PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

HOSSEIN.20

عضو جدید
Feb 15, 2020
1
آقا بخرین بره همین الان کلی مرحله و باری هست که اگه بازی کنید قشنگ میرید تو یه فازه دیگه
سلام من بازی رو خریدم برای من نوشته ی تو انلاین نیستی رو میده در حالی که نتم روشنه و به بازی دسترسی دارم منتها برای من بخش انلاینش در دسترس نیست و به بازی هایی که دیگران ساختن دسترسی ندارم
چندتا عکس از اون پیام هایی که dreams حین بازی کردن واسم میفرسته گرفتم این ایدی من تو تلگرامه@hossein_00001 خواهشا کسایی که بلدن تو این مورد به من اطلاع بدن. فقط یه چیزی بازی برای ایرانیا که فیلتر نیست درسته؟؟؟؟

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
سلام من بازی رو خریدم برای من نوشته ی تو انلاین نیستی رو میده در حالی که نتم روشنه و به بازی دسترسی دارم منتها برای من بخش انلاینش در دسترس نیست و به بازی هایی که دیگران ساختن دسترسی ندارم
چندتا عکس از اون پیام هایی که dreams حین بازی کردن واسم میفرسته گرفتم این ایدی من تو تلگرامه@hossein_00001 خواهشا کسایی که بلدن تو این مورد به من اطلاع بدن. فقط یه چیزی بازی برای ایرانیا که فیلتر نیست درسته؟؟؟؟
سلام
حدود چند هفته هست كه اين مشكل از سمت ما به وجود اومده و نميشه به بخش آنلاين متصل شد.
اول گفتيم فيلتر شده اشتباهى، بعد من به mm پيام دادم گفتم يه آدرس از سرور هاشون بدن تا بتونيم بفرستيم براى اين ....... ها از فيلتر در بيارن.
Mm هم گفت همه چيز از سايت indreams.me رد ميشه و ما بايد اين سايت رو از فيلتر در بياريم. كه خب اين سايت بيشتر وقت ها باز ميشه ( براى من هنوز بعضى وقت ها ارور ميده ) اين نشون ميده هنوز مشكل از سمت ما برطرف نشده.
با vpn ميتونى فعلا وصل بشي،يا اينكه با اينترنت همراه اول بدون vpn هم وصل ميشه.
فعلا از يكى از اين دو تا راه استفاده كن تا بتونيم مشكلش رو پيدا كنيم.
چند صفحه قبل هم گفتم كه چند روز ديگه كه بازى بياد خيلى ها اطلاع ندارن و بازى رو ميخرن و اين خيلى بده.
بايد يه جورى به اطلاع كسايى كه ميتونن مشكلش رو برطرف كنن برسونيم وگرنه همينجورى ميمونه...!

• Like
Reactions: Imaginative

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
میلاد من کمپین رو تموم کردم.

تو هم تموم کردی؟!

کوتاهه ولی.........................

عجیبه
آره من تموم كردم همون فرداش :D
خيلى خوب و دوست داشتنى بود با اينكه كوتاه بود. حالا وقتى player ها با ابزار بازى بيشتر آشنا بشن بازى ها و صحنه هاى خيلى خوبى ميتونن درست كنن ، همين الان هم چيز هاى خيلى خوبى ساختن :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: esm nadaram

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
من از امشب میرم سراغ بازی و اول کمپین رو بازی میکنم.
بعد از بتا اصلا بازیش نکردم و منتظر عرضه‌ی کامل بودم...
اونایی که اینجا توی این یک سال اخیر در حال ساخت و ساز بودن بیان چیزایی که ساختن رو بزارن ببینیم چقدر میشه پیشرفت کرد توی ساخت و ساز :D + اگه راهنمایی چیزی دارید دریغ نکنید.
یه سری جادوگر دارن چیزای عجیب غریبی میسازن که باورش سخته...اون ویدیوی بازسازی Fallout 4 رو دیدم، خیلی خفن بود!

اینو اول دیدم فکر کردم اسکرین شات از خود فیلمه! :|

d9owfbdbhgh41.jpg

آخرین ویرایش:

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
توصیه میکنم تو یوتوب ویدیوهای ساخته های کامیونیتی Dreams رو ببینید حتما، تا شما هم همچون برگ خزان بریزید..
و این در حالیه که بازی تا الان عملا تو فاز بتا بوده و خدا میدونه بعد از این چه چیزهایی در انتظاره...

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
این کمپین Art's Dream رو بنظرم میشد به عنوان یه بازی مستقل 15 20 دلاری عرضه کرد و بشدت هم میتونست موفق بشه!
یه قسمت‌هایی از کمپین خیلی حس و حال LBP و کلا اون جادوی مدیا مولکول رو داشت و انتظارش رو نداشتم که انقدر حس روزای دوست داشتنی تجربه‌ی LBP رو برام زنده کنه. بعدشم خیلی جاه‌طلبانه‌تر میشه و بدون اینکه گیج‌کننده بشه یا انسجام داستانی‌شو از دست بده، خیلی از قابلیت‌های دریمز رو به نمایش میزاره.
کلا همین بخش داستانی 3 ساعته خیلی جذاب‌تر از کمپین‌های طولانی و بزرگی بود که اخیرا بازی کرده بودم...یه جورایی یاد What Remains of Edith Finch افتادم...از نظر کیفیت و محتوایی که توی یه زمان محدود ارائه میده.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
آقا بیاین یه سری بازی ها قشنگ رو تو تاپیک به هم معرفی کنیم.
معمولا اونهایی که underrate هستن.

حالا چه بازی چه شو کیس گرافیکی چه فیلم کوتاه.... کلا هرچی.

دیشب ساعت 2 شب نشستم 2 تا بازی نظرم رو خیلی جلب کردن

یکی the trip بود که قشنگ حس کوکائین sniff کردن درش موج میزد.

یکی دیگه که هنوز کامل نشده اونقد ولی خب جالب میزد مخصوصا از لحاظ مکانیک محیطی‌

Into the unknown بود

ویرایش:

Playtest for the masterpiece

یعنیییییی خداستتتت.

من با بدبختی تمومش کردم ولی خیلی خندا بازار بود

آخرین ویرایش:

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
اون بازیهایی که توسط گیمرها ساخته میشن میشن ما هم بازی کنیم تو دریمز?

فرستاده شده از Mi 9Tِ من با Tapatalk

اصل و اساس بازی همینه!
منتها یکی از دوستان که تهیه کرده بود بازی رو گویا از داخل مسدوده سایت میدیا مالیکیول و تبادل ساخته ها فعلا میسر نیست (برای ما)

آخرین ویرایش:

obsidian_90

کاربر سایت
Feb 20, 2020
6
سلام دوستان
بنظرتون احتمالش هست فیلتر بازی درست بشه؟ من درخواست رفع فیلتر هم دادم. البته دقیقا فیلتر هم که نیست چون سایتش باز می شه.
در ضمن لطف می کنید روش استفاده از vpn رو قرار بدید چون می ترسم با همراه اول خیلی نت مصرف کنه.

Syamak8808

کاربر سایت
Sep 6, 2018
304
سلام دوستان
بنظرتون احتمالش هست فیلتر بازی درست بشه؟ من درخواست رفع فیلتر هم دادم. البته دقیقا فیلتر هم که نیست چون سایتش باز می شه.
در ضمن لطف می کنید روش استفاده از vpn رو قرار بدید چون می ترسم با همراه اول خیلی نت مصرف کنه.
پلی استیشن ت رو با کابل وصل لب تاب کن .یه دونه وی پی آن خوب(پولی) نصب کن .برو تو تنظیمات اینترنت آداپتور .اشتراک گزاری کن اینترنت رو با کابل.سرور kerio بهتره .اگه نتونستی همین چیزهایی که نوشتم انگلیسی تایپ کن تو یوتیوب هست .من خودم رد دد رو این شکلی آنلاین بازی می کردم.

• Like
Reactions: obsidian_90

obsidian_90

کاربر سایت
Feb 20, 2020
6
پلی استیشن ت رو با کابل وصل لب تاب کن .یه دونه وی پی آن خوب(پولی) نصب کن .برو تو تنظیمات اینترنت آداپتور .اشتراک گزاری کن اینترنت رو با کابل.سرور kerio بهتره .اگه نتونستی همین چیزهایی که نوشتم انگلیسی تایپ کن تو یوتیوب هست .من خودم رد دد رو این شکلی آنلاین بازی می کردم.

دمت گرم
ولی باید کارت شبکه داشته باشم درسته؟ چون کامپیوترم فقط یه جای کابل ایترنت داره که به مودم وصله

Syamak8808

کاربر سایت
Sep 6, 2018
304
دمت گرم
ولی باید کارت شبکه داشته باشم درسته؟ چون کامپیوترم فقط یه جای کابل ایترنت داره که به مودم وصله
کامپیوتر رو با وای فای وصل مودم میکنی .کابل مودم رو میزنی به کامپیوتر و پلی استیشن.

• Like
Reactions: obsidian_90

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر