PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
Dreams™_20201007224445_1.jpg

دیشب آپدیت هالووین چقدر کیف داد...هر موقع میرم سراغ دریمز امیدم به بشریت بیشتر میشه چون واقعا آدم‌های خلاق و خیلی باحالی توی جامعه‌ی پلیراش هستن که عشق و علاقه‌شون به گیم رو قشنگ میشه حس کرد و کلا سرحال میشم. بعدشم میرم توی توییتر، تلگرام یا میام همین‌جا می‌بینم همه دارن از خجالت همدیگه درمیان، دوباره برمیگردم به همون حالت قبلی :D
بگذریم...این Costume‌هایی که گذاشته بودن واسه ایونت هالووین عالی بود...مخصوصا اون خون‌آشامه و مومیاییه خیلی بامزه بودن :D

All Hallows Dreams - Hub_7.jpg All Hallows Dreams - Hub_9.jpg All Hallows Dreams - Hub_8.jpg

سه تا عمارت خوفناک 10-11 طبقه‌ای گذاشتن تو بازی که پر از اتاق‌هایی هستش که پلیرا واسه هالووین ساختن...

Elevator_1.jpg

همه رو فرصت نکردم سر بزنم...احتمالا همین نصفه شب برم سراغ بقیه >:) ولی تا اینجا اتاق‌های خیلی باحالی دیدم...بعضیا خیلی تاریک بودن و تمرکزشون روی جامپ اسکیر بود و صداگذاری وحشتناک.

Floor Scene 23_9.jpg Floor Scene 03_3.jpg Floor Scene 03_5.jpg Floor Scene 22_11.jpg Floor Scene 02_3.jpg

بعضیا هم فان بودن مثل پارتی اسکلت‌ها که داشتن توش میرقصیدن :D

Floor Scene 01_8.jpg Floor Scene 01_10.jpg Floor Scene 01_11.jpg

یه سری معماها و موقعیت‌های جالب هم توی بعضی اتاق‌ها دیدم که چند دقیقه طول میکشید متوجه بشی قضیه چیه...از این نظر هم فرصت خوبی بود این ایونت چون فقط به یه اتاق محدود میشد و چالش جالبی بود.

Floor Scene 23_7.jpg Floor Scene 22_7.jpg

Pumpkin Patch هم یه بخش جداگونه باحال بود که هر کسی واسه خودش طراحی جالبی روی کدوها انجام داده بود و همه رو توی یه محیط باز واسه نمایش گذاشته بودن.

All Hallows Dreams - Pumpkin Patch_13.jpg All Hallows Dreams - Pumpkin Patch_11.jpg All Hallows Dreams - Pumpkin Patch_9.jpg

اینم ربطی نداره ولی هفته پیش دیدم Fall Guys رو هم تو دریمز ساختن >:)

Lobby_3.jpg Block party_2.jpg

راستی این آپدیت هالووین رو شنیدم واسه اونایی که نسخه Trial رایگان رو دانلود کردن هم فعال شده و میتونن کامل تجربه‌اش کنن...البته مطمئن نیستم. به هر حال امتحان کردنش ضرر نداره رایگانه :D

شب خوش >:)

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
داشتم تو youtube ویدئو درباره dreams میدیدم متوجه شدم alex چند وقته از media molecule رفته
هی میگم چرا چند وقته تو stream ها نیستش. خیلی دوست داشتم alex رو :(

35C487F0-DFC5-44FA-BCD8-6521618F0BDB.jpeg

Media Molecule co-founder Alex Evans has announced his departure from the Sony studio.
After 13 years at the LittleBigPlanet and Dreams developer, the technical director said on Twitter that he wanted to take a break from game development, and explore other opportunities.

Media Molecule co-founder Alex Evans steps down

آخرین ویرایش:

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,465
نام
Nightwing
دوستان یه راهنمایی میخواستم
من دنبال دیسک این بازی هستم و خب خیلی کمیاب هست
یجا هم که پیدا کردم میگه ۸۰۰! 8-|
به نظر شما ارزش داره و قیمتش اصلا این هست؟

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
دوستان یه راهنمایی میخواستم
من دنبال دیسک این بازی هستم و خب خیلی کمیاب هست
یجا هم که پیدا کردم میگه ۸۰۰! 8-|
به نظر شما ارزش داره و قیمتش اصلا این هست؟
همین چند وقت پیش 50 درصد تخفیف داده بودن و شده بود 20 دلار , کاش اون موقع میخریدی :D
بازی اصلش 40 دلاره فکر کنم ( خیلی وقته نگاه نکردم ) که خب 800 فکر کنم خوبه ولی باز هم به خودت بستگی داره که علاقه به اینجور بازی ها داری یا نه.
ممکنه یکی 1 میلیون هم بده برای بازی و راضی باشه ازش یکی 200 بده اما خوشش نیاد.
باید ببینی علاقه , وقت و حوصله برای ساختن چیزی داری یا نه.
یا مثلا از بازی ها و ... که بقیه داخل این بازی میسازن اصلا خوشت میاد؟ به نظرم چند تا video از بازی قبل از اینکه بخری ببین که ببینی خوشت میاد یا نه. ( ویدیو های داخل کانال یوتوب یا توییچ media molecule رو مثلا ببین که هر هفته بعضی از ساخته های بقیه رو بازی میکنند )
اگر علاقه به کارهای هنری و ... داری خیلی خوشت میاد از Dreams و کلی لذت میبری.
یه بحث دیگه هم مشکل وصل شدن به سرور های بازی هست که خب اگه با اینترنت گوشی وصل میشی خیلی راحت وصل میشه و مشکلی نداری, اما اگه با اینترنت خونه مثل مخابرات و ... میخوای وصل بشی یکم اعصاب میخواد :D مثلا باید چند دقیقه داخل بازی بمونی تا وصل بشه.
خلاصه اینارو در نظر بگیر اگه علاقه داری و ... بخر حال کن :D من خودم از روز اول که Early Access اومد خریدم و تا الان هم بازی میکنم :D یه بازی دو بعدی هم دارم میسازم که هرموقع آماده شد میذارم داخل تاپیک ولی فعلا خیلی کار داره :D

• Like
Reactions: Destro and FUTURE

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,864
نام
میلاد
خیلی هم عالی، کسی میتونه تایید کنه مشکلات وصل شدن به سروراش تو ایران حل شده یا نه؟
مثل قبل نيست كه ديگه كلا وصل نشه به سرور.
اين مدت هم كه من هر وقت رفتم بار اول وصل شده ( اينترنت مخابرات ) ، اگر هم وصل نشد ٣-٤ دقيقه كه توي بازى بمونى خودش خود به خود وصل ميشه.

• Like
Reactions: Ludens

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر