Multi Platform DOOM Eternal

سازنده
Id Software
تاریخ انتشار
March 2020
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
117215

DOOM Eternal

Developer: id Software
Publisher: Bethesda Softworks
Directors: Hugo Martin, Marty Stratton
Composer: Mick Gordon
Genre: First Person Shooter
Engine: id Tech 7
Platforms: PS4, X1, Nintendo Switch, PC & Google Stadia
Release Date: March 20, 2020
جمعه 1 فروردین 1399

=================================================

در عنوان DOOM (2016) مریخ را از تهاجم شیاطین حفظ کردیم اما حالا کره‌ی زمین میزبان نبرد جهنمی‌ها و Doom Slayer است. شیاطین با ترس و لرز، از او با لقب Unchained Predator و Hell Walker یاد می‌کنند. داستان‌های ترسناکی از او شنیده‌اند و اگر خوابی به چشمانشان بیاید، حتی شاید کابوس او را هم ببینند! آنها هیچوقت به تنهایی با اون روبه‌رو نمی‌شوند و سعی می‌کنند با حملات از جهت‌های مختلف او را غافل‌گیر کنند. در کنفرانس E3 از زبان کارگردان بازی شنیدیم که Doom Slayer حالا قدرتمند‌تر از همیشه است اما برای حفظ تعادل، انواع دشمنان نیز به دو برابرِ نسخه‌ی قبل رسیده است. بنابراین باید منتظر درگیری‌های پرتعداد و متنوع‌تری باشیم که سیلی از خون را در محیط‌های اتمسفریکی که از DOOM انتظار داریم، جاری خواهد کرد...

doomguy.jpg

ابزار معرفی شده برای سلاخی شیاطین >:) :

6cc4e79c08ad2af4ac66fad8e3585c42.jpg 008bf00a21d5c0e5a7467efc180b84d8.jpg 800px-Doom_eternal_e3_bfg9000_tyrant.png 800px-Doom_eternal_e3_chaingun_mobile_turret.png 800px-DOOM_Eternal_It_s_Hot_in_Here.jpg Ballista_Concept_Art.jpg DOOM_Eternal_Mancubus_UrbanAssault.jpg Doomblade.jpg Eternal_Plasma_Rifle_Concept.jpg Eternal_Rocket_Launcher_Concept.jpg batch_DOOM-Eternal-Screenshot-10.jpg Heavy_cannon_in_use.jpg
NGRO09B.png

تعدادی از شیاطین مهم این نسخه...آماده‌ی سلاخی شدن >:) :

Marauder.png Arachnotron.png Archivle.png D_TmwSeWkAIztE7.jpg Pain_Elemental.png Doomhunter.jpg

artwork.doom-eternal-the-ancient-gods-part-one.1413x1080.2020-08-07.3.png

The Ancient Gods Part One
Release Date: October 20, 2020
سه شنبه 29 مهر 1399

DOOM-Eternal-The-Ancient-Gods-Part-One-Teaser.jpg
doom-eternal-ancient-gods-dlc-demon-1200x675.jpg doom-1280x720.jpg sJnW5ZauGjdYSaUgGDMYCh-1200-80.jpg
Doom-Eternal-marauders-ancient-gods.jpg

آخرین ویرایش:

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
اینکه با bethesda مشکل دارین دلیل نمیشه Doom Eternal بهترین شوتر نسل نباشه. فکت.
اتفاقا برعكس من هر چهار نسخه ولفنشتاين رو اين نسل بازي كردم و بجز young blood همه عالي بودن
Dishonored2 هم خيلي خوب بود
خود doom 2016 هم واقعا خوب بود

حتي من Rage 2 رو هم دوست داشتم

منتهي اين بازي زباله است با گيم اور هاي متعدد مي خواد بگه تنوع بوجود اورديم در صورتيكه فقط بالانس بازي رو بهم ريختن

اينكه سرعت بازي تورو نسبت به نسخه قبل نصف كنن و سرعت دشمنارو ٢ برابر اسمش خلاقيت نيست همه فلسفه تش اينه نتوني يه جا وايسي خيلي جذابه واقعا

شما ببين همين تاپيك بازي ٥٠ صفحه هم. جلو نرفته
حالا ٧ نفر هم خوششون اومده بحثي نيست

مظرشونم محترم من نظر خودم رو با بازي كردن تمام شوتر هاي نسل ٨ گفتم .

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
اتفاقا برعكس من هر چهار نسخه ولفنشتاين رو اين نسل بازي كردم و بجز young blood همه عالي بودن
Dishonored2 هم خيلي خوب بود
خود doom 2016 هم واقعا خوب بود

حتي من Rage 2 رو هم دوست داشتم

منتهي اين بازي زباله است با گيم اور هاي متعدد مي خواد بگه تنوع بوجود اورديم در صورتيكه فقط بالانس بازي رو بهم ريختن

اينكه سرعت بازي تورو نسبت به نسخه قبل نصف كنن و سرعت دشمنارو ٢ برابر اسمش خلاقيت نيست همه فلسفه تش اينه نتوني يه جا وايسي خيلي جذابه واقعا

شما ببين همين تاپيك بازي ٥٠ صفحه هم. جلو نرفته
حالا ٧ نفر هم خوششون اومده بحثي نيست

مظرشونم محترم من نظر خودم رو با بازي كردن تمام شوتر هاي نسل ٨ گفتم .
اینکه معیار شما از خوب بودن بازی تعداد صفحات تاپیک هست یعنی کلا بیخیال. شما درست میگی.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
اینکه معیار شما از خوب بودن بازی تعداد صفحات تاپیک هست یعنی کلا بیخیال. شما درست میگی.
از مظر متا تايتان فال ٢
بتل فيلد ١
Apex legends
Overwatch
متا بالاتري دارن از اين نسخه
ولفنشتاين the new colossus متاش برابره
با وضوح از نظر گرافيك كه پشت سر كالاف و دستني بايد بمونه
داستان هم كه نسخه قبلي هم نداشت
بورد لندز ٣ رو هم بخوايم در نظر نگيريم

لقب بهترين شوتر با هيچ متري معياري بهش تعلق نميگيره

تعداد صفحات براي اين بود كه اونقدر بازي پر طرفداري نيست

• Smile
Reactions: IMANOKA

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
از مظر متا تايتان فال ٢
بتل فيلد ١
Apex legends
Overwatch

حسابیاينكه سرعت بازي تورو نسبت به نسخه قبل نصف كنن و سرعت دشمنارو ٢ برابر
مرد هر جور حساب کنی بازیکن خیلی سریعتر شده نسبت به شماره قبلی و ازادی عمل توی حرکات هم خیلی بیشتر شده.
بین بازی هایی هم که گفتی، 2 تاشون تمام انلاینن :-jو اتفاقا صدای همه ی بازیکناشون در اومده انقدر سازنده هاشون گند زدن اخیرا، تایتان فال 2 واقعای بازی خوبیه ولی بتلفیلد 1 هم توی دیواره....
از نظر گرافیک هم که معلومه داری شوخی میکنی :-":-":-"
داستان هم فقط همینو بگم که به Lore و جزئیات دنیای بازی انقدر زیاد توی این نسخه پرداخته شده که خیلی راحت میتونن چندین نسخه از بازی بسازن، حالا شما چون عادت داری فقط داستان رو با کات سین ها ببینی، دلیل نمیشه بازی داستان نداشته باشه.

Last edited by a moderator:

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
مرد هر جور حساب کنی بازیکن خیلی سریعتر شده نسبت به شماره قبلی و ازادی عمل توی حرکات هم خیلی بیشتر شده.
بین بازی هایی هم که گفتی، 2 تاشون تمام انلاینن :-jو اتفاقا صدای همه ی بازیکناشون در اومده انقدر سازنده هاشون گند زدن اخیرا، تایتان فال 2 واقعای بازی خوبیه ولی بتلفیلد 1 هم توی دیواره....
از نظر گرافیک هم که معلومه داری شوخی میکنی :-":-":-"
داستان هم فقط همینو بگم که به Lore و جزئیات دنیای بازی انقدر زیاد توی این نسخه پرداخته شده که خیلی راحت میتونن چندین نسخه از بازی بسازن، حالا شما چون عادت داری فقط داستان رو با کات سین ها ببینی، دلیل نمیشه بازی داستان نداشته باشه.
+

git gud :-":-":-"
روحيه مضمحل پسندي داري كه كاريش نميشه كرد
اينكه دووم گرافيكي ميشه روز مرگ كاد و بتل و تايتن فاله
اينكه اورواچ و اپكس انلاينن چه منافاتي دارن با اين سبك بازيشون خيلي كامل تره

دووم يه شوتر تو فضاي پسا اخر الزمانيه كه بخاطر حجم زياد مبارزات و تنوع دشمنها محبوبه

و اصلا تو شوترها رده سوم هم نيست يه نگاه به بخش مولتيش بكن فقط
بازي كه dash نداره و بصورت قابليت تو اين نسخه اضافه شده چيزي كه تو هيلو ٣ هم همين بود

سرعت بازي چند برابر شده؟
چرا فقط بخاطر dash?
سرعت تير اندازي با شاتگان و رايفل ها رو با نسخه قبل مقايسه كن

در كل متاسفانه با يه سري موزيك و فضاهاي زباله شايد يه مشت رو جلب كنه

اما شوتر برتر نسل رو تو همچين اي پي خنده دار واقعا

در مورد داستان ٤ تا نقد رو بخون ببينيم دووم مثله اينكه به داستان دار بودن معروف شده
و من رسما معذرت مي خوام كه داستان بازي رو توي بازي مي فهمم و نميرم جداگونه اطلاعاتش رو در بيارم

در نهايت يه نكته مثبت هم از بازي كه عاشقانه دوسش داري نگفتي .

Last edited by a moderator:

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
از مظر متا تايتان فال ٢
بتل فيلد ١
Apex legends
Overwatch

تمام این بازیهای که اشاره کردید بسته به پلتفرم، نهایتا از صد نمره شاید دو تا سه نمره باهم تفاوت دارند تو متا اونم مثلا مقایسه بیشترین نمره بین پلتفرم های مختلف! (که تو یک سری موارد نمی‌دونم چطوری از نظر شما Doom Eternal پایین تر هم شده چون برعکس یا مساویه) خوب حالا شما با استناد به این یک بازی رو می‌کوبی یکی رو تمجید می‌کنی جالبه! به جز این Apex Legend که یک بازی Battle Royal هست یا Overwatch بازم خیلی جالبه که با Doom Eternal مقایسه بشه!

دستنی از چه زمانی اصلا معیار گرافیکی بوده که بخواد با Doom مقایسه بشه! حالا محیط رنگارنگ شاد به سلیقه شما بیشتر میاد یا یک گرافیک Photo Realistic باز نباید دلیل بشه که لزوما اون بازی ها از نظر تکنیکی از Doom به وضوح جلوتر هستند. درباره افت فریم من که خودم رو کنسول تجربه نکردم ولی منابع معتبر که از پرفورمنس خوبش رو کنسول های میان نسلی کم تعریف نکردند.

البته چون شما زدین تو فاز مقایسه با Overwatch یا Apex Legend می‌خواستم کمی درباره عمق داستانی بازی هایی که باهاش مقایسه کردید توضیح بدین، وگرنه به خودم باشه می‌دونم نمیشه اینارو مقایسه کرد! حتی BF1 یا COD:MW2019 هم از نظر داستان با این بازی قابل مقایسه نیستند! داستان این بازی با این سبک که نباید مثلا با سری Witcher مقایسه بشه!!!

گیم پلی سرعتی و شلوغ که دائم آدم رو به حرکت درمیاره، آرت استایل عالی و تنوع مراحل فوق ‎العاده، طراحی و تنوع دشمن های بازی، این هم گان خاص که هر کدوم حالت های مختلفی داره، گرافیک خوب و ... همه اینا کنار هم قرار می‌گیره باعث میشه بازی برای خیلیا بهترین شوتر نسل باشه، حالا شما ارتباط نمی‎گیری، نظرت هم بگو ولی جنبه انتقاد به نظر بسیار رادیکال خودت هم داشته باشید خوبه (روحیه مضمحل پسند چه حرفیه؟)

با همون فرمونی که شما نوع آوری های دوم رو زیر سوال میبری تمام بازی های لیستت رو میشه زیر سوال برد...

یک مسئله ساده رو قبول کنید که یک بازی به سلیقه شما نمیاد، لزوما اون چیز بد نیست، اون شیمی بین شما و اون وجود نداره. حالا تو تاپیک بازی ،که خوب بیشتر تو چشم طرفدار های بازی هست، این چنین نظر های اغراق آمیزی ارائه بدین مثلا در حد اینکه بفرمایید از نظر من دو خط موازی هم دیگه رو قطع میکنند، معلومه همه به فال Troll کردن میگیرند.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
روحيه مضمحل پسندي داري كه كاريش نميشه كرد
اينكه دووم گرافيكي ميشه روز مرگ كاد و بتل و تايتن فاله
اينكه اورواچ و اپكس انلاينن چه منافاتي دارن با اين سبك بازيشون خيلي كامل تره

دووم يه شوتر تو فضاي پسا اخر الزمانيه كه بخاطر حجم زياد مبارزات و تنوع دشمنها محبوبه

و اصلا تو شوترها رده سوم هم نيست يه نگاه به بخش مولتيش بكن فقط
بازي كه dash نداره و بصورت قابليت تو اين نسخه اضافه شده چيزي كه تو هيلو ٣ هم همين بود

سرعت بازي چند برابر شده؟
چرا فقط بخاطر dash?
سرعت تير اندازي با شاتگان و رايفل ها رو با نسخه قبل مقايسه كن

در كل متاسفانه با يه سري موزيك و فضاهاي زباله شايد يه مشت رو جلب كنه

اما شوتر برتر نسل رو تو همچين اي پي خنده دار واقعا

در مورد داستان ٤ تا نقد رو بخون ببينيم دووم مثله اينكه به داستان دار بودن معروف شده
و من رسما معذرت مي خوام كه داستان بازي رو توي بازي مي فهمم و نميرم جداگونه اطلاعاتش رو در بيارم

در نهايت يه نكته مثبت هم از بازي كه عاشقانه دوسش داري نگفتي .
شما دلایلت رو برو یه نگاهی بنداز اول. اومدی کیفیت بازی رو با تعداد صفحات تاپیک داری میسنجی، بعدم قیاس هایی کردی و ایراداتی گرفتی که اصلا من موندم کدوم رو جواب بدم و باهات بحث کنم.

دووم توی شوترهای درجه 3 هم جای نمیگیره؟ :D خب وقتی اینا رو میگی توقع داری بشه با مدرک و دلیل بحث کرد؟ همین الان توی سایت هایی مثل ign و.... دارن کاربرا توی سر و کله خودشون میزنن و بازی سال رو بین Tlou 2 و Doom eternal و final fantasy به بحث میزارن. حالا من اصلا کاری به اینا ندارم ولی از نظر من شما برو دلایلی رو پیدا کن که حداقال قابل بحث باشن، اومدی دقیقا از چیزایی ایراد گرفتی که اصلا فاکتورهایی بوده که این نسخه رو تا این حد با اقبال مواجه کرده، گرافیک فنی عالی، آرت استایل بی نظیر ، دیراین معرکه مراحل، تعداد و تنوع دشمن ها ، درجه سحتی چالشی، گسترش و عمق جهان بازی و داستانش و موزیک و....
رو بحث متا هم حرفی ندارم، راحته که آدم داده سازی کنه و آمار از خودش دربیاره. apex legend هر سه تا پلتغرمش با تعداد نقد خیلی خیلی کمتر از دووم برابر با دووم هستن تقریبا. پلتفرم اصلیشون هم که اصلا با هم برابره. titanfall 2 هم تقریبا همین وضع رو داره. ضمن اینکه داری یه بازی class base shooter آنلاین محور مثل overwatch رو با یه بازی مثل doom مقایسه میکنی که خنده داره اصلا.
اینکه با بازی ارتباط نگرفتی کاملا حق شما هست و سلیقه تون نطلبیده و محترمه ولی وقتی بیای پرت و پلا بگی و بعدم به یک عده توهین کنی که زباله پسند هستن توقع نداشته باش کسی جوابتو نده.
بعدم یاد بگیر که کامیونیتی یک بازی رو فقط توی یه محدوده جغرافیایی نسنجی، اینکه این بازی توی ایران تعداد صفحاتش 50 صفحه هست دلیل نمیشه که طرفدار نداشته باشه، اینقدرررر کامیونیتی این عنوان غوله که راحت میشه جزو 5 بازی کل تاریخ قرارش داد به لحاظ فن بیس و کامیونیتی روزی نمیشه که یک ماد ، فن آرت ، نظریه پردازی راجب داستان و جهان بازی، تاپیک گفتگو ، کامیک و.... براش ساخته نشه. پس خواهشا حرف های خنده دار تحویل ملت ندین.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوستان دیشب تریلر گیم پلی ancient god اومد، آقا کف کردم خیلی عالی به نظر میرسه ای کاش اینو همراه بازی اصلی میدادن.
این نسخه بصورت فیزیکی هم عرضه میشه؟ واسه کالکتور جماعت هم که شده باید نسخه فیزیکی بدن انصافا

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
یه نفر Crucible واقعی رو ساخته x_x

164424

بازی رو هم دوباره استارت زدم که واسه Ancient Gods آمادگی داشته باشم...توی DLC تمام سلاح و قابلیت‌ها از همون اول آنلاک میشه ولی با این حال گفتن چالش‌هایی که داره سخت‌تر از بازی اصلیه :-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر