Edge: تفاوت واقعی قدرت سخت افزاری بین PS4 و Xbox One

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
این مقاله ترجمه گزارشات منابع، سازندگان و استدیوهای مختلف است که با مجله Edge در ارتباط هستند.

PS4-vs-Xbox-One.jpg

بسیاری از سازندگان در منابع مختلف ذکر کرده اند که تفاوت قدرت سخت افزاری بین PS4 و Xbox One بسیار فاحش است و این اختلاف به 50 درصد می رسد.
سازندگان رابط ما اعلام کرده اند که RAM کنسول PS4 می تواند اطلاعات را 40-50 سریعتر از Xbox One بخواند و بخش Arithmetic Logic Unit) ALU) آن نیز 50 درصد سریعتر است. یکی از آنها گفته است که طی آزمایش انجام شده، Xbox One از ESRAM رنج میبرد و نمونه ساخته شده در PS4 با رزولوشن 1080×1920 و 30 فریم در ثانیه مساوی با رزولوشن 900×1600 و حدود 20 فریم درثانیه با Xbox One است. مایکروسافت از مشکلات Xbox One مطلع می باشد و برای همین سعی کرده است با افزایش سرعت پردازش، این فاصله را پر کند. یکی از دیگر از سازندگان می گوید: "این تغییر خارق العاده نیست اما از هیچی بهتر است"
یک منبع دیگر اعلام کرده است حتی در چنین زمان کمی که تا عرضه باقی مانده است، سخت افزار ثابت نیست. سونی و مایکروسافت هر دو در حال افزایش قدرت گرافیک هر دو کنسول هستند و منبعی دیگر در گزارش خود گفته است که Xbox One عقب مانده است. یکی دیگر، گرافیک این کنسول را فاجعه خطاب کرده است. گرافیک هردو کنسول حتی تا بعد از عرضه نیز افزایش پیدا خواهد کرد که تفاوت ها را کمتر خواهد کرد.

XboxOne1-610x343.jpg

یکی دیگر از سازندگان می گوید که Xbox One با صادر کردن فرامین زیاد در حافظه کمی سریعتر از PS4 خواهد شد.
هر دو کمپانی سازندگان را دعوت می کنند تا از امکانات جابی کنسول ها استفاده کنند (نظیر گیم پد DS4 و کینکت در Xbox One). یکی از سازندگان پیرامون این موضوع می گوید: "آنها از ما می خواهند از لوازم جانبی کنسول هایشان استفاده کنیم تا بر دیگری برتری بدست بیاورند. اما تا زمانی که یک طراحی خوب و مشوقی وجود نداشته باشد این کار را به ندرت انجام می دهیم."
جدا از بحث سرعت، بازی هایی که برای هر دو کنسول عرضه می شود دارای تفاوت های ناچیزی است. یکی از منابع می گوید: "گرافیک ضعیف در هر دو کنسول مانع پیشرفت اضافه در هر دو کنسول می شود و سازندگان هنوز با سخت افزار آشنایی ندارند." یک منبع معتقد است که پس از اولین موج عرضه PS4 و Xbox One شاهد استفاده بیشتر از قابلیت های هر دو کنسول خواهیم بود. در آن موقع دیگر سازندگان تجربه بیشتری دارند.

PS4-610x343.jpg

منبعی دیگر معقد است که تفاوت کیفیت یک بازی در نسخه های PS4 و Xbox One مشکلاتی را بین صاحبان پلتفرم، ناشرین و سازندگان به وجود خواهد آورد. اگر نسخه PS4 یک بازی که قرار است برای Xbox One نیز عرضه شود دارای فریم دهی و رزولوشن بیشتری باشد بایستی برای جلوگیری از پیش آمدن مشکلات ذکر شده، این مزایا کنار گذاشته شود.یک استدیو در پاسخ به این موضوع گفته است که: "ما می توانیم بدون هیچ مشکل سیاسی بازی خود را برای یک پلتفرم، با کیفیت بهتری عرضه کنیم اما مسئله اینجاست که به هیچ وجه از نظر اقتصادی معنی ندارد. مگر اینکه یک تفاوت کوچک فقط داشته باشیم."
تفاوت بازی هایی که برای هر دو کنسول عرضه می شود کمتر است و ارتقاء گرافیک به علاوه سیستم cloud شاید حتی به نفع Xbox One تمام شود. جدا از این مورد، PS4 کنسول تواناتری در هنگام عرضه خواهد بود.
EDGE

آخرین ویرایش:

Fallen-Angel

کاربر سایت
Feb 18, 2013
1,162
نام
میشا
دوستان ، آقایان و مهندسین عزیز :d ببخشید که یه حرف بی ربط میزنم ولی داشتم این فروم را میخوندم که یهو اینو دیدم :-o

00986116369733610876.jpg

یعنی واقعا این مبحث اینقدر مهمه :-/
راستی با اینکه من مثل شما حرفه ای نیستم و ایکس باکس دارم اما به نظرم پلی استیشن یه چیز دیگه ست :d

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
هنوز که هنوزه سونی داره برای ps3 بازی میسازه تازه بازی که چه عرض کنم فیلم سینمایی b-) خب یه سوال دارم از xbox فن ها ماکروسافت برای شما داره چی میسازه ؟؟؟

دارن مذاکره میکنن HRرو رو ایکس باکس پورت کنن!!!:d

Sent from my MT27i using Tapatalk 4 Beta

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
واقعا ارزش نداره که اینطوری به هم توهین کنید! همش فرخ فرخ می کنید و مرتب تیکه می پرونید! شما که معتقد هستید PS4 بهتره خب خوش به حالتون برید بخرید و حالشو ببرید! دیگه چرا توهین می کنید و دیگران رو به سخره می گیرید؟! اینه اون فرهنگ نابی است که از کوروش کبیر به ارث بردید؟ حیف!

و اما نظر من:

من معتقدم از لحاظ سخت افزاری تا حدودی برتری با PS4 هستش و البته تنها روی کاغذ!چون هنوز کنسولها عرضه نشدند و هیچی معلوم نیست! یکی از دلایلی که این اعتقاد رو دارم اینه که مایکروسافت مرتب داره تغییرات میده رو کنسولش و تلاش میکنه قدرت CPU و GPU رو بالا ببره که همین نشونه ضعفش نسبت به کنسول سونی هست.اما معلوم نیست قدرت کنسول X1 در نهایت چقدر با PS4 تفاوت خواهد داشت و به هیچ وجه قبول ندارم تفاوتشون در حد 50 درصد باشه! به همین علت نظریات این افرادی که تو این سایت اومدن و گفتن 50 درصد تفاوت این دو کنسوله رو قبول ندارم و اینجاست که دقیقا با نظر همین فرخ که شما متاسفانه بهش مرتب تیکه میندازید رو قبول دارم که واقعا کدوم سازننده معتبر و مهمی اومده و این تفاوت فاحش رو تایید کرده؟من معتقدم مایکروسافت کنسول بسیار خوبی رو واسه گیمرها آماده کرده و به مانند این نسل کنسولش پتانسیل بسیار بالایی داره و انتخاب اول من قطعا X1 خواهد بود.

sawman

کاربر سایت
Feb 25, 2013
1,049
نام
Matin
واقعا ارزش نداره که اینطوری به هم توهین کنید! همش فرخ فرخ می کنید و مرتب تیکه می پرونید! شما که معتقد هستید PS4 بهتره خب خوش به حالتون برید بخرید و حالشو ببرید! دیگه چرا توهین می کنید و دیگران رو به سخره می گیرید؟! اینه اون فرهنگ نابی است که از کوروش کبیر به ارث بردید؟ حیف!

و اما نظر من:

من معتقدم از لحاظ سخت افزاری تا حدودی برتری با PS4 هستش و البته تنها روی کاغذ!چون هنوز کنسولها عرضه نشدند و هیچی معلوم نیست! یکی از دلایلی که این اعتقاد رو دارم اینه که مایکروسافت مرتب داره تغییرات میده رو کنسولش و تلاش میکنه قدرت CPU و GPU رو بالا ببره که همین نشونه ضعفش نسبت به کنسول سونی هست.اما معلوم نیست قدرت کنسول X1 در نهایت چقدر با PS4 تفاوت خواهد داشت و به هیچ وجه قبول ندارم تفاوتشون در حد 50 درصد باشه! به همین علت نظریات این افرادی که تو این سایت اومدن و گفتن 50 درصد تفاوت این دو کنسوله رو قبول ندارم و اینجاست که دقیقا با نظر همین فرخ که شما متاسفانه بهش مرتب تیکه میندازید رو قبول دارم که واقعا کدوم سازننده معتبر و مهمی اومده و این تفاوت فاحش رو تایید کرده؟من معتقدم مایکروسافت کنسول بسیار خوبی رو واسه گیمرها آماده کرده و به مانند این نسل کنسولش پتانسیل بسیار بالایی داره و انتخاب اول من قطعا X1 خواهد بود.

واقعا دلمو به رنج اوردی باشه من میرم xbox وان میخرم ;;)

M

!_Meshki_!

و اما نظر من:

همین شما هایی که ادعای دارا بودن فرهنگ کوروشی (!) هستید تو همون خبر سیستم عامل PS4 خودتونو کشتید .

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,539
نام
امین
و اما نظر من:

من معتقدم از لحاظ سخت افزاری تا حدودی برتری با PS4 هستش و البته تنها روی کاغذ!چون هنوز کنسولها عرضه نشدند و هیچی معلوم نیست! .
دوست خوبم یعنی چی روی کاغذ و چیزی معلوم نیست؟!!!
وقتی هر دو شرکت به صورت " رسمی " اومدن و مشخصات کنسول هاشونو اعلام کردن چطور شما میگی مشخص نیست!
بعدشم مگه بحثه فوتباله که میگی روی کاغذ!
این مشخصات که رو کاغذه تبدیل به کنسول میشه دیگه :d

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
همین شما هایی که ادعای دارا بودن فرهنگ کوروشی (!) هستید تو همون خبر سیستم عامل PS4 خودتونو کشتید .
من خودم هم هیچ ادعایی واسه فرهنگ کوروش رو نداشتم و لیاقت اینو ندارم خودمو حتی از نژاد آن شخص بزرگ بدونم اما میشه بگی کدوم تاپیک؟من یادم نمیاد:|

M

!_Meshki_!

من خودم هم هیچ ادعایی واسه فرهنگ کوروش رو نداشتم و لیاقت اینو ندارم خودمو حتی از نژاد آن شخص بزرگ بدونم اما میشه بگی کدوم تاپیک؟من یادم نمیاد:|

بیخیال تاپیک رو از راه اصلی منحرف نکنیم .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
جواب مایکرو به EDGE :

Ten years ago, you could argue that a console’s power was summed up in terms of a few of its specs, but Xbox One is designed as a powerful machine to deliver the best blockbuster games today and for the next decade.

Xbox One architecture is much more complex than what any single figure can convey. It was designed with balanced performance in mind, and we think the games we continue to show running on near-final hardware demonstrate that performance. In the end, we’ll let the consoles and their games speak for themselves
.”

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
دوست خوبم یعنی چی روی کاغذ و چیزی معلوم نیست؟!!!
وقتی هر دو شرکت به صورت " رسمی " اومدن و مشخصات کنسول هاشونو اعلام کردن چطور شما میگی مشخص نیست!
بعدشم مگه بحثه فوتباله که میگی روی کاغذ!
این مشخصات که رو کاغذه تبدیل به کنسول میشه دیگه :d

خب شما همین مشخصاتی که اعلام کردند رو بهم از روش ثابت کن PS4 پنجاه درصد برتره! اثبات این شکلی می خوام ها:

Ram PS4 = 8 اما Ram X1 = 4 پس 50 درصد Ram PS4 قوی تر است.
CPU PS4 core i 8 اما CPU X1 core i 4 پس 50 درصد CPU PS4 قوی تر است.
و به همین صورت
.
.
.

نتیجه نهایی: PS4 در نهایت 50 درصد قوی تر از X1 است.

-----------------------------------------------------------------

عزیزان اینا همش حرفه . مگه مایکروسافت شرکت آقای بوقه که اینقدر کنسولش ضعیف تر از رقیبش باشه؟خوبه بیشتر مشخصات سخت افزاریش تو همون کنفرانس معرفیش رونمایی شد و همه دیدیم چه سخت افزار خوبی داره.

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
near-final hardware؟
:-/
از زبون آلبرت جون:
“You have many, many units that are run on the factory production line before final product starts as you’re testing quality, tweaking the manufacturing process, etc. But all these consoles you’re seeing are coming off factory production lines. That’s why I caveat “near final” because, before you start full production, you go through many test runs.”

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,096
نام
محمد امین
اختلاف ها رو باید تو بازی ها دید وقتی ما بازی های بزرگی مثل FM5 و Ryse و QB رو با این گرافیک میبینیم و با بازی های معرفی شده PS4 مقایسه میکنیم اختلاف چندادنی رو مشاهده نمی کنیم پس این 50 درصد اختلاف کجاست..؟

دوستان ، آقایان و مهندسین عزیز :d ببخشید که یه حرف بی ربط میزنم ولی داشتم این فروم را میخوندم که یهو اینو دیدم :-o

00986116369733610876.jpg

یعنی واقعا این مبحث اینقدر مهمه :-/
راستی با اینکه من مثل شما حرفه ای نیستم و ایکس باکس دارم اما به نظرم پلی استیشن یه چیز دیگه ست :d

فکر نکنم از اینکه بفهمیم کدوم کنسول بهتر هست مبحث مهم تری هم تو بازی سنتر داشته باشیم..
کلا ملت اینجا عضو میشن که از کنسولها اطلاع کسب کنن که کدومشون رو بخرن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر