PlayStation Days Gone

cyq3_1.png

بررسی بازی Days Gone

بازی Days Gone عنوانی جهان باز و سوم شخص ، همراه با ماجراجویی در سبک ترس و بقا است که توسط SIE Bend Studio در حال توسعه است و به صورت انحصاری برای PS4 در تاریخ 26م آپریل 2019 ، برابر با 6م اردیبهشت 98 منتشر خواهد شد . این عنوان آخرالزمانی 2 سال پس از وقوع یک بیماری هولناک و همه گیر رخ داده است ، تقریبا تمام بشریت را به کام مرگ کشانده و میلیون ها نفر را به "Freakers" تبدیل کرده است ، بازی دارای سیستم آب و هوایی پویا و چرخه شبانه روز می باشد . انجین بازی Unreal Engine 4 می باشد و از PS4 PRO پشتیبانی می کند .

1504_3.png

شخصیت اصلی بازی نامش دیکون است ، در تریلر بازی مشاهده کردیم دیکون همسرش سارا را به یاد می آورد که تنها خاطرات خوش او پس از پخش شدن ویروس است و احتمال مبتلا شدن سارا توسط این بیماری .
اکنون آخرالزمان ؛ دیکون عضو گروهی از موتورسواران است که دنیا برای آن‌ها در جاده‌ها خلاصه شده و دیگر زندگی و دوستی برایشان معنایی ندارد ، تنها چیزی که برای آن‌ها باقی مانده ، تلاش برای بقا در این دنیای بی‌رحم است . همه‌ جا پر شده از موجودات زامبی‌ مانند به نام فریکرها ، شهرها تبدیل به گورستان شده اند و بازماندگان به جنگلها و کوهها پناه برده اند ، موتور دیکون نقش اساسی در بازی ایفا خواهد کرد .
ناامیدی دیکون ، خاطرات تلخی که از گذشته برایش باقی مانده ، دنیای ضد قهرمانی که هر کس برای نجات جان خود دست به هر عملی می زند ، علتهایی که شخصیت پردازی دیکون را در طول بازی در بین بازیکنان قوی و قوی تر میکند .

iir2_2.png

وسیله نقلیه اصلی موتورسیکلت است ، با قطعاتی که در طول بازی به دست می آورید می توان به منظور افزایش سرعت ، دوام یا مانور نسبت به سایر پارامترها تغییرات ایجاد کرد ، بازیکن می تواند اهداف را با روشهای مختلفی پشت سر بگذارد ، از اختفا تا استفاده از سلاحهای گوناگون با بردهای متفاوت و تعامل با محیط . سیستم کرفتینگ در بازی باعث می شود بازیکن در قسمت آیتمها ، قادر به تولید موارد جدید برای بهبود کارایی مبارزه شود . مدیریت منابع از جمله مواردیست که بازیکنان را در طول بازی به چالش می کشد و در گیم پلی نقشی پررنگ خواهد داشت ، مانند تمام شدن سوخت موتورسیکلت ، حیوانات آلوده مانند خرس و گرگ در بازی حضور دارند که در بعضی موارد فرار ! ، منطقی ترین راه پشت سرگذاشتن این موجودات است .

76gn_giphy.gif
1fs5_giphy_(3).gif
bit_giphy_(2).gif

DIGITAL DELUXE EDITION

The full game downloadable from PlayStation Store , with a digital soundtrack and art book , three bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

iw1h_5.png

SPECIAL EDITION

The full game with a SteelBook case , a physical and digital artbook , the original soundtrack on CD, three drifter bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

hctb_6.png

Collector's Edition

The full game with a SteelBook case , the collector’s edition statue , six collector pins , a clothing patch , four decals and all the special edition content

cpji_4.png

Standard

The full game on Blu-ray Disc

oj9_days-gone-standard-bd-edition-two-column-01-ps4-05feb19nz_1549329195903.png

Last edited by a moderator:

amiriv

کاربر سایت
Sep 20, 2009
114
از ساعت ۱۰ تا الان داشتم بازی میکردم و خداییش نظرم عوض شده و کلا دارم با دنیای بازی ارتباط برقرار میکنم خداروشکر :D دقیقا الان موتور و اپگرید کردم و انجینش رو عوض کردم نفس گرفته تازه و رخشی شده برا خودش :D بعد با پیشروی تو داستان اپگرید جدید هم باز میکنه برا موتور؟مثلا انجین جدید بیاره یا دیگه همین انجینی ک الان گذاشتم رو موتو دیگه تا اخرش همین میمونه؟
ی تیکه خیلیییی هیجانی شد واسم،موتورم بنزین تموم کرد و رفتم بنزین پیدا کردم و داشتم میریختم تو باک ک یهو ی گله فریکر داشت رد میشد و منو دیدن و همینجور نصف و نیمه باک رو ول کردم و پریدم رو موتورو و جیم زدم :D تنها باری بود تو بازی فریکرا ب چالش کشیدن منو :D
ولی خب اینجوری ک میگی معلوم میشه جلوتر هنوز همه چیز بازی بیشتر مطابق میلم میشه،درجه سختی رو هم نرمال گذاشتم،کلا من همه بازیا رو نرمال میرم چون نه حوصله سختی بیش از اندازه رو دارم نه از آسونی خوشم میاد :D
داداش با پیشرفت تو بازی ابگرید خیلی زیادی واسه موتورت باز میشه خیالت راحت ... موتور من غول بی شاخو دمی شده بود که نگو :D خیلی باهاش حال میکردم ...
پ ن : استودیو bend از بازی تجربه زیادی گرفته تو شماره دوم میترکونه ایشالا =D>...

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
بازی ب شدت برام خسته کننده شده تنها انگیزم فقط اپگرید کردن موتوره.
واقعا تا اخرش باید همینجوری تحملش کنم؟
من الان اینجام:
همون جایی ک با ریکی میرفتیم توی ی سد و برقش رو راه مینداختیم

چقد دیگه مونده؟دیگه حتی حوصله دیدن کات سین ها رو هم ندارم و همه رو رد میکنم :D

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
بازی ب شدت برام خسته کننده شده تنها انگیزم فقط اپگرید کردن موتوره.
واقعا تا اخرش باید همینجوری تحملش کنم؟
من الان اینجام:
همون جایی ک با ریکی میرفتیم توی ی سد و برقش رو راه مینداختیم

چقد دیگه مونده؟دیگه حتی حوصله دیدن کات سین ها رو هم ندارم و همه رو رد میکنم :D
هنوز باید بری 2 کمپ دیگه اضافه میشه که اونام داستان خودشو داره

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
اقا بازی بدون آپدیت خیلی داغونه ؟ الان دیسک رو گذاشتم دیدم 30 گیگ اپدیت داره :| دوست دارم سریع شروع کنم :D

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
خب یک هفته ای میشه ک بازی رو تموم کردم،کلا بازی از نصف ب بعد داستانش جذاب میشد اونم نه ک انتظار داستان خفنی داشته باشید،یجورایی داستان میوفتاد روی روال.من خودم ک تو نصف اول بازی میخواستم دراپش کنم.
داستانش واقعا کلیشه ای بود و همون فکری ک زمان معرفی بازی و دیدن تریلر هاش دیدم دقیقا همون بود حالا ی چیزای ریزی فرق میکرد ولی کلیتش همونی بود ک فک میکرد،برای همین اصلا سوپرایز نبود برام.
گرافیک بازی هم نه میگم خوب بود نه میگم بد بود،مثلا اب و هوا داینامیک و مناطق مختلف تو بازی خیلی خوب بود ولی در عوض چهره npc ها و دشمنا(غیر از فریکر ها) خیلی داغون بود یا مثلا
ی مرحله بود ک کلا تکسچر ها تا اخرش برام لود نشدن و هر چی هم منتظر میموندم اتفاقی نمیفتاد.
اما چیزی ک خییییییلییییییییییی توی ذوق من زد باگ های فراوون بازی بودن در عین حالی ک 20 گیگ اپدیت دانلود کرده بودم!بعضی جا ها ب شدت افت فریم پیدا میکرد بازی!
گیم پلی بازی هم خوب بود،موتور سواری ک با اپگرید شدن موتور لذت بخش میشد،گان پلی بازی هم یچیز خیلی خیلی عادی بود و بقول بچه ها همچین چیز wowیی نبود،خیلی عادی و ساده ولی در عین حال جمع و جور و خوب بود.
اما هوش مصنوعی انسان ها تو بازی افتتتتتتتتتضاح بود یعنی همین مورد خیلییییی رو مخم بود و انگار دشمنا کور و کر بود!
سیستم کرفتینگ بازی هم باحال بود و ی چالش خوبی بود ک ادم گشت و گذار کنه و متریال پیدا کنه.
موزیک و صداگذاری بازی انصافا خوب بود فقط چیزی ک خیلی رو مخم بود صدای شخصیت اصلی بود ک مث فریبرز عرب نیا توی مختار کلی زور میزد موقع حرف زدن :D
ولی چیزایی ک کلا برا من لذت بخش بودن یکی اپگرید کردن موتور بود یکی هم نابود کردن گله های فریکر ها.

در کل تجربه خوبی بود ولی خب از نظر من بازی ی شکست بود چون انتظار خییییییییییلییییییییی بیشتری داشتم ازش.

نمره فنی من ب بازی:
داستان:4
گرافیک:6
گیمپلی:7
صداگذاری:9

نمره:6.5

اقا بازی بدون آپدیت خیلی داغونه ؟ الان دیسک رو گذاشتم دیدم 30 گیگ اپدیت داره :| دوست دارم سریع شروع کنم :D

بدون اپدیت اصلا سراغ بازی نرو،من خودم 20 گیگ اپدیت دانلود کردم ولی بازم کلی باگ و افت فریم دیدم توی بازی :D

آخرین ویرایش:

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
خب منم حدود 3 ساعتی بازی کردم. همین اول بگم که همیشه این حس رو داشتم که خیلی از این بازی خوشم میاد با دید این که بازی در حد انتظارات ظاهر نشده نرفتم سراغ با دید مثبتی رفتم. تا اینجا باید بگم
شروع بازی خیلی ضعیف بوده از نظر داستانی مخصوصا اوپنینگ خیلی عجولانه و احمقانه ای داشت ولی خب امیدوارم جلو تر جبران بشه . ولی از نظر گیم پلی و مخصوصا گرافیک خیلی خوبه یه جورای حس TLOU بهم میده
گرافیک هم به نظرم بهترین OWی هست که این نسل بازی کردم تا الان هم هیچ مشکل افت فریم و باگی ندیدم.درکل مطمعنم خوشم میاد ازش و لذت میبرم و 100% هم پلاتش میکنم :D

Faithful

کاربر سایت
Oct 28, 2019
98
نام
ادریس
من که از همون اول به عالی بودن بازی پی بردم و ازش خوشم اومد بازی هم یه جورایی آدمو یاد لست آف آس میندازه آخه دشمنا و محیطش یکیه بازی رو با آپدیت بازی کردم و هیچ مشکلی رو ندیدم داشته باشه بازی نیاز به صبر و حوصله داره و عجله ای واسه تموم کردنش نداشته باشید تا ازش لذت ببرید

• Like
Reactions: blak

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
خب یک هفته ای میشه ک بازی رو تموم کردم،کلا بازی از نصف ب بعد داستانش جذاب میشد اونم نه ک انتظار داستان خفنی داشته باشید،یجورایی داستان میوفتاد روی روال.من خودم ک تو نصف اول بازی میخواستم دراپش کنم.
داستانش واقعا کلیشه ای بود و همون فکری ک زمان معرفی بازی و دیدن تریلر هاش دیدم دقیقا همون بود حالا ی چیزای ریزی فرق میکرد ولی کلیتش همونی بود ک فک میکرد،برای همین اصلا سوپرایز نبود برام.
گرافیک بازی هم نه میگم خوب بود نه میگم بد بود،مثلا اب و هوا داینامیک و مناطق مختلف تو بازی خیلی خوب بود ولی در عوض چهره npc ها و دشمنا(غیر از فریکر ها) خیلی داغون بود یا مثلا
ی مرحله بود ک کلا تکسچر ها تا اخرش برام لود نشدن و هر چی هم منتظر میموندم اتفاقی نمیفتاد.
اما چیزی ک خییییییلییییییییییی توی ذوق من زد باگ های فراوون بازی بودن در عین حالی ک 20 گیگ اپدیت دانلود کرده بودم!بعضی جا ها ب شدت افت فریم پیدا میکرد بازی!
گیم پلی بازی هم خوب بود،موتور سواری ک با اپگرید شدن موتور لذت بخش میشد،گان پلی بازی هم یچیز خیلی خیلی عادی بود و بقول بچه ها همچین چیز wowیی نبود،خیلی عادی و ساده ولی در عین حال جمع و جور و خوب بود.
اما هوش مصنوعی انسان ها تو بازی افتتتتتتتتتضاح بود یعنی همین مورد خیلییییی رو مخم بود و انگار دشمنا کور و کر بود!
سیستم کرفتینگ بازی هم باحال بود و ی چالش خوبی بود ک ادم گشت و گذار کنه و متریال پیدا کنه.
موزیک و صداگذاری بازی انصافا خوب بود فقط چیزی ک خیلی رو مخم بود صدای شخصیت اصلی بود ک مث فریبرز عرب نیا توی مختار کلی زور میزد موقع حرف زدن :D
ولی چیزایی ک کلا برا من لذت بخش بودن یکی اپگرید کردن موتور بود یکی هم نابود کردن گله های فریکر ها.

در کل تجربه خوبی بود ولی خب از نظر من بازی ی شکست بود چون انتظار خییییییییییلییییییییی بیشتری داشتم ازش.

نمره فنی من ب بازی:
داستان:4
گرافیک:6
گیمپلی:7
صداگذاری:9

نمره:6.5

بدون اپدیت اصلا سراغ بازی نرو،من خودم 20 گیگ اپدیت دانلود کردم ولی بازم کلی باگ و افت فریم دیدم توی بازی :D
برعکس شما من اصلا افت فریم نداشتم نسخه pro گرافیک بازیم به نسبت وسعتش واقا خوب کارشده هرچند به عالی نمیرسه

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
برعکس شما من اصلا افت فریم نداشتم نسخه pro گرافیک بازیم به نسبت وسعتش واقا خوب کارشده هرچند به عالی نمیرسه

پلی استیشن من فت هستش شاید برا همین افت فریم داشتم.
گرافیک رو منم قبول دارم خوب بود ولی طراحی چهره npc های غیر اصلی واقعا داغون بود.
یا مثلا دیر لود شدن تکسچر ها واقعا تو ذوق میزد.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
بعد از حدود 40 ساعت تمامش کردم نزدیک پلات شدنه.فقط میتونم بگم عالی بود یکی از مظلوم ترین بازی های این نسل. بازی مشکلاتی داشت ولی خدایی 5 و 6 هم شد نمره اخه ؟ :| تا الان نزدیک 200 تا فقط عکس گرفتم از محیط بازی از بس گرافیک خوبی داشت بدون شک یکی از بهتری گرافیک های این نسل ولی متاسفانه مشکلات تکنیکی مخصوصا اواخر بازی خودشو نشون میده. به هیج عنوان به نمره های این عنوان توجه نکنید و حتما تجربه کنید.

آخرین ویرایش:

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
من نمیدونم کسی با این بازی خصومت شخصی داشت یا اعمال نفوذ کرده بود که اینقدر نقد منفی راجه به این بازی خوندم و باعث شد نزدیک یک سال خودم رو از یه بازی عالی که تو سبکیه که من عاشقشم محروم کنم!! جالبه خود کمپانی هم تریلر ها رو از جاهایی انتخاب کرده بود که زیاد چنگی به دل نمیزد یه لشگر زامبی دنبال کاراکتر راه افتادن!!! من از بی بازی ای مجبور شدم که این بازی رو بگیرم ولی بعد در کمال ناباوری دیدم خیلی با اون چیزی که تصور میکردم فاصله داره ! شاید بیشتر از صد تا شات اسکرین و بیشتر از یک ساعت ویدئو از محیط بازی کپچر کرده باشم رو سیستم PRO و HDR واقعا گرافیک هنری و دقت تو ساخت کاراکتر اصلی و لباسهای اون زیر بارون بی نذیزه بر عکس خیلی از بازیهای اوپن ورد تو تمام فضاهای داخلی ساختمونها و گاراجها میشه رفت و اصلا از بابت دیده شدن جزئیان و ریخته پاشها بعد از اپیدمیه ویروسی کوتاهی نکردن فقط مشکلی که من باهاش داشتم شباهت NPC هایی که باید در طول بازی نجاتشون میدادیم بود که یه کم تو ذوق میزد ولی من این پست رو بعد مدتها در این تاپیک گذاشتم که آپ بشه و دوستانی که مثل من این بازی رو بخاطر نقدهاش به فراموشی سپردن بگیرن و تجربه کنن مطمئنم اگه TLOU باز هستن از این بازی اذت میبرن ...

Attachments

• DAYS GONE_20200129121535.jpg
    DAYS GONE_20200129121535.jpg
    1.5 MB · مشاهده: 51
  • DAYS GONE_20200129215432.jpg
    DAYS GONE_20200129215432.jpg
    1.9 MB · مشاهده: 49

beh1382

کاربر سایت
Nov 27, 2006
796
نام
behrooz
به غیر از گرافیک بازی و درگیر شدن با زامبی ها بازی یکی از بی هدف ترین بازی های یه دهه اخیره ماموریت های اصلی و جانبی اصلا و به هیچ وجه چنگی به دل نمیزنه بعضی اوقات کلی راه باید بری برای اینکه یه مدرک جمع کنی و بری سراغ همونی که ماموریت داده یعنی نیم ساعت تو محیط میچرخی بدون اینکه لذتی از این کار داشته باشی کاملا بی هدف
بعد از حدود 10 ساعت کاملا به منتقدان بازی حق میدم نمره خود من به بازی 5 از 10 هست
ماموریت های بازی عملا بازی رو به نابودی کشونده
حیف اون گرافیک و پتانسیل بازی که فدای عجله بی مورد شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر