخصه ، ریجن روسیه از 600 تومن شروع میشد تا 1.9 بستگی به ورژن و ریجن اروپا از 1 تا 3.5 بستگی به ورژن ، ولی قیمت های مختلفی هست و بستگی به قیمت روز اودلار هم داره.
نمی دونم نظری ندارم درباره فروشش که میشه باز فروختش یا نه.

هدف از بازی کردن هز بازی لذت بردنه که این دوستمون داره لذت میبره دیگه
معمولا ارزش یک بازی رو با مقدار ساعتی که میتونه شما رو سرگرم کنه میسنجن

ببینید ارزون ترین نسخه 45 دلاره، البته ریجن روسیه ارزون تره ( قیمتش رو نمیدونم)
فقط حواستون باشه از هر سایتی نگیرید، من از یه سایت گرفتم بعد یه ماه بازی از حسابم رفت و ساپورت گفت اون کردیت کارتی که باهاش بازی خریداری شده مشکل داشته و بازی ریفاند شده.
من خودم بعدش با وب مانی خریدم ( اکانت ساختم، شارژش کردم و خریدم) تا 35% ممکنه تخفیف بخوره
فروختنش شانسیه ولی فکر کنم مشتریش خیلی زیاد نباشه

بله درست میگین ، مرسی که درک می کنید ، این دوستمونم چون بنا به دلایلی از بازی خوششون نمیاد میان و نظرشون رو میگن و کاملا محترمه نظرشون.
کلا بازی سه بار توی هر سال تخفیف می خوره (توی 3 سال گذشته) توی بلک فرایدی ، کریسمس و یک تخفیف دیگه که نمیدونم به چه مناسبته ، حالا نمیدونم امسالم اونطوریه یا نه ولی من چک کردم هر سه سال گذشته اینطوری بوده.

1618800241700.png

من امروز به 103 ساعت رسیدم توی 6 روز :D می کنه میانگین روزی 17 ساعت تقریبا و از روزی که بازی رو گرفتم سره کار نرفتم :)) فکر کنم برشکسته شم !

یه چارت اکسلم درست کردم هر ریدی میرم میزان خرجی که کردم و در آمدمو میزنم ، کارایی که اشتباه بوده یا غلط ، خروجی از مپ و ... کلا ببینم چی به چیه چطوریه :D

1618800125566.png

شمام بکنید ، به نظرم خیلی کاره خوبیه.

چندتا نکته جدید بگم پیرو این پست لینک

• توی تایم شب هر مپ پلیر خیلی کمتر هست توی مپا و کلا کمتر جوین میشن ، باسه لوت خیلی بهتره ، اما حتما باید با خودتون Night Vision ببرین.
  • خیلی مواظب کمپرا باشین ، بازی نمی گم همش کمپرن چون زیادم فایت رو در رو داشتم ، ولی اکثرا وقتی که مردم کمپر بودن پس خیلی دور و بر رو بپایین.
  • اگر بتونین هر دست حتی ارزون ترین هدست رو هم بخرین خیلی خوبه ، صدای دور و بر رو بهتر میشنوین ، اینکه کدوم هدست بهترینه واقعا سلیقه شخصیه تا فکت ، ولی از هدست GSSH دوری کنید چونکه صدای روی آهن رو کمتر می کنه !!! خودم به شخصه یا Walker XCEL میگیرم یا Peltor Comtac 2 بستگی به هدفم و ریدم.
  • حتما و حتما هر دست ماسک بزنین ، صورتا توی بازی خیلی سفیده و به راحتی دیده میشه 1618800776724.png ولی وقتی ماسک میزنین خیلی خیلی کمتر توی دید هستین. 1618800761023.png
  • همیشه مراقب آب و غذاتون باشین ، مخصوصا اگر قراره یک رید طولانی برین حتما خودتون آب و غذا ببرین ، اگر ریدتون بیشتر از 25-30 دقیقه طول بکشه قطعا توی اون رید به آب و غذا نیاز خواهید داشت.
  • آیتماتون رو بهتره بیمه کنید ، خیلی وقتا دستتون برای انجام کارهای مختلف بازتر میشه (مثلا یکی رو میکشید خیلی آیتم خوبی داره می تونین ایتم بیمه شده خودتون رو بندازین لایه علف ها و آیتم طرفو برداین !)بیمه هم به این صورت که اگر کسی آیتم شما رو Extract نکنه قطعا بهتون بر میگرده.
  • من اوایل خیلی فست پلی می دادم مثل زمانی که پابجی یا رینبو میزدم ، ولی اینجا اینطوری نیست ، اسلو نباشین ، ولی خیلیم فست برین امکان اینکه کمپر بزنتتون بیشتر میشه :D
  • هیچوقت تا حالا از کمپر جایه Extract نمردم ، چون ریدام یا خیلی خیلی طول میکشه یا همون چند دقیقه اول تمام میشه ! به نظرم کمپرهایی که برای Extract کمپ می کنن یک جورایی باسه Mid Game هستن نه اول و اخرای رید.
  • درگیر پول نباشین ، هدفتون در مرحله اول زنده موندن باشه ! وقتی زنده بمونین و موفق Extract بکنین خودش باعث میشه پولتون بیشتر بشه.
  • توی Flea Market بازی بهترین زمان برای فروش به تایم ما 4-5 بعد از ظهر هستش چونکه پلیرا میان که آماده بشن برای رید و بهترین زمان خرید هم 4-5 صبح به تایم ما ! چون کسی نیست چیزی بخره و در نتیجه آیتم ها روی هم میاد و قیمت میاد پایین.
  • اگر بتونین چند نفره بازی کنین عالیه ! مخصوصا 3 یا 4 نفره که عملا میشورین مپو با هم دیگه ، یک سری مپ 5 نفره هم میشه که اونارو برین بعیده ببازین :D ولی اکثر پلیرها تکی هستن.
  • تقریبا تمام سلاح هارو تست کردم ولی شده با سلاح خیلی گرون رفتم و شکست خوردم و بلعکس با سلاح خیلی ضعیف رفتم و موفق بودم ! فرقشون ، توی انتخاب تیر بوده ! توی این بازی تیر از تفنگ مهم تره و خیلی تاثیر بیشتری میذاره.امروز یک نفر که DMR داشت (توی عکس بالا هم تفنگش دستمه) و یک نفر هم که MP7A داشت کشتم اونم با کلاش :D اولی تفنگش نزدیک 350000 تا می ارزید (با موداش) و دومی فقط 120000 تا صدا خفه کنش (Silencer Suppressor) در صورتی که تفنگ من با موداش تهش شد 120000 تا ! وقتی کشتمشون دیدم تیرای چرت و پرت داشتن استفاده میکردن و توی خشاب پر بود از تیر بی ارزش :)) نمیدونم چرا یک سری توی خرید تیر حتی معمولی خسیسی می کنن.
  • اگر لولتون پایینه یا وضع مالی خوبی ندارین ، بهتره برین سمت تفنگ ها و تیر های 7 میلی متری ، نسبت به 5 میلی متری ها هم ارزونترن هم دمیج بیشتری توی قیمت پایین میدن ، ولی اگر وضعتون اوکیه قطعتا الان تیرهای 5 میلی متری متا هستن ! ولی خوب خیلیم گرونترن و حتما باید خوباشو بگیرین.
  • آیتم متناسب با هم ببندین ، اگر یک سلاح خیلی خیلی خوب دارین میبرین ، حتما باهاش ارمور و هد خیلی خوبم ببرین ، کلا سعی کنید یک جوری برین همه چیز با هم بالانس باشه.
  • از اسکو ها خیلی بترسین :D جدی میگم ! من از پلیر بیشتر ازشون میترسم.
فعلا همینا به ذهنم میرسه.بازم میام نکات جدیدی که نظرم هست رو میگم ، امیدوارم به دردتون بخوره.

farhad_fr2

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,360
نام
فرهاد
توی تایم شب هر مپ پلیر خیلی کمتر هست توی مپا و کلا کمتر جوین میشن ، باسه لوت خیلی بهتره ، اما حتما باید با خودتون Night Vision ببرین.
اتفاقا اگر مسیر رسیدن به جایی که مد نظرته میدونی بجای نایت ویژن ، فلش لایت بنداز رو گانت که pmc های که نایت ویژن استفاده میکنن رو کور کنی تا نتونن درست شات بزنند

• آیتم متناسب با هم ببندین ، اگر یک سلاح خیلی خیلی خوب دارین میبرین ، حتما باهاش ارمور و هد خیلی خوبم ببرین ، کلا سعی کنید یک جوری برین همه چیز با هم بالانس باشه.
حق با شماست ، اما خرج کردن برای هلمت کاملن اشتباهه چون درصد بسیار پایینی شانس داره که تیر رو بلاک کنه .

• درگیر پول نباشین ، هدفتون در مرحله اول زنده موندن باشه ! وقتی زنده بمونین و موفق Extract بکنین خودش باعث میشه پولتون بیشتر بشه.
اتفاقا اوایل بازی بشدت پول مهمه برای اپگریدهای هاید اوت و همچنین زدن quest ها برای گرفتن پانچ بهتر و لول اپ تریدرها برای بازشدن attachment ها و خرید ارزونتر از تریدرها کاربرد داره. (اگر یه route خوب بلد باشی اوایل سیزن هر دست رید تا 6-7 میل هم براحتی میشه کشید بیرون به این صورت که 2 هفته بکوب ماموریتها رو میزنی و پول فارم میکنی بعد 2 هفته که فول شدی میری برای حال کردن با بازی و فقط گان فایت)

• از اسکو ها خیلی بترسین :D جدی میگم ! من از پلیر بیشتر ازشون میترسم.
اسکوهای معولی اصلا ترس ندارند چیزی که ترسناکه اسکو پلیرها هستند و صد البته raider ها (و باس ها)

آخرین ویرایش:

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
اتفاقا اگر مسیر رسیدن به جایی که مد نظرته میدونی بجای نایت ویژن ، فلش لایت بنداز رو گانت که pmc های که نایت ویژن استفاده میکنن رو کور کنی تا نتونن درست شات بزنند

حق با شماست ، اما خرج کردن برای هلمت کاملن اشتباهه چون درصد بسیار پایینی شانس داره که تیر رو بلاک کنه .

اتفاقا اوایل بازی بشدت پول مهمه برای اپگریدهای هاید اوت و همچنین زدن quest ها برای گرفتن پانچ بهتر و لول اپ تریدرها برای بازشدن attachment ها و خرید ارزونتر از تریدرها کاربرد داره. (اگر یه route خوب بلد باشی اوایل سیزن هر دست رید تا 6-7 میل هم براحتی میشه کشید بیرون به این صورت که 2 هفته بکوب ماموریتها رو میزنی و پول فارم میکنی بعد 2 هفته که فول شدی میری برای حال کردن با بازی و فقط گان فایت)

اسکوهای معولی اصلا ترس ندارند چیزی که ترسناکه اسکو پلیرها هستند و صد البته raider ها (و باس ها)

آره فلش لایت خیلی جوابه ، من روی همه گانام چراغ قوه گذاشتم تو همه فایتا میگیرم روی صورتشون :D نمی تونن بزنن ، ولی خوب در مورد کمپرایی که شب از 1000 متری میزنن واقعا کاری نمیشه کرد.شب 50-50 به نظرم ، 5 دست میری پشت هم هیچی نمیشه ، یک دست میره 10 ثانیه اول از یک جایی که اصلا معلوم نیست هدشات میشی :D

هلمت معمولا هلمتی بر میدارن که ricochet chance بالا داره تا تیر کمونه کنه ، وگرنه به غیر Altyn که عملا صدارو نمیشنوین ! هیچ هلمتی تاثیر اونطوریی نداره ، اکثرا دیدم حتمی فول ستم که میرن Ulach میبندن تهش دیگه.البته زیادم دیدم کاور میذارن باسه صورت ، چون اسکوو ها بد میزنن.

بزرگوار پول خیلی مهمه ، ولی وقتی بمیری هر چی جمع کرده باشی دیگه فایده ای نداره که :D باسه همین میگم بیشتر سعی کنین زنده بمونین در مرحله اول.

در مورد اسکوها هم راستش به نظر من معمولی هاشونم ترس دارن ، من رو تا حالا چندین بار با تیرای قوی که داشتن وان شات کردن ، حتی دیدم توی استریم پرو پلیر ها فیس شیلد گذاشتن ، ازشون پرسیدم چرا یکیشون گفت چون اسکو نکشتمون ، وگرنه جلوی پلیر که تاثیر نداره.مشکل اسکو اینکه از لایه بوته و درخت و بالای کوه و ... راحت میبینتت و میزنتت با دو تا سه تا شت ولی شما نمیبینینش !!!

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,075
نام
مــاکــان
من امروز به 103 ساعت رسیدم توی 6 روز :D می کنه میانگین روزی 17 ساعت تقریبا و از روزی که بازی رو گرفتم سره کار نرفتم :)) فکر کنم برشکسته شم !
دمت گرم عجب پست جالبی گذاشتی، خیلی مفید بود \m/
خودت و فرهاد هماهنگ کنین یک جون تازه ای به تاپیک بدین، همینطوری پیش برین بچه های بیشتری هم بازیو میخرن.
ولی بیشتر اومده بودم بگم اونجایی که 3روز نرفتی سر کار و نشستی خونه گیم میزنی و اتفاقی نیفتاده، خودش ورشکست شده هست، دیگه نرو:))

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
چند نو ع ارمور داریم توی تارکو ، جدای کلس ،
  • Aramid که یکی از پایین ترین سطح های مقاومت هست و تقریبا خوب تعمیر میشه .اوایل که بازی می کنید خیلی با این نوع ارمور مواجه میشین ، برای کار راه اندازی اول بازی خوبه و نه بیشتر.من توی ارمور های لول بالا اصلا ندیدم باشه.
  • Polyethylene سطح مقاوت خیلی خوبه داره ، خوبیش اینکه خیلی سبکه ، خیلی هم خوب تعمیر میشه ، مشکل اصلیشون به نظرم قیمت بالایی که اکثرشون دارن نسبت به لول آرموری که میدن.
  • Combined Materials سطح مقاوت خوبی داره ، متوسط هم تعمیر میشه.
  • Titanium سطح مقاوت خیلی خوبی دارن ، خوب هم تعمییر میشن ، ولی خیلی سنگین هستن.
  • Aluminium سبک و راحت :D ولی خیلی گرون ! کلا مدل های زیادی هم از ارمور های Aluminium ندیدم.
  • Armored Steel بهترین نوع آرمور از لحاض هم سطح تعمیر ، هم مقاومت و حتی میزان وزنی که میگیرن خیلی کمه ! ولی گرون ترین نوع ارمور هستن انگار.
  • Ceramic خیلی خوب جلوی اکثر تیرهارو میگیرن و خیلی قوی هستن ، مشکل اصلیشون درصد خیلی ضعیف تعمیرشون هست ! یعنی یک ارمور Ceramic بگیرین نهایت 2-3 تا رید بتونین ببرینش (اگر پی وی پی فعال هستین) چون خیلی بد تعمیر میشه.
تایپ مورد علاقه خودم سرامیک هست ، چون به نظرم حدودا انداره Armored Steel جلوی تیر رو میگیرن ولی اندازه حدودی Polyethylene هم سبک هستند ! یک چیزی بینابین از دید من.

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
دمت گرم عجب پست جالبی گذاشتی، خیلی مفید بود \m/
خودت و فرهاد هماهنگ کنین یک جون تازه ای به تاپیک بدین، همینطوری پیش برین بچه های بیشتری هم بازیو میخرن.
ولی بیشتر اومده بودم بگم اونجایی که 3روز نرفتی سر کار و نشستی خونه گیم میزنی و اتفاقی نیفتاده، خودش ورشکست شده هست، دیگه نرو:))
Annunaki ™ کجایی که ببینی دارن نیرو جمع میکنن... :D
(فکر کنم تا اینجا فقط من رو از خرید منصرف کردی) ?

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
Annunaki ™ کجایی که ببینی دارن نیرو جمع میکنن... :D
(فکر کنم تا اینجا فقط من رو از خرید منصرف کردی) ?

نه فقط شما نیستی
من فقط تو این فروم فعال نیستم
چندتا فروم خارجی دیگه هم هست اونجا هم فعالم و به تبلیغ علیه این بازی ادامه میدم . :)) :Shrewd:

پلیرهایی که فعلا بازی رو دارن گرم هستن
بزار ی بار تمام تسک های واقعن تکراری و رو مُخ بازی رو برن و یکی دو بار صابون وایپ به تنشون بخوره بعد بیان با هم صحبت میکنیم .
همین الان تو گروه ما دو نفر تقریبا بازی رو گذاشتن کنار .

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
نه فقط شما نیستی
من فقط تو این فروم فعال نیستم
چندتا فروم خارجی دیگه هم هست اونجا هم فعالم و به تبلیغ علیه این بازی ادامه میدم . :)) :Shrewd:

پلیرهایی که فعلا بازی رو دارن گرم هستن
بزار ی بار تمام تسک های واقعن تکراری و رو مُخ بازی رو برن و یکی دو بار صابون وایپ به تنشون بخوره بعد بیان با هم صحبت میکنیم .
همین الان تو گروه ما دو نفر تقریبا بازی رو گذاشتن کنار .
من با اکانت یکی از دوستام بازی کردم برای یه مدت نظرم از خرید برگشت یکی از عجیب ترین چیزا قیمت بازی که بر اساس یکی از مهم ترین فاکتور های بازی یعنی استش هست و گرایند بازی اصلا سرگرم کننده نیست و خیلی زجر اوره بیشتر خیلی حالت زوری داره بازی که به این شدت گرایند داره به نظرم حداقل باید جذاب باشه نه از سر اجبار

rostam2142

کاربر سایت
Dec 10, 2014
325
من با اکانت یکی از دوستام بازی کردم برای یه مدت نظرم از خرید برگشت یکی از عجیب ترین چیزا قیمت بازی که بر اساس یکی از مهم ترین فاکتور های بازی یعنی استش هست و گرایند بازی اصلا سرگرم کننده نیست و خیلی زجر اوره بیشتر خیلی حالت زوری داره بازی که به این شدت گرایند داره به نظرم حداقل باید جذاب باشه نه از سر اجبار
بازی کلا سلیقه ایی هست من خودم هم بشدت از بازی خوشم میاد و واقعا از گیم هایی هست که باعث میشه آدرنالین ترشح بشه تو بدم و هیجانش برام خیلی خاصه

• Like
Reactions: just_p30 and reza51

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
بازی کلا سلیقه ایی هست من خودم هم بشدت از بازی خوشم میاد و واقعا از گیم هایی هست که باعث میشه آدرنالین ترشح بشه تو بدم و هیجانش برام خیلی خاصه
بازی به صورت کلی خوب هست ولی یک سری تصمیمات به شدت احمقانه برای بازی گرفته شده مثل استش و قیمت گذاری و مکانیک گرایند بازی که گفتم اما خیلی چیزا هم خوب کار شده من به شخصه hunt show down رو خیلی بیشتر ترجیح میدم تو این سبک

rostam2142

کاربر سایت
Dec 10, 2014
325
بازی به صورت کلی خوب هست ولی یک سری تصمیمات به شدت احمقانه برای بازی گرفته شده مثل استش و قیمت گذاری و مکانیک گرایند بازی که گفتم اما خیلی چیزا هم خوب کار شده من به شخصه hunt show down رو خیلی بیشتر ترجیح میدم تو این سبک
بله اما من تاپیک هانت شو دان رو خیلی دنبال کردم خیلی مشکلاتش بیشتر از این گیم بود من حتی وایپ این بازی برام نکات مثبتشه چون بعضی وایپ ها اصلا فرصت بازی ندارم این بازی اگه 4 سال وایپ نشده بود الان دیگه هیچ کس نمیتونست به عنوان نیو پلیر بهش اضافه بشه چون خیلی سخت میشد احتمالا هم پلیر های قدیمی خسته میشدن و تعداد کلی پلیر ها هم خیلی کم میشد در کل خیلی راضیم ازش و ارزش پولشو داشت من خیلی گیم های دیگه خریدم که اصلا نتونستم پلی بدم یا دوستانی که با هم خریدیم جا زدن ...و خلاصه خیلی قیمتش بد نیست من یه دو تا ماژول هواپیما تو dcs world خریدم همه بازی ها ازشون میگذره ارزون میشن اون گیم هر روز داره قیمتاشو افزایش میده خلاصه پول ما بی ارزش شده این خیلی گیم گرونی نیست استار سیتیزن داشتم یه پچ میشد بازی کنی یه پچ نمیشد بازی کنی کلا با اون همه دبدبه کلاه برداری محض بود فروختمش رفت اون بد ترین خرید گیمم بود امیدوارم هر کس هر بازی خرید بتونه خودش لذتشو ببره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر