Multi Platform eFootball PES

سازنده
Konami
تاریخ انتشار
September 2020
ناشر
Konami
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
آخرین ویرایش:

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
توضیحاتی در رابطه با انتشار نسخه های نسل هشتمی و نسل نهمی نسخه پری آلفای برای تست سرور های آنلاین و تاریخ انتشار تریلر رسمی بازی از سوی کونامی !

1.PNG

دوستان امشب با حجم 6 گیگ نسخه ای از PES با موتور انریل برای تست سرور ها و بخش آنلاین در دسترس قرار گرفت که باید دیر تر برای دوستان توضیحاتی بذارم و کمی پیچیده هستش این توضیحات.

کسانی که نسخه موبایل PES را بازی کرده باشن مانند من تصور واضحی از بازی این نسخه روی کنسول ها داشتن. بنابراین ، هیچ راهی برای انجام هرگونه تحلیل عمیق از بازی وجود ندارد. یعنی باید منتظر رونمایی نسخه اصلی بازی باشید. چون به صورت عمومی قرار بود این تست به صورت یک تست خصوصی باشه ولی کونامی به خاطر این که بتونه دید بیشتری نسبت به تست نسخه های نسل هشتمی و نسل نهمی داشته باشه، اومده یه تست پری آلفا ( حتی نام پری آلفا هم برای این نسخه منتشر شده زیادی هستش ) در دسترس گیمر ها قرار داده. حتی نام بازی PES رو هم برای این کار در نظر نگرفته ( اسمش رو گذاشته New Football Game و از ابتدا اول قرار بود که به صورت خصوصی این تست صورت بگیره ولی کونامی تصمیم گرفته که به صورت عمومی این تست انجام بشه ) و یک نسخه جمع و جور فقط برای تست سرور ها در نظر گرفته شده و نسخه ای به شدت خام هستش.

پس میتوانیم نتیجه گیری کنیم: برای هر دو نسل ، PS4 و PS5 ، سازندگان قصد دارن از موتور انریل استفاده کنند. ظاهراً، کونامی از نسخه موبایل که سالهاست از Unreal استفاده می کند، به عنوان پایه بازی برای PS4 / Xone استفاده خواهد کرد.

این باعث می شود که باور کنیم که نسخه PS5 ممکن است هیچ ارتباطی با آنچه امروز شاهد بودیم نداشته باشد ( شاید فقط در بخش هایی که در مراحل تست و توسعه بوده باشه، بشه یک قسمت های ریزی رو مشاهده کرد و یه سری بخش ها رو میشه دید) با توجه به اینکه این پایگاه آزمایشی آنلاین مدتهاست در موبایل آماده است. این احتمالاً در 2 نسل بازی های بسیار متفاوتی خواهد بود.

به طور خاص در مورد این نسخه ای که امروز بازی کردم صحبت می کنم، اگر در PS4 با پیشرفت های گرافیکی مناسب و اصلاحات گیم پلی استفاده شود ، بازی خوبی برای نسل قبل خواهد بود. گیم پلی مشکلات فاکس را ندارد (تغییر مکان نما ) و انیمیشن ها بسیار نرم تر است. ( باز هم اشاره میکنم یک نسخه بسیار اولیه فقط برای تست سرور ها منتشر شده و نه حتی گیم پلی بازی ! )

بنابراین، ما در مقایسه با PES2021 یک بازی متفاوت برای کنسول های نسل قبلی خواهیم داشت.

دوباره تکرار می کنم: نسخه PS5 به صورت مستقیم، مو به مو و یکپارچه ارتباطی کاملا دقیقی با نسخه بتا آنلاین که امروز بازی می کنیم ندارد. انیمیشن ها و بسیاری از بخش ها دقیقا همان نسخه نسل هشتمی هستن و فقط در بخش هایی میتوان مراحل توسعه نسخه نسل هشتمی رو در نسخه تست آنلاین نسل نهمی دید. ( مثل توپ جمع کن و مواردی دیگر )

و در آخر هم اشاره کنم طبق اطلاعات رسمی که کمپانی کونامی در ادبرد استادیوم داخل بازی قرار داده است، معرفی کامل در تاریخ 31 تیر (همزمان با معرفی فیفا 22) رخ خواهد داد.

آخرین ویرایش:

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
توضیحاتی در رابطه با انتشار نسخه های نسل هشتمی و نسل نهمی نسخه پری آلفای برای تست سرور های آنلاین و تاریخ انتشار تریلر رسمی بازی از سوی کونامی !

View attachment 214271

دوستان امشب با حجم 6 گیگ نسخه ای از PES با موتور انریل برای تست سرور ها و بخش آنلاین در دسترس قرار گرفت که باید دیر تر برای دوستان توضیحاتی بذارم و کمی پیچیده هستش این توضیحات.

کسانی که نسخه موبایل PES را بازی کرده باشن مانند من تصور واضحی از بازی این نسخه روی کنسول ها داشتن. بنابراین ، هیچ راهی برای انجام هرگونه تحلیل عمیق از بازی وجود ندارد. یعنی باید منتظر رونمایی نسخه اصلی بازی باشید. چون به صورت عمومی قرار بود این تست به صورت یک تست خصوصی باشه ولی کونامی به خاطر این که بتونه دید بیشتری نسبت به تست نسخه های نسل هشتمی و نسل نهمی داشته باشه، اومده یه تست پری آلفا ( حتی نام پری آلفا هم برای این نسخه منتشر شده زیادی هستش ) در دسترس گیمر ها قرار داده. حتی نام بازی PES رو هم برای این کار در نظر نگرفته ( اسمش رو گذاشته New Football Game و از ابتدا اول قرار بود که به صورت خصوصی این تست صورت بگیره ولی کونامی تصمیم گرفته که به صورت عمومی این تست انجام بشه ) و یک نسخه جمع و جور فقط برای تست سرور ها در نظر گرفته شده و نسخه ای به شدت خام هستش.

پس میتوانیم نتیجه گیری کنیم: برای هر دو نسل ، PS4 و PS5 ، سازندگان قصد دارن از موتور انریل استفاده کنند. ظاهراً، کونامی از نسخه موبایل که سالهاست از Unreal استفاده می کند، به عنوان پایه بازی برای PS4 / Xone استفاده خواهد کرد.

این باعث می شود که باور کنیم که نسخه PS5 ممکن است هیچ ارتباطی با آنچه امروز شاهد بودیم نداشته باشد ( شاید فقط در بخش هایی که در مراحل تست و توسعه بوده باشه، بشه یک قسمت های ریزی رو مشاهده کرد و یه سری بخش ها رو میشه دید) با توجه به اینکه این پایگاه آزمایشی آنلاین مدتهاست در موبایل آماده است. این احتمالاً در 2 نسل بازی های بسیار متفاوتی خواهد بود.

به طور خاص در مورد این نسخه ای که امروز بازی کردم صحبت می کنم، اگر در PS4 با پیشرفت های گرافیکی مناسب و اصلاحات گیم پلی استفاده شود ، بازی خوبی برای نسل قبل خواهد بود. گیم پلی مشکلات فاکس را ندارد (تغییر مکان نما کامو) و انیمیشن ها بسیار نرم تر است. ( باز هم اشاره میکنم یک نسخه بسیار اولیه فقط برای تست سرور ها منتشر شده و نه حتی گیم پلی بازی ! )

بنابراین، ما در مقایسه با PES2021 یک بازی متفاوت برای کنسول های نسل قبلی خواهیم داشت.

دوباره تکرار می کنم: نسخه PS5 ارتباطی با نسخه بتا آنلاین داشته باشد که امروز بازی می کنیم ندارد به صورت کلی. انیمیشن ها و بسیاری از بخش ها دقیقا همان نسخه نسل هشتمی هستن و فقط در بخش هایی میتوان مراحل توسعه نسخه نسل هشتمی رو در نسخه تست آنلاین نسل نهمی دید.

و در آخر هم اشاره کنم طبق اطلاعات رسمی که کمپانی کونامی در ادبرد استادیوم داخل بازی قرار داده است، معرفی کامل در تاریخ 31 تیر (همزمان با معرفی فیفا 22) رخ خواهد داد.
اولین لحظه ای که گیم پلی و نمای دوربین و حرکتش رو دیدم با خودم گفتم چقدر شبیه نسخه موبایل هست

• Like
Reactions: Siamak61 and Romell

ali.md.z

عضو جدید
Jun 23, 2021
2
سلام من یک بازی pes 2021 خریدم ریجن بازی امارات است ریجن اکانتم آمریکا هست من موقع نصب در ps4 ریجن را other انتخاب کردم ایا این مهم هست در کار کردن قسمت آنلاین؟ پلاسم دارم روز اول تیم پیدا میکرد قسمت انلاین اما روز بعد همش میگفت unable to find opponent ایا این به dns و nat type ربط داره یا باید ریجن را در هنگام نصب بخاطر ریجن اکانت امریکا انتخاب می کردم یا بخاطر ریجن بازی امارات انتخاب می کردم الانم هی میرم اطلاعات بازی پاک می کنم دوباره از اول میرم تا ریجن بازی را عوض کنم دیگه عوض نمیشه میگه cannot یه اکانت امارات زدم با اون اکانت امارات ریجن امارات انتخاب کردم فعلا مچ پیدا می کنه اما حالا برای این اکانت امریکا من باید چکار کنم فکر کنم اکانت رو در ps4 لینک کردم تو setting بازی الان بخوام لینکشو پاک کنم روشش چجوری هست ایا میشه یا نمیشه؟اصلا ربطی داره یانه؟
یه جوانمردی پیدا میشه جواب ما رم بده.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
618
نام
آرش
آرش جان من چند وقت پیش توضیحاتی در رابطه با PES نسل بعدی در رابطه با توسعه این بازی درباره آنریل 4 و 5 داده بودم.

چون هنوز نسخه آنریل 5 به صورت رسمی منتشر نشده و فقط به صورت آلفا در دسترس قرار گرفته برای گرفتن بازخورد ها و گرفتن باگ ها و .... این موتور در دست توسعه هستش.

کونامی به احتمال زیاد با آنریل 4 توسعه اولین نسخه نسل بعدی رو شروع کرده ( سه سال هست نسخه نسل بعدی در دست ساخته ) و به نسخه 4.26 انتقال داده و به احتمال زیاد با این ورژن منتشر میشه و بعد در ادامه نسل بازی به نسخه آنریل 5 منتقل میشه.

بسیاری از کد نویسی ها و ویژگی های این دو ورژن با هم هم سان سازی دارن و همین طور خبری که توضیح داده بودم قبلا و اشاره کرده بودم کپکام انتقال ورژن 4 به 5 رو کاری کرده که به راحتی بشه انتقال داد و کار توسعه دهندگان رو راحت کرده.

بازم باید منتظر رونمایی نسخه نسل بعدی بازی باشیم و ببینیم تیم سازنده دقیقا چی کار کرده و بازی چه تغییراتی به خودش دیده.

کونامی قبلا هم یه سیستم نور پردازی جداگانه رو خریداری کرده بود و برای نسل بعد در دست توسعه داشت این سیستم نور پردازی رو ..

موتور فیزیک بازی هم باید دید چه تغییراتی به خودش میبینه و چه پیشرفت هایی میکنه.

خلاصه دیگه تا رونمایی PES 2022 نسل بعدی چیزی نمونده و در همین تیر ماه بازی رونمایی میشه به احتمال بسیار زیاد.
داداش نظر خودت چیه در مورد تفاوت این ورژنی که قراره احتمالا بازی امسال باش منتشر بشه با ue5 ؟ از نظر گرافیکی تفاوت در حد زمین تا آسمونه ؟ میشه یه حداقل تصوری داشت نسبت به UE5 وقتی بازی امسالو با ورژن 4.26 ببینیم یا کلا در اون حد نیستش الان و هایپ رو خیلی بیاریم پایین ؟

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY

اصلا داد میزنه این دمو حتی پری الفا و اینا هم نیست و فقط برای تست سرورها هست
انیمیشن ها که خیلیش همونیه که تو 21 بود
اصلا مطمئنید این دمو تو UE ساخته شده ؟
صبرکنید تا ۲۱ جولای تا گیم پلی رسمی PES 22

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

yaser_h2018

کاربر سایت
Feb 24, 2019
171
کسی اینجا تست کرد سرور هارو؟؟ چطور بود آنلاینش؟ مثل نسخه های قبلیه؟ این دفعه این سری برعکس چند نسخه اخیر به جای ۳ آنتن به صورت ۵ آنتن شده که میشه فهمید وضعیتمون با طرف مقابل چطوره
خدا کنه کیفیتش بهتر بشه و مشکلات دیسکانکتش حل بشه هرچند چشمم آب نمیخوره

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
کسی اینجا تست کرد سرور هارو؟؟ چطور بود آنلاینش؟ مثل نسخه های قبلیه؟ این دفعه این سری برعکس چند نسخه اخیر به جای ۳ آنتن به صورت ۵ آنتن شده که میشه فهمید وضعیتمون با طرف مقابل چطوره
خدا کنه کیفیتش بهتر بشه و مشکلات دیسکانکتش حل بشه هرچند چشمم آب نمیخوره
من زدم بنظرم دیلی داره سنگینی بازیکن ها هم حس میشه، جالبه هافبک ها و مهاجم ها خیلی زیاد قطع توپ میکنن ولی دفاعها نه، درکل برای فن های pes خوبه ولی بتونه فیفا پلیرها رو جذب کنه بنظرم نه

yaser_h2018

کاربر سایت
Feb 24, 2019
171
من زدم بنظرم دیلی داره سنگینی بازیکن ها هم حس میشه، جالبه هافبک ها و مهاجم ها خیلی زیاد قطع توپ میکنن ولی دفاعها نه، درکل برای فن های pes خوبه ولی بتونه فیفا پلیرها رو جذب کنه بنظرم نه
سنگینی بازی که به خاطر تکمیل نبودنش هست اصلا خود بازی آپدیت شده نسخه ی موبایله!!
اینجور که به نظر میرسه قراره تمام نسخه ها با آنرین انجین باشن!! برخلاف حرف های قبلی که میگفتن نسخه ی نسل هشت با فاکس انجینه!
و اینکه گفته میشه کنسول ۸ و ۹ سونی باهم و کنسول ۸ و ۹ مایکروسافت باهم قابلیت کراس پلی دارن واسه همین احتمالا همه نسخه ها آنریل انجینه
حس میکنم این نسخه به سرنوشت pes 14 دچار بشه ولی ۲۰۲۳ نسخه خوبی درمیاد

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
این که این نسخه پورت موبایل بوده رو کدوم منبع تایید کرده؟ :D
من فقط تو ردیت دیدم که توسط یکی دو تا از یوزر ها گفته شده بود و اون ها هم تنها احتمال داده بودن. حتی کونامی هم این قضیه رو تایید یا تکذیب نکرده.
اما در نهایت خودم هم این نسخه تست سرور هارو بازی کردم و در زمینه وضعیت سرور ها خیلی خوب شده، اما بازی به نظر میاد یک پورت از همون نسخه 2020 باشه که حالا یکم سرعت هارو کم و زیاد کردن. در کل با وضعیت تیم سازنده به نظرم اگر در نهایت نسخه نهایی هم شبیه به همین تست بتا باشه، خیلی عجیب نیست. (البته که قطعا لباس ها و مدل بازیکنان نهایی نیستن) تو این چند سال حسابی نشون دادن که نمیشه بهشون امیدوار بود. :D
در خصوص تفاوت نسخه های دو نسل هم باز من بعید می دونم دست به چنین کاری بزنن و شاهد تفاوت اساسی باشیم بین دو نسخه.
حالا امیدوارم به این صورت نباشه و بالاخره شاهد یک فوتبال درست و حسابی تو این نسل باشیم.

پ.ن: کراس پلی هم به نظرم تایید شدست دیگه چون زمان مچ میکینگ لوگو کنسول هارو نمایش میده.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
این که این نسخه پورت موبایل بوده رو کدوم منبع تایید کرده؟ :D
من فقط تو ردیت دیدم که توسط یکی دو تا از یوزر ها گفته شده بود و اون ها هم تنها احتمال داده بودن. حتی کونامی هم این قضیه رو تایید یا تکذیب نکرده.
اما در نهایت خودم هم این نسخه تست سرور هارو بازی کردم و در زمینه وضعیت سرور ها خیلی خوب شده، اما بازی به نظر میاد یک پورت از همون نسخه 2020 باشه که حالا یکم سرعت هارو کم و زیاد کردن. در کل با وضعیت تیم سازنده به نظرم اگر در نهایت نسخه نهایی هم شبیه به همین تست بتا باشه، خیلی عجیب نیست. (البته که قطعا لباس ها و مدل بازیکنان نهایی نیستن) تو این چند سال حسابی نشون دادن که نمیشه بهشون امیدوار بود. :D
در خصوص تفاوت نسخه های دو نسل هم باز من بعید می دونم دست به چنین کاری بزنن و شاهد تفاوت اساسی باشیم بین دو نسخه.
حالا امیدوارم به این صورت نباشه و بالاخره شاهد یک فوتبال درست و حسابی تو این نسل باشیم.

پ.ن: کراس پلی هم به نظرم تایید شدست دیگه چون زمان مچ میکینگ لوگو کنسول هارو نمایش میده.
من تا 31 تیر ماه اصلا نمیخواستم در رابطه با این بازی دیگه صحبتی بکنم ( دیدم برای خیلی از دوستان سوال پیش اومده و میدونستم این اتفاق میفته چون این داستان در کل فرومهای خارحی و توییتر و .. صورت گرفته و همه رو سردرگم کرده ) چون انتشار به یک باره نسخه تست آنلاین بازی و به این شکل عجیب و غریب و جنجال هایی که رخ داده در رابطه با این بازی تمامی طرفدار های این بازی رو به شدت گیج کرده و هیچ کسی نتونسته پاسخ مناسبی در این رابطه بده ! خود روابط عمومی کونامی هم به باعث و بانی تمامی این اتفاقاتی بود که رخ داده و باعث شده همه طرفدار های بازی رو سردرگم کنه.

همین اول کار به شما و تمامی دوستان دیگه بگم این صحبت ها جمع آوری نظرات فرومر ها، ماد ساز ها، خودم، مهندسین انریل و ... هستش و هیچ کسی به صورت کامل نتونسته خیلی واضح و شفاف بگه دقیقا داستان به چه صورت هستش. ولی توضیحاتی که گذاشته میشه و هیچ کدومشون فکت کامل نیستن رو دوستان میتونن بخونن و بعد منتظر باشن تا 31 تیر بازی رونمایی بشه و اون جا دیگه مشخص میشه بازی چه کیفیتی داره و آیا کونامی میتونه بازی فوق العاده ای رو منتشر کنه و یا نه باز هم در انتقال از نسلی به نسل دیگر بد عمل میکنه و با بازی ناقص و ضعیف روبرو میشیم.

این که این بازی یک نسخه به شدت اولیه و خام و فونداسیون اولیه از این بازی هستش رو میتونیم بیشترین احتمال رو در رابطه با این بازی بدیم و توضیحات رو برای دوستان میذارم. و در پست اول توضیحات هم اشاره کردم کد های نسخه موبایل به همراه کد های نسخه های اولیه نسل نهمی و .. دیده میشه.

در رابطه با احتمالات و اتفاقاتی که رخ داده من تمامی صحبت هایی که توسط ماد سازهای این بازی، مهندسین انریل و ... رخ داده رو برای دوستان میذارم تا 31 تیر بشه و میتونیم به پاسخ تمامی پرسش های خودمون برسیم و اون جا دیگه مشخص میشه نسخه نسل بعدی بازی دقیقا چی هستش و به چه کیفیتی رسیده.

اول این که این بازی هنوز هیچ معرفی رسمی نشده ! هیچ عکس رسمی از این بازی منتشر نشده ! و فقط یک سری صحبت های کلی از سازندگان این بازی اونم به صورت محدود در این سال های اخیر منتشر شده. شاید تنها مجله ای که تونسته کمی با سازندگان این بازی و تهیه کننده اجرایی این بازی گفتگویی بکنه، مجله پلی بوده که با کیمورا تهیه کننده اجرایی این بازی صحبت کرده و مصاحبه کیمورا هم که در این تاپیک گذاشته شده برای دوستان.

پس تا این جا بازی هیچ معرفی رسمی نشده و فقط سال قبل یک تیزر مفهومی ! از کلیت این بازی بر روی موتور گرافیکی Unreal Engine منتشر شده.

وقتی بازی معرفی نمیشه و حتی یک عکس هم ازش منتشر نمیشه، بعد تیم سازنده بیاد نسخه نسل بعدی این بازی رو منتشر کنه و در دسترس دیگران به راحتی قرار بده ؟! چنین چیزی در کل صنعت گیم من تا به حال به این شکل ندیدم.کونامی برای تبلیغ درست حسابی نسخه نسل بعدی و بازار یابی و .. احتیاج به یه معرفی درست حسابی داره تا بتونه مخاطب جذب کنه و نه این طوری بیاد خود زنی کنه !! و البته به نوعی این کار رو کرد و همین نسخه تست آنلاین در اینترنت به شدت باعث شده انتقاد ها و ... به سوی کونامی روانه بشه.

این نسخه همون طور که از اسمش مشخصه به نام New Football Game منتشر شده و فقط برای تست سرور های آنلاین منتشر شده. نه گرافیک و نه گیم پلی این بازی به صورت مستقیم در این تست برای تیم سازنده آن چنان معنایی نداشته. ( کلیت بازی دقیقا نسخه 2021 هستش و انیمیشن ها که اصلا دقیقا همون نسخه نسل قبلی هستن و ... )

یکی از ماد ساز ها و کاربرای معروف PES که روی پی سی برای این بازی ماد سازی میکنه، به نام دوراندیل توضیحاتی در این رابطه داده که برای دوستان میذارم.

4.PNG

دوراندیل گفته : به نظر می رسد کد بازی بیشتر براساس نسخه موبایل، همان منوها ، سیستم شکل گیری و انیمیشن لودینگ (و نرم افزارهای مخفی) است. همچنین به نظر می رسد نسخه موبایل بتا "Pitch Clash" که چند ماه پیش راه اندازی شده است. کد سبک نسخه آزمایشی و ...

میتونید مشاهده کنید :Arrowd:

New Mobile Football Project Game By Konami - Beta Gameplay

همین طور در یک پست جدید تر گفته : چند مسابقه بازی کردم، احساس خوبی داشتم اما انتظار نداشته باشید که این ساخت نهایی باشد، و نسخه نهایی بسیار بسیار متفاوت خواهد بود. این عمدتا یک گیم پلی نسخه PES 2021 با برخی چیزهای جدید است. کد آنلاین پایدار است و این تنها چیزی است که باید هنوز آزمایش کنیم.

1.PNG

در پست دیگر گفته : از نظر فنی، همانطور که انتظار می رود، این موتور فاکس با موتور انریل به عنوان موتور رندر و برای نسخه موبایل ساخته شده است. (و این چیز خوبی است). نسخه PS4 از نظر گرافیکی افتضاح است اگرچه بسیار روان به نظر می رسد (شبیه به نسخه PES 2014)

2.PNG

به نظر میرسه کونامی یه نسخه فونداسیون به شدت اولیه و خام و به نوعی برهنه رو برای تست سرور های آنلاین بازی در نظر گرفته ( دلیلی نداره بیاد حتی یه کد نزدیک به نسخه اصلی رو قبل از رونمایی بازی نشون بده ) نکته عجیب اینه که قرار بود برای کنسول های نسل هشتمی از موتور انریل استفاده نشه و این صحبت رو ماسودا یکی از کارگردانان این سری به صورت رسمی گفته بود. و حتی مدیر بازاریابی این سری هم قبلا بهش اشاره کرده بود حالا این جا چند نظریه میتونه رخ بده.

نظریه اول اینه که در روند تولید کونامی تصمیم گرفته نسخه های نسل هشتمی رو با موتور انریل منتشر کنه و به صورت کراس پلتفرم تمامی نسخه ها بتونن با همدیگه بازی کنن. اگر کونامی چنین تصمیمی گرفته باشه میتونیم شاهد این باشیم که نسخه نسل نهمی فدای نسخه های نسل هشتمی میشه ( یعنی اگر نسخه های نسل نهمی با هم بازی کنن مشکلی این وسط نیست ولی اگه نسخهه نسل نهمی با نسخه نسل هشتمی بخواد این قابلیت رو داشته باشه تو بخش انیمیشن ها و زمان پاسخ گویی مجبور میشن از کیفیت نسخه نسل نهمی بزنن و فدای نسل هشت بشه ) و بسیاری از بخش های نسخه نسل هشتمی طوری توسعه داده میشه که بشه بازی رو به صورت کراس پلتفرم بازی کرد.

نظریه دوم اینه که کونامی اومده یه نسخه به شدت خام ( نسخه موبایلی انریل + یک سری اضافه شونده های نسل نهمی که به صورت ناقص در بازی دیده میشه و اینا همگی به صورت تیکه تیکه فقط در مرحله آزمایش بوده ) رو پورت کرده برای تمامی کنسول ها و ظرفیت خواسته پر بشه تا سرور ها رو بررسی کنه ! به عبارتی چون دارندگان پلی استیشن 5 زیاد نیستن هنوز، کونامی اومده یه پورت داغون رو هم برای پلی استیشن 4 داده تا ظرفیت سرور ها و کشش سرور ها رو تست کنه با انریل !!! پس حتی میشه گفت شاید اصلا نسخه کنسول پلی استیشن 4 هم PES با موتور انریل در کار نباشه !!! و با همون موتور گرافیکی فاکس به کار خودش ادامه بده.

همین طور در نسخه ای که ما بازی کردیم انیمیشن ها،مکانیزم گیم پلی ( به جز یه بخش هایی در رابطه به کنترلر و سیستم دفاعی که مشخصه کونامی داره بازخورد گیمر ها رو نگاه میکنه تا بلای نسخه 2014 سر تغییر دکمه ها و .. سرشون نیاد ) دقیقا همون نسخه 2021 هستش با یک سری تغییرات بسیار جزئی. به خصوص بخش انیمیشن ها که 98 درصد انیمیشن های نسخه 2021 در این تست آنلاین دیده میشه.

یه عکس از مقایسه مکان نما نسخه موبایلی و نسخه تست آنلاین میذارم و دوستان میتونن مشاهده کنن. ( این نسخه موبایلی که هی گفته میشه توضیح در چند قسمت دادم که داستان دقیقا چی هستش )

image0.jpg

سازندگان بازی وقتی سال قبل نسخه 2021 رو به نوعی کنسل کردن گفتن به خاطر کمبود وقت و کار بر روی نسخه نسل بعدی ما نسخه نسل هشتمی رو کنسل کنیم تا بتونیم به پروسه تولید نسخه نسل نهمی برسیم و تمام توانمون رو برای این کار قرار بدیم. حالا کونامی دروغ گفته ! یا برنامشون تغییر کرده و تغییر سیاست دادن یا ندادن رو من نمیدونم و فقط احتمالات رو دارم برای دوستان توضیح میدم.

در بخشی دیگر یکی از مهندسین موتور انریل در سایت اوو وب گفته :

All of the questions that ask about "gameplay" are really just asking if certain functions of gameplay can be played without lag. I promise to you that this is not PES2022, it is just a console version of their mobile game. I am an Unreal Engine developer and can literally probably convert the mobile game into a console game in less than a day if I had the code, so I really think that this is just a server test for the most part. The mobile like icons on the menus also support this notion.

I do think that some of the new player models, kit selection and game plan menus, and pre-match animations will make it into the final game though!

The marketing strategy from Konami would also make no sense if this was the alpha PES2022. I would just hold your horses and see the explanations on July 17th

ترجمه : من میتونم به شما قول بدم که این PES2022 نیست. این فقط یک نسخه کنسولی از بازی موبایل آنها هستش و من یک توسعه دهنده Unreal Engine هستم و در صورت داشتن کد، احتمالاً در کمتر از یک روز احتمالاً بتونم بازی موبایل را به یک بازی کنسولی تبدیل کنم، بنابراین واقعاً فکر می کنم این قسمت بیشتر یک تست سرور است. آیکون های موبایل و منوها نیز در این نسخه دیده میشوند. فکر می کنم برخی از طراحی مدلینگ های جدید، انتخاب کیت ها و منوهای برنامه بازی و انیمیشن های قبل از بازی باعث می شوند که به بازی نهایی برسند!

حالا رگه هایی از نسخه نسل نهمی که در این تست آنلاین دیده میشه چه چیزایی هستن به صورت کلی ؟

1 - در نسخه ای که بر روی پلی استیشن 5 هستش توپ جمع کنار زمین هست و دیگر در بازی ما قطع تصاویر نداریم و مثل سری فیفا توپ جمع کن هنگام اوت و .. توپ رو به بازیکن میده و بازی به صورت یکپارچه شروع میشه. همین طور در وسط زمین هم خطایی رخ داده باشه باز هم بازیکن بدون قطعی تصاویر توپ رو به بازیکن مقابلش میده و بازی شروع میشه و این ویدئو های پاینی رو میتونید در این رابطه مشاهده کنید.

View attachment Latest Tweets _ Twitter(2).mp4
View attachment Latest Tweets _ Twitter (2).mp4
View attachment PES 2022 gameplay (PS5) [Pre Alpha version]_2 - Segment1(00_03_41.618-00_03_57.570).mp4

2 - تماشاگرا راه میرن و از ورزشگاه وارد و خارج میشن و این صحبت ها رو کیمورا در صحبت هاش یه اشاراتی بهش داشته و در ویدئوی پایینی میبینید که طراحی این بخش به شدت خام و ناقص هستش و مشخصه یه طرح مفهومی حتی در این بخش داره دیده میشه به صورت کلی ...

View attachment Latest Tweets _ Twitter(4).mp4

همین طور در این تست آنلاین میشه تغییر زمان روز و شب رو به صورت ریل تایم مشاهده کرد و اینا همگی طرح های مفهومی این بازی در این تست آنلاین هستش.

View attachment pes.mp4

در نهایت دوستان توضیحات و تفسیر های مختلف از این کد بسیار زیاده و من بخش های مهمش رو برای شما دوستان گذاشتم. فکتی روی این صحبت ها نیست و به صورت کلی جمع آوری تمام نظریه هایی بوده که در این یکی دو روز در سطح اینترنت دربارش صحبت شده. در پایان باید بگم 31 تیر از بازی رونمایی میشه و کیفیت کلی بازی رو میشه دید که تیم سازنده دقیقا در این دو الی سه سال ساخت نسخه نسل نهمی چی کار کرده. کونامی نشون داده که توانایی انتقال فاجعه بار از نسلی به نسل دیگر رو داره و باید این رو در یک گوشه ذهنمون نگه داریم. از سویی دیگر یه سری موارد و عملکرد ها از تیم سازنده مشاهده کردیم مثل کنسل کردن نسخه 2021 ( که همون نسخه 2020 به صورت فصلی منتشر شد به نوعی ) و صحبت های سازندگان که اشاره کردن اشتباهات گذشته رو نمیکنیم و انتخاب مناسب موتور گرافیکی و .... صحبت هایی که قبلا دربارش بار ها بهش اشاره کردم. پس تمامی این حدس و گمان ها در 31 تیر به پایان میرسه و مشخص میشه PES 2022 نسل بعدی در چه سطح کیفی قرار داره و امیدوارم که طرفدار های بازی رو مایوس نکنه.

آخرین ویرایش:

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
یک چیزی رو که یادم رفت بذارم برای دوستان این عکس ها هستش و همون طور که مشاهده می کنید بواتنگ در نسخه موبایلی تتو نداره ( تتوی دست ) و در این نسخه تست آنلاین هم تتو نداره !

photo_2021-06-25_16-07-08 (2).jpg photo_2021-06-25_16-07-08.jpg

ولی در نسخه کنسولی نسل هشتم بواتنگ تتو داره.

photo_2021-06-25_16-07-08 (3).jpg

یعنی حتی بخش کد بازیکن ها هم در بخش پورت نسخه موبایلی بوده که به صورت مستقیم در این تست آنلاین کنسولی قرار گرفته و منتقل شده. ( همون طور که گفتم بخشی از کد تست آنلاین نسخه موبایلی بوده و بخش های دیگه هم مراحل خام طرح های مفهومی نسل نهمی و همین طور پورت انیمیشن های نسخه نسل هشتمی به این تست آنلاین که برای زمان پاسخ گویی در تست آنلاین بهش احتیاج داشتن )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر