DEATHSTRANDING برای PC تایید شد

کی گفته ضرر نمیزنه ؟؟ و کی گفته رنج فروش کنسول ۱۰۰ میلیونه؟؟؟ و هر کی می‌خواسته تا حالا خریده ! پس ps2چطور ۱۵۵ تا فروخته که تقریبا ۵۰-۴۰ تاش مال بعد از عرضه ps3 بود

به شخصه باهاش موافقم یکی دوجا پست قبلیش موافق نبودم اما به صورت کلی اشتباه نمیگه .

خوبه خودت داری میگی 40-50 میلیون برای زمان بعد عرضه PS3 هستش این گروهی که داری میگی کسایی هستن که یا هدیه گرفتن کنسول از خانواده یا اینکه پول کافی برای خرید کنسول نداشتن که کنسول بخرن و تا بعد از عرضه نسل بعد منتظر شدن تا قیمت کنسول با 150 الی 100 دلار برسه بازی ها هم کلی قیمتش امده پایین به نظرت اینها کسایی هستش که برای خرید یک بازی خاص صف کشیدن یا لیستی از بازی ها عالی که براش PS2 خریدن نه برای مثال MGS اون وسط فقط همین الان هم لیست بازی های PS4 عالی هستش هیچ وقت هیچ کنسولی به PS2 نمیرسه از بازی اما به نوبه خودش عالی هستش .

شاید بعضی هاشون بخوان بعضی بازی ها رو بازی کنن پول نداشته باشن تا شکست قیمت صبر کنن بعد بخرن اما دیگه برای یک بازی خاص اون موقع کنسول نمیخرن انقدر هم منتظر نمیشه کسی که بعد 5 سال برای مثال برای MGS کنسول بخره .

دقیقا داری موضوع بد نگاه میکنی ما 4 دسته بازیکن داریم .
1. هاردکور که کنسول هرچی باشه روز اول میخره بازی ها رو اخبارش شدید از نزدیک دنبال میکنه.
2.گیمر های معمولی که صبر میکنن ببینن کدوم کنسول بهتره برن بازی بهتری داره برن طرفش .
3. کسایی که برای مثال خانواده هاشون براشون هدیه میخرن و اصلا تو باغ نیستن و فقط برای اینکه هدیه بدن کنسول میخرن برای بچه و نوه و ... .
4. کسایی که کنسول میخوان اما پول ندارن و تا قیمت ها نشکنه طرف کنسول نمیرن .

خوب بریم سر صحبت اصلی با منطق پیش بریم بد نیست گروه اول که کنسول خریده تا الان گروه دوم هم همنطور میمونه گروه سوم و چهارم گروه سوم که اصلا براش DS و... مهم نیست میرسه گروه چهارم انها هم که اگه پول داشتن که PC خوب داشته باشن خوب مشخصا پول هم دارن یک کنسول 200 دلار بخرن الان پس ندارن اگه حتی بازی بخوان بخرن با کنسول 150 دلاری یا 200 دلاری روی همین کنسول میخرن و بازی میکنن کسی هم که این همه بازی عالی امده کنسول نخریده و مشخصا جزو دسته سوم و چهارم قرار میگیره .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: rahyarpaul
چرا این طرز فکر اشتباه رو دارین که فکر میکنین فقط اونها بازین
بازی یعنی لذت بردن. با دوتا زندگی میکن و با خیلی عناوین دیگه

حرفت کاملا درسته با یک اشکال کوچیک .

خیلی ها هم هستن مثل من که هم برای مثال یک زمانی با بازی های که نام بردی حال کردن هم با بازی های که نیست روی PC اینجاست که نبود اون بازی ها روی PC میشه مشکل مجبور میشه ادم کنسول بخره یک وقتی هستش مجبور میشی حتی دوتا کنسول متفاوت بخری البته دیگه زمان این کارها دیگه گذشته زمان هیچ کدوم از این کارها ندارم خیلی وقت کنم دو دست بازی کنم یا کلاس هام جلو عقب کنم بازی سریع تمام کنم داستانی شاهکار کردم.

برای مثال یک زمانی من dota 2 حدود 945.02 hours played بازی کردم تازه بماند WOW چقدر بازی کردم یا حتی anno یا Rise of Nation یا ... بازی دیگه .

حتی اگه گرافیک pc در حد ps1 هم نباشه .
ما بخاطر عناوینی که خود pc داره اونو دوست داریم
تو سالهایی که بازیهای مولتی پلتفرم هم براش نمیومد ما pc گیمر ماندیم.
برای ماها گرافیک مهم نیست .چه گرافیکش ps1 باشه چه ps5
ماها ،اینا رو میخوایم
اینم راجب همه صدق نمیکنه خیلی از PC گیرمر ها هستن که فقط برای فریم بیشتر و گرافیک بهتر PC انتخاب کردن کلا نمیشه این برای همه ملاک قرار داد درستش اینکه مثل شما برای بازی که دوست داره انتخاب کنه اما ... .

• Like
به شخصه باهاش موافقم یکی دوجا پست قبلیش موافق نبودم اما به صورت کلی اشتباه نمیگه .

خوبه خودت داری میگی 40-50 میلیون برای زمان بعد عرضه PS3 هستش این گروهی که داری میگی کسایی هستن که یا هدیه گرفتن کنسول از خانواده یا اینکه پول کافی برای خرید کنسول نداشتن که کنسول بخرن و تا بعد از عرضه نسل بعد منتظر شدن تا قیمت کنسول با 150 الی 100 دلار برسه بازی ها هم کلی قیمتش امده پایین به نظرت اینها کسایی هستش که برای خرید یک بازی خاص صف کشیدن یا لیستی از بازی ها عالی که براش PS2 خریدن نه برای مثال MGS اون وسط فقط همین الان هم لیست بازی های PS4 عالی هستش هیچ وقت هیچ کنسولی به PS2 نمیرسه از بازی اما به نوبه خودش عالی هستش .

شاید بعضی هاشون بخوان بعضی بازی ها رو بازی کنن پول نداشته باشن تا شکست قیمت صبر کنن بعد بخرن اما دیگه برای یک بازی خاص اون موقع کنسول نمیخرن انقدر هم منتظر نمیشه کسی که بعد 5 سال برای مثال برای MGS کنسول بخره .

دقیقا داری موضوع بد نگاه میکنی ما 4 دسته بازیکن داریم .
1. هاردکور که کنسول هرچی باشه روز اول میخره بازی ها رو اخبارش شدید از نزدیک دنبال میکنه.
2.گیمر های معمولی که صبر میکنن ببینن کدوم کنسول بهتره برن بازی بهتری داره برن طرفش .
3. کسایی که برای مثال خانواده هاشون براشون هدیه میخرن و اصلا تو باغ نیستن و فقط برای اینکه هدیه بدن کنسول میخرن برای بچه و نوه و ... .
4. کسایی که کنسول میخوان اما پول ندارن و تا قیمت ها نشکنه طرف کنسول نمیرن .

خوب بریم سر صحبت اصلی با منطق پیش بریم بد نیست گروه اول که کنسول خریده تا الان گروه دوم هم همنطور میمونه گروه سوم و چهارم گروه سوم که اصلا براش DS و... مهم نیست میرسه گروه چهارم انها هم که اگه پول داشتن که PC خوب داشته باشن خوب مشخصا پول هم دارن یک کنسول 200 دلار بخرن الان پس ندارن اگه حتی بازی بخوان بخرن با کنسول 150 دلاری یا 200 دلاری روی همین کنسول میخرن و بازی میکنن کسی هم که این همه بازی عالی امده کنسول نخریده و مشخصا جزو دسته سوم و چهارم قرار میگیره .
خوب گروه دوم این نسل رو میبینه میگه هر چی بازیه میاد برای pc من برای چی هزینه اضافی کنم ( به هر حال اگه سونی قاطعانه شفاف سازی نکنه تو چند ماه آینده) تاثیر این اتفاقات و شایعات رو تو سال اول فروش ps5 میبینیم! میگید نه منتظر میشیم ببینیم !

من خودم یکیشم که برند پلی استیشن رو برای انحصاری های ژاپنی پسند و بازی های کوچیک و جالب سونی انتخاب کردم ، در کنار ساپورت خوب و بازی های ناشرای دیگه !!

ولی الان اگه پولش بیاد دستم ، قطعا انتخابم اولم pc یه با این شرایط(۹۰درصد بازی هایی که به سلیقه میخوره روی pc موجوده ، اون ده درصد دیگشم دست نینتندوئه) ، میرم میشینیم سیر دل همه بازیایی که به دلم مونده رو پایرت میکنم ، گور بابای اخلاق و قانون و ساپورت و حقوق سازنده! ، دو تا بازی فرست پارتی هم که مولتی پلیر و مولتی پلتفرم نشده میشه از دوستان کنسول قرض کرد بازیشون کرد! !

آخرین ویرایش:
بعیده کنسولها به همین شکل .تو نسل بعد یعنی 6 هم باقی بمونند
نسل بعد یعنی 2027-2028
اونموقع استیدیا یه غول شده.
و دیگه نمیشه با کنسول فیزیکی باهاش جنگید . مایکروسافت و سونی احتمالا به هم نزدیک میشن تا جلوی اون گوگل کم نیارن. که الانم نزدیک شدن.
ps7 و اینا که دیگه قطعا خواب خواهد بود.

اخرین حوزه تکنولوژی و سرگرمی که گوگل با ورودش همه کمپانی ثابت شده رو کنفیکون کرده کی بوده؟ گوگل هنوز که هنوزه داره نون تبلیغات موتور جستجو و یوتیوب رو میخوره + سهم فروش گوگل پلی که باز مقابل اپ استور خیلی ضعیف تر هست

در این سالهای اخیر گوگل تقریبا به هر حوزه جدیدی که وارد شده یا نابود شده و یا نهایتا عملکرد متوسطی داشته و پشت سر باقی بزرگان قرار گرفته! همین چند روز پیش هم خبر امد که پروژه واقعیت افزوده daydream رو تخته کردند و بیخیالش شدند (مثل باقی پروژه های اخیر گوگل)

همین ورود محتاطانه استدایا تا اخرش نشون میده گوگل چیکارست! گوگل دیده اینجا یک سفره ای پهن هست و یک هزینه بدون ریسک داره انجام میده و هیچ وقت اونقدر گنده نمیشه که بخواد جلوی مایکروسافت و سونی و ... در زمینه گیمینگ قد علم کنه! اره از لحاظ مالی خیلی شاخ هست ولی میگم درسالهای اخیر حداقل در حوزه هایی که مشتریهاش مردم بودند موفق عمل نکرده!

خیلی ساده تر بگم گوگل استارت قضیه رو میزنه ولی تا تهش تخت گاز نمیره! (برعکس مایکروسافت دقیقا)

جامعه کنسول بازها و پی سی بازها این قدر از هم جدائن و فازشون با هم فرق داره که من به جد فکر می کنم چیزایی مثل Zelda: BotW و Tlou2 هم باعث نمیشه اینا از پای سیستم شون بلند شن و یه کنسول پلیر شن...
به عنوان پی سی گیمر اینو بشدت تایید میکنم :D اتفاقا همین چند ماه پیش سر Tlou تا دم مرز خرید رفتم چون واقعا دوس دارم این عنوانو، بعد یک دفعه یادم اومد که خب اگه بگیرم و چندتا انحصاری مورد علاقم رو تموم کنم (که نهایت یک ماه طول بکشه رو هم) بعد چه بلایی سر کنسول میاد؟ آیا میشینم مولتی پلتفورما رو روی کنسول بزنم اونم در صورتی که مشخصات پی سیم خوبه و بازیارو روی کیفیت خوب و 60 فریم اجرا میکنه؟ خیر!
خیلی از دوستان پی سی گیمر دارم که نمیتونن از موس و کیبورد دل بکنن و دلیل اصلیشون واسه نخریدن کنسول همین هست اما من با اینکه بعضی از مواقع بازیای سینگل رو با کنترلر پای تلویزیون تموم میکنم هنوز دلیل قانع کننده ای واسه خرید یک دستگاه که دقیقا همین کارو انجام میده پیدا نکردم.
هیچی مثل بقیه ماها کنسول رو میفروشی کار خاصی قرار نیست بکنی:D PC سر جاشه همیشه :D
بخوای انحصاری های الانو بزنی بفروشی چهار ماه بعد که یکی دیگه اومد باز بخری؟ :دی نخوای بفروشی هم فقط خاک میخوره.

آخرین ویرایش:
خوب گروه دوم این نسل رو میبینه میگه هر چی بازیه میاد برای pc من برای چی هزینه اضافی کنم ( به هر حال اگه سونی قاطعانه شفاف سازی نکنه تو چند ماه آینده) تاثیر این اتفاقات و شایعات رو تو سال اول فروش ps5 میبینیم! میگید نه منتظر میشیم ببینیم !

من خودم یکیشم که برند پلی استیشن رو برای انحصاری های ژاپنی پسند و بازی های کوچیک و جالب سونی انتخاب کردم ، در کنار ساپورت خوب و بازی های ناشرای دیگه !!

ولی الان اگه پولش بیاد دستم ، قطعا انتخابم اولم pc یه با این شرایط(۹۰درصد بازی هایی که به سلیقه میخوره روی pc موجوده ، اون ده درصد دیگشم دست نینتندوئه) ، میرم میشینیم سیر دل همه بازیایی که به دلم مونده رو پایرت میکنم ، گور بابای اخلاق و قانون و ساپورت و حقوق سازنده! ، دو تا بازی فرست پارتی هم که مولتی پلیر و مولتی پلتفرم نشده میشه از دوستان کنسول قرض کرد بازیشون کرد! !

کدوم شایعات ؟ اینکه قرار هستش یک سری بازی های TP به صورت انحصاری اول روی PS بیاد بعد روی PC این که از قدیم بوده و هستش چیز عجیبی نیست (الان هم که با PS now میتونی روی PC همون بازی های انحصاری رو انجام بدی ) کوجیما شرکت TP هستش نه FP همون جوری که استدیو QD استدیو TP بود نه FP ... بازی هم بودن از زمان PS2 وPS1 همین جوری عرضه میشدن.

این ها همش حرف الکی هستش شما یا داری کنسول برای این میخری که قیمتش به نسبط PC بهتر هستش شرکتی مثل سونی میاد TLOU یا HZD یا ... به صورت انحصاری عرضه میکنه از این سبک بازی ها خوشت میاد و میخوای جلو TV لم بدی بازی کنی یا میخوای بازی با کیفیت بیشتر بازی کنی و پایرت و دور اون بازی ها رو خط میکشی یک صحبت ساده هستش اینکه یکی مثل کوجیما قراداد انحصاری داشته باشه که بازیش بعد چند ماه روی PC بیاد هیچ کدوم از خصوصیات اینکه میخوای روی TV بازی کنی و لم بدی با قیمت کمتر کنسول بگیری برابری نمیکنه.

خوب این حق انتخاب شماست که چی میخوای بگیری مشخصا من خودم انتخاب اولم همیشه PC بوده چون کارم با PC هستش و هم اینکه همیشه PC خوب داشتم در کنارش کنسول هم دارم . مگه کسی برای اخلاقیات و حق قانون و... کنسول میخره . :|

اینکه شما بازی مورد علاقت بخری که شرکت سازنده ساپورت کنی اصلا بد نیست اما کسی کسی مجبور نکرده حتما این کار انجام بدی تازه بماند با این اکانت های چند کاربر و ... هم دیگه ملت مثل فر فره میخرن دیگه کسی ساپورت نمیکنه از اون طرف هم اگه حتی دیسک بخری بعدم میفروشی و پولش بر میگرده .

همین الان XBOX داره همون چندتا بازی های انحصاریش روز اول روی PC هم میده درسته من که PC خوب دارم دیگه XBOX نمیخرم اما خیلی ها با این وجود بازم XBOX میخرن با وجود اینکه به شخصه هیچ دلیلی برای خریدش نمیبینم اما دلیل نمیشه بگم آقا چرا دارین میخرین یا با این رویه ماکروسافت داره میره تو دیوار من برای کم بودن بازی های انحصاریش و نرسیدن کیفیت جز چندتاش به انتظارم میگم کنسولش ارزش خرید برای من نداره اما دلیل نمیشه کس دیگه ای نخواد XBOX بخره .

آخرین ویرایش:
  • Like
به عنوان پی سی گیمر اینو بشدت تایید میکنم :D اتفاقا همین چند ماه پیش سر Tlou تا دم مرز خرید رفتم چون واقعا دوس دارم این عنوانو، بعد یک دفعه یادم اومد که خب اگه بگیرم و چندتا انحصاری مورد علاقم رو تموم کنم (که نهایت یک ماه طول بکشه رو هم) بعد چه بلایی سر کنسول میاد؟ آیا میشینم مولتی پلتفورمرا رو روی کنسول بزنم اونم در صورتی که مشخصات پی سیم خوبه و بازیارو روی کیفیت خوب و 60 فریم اجرا میکنه؟ خیر!
خیلی از دوستان پی سی گیمر دارم که نمیتونن از موس و کیبورد دل بکنن و دلیل اصلیشون واسه نخریدن کنسول همین هست اما من با اینکه بعضی از مواقع بازیای سینگل رو با کنترلر پای تلویزیون تموم میکنم هنوز دلیل قانع کننده ای واسه خرید یک دستگاه که دقیقا همین کارو انجام میده پیدا نکردم.

دقیقا!
من خودم بیشتر کنسول گیمر ام... ولی داداشم کامل PC Gamer ـه... این آدم بخواد گیم بزنه، یه شب و روز میذاره رو Civ VI و Cities Skylines... دوتاشونم رو سوییچ هستند! ولی جدا نه براش مهمه یه چیزی مثل Tlou 2 یا ماریو اودیسه روی کنسوله(چون اصن تو رادارش نیستن و نبودن و نخواهند بود)، نه این که پورت بازی هایی که دوست داره رو میتونه روی یه چیز بزنه... جدا براش مهم نیست :D عشقش به اینه که رو Cities Skylines مادهای مختلف نصب کنه
البته شامل اون یحث سوییچی که گفتم شد و به شدت علاقه داشت من Cities Skylines رو روی سوییچ بخرم که خریدم :D ولی خب هیچ کی بازی نمی کنت اش :))

این جا چون تقریبا اکثر کسایی که تو بحث اند، کنسول گیمر اند خیلی با دید مشابه به PC گیمرها نیگاه می کنن.
جدا الان اگه DS رو PC بیاد شاید تازه بازی بیاد تو رادار داداشم... تا این حد :دی

rahyarpaul
بزرگوار کی هی میگی بازی مال سونی نیست! الان اینجا زده بازی ترید مارک سونیه حالا بگذریم که هیچ کدوم تایید شده نیست نه سهم 40 درصدی و نه این صبر کیند بعد بیاید منطقی درموردش صحبت کنیم!.............قبلا هم گفتم ممکنه خرج و هزینه این بازی فقط رو پلتفرم سونی درنیاد که به سبکشم میخوره! یا در نهایت درخواست کوجیما بوده و سونی این اجازه رو بهش داده not a big deal چیزی نیست که واسش بزنیم تو ملاج هم اگه ترول دوست دارید مسئله چیز دیگس :D حالا یا آینده سری دست سونیه و میخواد باهاش رو pc طرفدار جذب کنه یا...........
DEATH STRANDING Trademark Application of Sony Interactive Entertainment America LLC - Serial Number 87107685 :: Justia Trademarks
انحصاری مهم ترین بخش کنسول همین PS4 بعید می‌دونم بدون انحصاری فروشش از ۵۰ میلیون واحد عبور میکرد
حاجی انحصاری های تاپ سونی بترکونن 20 میلیون بفروشن :|

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM
rahyarpaul
بزرگوار کی هی میگی بازی مال سونی نیست! الان اینجا زده بازی ترید مارک سونیه حالا بگذریم که هیچ کدوم تایید شده نیست نه سهم 40 درصدی و نه این صبر کیند بعد بیاید منطقی درموردش صحبت کنیم!.............قبلا هم گفتم ممکنه خرج و هزینه این بازی فقط رو پلتفرم سونی درنیاد که به سبکشم میخوره! یا در نهایت درخواست کوجیما بوده و سونی این اجازه رو بهش داده not a big deal چیزی نیست که واسش بزنیم تو ملاج هم اگه ترول دوست دارید مسئله چیز دیگس :D حالا یا آینده سری دست سونیه و میخواد باهاش رو pc طرفدار جذب کنه یا...........
DEATH STRANDING Trademark Application of Sony Interactive Entertainment America LLC - Serial Number 87107685 :: Justia Trademarks

اولا انحصاری به قول کاز هیرای پرستیژ کنسوله دوما یدونه انحصاری مثل U4 بله در عدد 20 میلیون میفروشه اما محسابه شود چندتا دیسک دست دوم چند تا اکانت هکی چندنفر با هک کنسول بازیش کردن اونوقت میبینی مثلا بالا 50 میلیون نفر بازیش کردن
دیوید کیج میگفت رو 20 میلیون PS3 تروفی هیوی رین ثبت شده دیگه خودت تا آخرش برو!
جالبه همین چند سال پیش شوهی یوشیدا گفته بود بزرگ ترین رقیب ما PC گیمینگ بعد دوستان نشستن اینجا چه تحلیلایی میدن!
مثلا بازی مثل GTA SA رو PS2 فکر کنم 27 میلیون نسخه فروخته ولی راحت میتونم بگم نزدیک 70 80 میلیون PS2 روشون این بازی تجربه شده!

حرفت کاملا درسته با یک اشکال کوچیک .

خیلی ها هم هستن مثل من که هم برای مثال یک زمانی با بازی های که نام بردی حال کردن هم با بازی های که نیست روی PC اینجاست که نبود اون بازی ها روی PC میشه مشکل مجبور میشه ادم کنسول بخره یک وقتی هستش مجبور میشی حتی دوتا کنسول متفاوت بخری البته دیگه زمان این کارها دیگه گذشته زمان هیچ کدوم از این کارها ندارم خیلی وقت کنم دو دست بازی کنم یا کلاس هام جلو عقب کنم بازی سریع تمام کنم داستانی شاهکار کردم.

برای مثال یک زمانی من dota 2 حدود 945.02 hours played بازی کردم تازه بماند WOW چقدر بازی کردم یا حتی anno یا Rise of Nation یا ... بازی دیگه .

اینم راجب همه صدق نمیکنه خیلی از PC گیرمر ها هستن که فقط برای فریم بیشتر و گرافیک بهتر PC انتخاب کردن کلا نمیشه این برای همه ملاک قرار داد درستش اینکه مثل شما برای بازی که دوست داره انتخاب کنه اما ... .
من گفتم سلایق آدمها متفاوته
منظورم یه pc گیمر نادون نیست. ممکنه اونم اینا رو دوست داشته باشه.pc هم طیف بازیهای خودش رو داره . اینجور نیست که با یه بیابون بی آب و علف روبرو باشیم .
کاری به گیمرای جدید ندارم. الان برادر کوچیکم میاد میگه محمد ps4 میخری. میگم دلیل خرید رو بگو ،برات بخرم .میگم tlou و gow میخوای ؟میگه اینا چین.میگم پس چرا میخوایش. میگه دوستام میگن ،گرافیکش عجیب غریبه.
میگم برادر من. گرافیکش به پای کامپیوتر که نمیرسه.
اخرین حوزه تکنولوژی و سرگرمی که گوگل با ورودش همه کمپانی ثابت شده رو کنفیکون کرده کی بوده؟ گوگل هنوز که هنوزه داره نون تبلیغات موتور جستجو و یوتیوب رو میخوره + سهم فروش گوگل پلی که باز مقابل اپ استور خیلی ضعیف تر هست

در این سالهای اخیر گوگل تقریبا به هر حوزه جدیدی که وارد شده یا نابود شده و یا نهایتا عملکرد متوسطی داشته و پشت سر باقی بزرگان قرار گرفته! همین چند روز پیش هم خبر امد که پروژه واقعیت افزوده daydream رو تخته کردند و بیخیالش شدند (مثل باقی پروژه های اخیر گوگل)

همین ورود محتاطانه استدایا تا اخرش نشون میده گوگل چیکارست! گوگل دیده اینجا یک سفره ای پهن هست و یک هزینه بدون ریسک داره انجام میده و هیچ وقت اونقدر گنده نمیشه که بخواد جلوی مایکروسافت و سونی و ... در زمینه گیمینگ قد علم کنه! اره از لحاظ مالی خیلی شاخ هست ولی میگم درسالهای اخیر حداقل در حوزه هایی که مشتریهاش مردم بودند موفق عمل نکرده!

خیلی ساده تر بگم گوگل استارت قضیه رو میزنه ولی تا تهش تخت گاز نمیره! (برعکس مایکروسافت دقیقا)
تفاوت این ماجرا تو اینه که آینده گیمینگ همینه.
چه بخوایم و چه نخوایم دنیا داره به سمت راحت طلبی میره.پروژه xcloud امروز شروع نشده.مدتهاست که آغاز شده.
گوگل بی هزینه نیومده و احتمالا بی هدف نیومده اینجا. جمع کردن این همه عنوان و در کنارش استودیو فرست پارتی ،نشون میده برنامه داره
مگه فقط گوگل پروژه ناموفق داره. مایکروسافت نداره ،خود سونی نداره.
این سری ولی گوگل یه چیزی رو یاد گرفت. اون باید رو سرور سرمایه گذاری کنه. چیزی که ازش بینهایت داره.
و توهمه دنیا بهش دسترسی دارن.یه اینترنت مردم میخوان که اونم دارن با یه سرعت پایین که اونم دارن.
حالا بیاین مجانی بازیشونو بخرن از گوشی و هر وسیله دیگه که میخواین روش بازیش کنن. (که اینم مردم میخوان .چون وقت ندارن. چقدر خوبه وقتی تو مترو هستی و نشستی بیای بری تو یونان و اودیسه بگردی)
یا وقتی رفتی هتل و مسافرت.شبه و خوابت نمیره. همونجا موبایلتو در آری و یه گیم بری.
این پرروژه رو هر دو شرکت مایکروسافت و سونی استارتشو زده بودن .
وقتی دیدن گوگل اومده.برشون اینقدر مهم شد که به هم کمک کنن.

یکم اسکرول کن همون صفحه رو بیا پایین.
2019-10-28_19-16-48.jpg

بر میخوری به این.
دقیقا نمیدونم چیه.
ولی بشین پستای قبلترم رو بخون که با سایر انحصاریهای سونی مقایسه کردم . هیچکدومشون این نوع type رو ندارن.
هیچکدومشون 4-5 تا extension قرارداد دریافت نکردن.
این نوشته همون حکم صاحب امتیاز دوم پس از انتشار رو داره.
مگه سونی مخش تاب داره. بیاد دم عرضه بازی ای که این همه داره روش مانور میده . pc رو کنه.
اگه کوجیما حقی نداشته باشه تو این بازی. حتی بخاطر نشون دادن کاور بازی بدون لوگو . سونی میتونه دادگاهیش کنه. چچه برسه به معرفی بازی و اونم انتشار با ناشر جدید

آخرین ویرایش:
بعد یک دفعه یادم اومد که خب اگه بگیرم و چندتا انحصاری مورد علاقم رو تموم کنم (که نهایت یک ماه طول بکشه رو هم) بعد چه بلایی سر کنسول میاد؟
هیچی مثل بقیه ماها کنسول رو میفروشی کار خاصی قرار نیست بکنی:دی PC سر جاشه همیشه :دی

کدوم شایعات ؟ اینکه قرار هستش یک سری بازی های TP به صورت انحصاری اول روی PS بیاد بعد روی PC این که از قدیم بوده و هستش چیز عجیبی نیست (الان هم که با PS now میتونی روی PC همون بازی های انحصاری رو انجام بدی ) کوجیما شرکت TP هستش نه FP همون جوری که استدیو QD استدیو TP بود نه FP ... بازی هم بودن از زمان PS2 وPS1 همین جوری عرضه میشدن.

این ها همش حرف الکی هستش شما یا داری کنسول برای این میخری که قیمتش به نسبط PC بهتر هستش شرکتی مثل سونی میاد TLOU یا HZD یا ... به صورت انحصاری عرضه میکنه از این سبک بازی ها خوشت میاد و میخوای جلو TV لم بدی بازی کنی یا میخوای بازی با کیفیت بیشتر بازی کنی و پایرت و دور اون بازی ها رو خط میکشی یک صحبت ساده هستش اینکه یکی مثل کوجیما قراداد انحصاری داشته باشه که بازیش بعد چند ماه روی PC بیاد هیچ کدوم از خصوصیات اینکه میخوای روی TV بازی کنی و لم بدی با قیمت کمتر کنسول بگیری برابری نمیکنه.

خوب این حق انتخاب شماست که چی میخوای بگیری مشخصا من خودم انتخاب اولم همیشه PC بوده چون کارم با PC هستش و هم اینکه همیشه PC خوب داشتم در کنارش کنسول هم دارم . مگه کسی برای اخلاقیات و حق قانون و... کنسول میخره . :|

اینکه شما بازی مورد علاقت بخری که شرکت سازنده ساپورت کنی اصلا بد نیست اما کسی کسی مجبور نکرده حتما این کار انجام بدی تازه بماند با این اکانت های چند کاربر و ... هم دیگه ملت مثل فر فره میخرن دیگه کسی ساپورت نمیکنه از اون طرف هم اگه حتی دیسک بخری بعدم میفروشی و پولش بر میگرده .

همین الان XBOX داره همون چندتا بازی های انحصاریش روز اول روی PC هم میده درسته من که PC خوب دارم دیگه XBOX نمیخرم اما خیلی ها با این وجود بازم XBOX میخرن با وجود اینکه به شخصه هیچ دلیلی برای خریدش نمیبینم اما دلیل نمیشه بگم آقا چرا دارین میخرین یا با این رویه ماکروسافت داره میره تو دیوار من برای کم بودن بازی های انحصاریش و نرسیدن کیفیت جز چندتاش به انتظارم میگم کنسولش ارزش خرید برای من نداره اما دلیل نمیشه کس دیگه ای نخواد XBOX بخره .

سیاست سونی اشتباهه ، مایکرو هم به خاطر این موضوع ترول شد ، خصوصا سر کوانتوم بریک ، بازی رو انحصاری معرفی کرد ، بعد یه ماه مونده به عرضه اومدن گفتن بازی مولتی پلتفرمه و حقشونم بود ترول شن !

یا همین دیترویت ، من هنوز سر اون قضیه عصبانیم ، من ۶۰ دلار دادم d1 بازی رو گرفتم فقط با این امید که حمایت ما باعث بشه سونی این استودیو و این سبک بازی ها رو بیشتر حمایت کنه ، نتیجه چی شد ، نه تنها حمایتی در کار نبود ، استودیو رفت ، بازی ها هم رفت ، تازه شش ماه نشده بازی رو گذاشتن تو پلاس ، قشنگ حس میکردم یه چیز نیم سوخته تو قسمت تحتانی بدنم فرو رفته!
سونی نسل قبل که به عنوان بازنده به حساب میومد کلی انحصاری ژاپنی داشت ، ولی این نسل که حکمران مطلق گیمینگه ، چرا به جز پرسونا ۵(که اونم معلوم نیست کی مولتی شه) و چند تا خورده ریز دیگه هیچ انحصاری ژاپنی پسند دیگه ای نداره؟؟؟؟ یه عده میگفتن ترد پارتی ها دیگه انحصاری نمیسازن ، پس چرا نینتندو می‌تونه از این ترد پارتی ها انحصاری بگیره؟؟؟ مسئله اینه که پول مفت زیر دندون اندرو هاوس و شأن لیدن و جان کوئدرا و خصوصا اون بی ارزه که مسئول بخش ژاپن و آسیا بود مزه کرده بود ! هیچی خرج نمی‌کنیم ، ولی به لطف فن های همیشه مچکرم و قانع مون حسابی سود میکنیم !!! من الان واقعا خوشحالم اینا رو ریختن بیرون !!! من هنوز اون حرف شأن لیدن که برگشت گفت ما تمرکزمون رو میزاریم روی بازی های بزرگ و پر هزینه مثل پتک تو سرم کوبیده میشه ، میزاشت حداقل پلاستیک روی صندلیش تو wws کنده بشه ، بعد این همه تصمیمات می‌گرفت و تغییرات میداد!!! تمام مدتی که این آقا تو سمت مدیریت بخش آمریکا بود یه بازی ژاپنی پسند حتی یک ثانیه فرصت نمایش پیدا نکرد تو e3 , حاضر بود چهار بار تکراری تریلر اشغالی مثل دیز گان رو بزاره ، ولی چند ثانیه فرصت به پرسونا ۵ و گراویتی راش و غیره نده !!! حتی وقتی تکن و فاینال فانتزی و کینگدوم هارتر هم مجبور میشن برن بازی هاشون رو تو کنفرانس مایکرو نشون بدن ، کافیه بفهمیم وضع چقدر اسف ناکه ( دوست داشتم بگم ''بوده'' ، ولی خوب من هنوز تغییری حس نکردم بعد از بیرون کردن لیدن و باقیه)

برگردیم سر موضوع فعلی ، چی میشد مثل آدم میومدن روز اول میگفتن بازی انحصاری کنسولیه یا انحصاری زمانی ,مثل فاینال فانتزی۷ ، تا الان بیاد برسه به این وضعیت که تاثیر معکوس گذاشته؟؟؟ شده بساط ترول و شایعه !!! قطعا یه عده هم حق دارن بگن این کار سونی کلاه برداریه!!!
........

بازی کردن یه چیزی نیست که بگی خوب من چون لم میدم پس مهمترین چیز برای من لم دادنه و انتخابم هم بر اساس لم دادنه ، مگه نمیشه با کامپیوتر با دسته بازی کرد و رفت رو تخت یا صندلی راحتی لم داد؟؟؟

تعداد بازی این وسط مهمه ، سونی نمیتونه با hzd و gow منو قانع کنه کنه که کنسول بخرم ، که تازه همین ۱۲-۱۳ تا استودیو سونی هم قرار چند تاییشون بازی های مولتی پلتفرم بسازن ، مدیا مولکول یکی از محبوب ترین استودیو های من که این نسل شدیدا منتظر یه بازی ازشون بودم ، خودش رو سرگرم یه چیز بی سر و ته کرده و قراره بیست سال دیگه هم ادامه داشته باشه این قضیه !!! ساکرپانچ و سانتا مونیکا و گریلا هم قرار باشه هر پنج ، شش سال یه بازی بدن ، یعنی هر نسل یه دونه! قرار باشه این وضعیت استودیو های سونی باشه و وقتی این وضعیت رو میزاریم کنار این واقعیت که قرار نیست هیچ استودیو ترد پارتی برای سونی انحصاری بسازه ، سونی هیچ دلیل قانع کننده ای به آدم نمی‌ده برای خرید کنسول های بعدیش
من فقط منتظر نشستم ببینم تو psm و e3 آینده سونی چه برنامه ای ارائه میده ، چه استودیو های قراره اضافه بشن و تکلیف استودیو ها و بازی های کوچیکشون چی میشه !!! من دلم نمی‌خواد سونی فقط اسپایدر من بسازه ، من دلم میخواد در کنارش فریدوم وارز و تیراوی هم بازی کنم ، ولی کو ، کاملا فراموش شده با اینکه فروششون هم خوب بود رو ویتا!

میان از لحاظ فنی یه استودیو ترد پارتی از لحاظ فنی اینطور ساپورت میکنن ، ولی استودیو هایی مثل بند و زیر مجموعه های استودیو ژاپن اینقدر از لحاظ فنی رنج میبرن !! دسیما که باب اوپن ورلد ساختنه رو چرا ندادن به بند؟؟؟ ولی میدنش یه ترد پارتی که قراره مولتی پلتفرم بسازه برامون !! چه جوری اینها قابل توجیه!!! آره کوجیما فلانه، بمانه ،،، آره آسمون دهن باز کرده ، یه بازیساز به اسم کوجیما از توش افتاده پایین !

بله کسی بخواد کنسول بخره میخره، ولی همین xbox با این همه ساپورت ، بکوارد( که میتونست کاربر های ۳۶۰ رو حفظ کنه) و گیم پس و فلان و فلان دیگه , نصف مخاطب های نسل قبلش کجان ! ۹۰ درصد دلیل خرید کنسول لایبراری و بازی های انحصاریشه، در مقابل این اصل اساسی ، لم دادن و باقی مسائل کمترین اهمیت رو داره !!!

وقتی کنسولت هم بازنده باشه قاعدتاً مخاطب کمتری داره ، بعضی بازی ها و ناشر ها خود به خود سمتش نمیان ، و میشه جریان اسپنسر که باید با یه چمدون پول دوره بگردی تا یه چند تا بازی رو بیاری رو کنسولت ، که البته سونی نه پولشو داره و. نه اهل این کاراست! تازگی ها هم یاد گرفته بدون هزینه کردن ، سود به دست بیاره !

آخرین ویرایش:
بر میخوری به این.
دقیقا نمیدونم چیه.

مگه سونی مخش تاب داره. بیاد دم عرضه بازی ای که این همه داره روش مانور میده . pc رو کنه.
اگه کوجیما حقی نداشته باشه تو این بازی. حتی بخاطر نشون دادن کاور بازی بدون لوگو . سونی میتونه دادگاهیش کنه. چچه برسه به معرفی بازی و اونم انتشار با ناشر جدید
میگی نمیدونم چیه بعد برا خودت تجزیه تحلیل میکنی ! اونم وقتی برا خیلی بازی ها همچین تایپی داره مثلا برا بلادبورن اینطوری زده , چه ربطی داره به صاحب ip
120977
یه چیز ساده هست دیگه تو سایت owner رو مشخص کرده , این لینک لیست تمام IP هایی که برا سونی ثبت شده
SONY INTERACTIVE ENTERTAINMENT LLC Trademarks :: Justia Trademarks
120978
داخل سایت کوجیما پروداکشنز هم بری مشخص هست
120979

حالا اینکه چرا قبل ریلیز برا PC تایید کردن مگه سونی مخش تاب داره قضیه اینه که قطعا این موارد در قرارداد همکاری که بین سونی و کوجیما بسته شد مشخص شده

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or