PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
ممکنه با مودمت بشه اینکارو کرد. به این شکل که قابلیت ثبت log رو روشن کنی تا هر وبسایتی که بهش سر میزنی رو ثبت کنه. حالا اینجا روشنش می کنی و با پی اس 4 سعی می کنی که بهش وصل بشی. حالا اینجا چون به سرور وصل نمیشه، ممکنه که مودم چیزی رو هم ثبت نکنه که باید خودت این نکته رو بررسی کنی. البته ممکنه مودم کلا این قابلیت رو نداشته باشه.
همینطور شاید بتونی یه ایمیل هم به سایت رفع فیلتر بزنی شاید جواب دادن.
ولی فک نکنم امیدی بهشون باشه.
الان نگاه کردم و این ها رو پیدا کردم.
یه system log داره و تو قسمت traffic manager هم یه تب داره web history
1.jpg 2.jpg

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
ممکنه با مودمت بشه اینکارو کرد. به این شکل که قابلیت ثبت log رو روشن کنی تا هر وبسایتی که بهش سر میزنی رو ثبت کنه. حالا اینجا روشنش می کنی و با پی اس 4 سعی می کنی که بهش وصل بشی. حالا اینجا چون به سرور وصل نمیشه، ممکنه که مودم چیزی رو هم ثبت نکنه که باید خودت این نکته رو بررسی کنی. البته ممکنه مودم کلا این قابلیت رو نداشته باشه.
همینطور شاید بتونی یه ایمیل هم به سایت رفع فیلتر بزنی شاید جواب دادن.
ولی فک نکنم امیدی بهشون باشه.

الان چک کردم وقتی با ps4 داشتم کار میکردم این ها تو قسمت web history برام اومده که نوشته PlayStation و ... ولی خب به dreams وصل نشدم.
امکانش هست اگه با vpn وصل بشم به dreams آدرس رو بده؟
Untitled.jpg

…………………………………………….
ویرایش:
خب بعد از کلی تلاش برای share کردن vpn تونستم vpn رو روی ps4 share کنم.
با vpn به بازی وصل میشه و خب الان دیگه میدونیم فیلتر شده بازی .
اما من آدرسی توی web history ندیدم که به بازی ربطی داشته باشه و همش همون قبلیا بود :(
واقعا دیگه نمیدونم چیکار باید کرد . فعلا از طریق تماس با ما توی اون سایت بهشون میگم هرچند امیدی نیست.

آخرین ویرایش:

ToTheMadness

کاربر سایت
Nov 11, 2018
119
الان چک کردم وقتی با ps4 داشتم کار میکردم این ها تو قسمت web history برام اومده که نوشته PlayStation و ... ولی خب به dreams وصل نشدم.
امکانش هست اگه با vpn وصل بشم به dreams آدرس رو بده؟
View attachment 128529
فکر نکنم اگه با وی پی ان بخوای وصل شی چیزی نشون بده چرا که تمامی اطلاعاتت ابتدا از سرور وی پی ان رد میشه بعد میره به مقصد؛ در نتیجه تنها آی پی سرور وی پی انه که نمایش داده میشه.
حالا یه بار با مرورگرت و بدون فیلتر شکن برو به یه سایت فیلتر شده و ببین آیا آدرس اون سایت لاگ میشه یا نه. اگه شدش، از این عکس موارد مرتبط با پلی استیشن رو وارد کن. ممکنه یکی از اونا برای بازی باشه.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
فکر نکنم اگه با وی پی ان بخوای وصل شی چیزی نشون بده چرا که تمامی اطلاعاتت ابتدا از سرور وی پی ان رد میشه بعد میره به مقصد؛ در نتیجه تنها آی پی سرور وی پی انه که نمایش داده میشه.
حالا یه بار با مرورگرت و بدون فیلتر شکن برو به یه سایت فیلتر شده و ببین آیا آدرس اون سایت لاگ میشه یا نه. اگه شدش، از این عکس موارد مرتبط با پلی استیشن رو وارد کن. ممکنه یکی از اونا برای بازی باشه.
تو قسمت سوالات سایتی که فرستادی سوال کردم چجوری درخواست رفع فیلتر یک بازی رو بدیم , شاید راهنمایی کنن ( که از اینا بعیده )
گفتم اسم بازی رو با اینکه با اینترنت خونه فقط مشکل داره برای کل ایران و بازی هیچ موردی نداره احتمالا به صورت اشتباهی فیلتر شده و ... :expressionless:
چقدر بدبختیم...! :pensive:

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
از بچه هايي كه اينستا و توييتر دارن لطفا اين متن رو براي media molecule بفرستن شايد كمك كنن. توي اينستا. زير پست آخرش بفرستيد، توي توييتر هم كه منشن كنيد.
فقط متنش رو آخرش رو تغيير بديد بگيد براي ما، ( اون قسمت كه گفتم براي من بفرستيد )
لطفا كمك كنيد تعداد زياد بشه شايد يه اميدي باشه ❤️
a few weeks ago, Dreams's servers has been filtered in Iran and we can't access the game's servers. It may have cause by an accident from the goverment but we have a way to fix it as players. We can contact the related people for filtering and tell them that these IP addresses or web sites are filtered wrongly and they can check them and unfilter them. The thing is, we don't have any IP address or domain name for Dreams's servers and we can't report the problem. Is there a way that you guys send me the domain name for Dreams's servers? because this is the only way I can contact you guys, please help.

• Like
Reactions: esm nadaram

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
سلام
قبلا سر انلاین لست که فیلتر شده بود هم همین مشکل پیدا کردن ای پی پیش اومده بود
اگه بلد باشین با psx کار کنین به جای اون از vitaproxy استفاده کنین (این نرم افزار رو فک کنم وقتی میخواستم باهاش سرویس کاهش پینگ از pc شیر کنم برای ps4 باهاش اشنا شدم ولی فک کنم اموزش وصل شدنش با psx یکی باشه)
خود vitaproxy ادرس هایی که بهش وصل میشه رو نشون میده یا از net limiter استفاده کنین
خودم رفتم سراغش ولی متاسفانه اپدیت داده بود حالا گفتم بگم اگه کسی میتونه از این راه استفاده کنه شاید جواب بده

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
خب توي صفحه media molecule توي اينستاگرام جوابم رو دادن ، گفتن همش به سايت indreams.me مربوط ميشه و ما بايد اين سايت رو از فيلتر در بياريم ، دقيقا راست ميگن، چون اين سايت با نت گوشى وصل ميشه ( مثل بازي ) و نت خونه نميتونه باز كنه .
لطفا اين سايت رو داخل سايتي كه دوستمون براي رفع فيلتر داده بفرستيد تا درست كنن
Internet.ir

آخرین ویرایش:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
سلام دوستان،

وبسایت Indreams.me برای من با اینترنت خونه و 4G ایرانسل راحت باز میشه ولی با این وجود وقتی با هرکدوم از این اینترنت ها وارد بازی میشم اعلام می کنه که آفلاین هستم و به سرور وصل نمیشه. بنظرتون مشکل از کجاست؟

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
ادیتور Push Square میگه که هیچ کدی از طرف سونی دریافت نکردن برای نقد بازی. احتمالا خبری از امبرگو و این حرفا نیست، منتقدا همون موقعی که نسخه کامل به دست مردم رسید نقد بازیو مینویسن... :|

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ادیتور Push Square میگه که هیچ کدی از طرف سونی دریافت نکردن برای نقد بازی. احتمالا خبری از امبرگو و این حرفا نیست، منتقدا همون موقعی که نسخه کامل به دست مردم رسید نقد بازیو مینویسن... :|

دقیقا منتظری چی نقد کنن ؟ اینکه چطور میشه بازی ساخت و یک دمو دستانی به عنوان نمونه که چی باهاش ساختن ؟ اینکه طرف بگه اینجاش سخت یا انجاش راحت یا انقدر محتوا در دسترس هستش برای ساخت بازی ؟

من بیشتر به این به عنوان انجین بازی سازی نگاه میکنم سونی اگه یکم عقل داشت این برای PC هم میداد یک بخش فروشگاه هم براش راه مینداخت که ملت بتونن بازی های که ساختن بفروشن و یا محتوا براش تولید کنن اون وقت میدیدی چطور ملت ازش استقبال میکردن.

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دقیقا منتظری چی نقد کنن ؟ اینکه چطور میشه بازی ساخت و یک دمو دستانی به عنوان نمونه که چی باهاش ساختن ؟ اینکه طرف بگه اینجاش سخت یا انجاش راحت یا انقدر محتوا در دسترس هستش برای ساخت بازی ؟

من بیشتر به این به عنوان انجین بازی سازی نگاه میکنم سونی اگه یکم عقل داشت این برای PC هم میداد یک بخش فروشگاه هم براش راه مینداخت که ملت بتونن بازی های که ساختن بفروشن و یا محتوا براش تولید کنن اون وقت میدیدی چطور ملت ازش استقبال میکردن.
والا اینا چند روز پیش رفتن استودیوی Kinda funny games حدود 40-50 دقیقه گرگ میلر و دار و دستش First-impression رفتن از بازی... حالا من خودم نسخه ارلی اکسس رو نشد بازی کنم نمیدونم دیگه شاید واقعا نقد نوشتن و نمره دادن بهش چندان شدنی نیست. :D

• Like
Reactions: vivanred

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,866
نام
میلاد
نسخه كامل بازى امروز ساعت 3:30 براى كسايي كه نسخه EA رو داشتن مياد.
هنوز نميشه به سرور هاى بازي وصل شد با اينترنت خونه، ولى با vpn و اينترنت گوشى راحت وصل ميشه.
سايت indreams.me براى من هنوز با اينترنت خونه بعضى موقع ها باز نميشه، چند بار كه ميزنى و ميبندى و ... وصل ميشه، يا بعضى مواقع همون دفعه اول وصل ميشه . اين نشون ميده هنوز مشكلش از سمت ما كامل برطرف نشده ...!

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اینایی که کمپین رو بازی کردن خیلی دارن ازش تعریف میکنن...
اینجا کسی تونسته بازیش کنه؟
قضیه فیلتر شدن بازی چیه؟! من از زمان بتای بازی، سراغش نرفتم...بازی دیگه‌ای پیدا نکردن فیلتر کنن؟!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اینایی که کمپین رو بازی کردن خیلی دارن ازش تعریف میکنن...
اینجا کسی تونسته بازیش کنه؟
قضیه فیلتر شدن بازی چیه؟! من از زمان بتای بازی، سراغش نرفتم...بازی دیگه‌ای پیدا نکردن فیلتر کنن؟!

کمپین بازی که نمیخواد آنلاین شی... میخواد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر