Multi Platform DOOM Eternal

سازنده
Id Software
تاریخ انتشار
March 2020
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
117215

DOOM Eternal

Developer: id Software
Publisher: Bethesda Softworks
Directors: Hugo Martin, Marty Stratton
Composer: Mick Gordon
Genre: First Person Shooter
Engine: id Tech 7
Platforms: PS4, X1, Nintendo Switch, PC & Google Stadia
Release Date: March 20, 2020
جمعه 1 فروردین 1399

=================================================

در عنوان DOOM (2016) مریخ را از تهاجم شیاطین حفظ کردیم اما حالا کره‌ی زمین میزبان نبرد جهنمی‌ها و Doom Slayer است. شیاطین با ترس و لرز، از او با لقب Unchained Predator و Hell Walker یاد می‌کنند. داستان‌های ترسناکی از او شنیده‌اند و اگر خوابی به چشمانشان بیاید، حتی شاید کابوس او را هم ببینند! آنها هیچوقت به تنهایی با اون روبه‌رو نمی‌شوند و سعی می‌کنند با حملات از جهت‌های مختلف او را غافل‌گیر کنند. در کنفرانس E3 از زبان کارگردان بازی شنیدیم که Doom Slayer حالا قدرتمند‌تر از همیشه است اما برای حفظ تعادل، انواع دشمنان نیز به دو برابرِ نسخه‌ی قبل رسیده است. بنابراین باید منتظر درگیری‌های پرتعداد و متنوع‌تری باشیم که سیلی از خون را در محیط‌های اتمسفریکی که از DOOM انتظار داریم، جاری خواهد کرد...

doomguy.jpg

ابزار معرفی شده برای سلاخی شیاطین >:) :

6cc4e79c08ad2af4ac66fad8e3585c42.jpg 008bf00a21d5c0e5a7467efc180b84d8.jpg 800px-Doom_eternal_e3_bfg9000_tyrant.png 800px-Doom_eternal_e3_chaingun_mobile_turret.png 800px-DOOM_Eternal_It_s_Hot_in_Here.jpg Ballista_Concept_Art.jpg DOOM_Eternal_Mancubus_UrbanAssault.jpg Doomblade.jpg Eternal_Plasma_Rifle_Concept.jpg Eternal_Rocket_Launcher_Concept.jpg batch_DOOM-Eternal-Screenshot-10.jpg Heavy_cannon_in_use.jpg
NGRO09B.png

تعدادی از شیاطین مهم این نسخه...آماده‌ی سلاخی شدن >:) :

Marauder.png Arachnotron.png Archivle.png D_TmwSeWkAIztE7.jpg Pain_Elemental.png Doomhunter.jpg

artwork.doom-eternal-the-ancient-gods-part-one.1413x1080.2020-08-07.3.png

The Ancient Gods Part One
Release Date: October 20, 2020
سه شنبه 29 مهر 1399

DOOM-Eternal-The-Ancient-Gods-Part-One-Teaser.jpg
doom-eternal-ancient-gods-dlc-demon-1200x675.jpg doom-1280x720.jpg sJnW5ZauGjdYSaUgGDMYCh-1200-80.jpg
Doom-Eternal-marauders-ancient-gods.jpg

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
من این چند صفحه اخیرو را خوندم و به نظرم یه سری از ایراداتی که دوستان دارن به بازی میگیرن واقعا به جا نیست.
من تا الان ۹ مرحله از بازیو رفتم(Hurt me plenty) و به عنوان کسی که شوتر بازی کردنش نزدیک به افتضاحه، بازی واقعا برام سخت نبوده. چرا؟ چون بازی توی دادن ابیلیتی ها و سلاح ها و راهنمایی کردن فوق العاده سخاوتمند عمل می کنه. و اگه طبق چیزی که بازی می گه پیش برید، مشکل چندانی پیدا نمی کنید. تعداد ابیلیتی ها و سلاح ههای دووم اسلیر خیلی زیاده و به شخصه تا الان فقط هلث را کامل بردم تا ته و یدونه اپگرید برای ارمور و امو گرفتم. از شعله افکن و نارنجک هم استفاده خاصی نکردم تا الان. ماد های سلاح ها و... را هم ارتقا ندادم(فقط این سکه بزرگ ها را جمع کردم. نمیدونم کجا باید برم استفادشون کنم:D).
درسته که دشمن ها دمیج زیادی میدن اما از اون طرف شما هم دمیج زیادی میدید! و هر دشمن هم قلق خاص خودشو داره که بازی واضح میگه چیه. با پینکی مشکل دارید و نمیتونید برید پشتش؟ با بلاد پانچ از رو برو دخلش را بیارید. مارادر اذیت می کنه؟ با سوپر شات گان استانش کنید و حسابش را برسید. اون دشمن پرنده یه چشی ها(:D) اذیت می کنن؟ یه نارنج بندازید تو دهنشون و...
یه نکته هم که کاملا واضحه اهمیت گلوری کیل هست. خوشبختانه همیشه در کنار دشمن های بزرگتر یه گله مینیون تو هر کیل روم هست که وقتی هلث دووم اسیلر کم میشه میشه رفت سراغشون برای گلوری کیل یا با اره برقی افتاد به جونشون برای گرفتن امو.
از شعله افکن و نارنجک زیاد استفاده کنن ارمور خیلی بهتر جواب میده تا جون خیلی دیر تر خالی میشه و به دست اوردنش هم فله ایه کافیه وسط دوسه تا دشمن نارنجک بندازی پشت بندش شعله افکن بزنی اون سکه بزرگ ها هم مال اپگرید Suit هستن اولین کاری که میکنی جفت نارنجک هات رو تا خرخره اپگرید کنن مخصوصا نارنجک یخی ـه که خیلی به درد میخوره سعی کن از همه اسلحه هات هم استفاده کنی سوپر شات گان رو هم اول همه اپگرید کن ....

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,377
نام
محمد
تنوع سلاح ها و مد های که میشه روش نصب کرد خیلی خوبه بزرگترین ایراد بازی کمبود مهمات تو این سبک بازی که فقط گان پلی مهم جالب نیست داستان بازی فقط برای پر کردن جای خالیش محیط های بازی عالی عظیم وحماسی ولی پاتفرمینگ بازی میتونست بهتر بشه
از اره برقی برای گرفتن مهمات استفاده کن.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
با فوتو مود یکمی کار کردم...چیز جالبی از آب دراومده...مخصوصا از این نظر که میشه از دید سوم شخص با جزئیات Slayer رو دید...تنها چیزی که باید بهش اضافه کنن، فیلترهای رنگی مختلفه. بقیه‌ی امکاناتش مثل جلو بردن صحنه بصورت فریم به فریم عالیه و توی بازی دیگه‌ای ندیده بودم.

اون مود QuakeCon رو هم امتحان کنید...عالیه. با کشتن دشمنا صدای تشویق تماشاچیا میاد...اگه بمیرید هم بووو میشید!
بعضی موقعا هیچ کاری نمی‌کنی یهویی یکی میگه YEAH...دقیقا مثل کنفرانسای بتزداست :))

آخرین ویرایش:

American Idiot

کاربر سایت
May 16, 2012
644
نام
Shayan
134626

خب بلاخره پلات شد البته عکس پس زمینه چندان مرتبط باهاش نیست :D
راجع به خود بازی برای من بهترین شوتر نسل بود گان پلی که حرفی توش نیست پیشرفت فوق العاده ای نسبت به 2016 داشت، محیط ها خیلی متنوع تر از 2016 بودن و چشم نواز، ارنا فایتاش من اصلا مشکلی نداشتم چون طبق اصول بازی بری و اپگرید هارو بگیری مطمئنا به مشکلی نمیخوری من حتی از بخش پلتفورمر هم خیلی خوشم اومد تنوع خوبی بین فایتا بود پیدا کردن سیکرت ها و ایتم ها، داستان هم توییست های جالبی داشت خوشمان امد:D
امیدوارم id بعد این بازی بره سراغ ای پی جدید یذره استراحت بده به دووم تا اواسط نسل بعد.
و در اخر اینکه چقدر این موتور id 7 خوبه:D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
جوری از بازی تعریف کردن توی این تاپیک که ادم فک میکنه شاهکار تاریخی در انتظارشه:D
بازیو خریدم به خاطر همین تعریفا. فعلا فقط مرحله اول رو رفتم. اصلا چیز شاخی نبود حقیقتا. فقط ۶۰ فریم بودنش خوب بود و سختی بالاش.
گرافیک واقعا چیز فک بر اندازی نبود. کاملا خوب بود. نمیدونم شاید من چشمم مشکل داره:/ مشکل بزرگم با بازی, دشمنا و سلاح های بازی هست.
مگه رزیدنت ایوله که تا دوتا تیر میزنی تیرت تموم میشه?:/ بعد چرا سلاح ها اینقد بی روحن? من وقتی شلیک میکنم اصا حس کشتن و شلیک بهم دست نمیده.با اینکه طرفو تیکه پاره میکنه ولی بازم حس خاصی بهم نمیده. یه جوری مصنوعیه انگار :D
مورد بعدی اینکه دشمنا واقعا تکرارین. کلا سه چهار نوع دشمن اومدن که مثل مور و ملخ تکرار میشن هی.
امیدوارم واقعا در ادامه تنوع بیشتر بشه و محیط های بازی هم زیباتر و بهتر بشن.
فارغ از جو و محیط و سبک بازی, صرفا از نظر شوتر اول شخص بودن به نظرم هیچی پای ولفنشتاین نتونسته بیاد هنوز. قشنگ حس کشتن و شلیک با اسلحه توی اون بازی حس میکرد ادم.
موزیک بازی هم والله به من اونقدا هیجان نمیده موقع مبارزه:D
حالا احتمالا چون مرحله اول هستم اینجوریه. شاید جلوتر که برم همه چی فرق میکنه.

جلوتر می ری بهتر می شه اما اره کلا تکراری هست و تعداد دشمنا به شدت کم تازه دشمنا همشون همیشه هستن که خیلی بده یعنی این اسکلت ها و دشمن کوچیکا هم تا اخرش همش هستن بقیه هم همونن نهایت زرحی چیزی بهشون اضافه می شه

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
جلوتر می ری بهتر می شه اما اره کلا تکراری هست و تعداد دشمنا به شدت کم تازه دشمنا همشون همیشه هستن که خیلی بده یعنی این اسکلت ها و دشمن کوچیکا هم تا اخرش همش هستن بقیه هم همونن نهایت زرحی چیزی بهشون اضافه می شه
DOOM رو با یه چیز دیگه اشتباه گرفتید...همیشه همین بوده.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
به یاد ندارم doom3 اینطوری بوده باشه :D نه به این شدت نبوده. این نسخه تعداد دشمنا بیشتر شده.
3 که کلا فازش با بقیه نسخه‌ها فرق داشت. مشکلت همینه.
حداقل قبل خرید یه تریلر از بازی باید ببینی...
بدون پیش‌زمینه پا میشید میرید جهنم، معلومه تعجب میکنید :D
نه بابا پس اگه اینطوریه پس تا اخر عمرتون همون دوم 1 بازی کنید دیگه چه نیازی به نسخه های بعدش هست.
نسخه‌های بعد منتشر میشن که با توجه به بازخوردهای طرفدارا، همون فرمول رو بهبود بدن...اگه فرمول رو عوض کنن که اسم بازی رو DOOM نباید بزارن دیگه.
اتفاقا تنوع دشمنای دووم نسبت به خیلی بازیهای دیگه بیشتره...
مثلا کال آف دیوتی یا شوترای دیگه بازی کنی، شونصد نوع دشمن می‌بینی؟ همه یه اسلحه گرفتن دستشون دارن بهت شلیک میکنن، اکثرا هم با یه روش نابود میشن برخلاف دووم.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
یـ سریا هنوز تو Doom 3 گیر کردن ؟ این بازی ادامه Doom 2016 هستش و هیچ ربطی به اون نسخه نداره موندم چجوریا هنوز با این دید اومدن سمت بازی !!! بازی رسما کلاس درسه واسه شوتر های Arena محور هرچی نکته مثبت داشته رو از 2016 با خودش برداشته اورده کلی هم گذاشته روش یادمه سر همون نسخه 2016 هم یـ عده بودن ناله میکردن میگیم اون اولین نسخه مدرن سری بود این که ادامه هستش خودتون میدونید Doom کلاسیک یعنی چی بعد یـ سریا باز هنوز انتظار ریکویل کاد و صحنه های سینمایی ولفنشتاین دارن ازش ؟؟

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین

نسخه‌های بعد منتشر میشن که با توجه به بازخوردهای طرفدارا، همون فرمول رو بهبود بدن...اگه فرمول رو عوض کنن که اسم بازی رو DOOM نباید بزارن دیگه.
مثلا کال آف دیوتی یا شوترای دیگه بازی کنی، شونصد نوع دشمن می‌بینی؟ همه یه اسلحه گرفتن دستشون دارن بهت شلیک میکنن، اکثرا هم با یه روش نابود میشن برخلاف دووم.
دوست محترم :D من تمام نسخه های دوم رو بازی کردم :D نیازی هم نیس توضیح بیشتری بدم در این رابطه. بازی از نسخه ی سوم یه خط دیگه ای رو پیش گرفت. حالا خطش موفق بوده یا نبوده مهم نیست. بحث سر اینه که در این نسخه, بازی خیلی شلوغ شده. از نسخه های قبلی شلوغ تر شده. چندین مرحله رفتم جلو ولی بازی تکراری میشه :D البته کاملا بازی خوبه. مثل نسخه های قبلیش. ولی در حد تعاریفی که امثال شما دوستان هایپ زده اینجا نوشتید نبود. یه بازی کاملا فان در حد نمره ی 8 اینطورا هست. دیگه تکراری شدن بازی و مبارزات و دشمنا و روند بازی ربطی به تریلر و جهنم و تعجب نداره :D

• Like
Reactions: s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

این بازی که فقط باید دشمن توش بکشی باید کلی تنوع دشمن داشته باشه شما بایونتا 2 بازی کن هر ثانیه دشمن جدید میاد دشمن های قبلی هم اکثرا دیگه نمی بینی به این می گن حوصله به این می گن سازنده ok دوم قبلی عالی بود اما این نسخه دیگه باید با توجه به زمان کم عرضه تنوع خیلی بیشتر از اینا می شد البته خود گیم پلی 1 سری تنوع های خوبی داره محیط ها خیلی بهتر شدن اما در کل گیم بازی ایردا هم کم نداره اسلحه های بازی هم با تیرهای خیلی کمشون و اینکه وادارت می کنه تا به سبک مورد علاقه سازنده حتما بازیش کنی زور گویی محضه
به نظرم بهتره که به خاطر تعصب و متا جوگیر نشید و خودتون رو گول نزنید.
من اگه به قبلی 9 دادم به این 8 می دم البته اخرای بازیم هنوز تموم نشده امتیاز هم نسبت به زمان خودشون می دم.
جدا اخرای بازی دیگه بازی بیش از حد تکراری می شه.

• Like
Reactions: The Pale King

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
یـ سریا هنوز تو Doom 3 گیر کردن ؟ این بازی ادامه Doom 2016 هستش و هیچ ربطی به اون نسخه نداره موندم چجوریا هنوز با این دید اومدن سمت بازی !!! بازی رسما کلاس درسه واسه شوتر های Arena محور هرچی نکته مثبت داشته رو از 2016 با خودش برداشته اورده کلی هم گذاشته روش یادمه سر همون نسخه 2016 هم یـ عده بودن ناله میکردن میگیم اون اولین نسخه مدرن سری بود این که ادامه هستش خودتون میدونید Doom کلاسیک یعنی چی بعد یـ سریا باز هنوز انتظار ریکویل کاد و صحنه های سینمایی ولفنشتاین دارن ازش ؟؟

کسی به شما کمک کرد؟ مشورتی گرفتی؟ :D از صحبت کدوم یکی از دوستان متوجه شدی که دوستان فک میکردن بازی عین دوم3 هست و با همون ذهنیت بازی رو خریدن ؟ :D اشکال نداره. تاثیرات قرنطینس گویا :D کسی والله انتظار نداشت که بازی دوم 3 باشه. عهد بوق هم نیس. ملت میشینن مثل شما تریلر میبینن و نسخه های قبلی هم بازی میکنن و میفهمن که بازی شبیه چی هست. به این دلیل اسم دوم3 رو اوردم چون این دوستمون گفت که دوم کلا اینجوریه و پس دیگه دوم بازی نکنین . منم گفتم نه همه دوم ها اینطوری نبوده و از دوم 3 روند تغییر کرده. بازی هم روند و سبکش نسبت به دوم 3 این نسخه و نسخه ی قبل تغییر کرده. اما این نسخه بسیار شلوغ تر شده. وقتی یه چیزی شلوغ میشه باید قدرت و کشش کافی هم توی بازی باشه تا هم تکراری نشه و هم ارزش تکرار بالایی داشته باشه. ولی خوب برا من اینطوری نبود. یه بازی در حد نمره ی 8 بود که با اکشنش و درجه سختی بالاش حال میکنم. اما چیزی هم نیس که بخوام بکوب بشینم پاش لذت ببرم ازش. چون برا من تکراری شده. حالا شاید برا شما کلاس درس باشه و ازش جزوه مینویسی حتی. ولی خواستم خدمتت بگم که کسی انتظار نداشته و نداره که بازی مثل دوم 3 باشه :D

پ.ن: در رابطه با ولفنشتاین هم توی پستی که چند روز قبل دادم اتفاقا تاکید هم کردم و میتونید ببینید. تاکید کردم که سبک این دو بازی فرق میکنه ولی صرفاااا از نظر شوتینگ, حس شلیک با اسلحه, ولف بهتر بود برا من. من هنوزم حس کشتن نمیگیرم سر این بازی. اسلحه های بازی با اینکه ابهت دارن ولی به من حس خاصی نمیدن. شاتگان برا من حس سنگین و خفن نداره خوب. یکیو که میکشم انگار دارم به خیار شلیک میکنم. خوب من حس اکشن سنگین ازش نمیگیرم. توی ولفنشتاین به نظرم ادم ارضا میشد از شلیک کردن با اسلحه و کشتن دشمن :D حالا بیخیال شاید مشکل منه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Adidas95

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
دوست محترم :D من تمام نسخه های دوم رو بازی کردم :D نیازی هم نیس توضیح بیشتری بدم در این رابطه. بازی از نسخه ی سوم یه خط دیگه ای رو پیش گرفت. حالا خطش موفق بوده یا نبوده مهم نیست. بحث سر اینه که در این نسخه, بازی خیلی شلوغ شده. از نسخه های قبلی شلوغ تر شده. چندین مرحله رفتم جلو ولی بازی تکراری میشه :D البته کاملا بازی خوبه. مثل نسخه های قبلیش. ولی در حد تعاریفی که امثال شما دوستان هایپ زده اینجا نوشتید نبود. یه بازی کاملا فان در حد نمره ی 8 اینطورا هست. دیگه تکراری شدن بازی و مبارزات و دشمنا و روند بازی ربطی به تریلر و جهنم و تعجب نداره :D
این بازی که فقط باید دشمن توش بکشی باید کلی تنوع دشمن داشته باشه شما بایونتا 2 بازی کن هر ثانیه دشمن جدید میاد دشمن های قبلی هم اکثرا دیگه نمی بینی به این می گن حوصله به این می گن سازنده ok دوم قبلی عالی بود اما این نسخه دیگه باید با توجه به زمان کم عرضه تنوع خیلی بیشتر از اینا می شد البته خود گیم پلی 1 سری تنوع های خوبی داره محیط ها خیلی بهتر شدن اما در کل گیم بازی ایردا هم کم نداره اسلحه های بازی هم با تیرهای خیلی کمشون و اینکه وادارت می کنه تا به سبک مورد علاقه سازنده حتما بازیش کنی زور گویی محضه
به نظرم بهتره که به خاطر تعصب و متا جوگیر نشید و خودتون رو گول نزنید.
من اگه به قبلی 9 دادم به این 8 می دم البته اخرای بازیم هنوز تموم نشده امتیاز هم نسبت به زمان خودشون می دم.
جدا اخرای بازی دیگه بازی بیش از حد تکراری می شه.
خب از بازی لذت بردید و در حد 8 هست براتون. خیلی هم عالی.
دیگه نیازی نیست اونایی که بیشتر از شما از بازی لذت بردن رو هایپ زده و جوگیر خطاب کنید.
دووم همیشه بازی شلوغی بوده و دشمنا در طول مراحلش تکرار میشدن...تعداد دشمنا زیاد شده، از اون طرف ابزاری که برای نابود کردنشون در اختیار دارید هم بیشتر شده + محیط‌ها هم بازتر شدن...از یه نسخه‌ی جدید هم همین انتظار میره که جاه‌طلبانه و بزرگتر باشه.

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
خب از بازی لذت بردید و در حد 8 هست براتون. خیلی هم عالی.
دیگه نیازی نیست اونایی که بیشتر از شما از بازی لذت بردن رو هایپ زده و جوگیر خطاب کنید.
دووم همیشه بازی شلوغی بوده و دشمنا در طول مراحلش تکرار میشدن...تعداد دشمنا زیاد شده، از اون طرف ابزاری که برای نابود کردنشون در اختیار دارید هم بیشتر شده + محیط‌ها هم بازتر شدن...از یه نسخه‌ی جدید هم همین انتظار میره که جاه‌طلبانه و بزرگتر باشه.
بزرگ بودن محیط یه بازی و زیاد بودن دشمناش به خودی خود یه مسئله مثبته. ولی تکراری نشدن بازی هم یه چیز دیگس. من خودمم دارم میگم که سختی بازی برای من لذت بخشه. ولی بحث سر خود دشمناس. کلی گلوری کیل و .... توی بازی هست. کلی انیمیشن برا سلاخی دشمن هست. ولی با این حال یه حس مصنوعی بودن به من میده. از طرفی همونطور که گفتم قدرت اسلحه ها حس نمیشه. شاتگان توی هر بازی ابهتی داره برا خودش. توی بازی جوریه که انگار داری با اسلحه ی معمولی شلیک میکنی. برا همین با اینکه ظبیعتا باید اکشن بازی خیلی خفن و سنگین باشه, ولی به نظرم اینطوری نشده. حالا شاید من اشتباه میکنم. بی خیال. لذت ببرید از بازی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر