PlayStation Dreams

bc.png
Dreams​
سازنده: Media Molecule​
ناشر: Sony Interactive Entertainment​
پلتفرم: PlayStation 4​
تاریخ عرضه: 16 آوریل 2019​
سبک: Sand Box​
هنگامی که شرکت «مدیا مولکول» در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی‌استیشن 4، تصاویر عجیبی از شخصیت‌هایی که درحال نواختن موسیقی و... نمایش داد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این تصاویر مربوط به عنوانی باشد که در آینده Dreams نامیده می‌شود.​
سپس در مراسم بزرگ E3 سال 2015 بود که شرکت سونی با نمایش این عنوان برای نخستین بار، طرفداران را با یکی از عجیب‌ترین و درعین حال خلاقانه‌ترین آثار ساخته شده روی این پلتفرم آشنا کرد. هدف شما در دریمز ساخت و ساز است و تنها محدودیتی که با آن مواجه می‌شوید، میزان خلاقیت خود خواهد بود! در ادامه به برخی از ویژگی‌های موجود در این اثر می‌پردازیم. این بازی فعلا در Early Access به سر می‌برد. به این معنا که ویژگی‌ها و محتوای آن کامل نبوده و به مرور زمان، چیزهای جدیدی به آن افزوده می‌شود. درحال حاضر برای تهیه این عنوان کافی‌ست تا مبلغی معادل 29.99 دلار بپردازید اما هنگامی که بازی به صورت کامل عرضه شود، هزینه خرید آن به 59.99 دلار افزایش پیدا می‌کند. لازم به ذکر است که خریداران نسخه 30 دلاری بدون پرداخت مبلغی اضافه می‌توانند از ویژگی‌های بازی در هنگام عرضه نهایی استفاده کنند.​
dreams-bc2.jpg
یکی از بخش‌هایی که در بازی اصلی وجود دارد اما به علت ماهیت Early Access دریمز، در نسخه فعلی موجود نیست، بخش داستانی است. طبق صحبت‌های سازنده، این بخش شامل 3 خط داستانی با گیم‌پلی متفاوت و اهدافی تازه می‌شود و به منظور آشنا کردن بازیکن با ویژگی‌های مختلف بازی طراحی خواهد شد. البته نباید انتظار حالت داستانی پیچیده و گسترده‌ای را داشته باشید.​
dreams-bc.png
تمرکز اصلی «دریمز» روی بخش گیم‌پلی است. برای درک بهتر این اثر بد نیست بدانید که دریمز فراتر از یک بازی عمل می‌کند. این عنوان بیشتر شبیه محیطی برای آزمودن خود در زمینه ساخت بازی‌، فیلم، صحنه‌ها و یا به طور کلی، ایده‌هایی‌ست که در ذهن شما می‌گذرد. هرچند که امکان تجربه ساخته‌های دیگران نیز برای شما مهیا شده تا درصورت عدم تمایل به ساخت و ساز، از ساخته‌های دیگران لذت ببرید. برخلاف دیگر ساخته‌ی این تیم، یعنی Little Big Planet، شما در ساخت سبک‌های مختلف محدودیت خاصی ندارید. به ساخت عنوانی اول شخص فکر می‌کنید؟ آیا به تولید فیلم‌های کوتاه علاقه‌مند هستید؟ نواختن موسیقی و ساخت قطعه‌های جدید حرفه شما به حساب می‌آید؟ دریمز پاسخ به تمام این پرسش‌ها را می‌دهد. شما می‌توانید آن چیزی را بسازید که همیشه علاقه داشتید.​
در نگاه اول، ممکن است کنترل و نحوه ساخت و ساز بازی دشوار به نظر برسد، اما این اثر با ارائه روش‌های ساده و قابل فهم، قسمت‌های آموزشی کامل و یک کامیونیتی فعال و همکار، می‌تواند افرادی که حتی علاقه‌ای به این سبک ندارند را نیز جذب کند.​
پرسش و پاسخ
سؤال: تا چه زمانی می‌تونم Dreams رو به قیمت 30 دلار تهیه کنم؟
جواب: مدیامولکول تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نکرده، اما به صراحت گفته که برای مدتی محدود می‌تونید Early Access رو خریداری کنید و بعد از اون، بازی غیر قابل خرید می‌شه تا زمانی که نسخه کامل عرضه بشه.​
سؤال: بعد از خرید نسخه ارلی اکسس، برای تجربه نسخه کامل آیا باید 30 دلار اضافه بپردازم؟
جواب: خیر. درصورت تهیه این نسخه، برای همیشه مالک بازی خواهید شد و تمامی ویژگی‌های جدید را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.​
سؤال: من تاحالا بازی نساختم. آیا دریمز نیاز به دانش برنامه نویسی داره؟​
جواب: خیر. دریمز برای همه طراحی شده. حتی اگر علاقه و استعداد ساخت بازی نداشته باشید، این عنوان باعث پیشرفت شما می‌شه.​
سؤال: برای تجربه دریمز حتماً باید کنترلرهای Move و دوربین پلی‌استیشن بخرم؟
جواب: خیر. استفاده از دو مورد یاد شده می‌تواند باعث ایجاد تجربه‌ای متفاوت شود اما با استفاده از کنترلرهای خود کنسول نیز می‌توانید به آسانی از تمامی ویژگی‌های این اثر استفاده کنید.​
با افزوده شدن ویژگی‌های جدید، پست اول آپدیت می‌شود.

با تشکر از کاربر @esm nadaram بابت تصاویر زیبایی که از مرحله ساخته شده خودش فرستاده.

آخرین ویرایش:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
تا چند روز دیگه بتا جریان داره ، بد شانسی ما کد گرفتیم ، اصلا وقت نکردم بازی کنم
4 February

----------
IMG_3192.JPG

امروز يه بازي كردم به به اسمه :
Are you afraid of dark?

در يك كلام ساده بود ولي زيبا

ايدش خيلي قشنگ بود خيلي بهم چسبيد .

چيزي كه خيلي داخل اين بازي به چشم اومد همين نكته بود كه چقدر ايده بكر اون بيرون خوابيده كه ميخوان خودشون رو نشون بدن ولي سخت بودن برنامه نويسي يا مدل سازي مانع اين شده كه بخوان خودي نشون بدن.

Shifting island-cube color-are you afraid of dark-reflection-time machineو..........

نمونه هاي بالا بخشي بازي هايي هستن كه علاوه بر سادگي صرفا ايده ها خيلي ناب و قشنگي دارن و دنبال اين نيستن كه يه كلون از بازي ها ديگه درست كنن .

هرچند اينكه كلون بازيها ديگه رو پياده سازي ميكنن خودش خلاقيت زيادي رو ميطلبه و با اين كارشون هم قدرت موتور رو نشون ميدن هم اينكه باعث ميشه هايپ زيادي راه بيافته و بيشتر پلير جذب بشه :D
So
God bless them both sides

آخرین ویرایش:

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
خب دوستان همونطور که قول دادم تصاویر metal gear n313 رو الان توی اسپویلر قرار میدم ولی متاسفانه کد به من ندادن که دست کم مدل هاش بسازم تصاویر سامل مدل ها منو و نقشه میشه قوانین کپی برداری هم شاملش میشه مواظب باشید برش ندارید کونامی عصبی میشه;;)(تو منو کوجیما هم هست و همینطور سم death stranding :D) به هر حال enjoy>:D<

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
بعد از چند ساعت چرخیدن تو بتا ، تنها توصیه ای که میتونم بکنم اینه که نه بازی رو پیش خرید کنید و نه تو لانچ بخرید ( خصوصا کسایی که نمی‌خوان یا حوصله ساخت و ساز ندارن و فقط میخوان با بخش داستانی و مراحل ساخته شده سرگرم شن)
بزارید بین ۶ ماه تا یک سال بعد عرضه بگیرید که بازی های درست حسابی توش ساخته باشن، و زیر و بمشو رو در آورده باشند و راهنمایی های کاملی تو نت موجود باشه ، و از طرف دیگه مدیا مولکول عیب و ایرادهای احتمالی بعد از لانچ رو رفع کرده باشه .
من با چیزی که دیدم بازی ارزش خرید و تجربه بالایی داره ، ولی نه day 1 برای ما ایرانیا

آخرین ویرایش:

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
PROJECT ZERO هستن اییشون توسط یک نفر و در دست ساخت :

View attachment 100619 View attachment 100620 View attachment 100621 View attachment 100622
what the fuuuuuuuuuuuuu :fearscream:

برید این تاپیک ملت دارن ساخته هاشون رو شیر میکنن پشمام ریخت رسما
NDA for #DreamsPS4 Beta is lifted. Lets share!

ولی مسلما در حد Project Spark نیست :tearsofjoy:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
خب خب :D

ديشب نشستم براتون كلي ويديو گرفتم ، و از سير تا پياز بازي رو به شكل سلكشن ريختم رو دايره كه لذت ببريد.

قبل از هرچي اين ويديو نظر شخصي منه و ممكنه بازيها خيلي بهتري هم باشن.
تا جايي كه تونستم خواستم تنوع كار رو نشون بدم

١- داخل اين ويديو خواهيد ديد قدرتي كه دريمز داخل خلق جزييات داره :D

اب قند بزاريد كنار دستتون

٢-قدرتي كه داخل اهنگ سازي داخل اين بازي داريد بي حدو حصره.

موزيك پلير و حتي ui هم توسط پليرها ساخته شده

اهنگ اولي رو خيلي دوست دارم .

3-خب اينجا ميرسيم به بخشه اصلي كه بازي سازي هست
چندتا نكته هست:
اول اينكه مدت زمانه بتا يه ماه بوده و تمام اين بازيها داخل يه ماه ساخته شدن و بيشتر اونا در حد يه مرحله كوچيكن و يا يه كانسپت كه نشون ميده بازي چه توانايي هايي داره.

اين بازيها رو كه پايين سلكت كردم همه بازيهايي نبودن كه ميخواستم نشون بدم ولي خب تا حد زيادي رو در بر گرفته.

بيشتر دنبال اين بودم كه ايده ها خاص رو نشون بدم كه پياده سازيشون چقدر راحت و زيباست .
هنوز خيليييي چيزا واسه كشف كردن و ساختن وجود داره كه تو بلند مدت بهش ميرسن.

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,865
نام
میلاد
خب خب :D

ديشب نشستم براتون كلي ويديو گرفتم ، و از سير تا پياز بازي رو به شكل سلكشن ريختم رو دايره كه لذت ببريد.

قبل از هرچي اين ويديو نظر شخصي منه و ممكنه بازيها خيلي بهتري هم باشن.
تا جايي كه تونستم خواستم تنوع كار رو نشون بدم

١- داخل اين ويديو خواهيد ديد قدرتي كه دريمز داخل خلق جزييات داره :D

اب قند بزاريد كنار دستتون

٢-قدرتي كه داخل اهنگ سازي داخل اين بازي داريد بي حدو حصره.

موزيك پلير و حتي ui هم توسط پليرها ساخته شده

اهنگ اولي رو خيلي دوست دارم .

3-خب اينجا ميرسيم به بخشه اصلي كه بازي سازي هست
چندتا نكته هست:
اول اينكه مدت زمانه بتا يه ماه بوده و تمام اين بازيها داخل يه ماه ساخته شدن و بيشتر اونا در حد يه مرحله كوچيكن و يا يه كانسپت كه نشون ميده بازي چه توانايي هايي داره.

اين بازيها رو كه پايين سلكت كردم همه بازيهايي نبودن كه ميخواستم نشون بدم ولي خب تا حد زيادي رو در بر گرفته.

بيشتر دنبال اين بودم كه ايده ها خاص رو نشون بدم كه پياده سازيشون چقدر راحت و زيباست .
هنوز خيليييي چيزا واسه كشف كردن و ساختن وجود داره كه تو بلند مدت بهش ميرسن.

دستت درد نکنه خیلی خوب بود تا الان داشتم میدیدم :x
این who's afraid of the dark خیلی قشنگ بود باحاش حال کردم :D یک سوال , صدای این دختره که تو آهنگ های بازی هست مال قابلیت های خوده بازیه؟ مثل همینی که توی who's afraid بود. من خیلی این صدا رو دوست دارم قشنگ میبره آدم رو توی رویا 8->
یعنی قشنگ دستت بازه هرچی دوست داری بسازی , واقعا یه چیزی ساختن که من خیلی ساله آرزوش رو داشتم 8-> حتما میگیرمش و حتما هم روش وقت میذارم , تازه بازی کردن مرحله بقیه آدم ها هم کلی لذت داره.
از همین الان ایده یک انیمیشن رو دارم تو ذهنم با صدای این دختره :D معلوم نیست انیمیشن تا چه مدت میشه توش ساخت؟ زمانش خیلی کوتاهه یا مثلا میشه 20 دقیقه یا بیشتر هم ساخت؟:hearteyes:

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
این who's afraid of the dark خیلی قشنگ بود باحاش حال کردم :D یک سوال , صدای این دختره که تو آهنگ های بازی هست مال قابلیت های خوده بازیه؟ مثل همینی که توی who's afraid بود. من خیلی این صدا رو دوست دارم قشنگ میبره آدم رو توی رویا 8->
یعنی قشنگ دستت بازه هرچی دوست داری بسازی , واقعا یه چیزی ساختن که من خیلی ساله آرزوش رو داشتم 8-> حتما میگیرمش و حتما هم روش وقت میذارم , تازه بازی کردن مرحله بقیه آدم ها هم کلی لذت داره.
از همین الان ایده یک انیمیشن رو دارم تو ذهنم با صدای این دختره :D معلوم نیست انیمیشن تا چه مدت میشه توش ساخت؟ زمانش خیلی کوتاهه یا مثلا میشه 20 دقیقه یا بیشتر هم ساخت؟:hearteyes:
محدوديت زماني نداره ميتوني هرچقدر خواستي بسازي ;)

• Like
Reactions: .:miladamiri:.

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
در مورد صدا زنه هم والا خبر ندارم.

Who is afraid of the dark عاليي بود

• Like
Reactions: .:miladamiri:.

.:miladamiri:.

کاربر سایت
Oct 19, 2012
1,865
نام
میلاد
محدوديت زماني نداره ميتوني هرچقدر خواستي بسازي ;)
مرسی :x :D
فقط صدای این دختره نمیدونی مال خود بازیه یا نه؟ :D منو برد تو حال و هوای بازی هایی مثل ico اینا :D
ویرایش:
پیام دومت رو الان دیدم :D

• Like
Reactions: esm nadaram

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر