PlayStation Days Gone

cyq3_1.png

بررسی بازی Days Gone

بازی Days Gone عنوانی جهان باز و سوم شخص ، همراه با ماجراجویی در سبک ترس و بقا است که توسط SIE Bend Studio در حال توسعه است و به صورت انحصاری برای PS4 در تاریخ 26م آپریل 2019 ، برابر با 6م اردیبهشت 98 منتشر خواهد شد . این عنوان آخرالزمانی 2 سال پس از وقوع یک بیماری هولناک و همه گیر رخ داده است ، تقریبا تمام بشریت را به کام مرگ کشانده و میلیون ها نفر را به "Freakers" تبدیل کرده است ، بازی دارای سیستم آب و هوایی پویا و چرخه شبانه روز می باشد . انجین بازی Unreal Engine 4 می باشد و از PS4 PRO پشتیبانی می کند .

1504_3.png

شخصیت اصلی بازی نامش دیکون است ، در تریلر بازی مشاهده کردیم دیکون همسرش سارا را به یاد می آورد که تنها خاطرات خوش او پس از پخش شدن ویروس است و احتمال مبتلا شدن سارا توسط این بیماری .
اکنون آخرالزمان ؛ دیکون عضو گروهی از موتورسواران است که دنیا برای آن‌ها در جاده‌ها خلاصه شده و دیگر زندگی و دوستی برایشان معنایی ندارد ، تنها چیزی که برای آن‌ها باقی مانده ، تلاش برای بقا در این دنیای بی‌رحم است . همه‌ جا پر شده از موجودات زامبی‌ مانند به نام فریکرها ، شهرها تبدیل به گورستان شده اند و بازماندگان به جنگلها و کوهها پناه برده اند ، موتور دیکون نقش اساسی در بازی ایفا خواهد کرد .
ناامیدی دیکون ، خاطرات تلخی که از گذشته برایش باقی مانده ، دنیای ضد قهرمانی که هر کس برای نجات جان خود دست به هر عملی می زند ، علتهایی که شخصیت پردازی دیکون را در طول بازی در بین بازیکنان قوی و قوی تر میکند .

iir2_2.png

وسیله نقلیه اصلی موتورسیکلت است ، با قطعاتی که در طول بازی به دست می آورید می توان به منظور افزایش سرعت ، دوام یا مانور نسبت به سایر پارامترها تغییرات ایجاد کرد ، بازیکن می تواند اهداف را با روشهای مختلفی پشت سر بگذارد ، از اختفا تا استفاده از سلاحهای گوناگون با بردهای متفاوت و تعامل با محیط . سیستم کرفتینگ در بازی باعث می شود بازیکن در قسمت آیتمها ، قادر به تولید موارد جدید برای بهبود کارایی مبارزه شود . مدیریت منابع از جمله مواردیست که بازیکنان را در طول بازی به چالش می کشد و در گیم پلی نقشی پررنگ خواهد داشت ، مانند تمام شدن سوخت موتورسیکلت ، حیوانات آلوده مانند خرس و گرگ در بازی حضور دارند که در بعضی موارد فرار ! ، منطقی ترین راه پشت سرگذاشتن این موجودات است .

76gn_giphy.gif
1fs5_giphy_(3).gif
bit_giphy_(2).gif

DIGITAL DELUXE EDITION

The full game downloadable from PlayStation Store , with a digital soundtrack and art book , three bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

iw1h_5.png

SPECIAL EDITION

The full game with a SteelBook case , a physical and digital artbook , the original soundtrack on CD, three drifter bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

hctb_6.png

Collector's Edition

The full game with a SteelBook case , the collector’s edition statue , six collector pins , a clothing patch , four decals and all the special edition content

cpji_4.png

Standard

The full game on Blu-ray Disc

oj9_days-gone-standard-bd-edition-two-column-01-ps4-05feb19nz_1549329195903.png

Last edited by a moderator:

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
واقعا عجب بازی مشتیه
اصلا فکرشم نمیکردم انقدر خوب باشه
گرافیک داستان موسیقی همه چی در حد ایده ال
این بازی قربانی زود عرضه شدن شده
اگه دوماه دیرتر عرضه میشد ومشکلات فنیش برطرف میشد الان متاش بالای 80بود
اولش اصلا باشخصیت اصلی حال نکردم
ولی الان خوراک این بازی فقط همین کارکتره مخصوصا صدا گذاریش واقعا عالیه

• Like
Reactions: milad2mars

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
با یکی از دوستام بازیو خریدیم نفری 130 تومن .فکر کنم دیگه 130 تومان ارزش داره بازی
مطمعن باش ضرر نکردی فقط اوایلش زیاد جذبت نمیکنه مخصوصا بخش شوتر بازی
ولی لولت بره بالا فقط دلت میخواد تفنگ در بیاری هدشات کنی

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
دیروز بازی رو خریدم و گذاشتم تا شب اپدیت شد،17 گیگ اپدیت داشت.
امروز میرم تو کارش ببینم جریانش چیه :D

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
دیشب ی 2 ساعتی بازی کردم و بازیش منو نگرفت :|
منظورم اینه ک معتادم نکرد تا انگیزه بگیرم برای نشستن پاش.
چیزایی ک تا الان تو ذوقم زده اینا بودن:
1-وقتی چراغ قوه روشن میشه فقط نورش هست و خودش اصلا رو لباس دیکن نیست :|
2-این فریکرا اصلا ترسناک نیستن ک ادم ازشن بترسه و برای ادم دردسر درست کنن و راحت میشه با چوب و چماق زدشون
البته اگه تعدادشون کم باشه.
3-هوش مصنوعی ادمای توی هر کمپ خیلی پایینه و راحت میشه کمپ رو گرفت ازشون.

Faithful

کاربر سایت
Oct 28, 2019
98
نام
ادریس
دیشب ی 2 ساعتی بازی کردم و بازیش منو نگرفت :|
منظورم اینه ک معتادم نکرد تا انگیزه بگیرم برای نشستن پاش.
چیزایی ک تا الان تو ذوقم زده اینا بودن:
1-وقتی چراغ قوه روشن میشه فقط نورش هست و خودش اصلا رو لباس دیکن نیست :|
2-این فریکرا اصلا ترسناک نیستن ک ادم ازشن بترسه و برای ادم دردسر درست کنن و راحت میشه با چوب و چماق زدشون
البته اگه تعدادشون کم باشه.
3-هوش مصنوعی ادمای توی هر کمپ خیلی پایینه و راحت میشه کمپ رو گرفت ازشون.
بازی daysgone بیشتر بازی funهستش تا ترسناک مثل resident evill و با یه دید دیگه باید بهش نگاه کرد

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
بازی daysgone بیشتر بازی funهستش تا ترسناک مثل resident evill و با یه دید دیگه باید بهش نگاه کرد

اره ترسناک ک نیست کلا من منظورم همون ترس ب دردسر افتادن مث tlou،توی اون ادم واقعا حساب شده با کلیکرا برخورد میکرد و بی سر و صدا میکشتشون
ولی توی DG فریکرا هم با سلاح سرد هم با سلاح گرم راحت میمیرن و ادم ترسی نداره ازشون.

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,881
نام
حسين
اره ترسناک ک نیست کلا من منظورم همون ترس ب دردسر افتادن مث tlou،توی اون ادم واقعا حساب شده با کلیکرا برخورد میکرد و بی سر و صدا میکشتشون
ولی توی DG فریکرا هم با سلاح سرد هم با سلاح گرم راحت میمیرن و ادم ترسی نداره ازشون.

من توی همین تخفیف های بلک فرایدی بازی رو به صورت شریکی نفری 10 دلار خریدم. بدون هیچ انتظار خاصی نشستم پای بازی که توی ذوقم نخوره چون از بازخورد ها آگاه بودم. تا الان چندساعتی میشه که بازی کردم بازی جالبی به نظر میاد.نه اونقدر خاص و یونیک که انگشت به دهن بمونم نه اونقدر بد که یه سری ها میگفتن. بازی به مرور از لحاظ داستانی خودش رو جا میندازه و استوری لاین ها علیرغم اون حس گیج کننده ای که اوایل بازی به آدم میده جالب طراحی شده. اولش واقعا آدم میمونه که چی به چیه و داستان از چه قراره ولی خب کم کم جا میفته. گرافیک بازی الحق نمره قبولی خوبی میگیره و از این بابت نگرانی برای من به وجود نیومد. در مورد گیم پلی بازی هم من خودم به شخصه علاقه زیادی به خالی کردن کمپ بدون شلیک حتی یک گلوله دارم و از این بابت تا الان استفاده زیادی از اسلحه ها نداشتم و با کرفت کردن چوب بیسبال به همراه میخ استفاده اصلیم از اون و چاقو هست :D

خلاصه ارزش 20 دلار رو داره بازی واقعا و حس میکنم از لحاظ داستانی به مرور بهتر هم بشه ..

بنظرم اگه فریکر ها رو یکم جون سخت تر و خطرناک تر میساختن بهتر بود،مثلا من اولای بازی وقتی میدیدم چنتا فریکر تو ی محوطه هست
کلی اروم میرفتم ک مبادا بفهمن و بریزن سرم،ولی بعدش ک یکم باهاشون اشنا شدم دیدم خطری ندارن اصلا و با تبر میشه ترتیبشون رو داد :D

خب همین تبر هم مهلت استفاده داره یهو وسط کلیکرا از بین بره تو میمونی و یه چاقو که کلیکر کشتن باهاش مصیبته :D همینجوری نمیشه رفت زد به دلشون :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Batsy and blak

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
من توی همین تخفیف های بلک فرایدی بازی رو به صورت شریکی نفری 10 دلار خریدم. بدون هیچ انتظار خاصی نشستم پای بازی که توی ذوقم نخوره چون از بازخورد ها آگاه بودم. تا الان چندساعتی میشه که بازی کردم بازی جالبی به نظر میاد.نه اونقدر خاص و یونیک که انگشت به دهن بمونم نه اونقدر بد که یه سری ها میگفتن. بازی به مرور از لحاظ داستانی خودش رو جا میندازه و استوری لاین ها علیرغم اون حس گیج کننده ای که اوایل بازی به آدم میده جالب طراحی شده. اولش واقعا آدم میمونه که چی به چیه و داستان از چه قراره ولی خب کم کم جا میفته. گرافیک بازی الحق نمره قبولی خوبی میگیره و از این بابت نگرانی برای من به وجود نیومد. در مورد گیم پلی بازی هم من خودم به شخصه علاقه زیادی به خالی کردن کمپ بدون شلیک حتی یک گلوله دارم و از این بابت تا الان استفاده زیادی از اسلحه ها نداشتم و با کرفت کردن چوب بیسبال به همراه میخ استفاده اصلیم از اون و چاقو هست :D

خلاصه ارزش 20 دلار رو داره بازی واقعا و حس میکنم از لحاظ داستانی به مرور بهتر هم بشه ..

منم بازیش رو توی بلک فرایدی البته از نوع ایرانیش نسخه استیل بوک رو خریدم 460 تومن :D
کلا با توجه ب نمرات و نقدایی ک از بازی شده منم توقع انچنانی نداشتم از بازی ولی یکم توقعم از چیزی ک الان هست بالاتر بود و اونم صرفا بخاطر اینکه انحصاری سونی هستش
دقیقا هم همینجور ک گفتی الان بعد انجام 2 ساعت از بازی کلا حس سر در گمی بهم دست داده و داستانش و ماموریتاش حالت پخش دارن و جمع و جور نیستن برام.
گرافیک بازی خوب از نظرم خداییش،هندلینگ موتور خیلی زاغارته جوری ک مثلا توی شیب ها من اصلا گاز نمیدم و با همون سرعت شیب موتور رو حرکت میدم.
بقیه چیزا هم اوکی بود واقعا ولی بنظرم اگه فریکر ها رو یکم جون سخت تر و خطرناک تر میساختن بهتر بود،مثلا من اولای بازی وقتی میدیدم چنتا فریکر تو ی محوطه هست
کلی اروم میرفتم ک مبادا بفهمن و بریزن سرم،ولی بعدش ک یکم باهاشون اشنا شدم دیدم خطری ندارن اصلا و با تبر میشه ترتیبشون رو داد :D البته اگه پراکنده باشن و تعدادشون خیلی زیاد نباشه.
یا مثلا اوایل میترسیدم تیر بزنم افراد کمپ رو با تیر بکشم ک یهو فریکرا از رو صدا بفهمن کجا هستم و یهو از تو جنگل هجوم بیارن سمتم ولی الان میبینم اصلا ازین خبرا نیست و کلا با دیدنشون احساس
خطر ب ادم دست نمیده.
ادمای توی بازی هم زیاد با هوش مصنوعیشون حال نکردم مثلا دیروز کنار یارو بودم و اون داشت ب ی طرف دیگه تیر میزد!

در کل بنظرم همینجور ک میگی برم جلو ازش بیشتر خوشم بیاد چون با کلیت اینجور بازیا حال میکنم.

• Like
Reactions: Madridista

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
منم بازیش رو توی بلک فرایدی البته از نوع ایرانیش نسخه استیل بوک رو خریدم 460 تومن :D
کلا با توجه ب نمرات و نقدایی ک از بازی شده منم توقع انچنانی نداشتم از بازی ولی یکم توقعم از چیزی ک الان هست بالاتر بود و اونم صرفا بخاطر اینکه انحصاری سونی هستش
دقیقا هم همینجور ک گفتی الان بعد انجام 2 ساعت از بازی کلا حس سر در گمی بهم دست داده و داستانش و ماموریتاش حالت پخش دارن و جمع و جور نیستن برام.
گرافیک بازی خوب از نظرم خداییش،هندلینگ موتور خیلی زاغارته جوری ک مثلا توی شیب ها من اصلا گاز نمیدم و با همون سرعت شیب موتور رو حرکت میدم.
بقیه چیزا هم اوکی بود واقعا ولی بنظرم اگه فریکر ها رو یکم جون سخت تر و خطرناک تر میساختن بهتر بود،مثلا من اولای بازی وقتی میدیدم چنتا فریکر تو ی محوطه هست
کلی اروم میرفتم ک مبادا بفهمن و بریزن سرم،ولی بعدش ک یکم باهاشون اشنا شدم دیدم خطری ندارن اصلا و با تبر میشه ترتیبشون رو داد :D البته اگه پراکنده باشن و تعدادشون خیلی زیاد نباشه.
یا مثلا اوایل میترسیدم تیر بزنم افراد کمپ رو با تیر بکشم ک یهو فریکرا از رو صدا بفهمن کجا هستم و یهو از تو جنگل هجوم بیارن سمتم ولی الان میبینم اصلا ازین خبرا نیست و کلا با دیدنشون احساس
خطر ب ادم دست نمیده.
ادمای توی بازی هم زیاد با هوش مصنوعیشون حال نکردم مثلا دیروز کنار یارو بودم و اون داشت ب ی طرف دیگه تیر میزد!

در کل بنظرم همینجور ک میگی برم جلو ازش بیشتر خوشم بیاد چون با کلیت اینجور بازیا حال میکنم.
بازی رو نمیخوام برات اسپویل کنم ولی برو جلو تر خیلی از چیز هایی که میگی عوض میشه بازی تو کمترین حالتش 60 ساعت پلی تایم داره. وقتی موتور رو اپگرید میکنی متوجه تفاوت میشی هندلینگ موتور بده چون موتورت زاغارته الان :D حالا جلو تر میری میبینی که اصلا نیمتونی کوچکترین تیری بزنی مخصوصا تو شب چون دیگه کلا گروه های گنده روبرو میشی و ... خلاصه بازی یکی از بهترین بازی زامبی این نسل هست و خیلی نمیتونم چیزی بگم که تجربه بازی رو خراب نکنم برات البته در نهایت هم ممکنه بازم بگی خوشم نیامد که در کل فدا سرت کلا ممکنه ادم با یه بازی حال نکنه اما سعی هم کن درجه سختی بازی پایین نباشه لذت بازی کم میشه.

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
اینقدر این بازی رو بزرگش نکنین.بازی از هر لحاظ یک عنوان ضعیف بود.پر از باگ تو انیمیشن ها و حتی صدا گذاری بازی پر از باگ بود!!!!میگم تا tlou هستش این وسط days gone شبیه جوک میمونه.

• Like
Reactions: mojahed25

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
اینقدر این بازی رو بزرگش نکنین.بازی از هر لحاظ یک عنوان ضعیف بود.پر از باگ تو انیمیشن ها و حتی صدا گذاری بازی پر از باگ بود!!!!میگم تا tlou هستش این وسط days gone شبیه جوک میمونه.
این که شما میگید قبل اپدیته
الان با اپدیت 20گیگی که اومده من که حدود 60%رفتم فقط یه بار باگ دیدم کلا خیلی بهینه شده بعد دنیای tlou اصلا در حد اندازه این نیست از لحاظ وسعت بزرگی میگم
بعد شما ناتی داگ با یه استدیو که اولین بازی بزرگشه مقایسه میکنی
جالبه این بازی فروش خوبی کرده
این بازی کوچیکش نکنید
بدون ایراد نیست ولی جز خوبای این سبکه

آخرین ویرایش:

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
2,194
این که شما میگید قبل اپدیته
الان با اپدیت 20گیگی که اومده من که حدود 60%رفتم فقط یه بار باگ دیدم کلا خیلی بهینه شده بعد دنیای tlou اصلا در حد اندازه این نیست از لحاظ وسعت بزرگی میگم بعد شما ناتی داگ با یه استدیو که اولین بازی بزرگشه مقایسه میکنی
جالبه این بازی فروش خوبی کرده
این بازی کوچیکش نکنید
بدون ایراد نیست ولی جز خوبای این سبکه
اصلا به اپدیت کاری ندارم.بازیش کلا از بیس ضعیفه.

• Like
Reactions: s.1

Batsy

کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
بازی رو نمیخوام برات اسپویل کنم ولی برو جلو تر خیلی از چیز هایی که میگی عوض میشه بازی تو کمترین حالتش 60 ساعت پلی تایم داره. وقتی موتور رو اپگرید میکنی متوجه تفاوت میشی هندلینگ موتور بده چون موتورت زاغارته الان :D حالا جلو تر میری میبینی که اصلا نیمتونی کوچکترین تیری بزنی مخصوصا تو شب چون دیگه کلا گروه های گنده روبرو میشی و ... خلاصه بازی یکی از بهترین بازی زامبی این نسل هست و خیلی نمیتونم چیزی بگم که تجربه بازی رو خراب نکنم برات البته در نهایت هم ممکنه بازم بگی خوشم نیامد که در کل فدا سرت کلا ممکنه ادم با یه بازی حال نکنه اما سعی هم کن درجه سختی بازی پایین نباشه لذت بازی کم میشه.

از ساعت ۱۰ تا الان داشتم بازی میکردم و خداییش نظرم عوض شده و کلا دارم با دنیای بازی ارتباط برقرار میکنم خداروشکر :D دقیقا الان موتور و اپگرید کردم و انجینش رو عوض کردم نفس گرفته تازه و رخشی شده برا خودش :D بعد با پیشروی تو داستان اپگرید جدید هم باز میکنه برا موتور؟مثلا انجین جدید بیاره یا دیگه همین انجینی ک الان گذاشتم رو موتو دیگه تا اخرش همین میمونه؟
ی تیکه خیلیییی هیجانی شد واسم،موتورم بنزین تموم کرد و رفتم بنزین پیدا کردم و داشتم میریختم تو باک ک یهو ی گله فریکر داشت رد میشد و منو دیدن و همینجور نصف و نیمه باک رو ول کردم و پریدم رو موتورو و جیم زدم :D تنها باری بود تو بازی فریکرا ب چالش کشیدن منو :D
ولی خب اینجوری ک میگی معلوم میشه جلوتر هنوز همه چیز بازی بیشتر مطابق میلم میشه،درجه سختی رو هم نرمال گذاشتم،کلا من همه بازیا رو نرمال میرم چون نه حوصله سختی بیش از اندازه رو دارم نه از آسونی خوشم میاد :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
منم یکم بازیش کردم به قدری بازی بد و ضعیفی هست که می تونم بگم بدترین انحصاری سونی تا این لحظه هست از اردر هم بازیش بدتره یعنی 1 گیم پلی منسوخ با فیزیک بسیار بد و سبک و کلا 1 بازی بی هدف

• Angry
Reactions: mojahed25

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
از ساعت ۱۰ تا الان داشتم بازی میکردم و خداییش نظرم عوض شده و کلا دارم با دنیای بازی ارتباط برقرار میکنم خداروشکر :D دقیقا الان موتور و اپگرید کردم و انجینش رو عوض کردم نفس گرفته تازه و رخشی شده برا خودش :D بعد با پیشروی تو داستان اپگرید جدید هم باز میکنه برا موتور؟مثلا انجین جدید بیاره یا دیگه همین انجینی ک الان گذاشتم رو موتو دیگه تا اخرش همین میمونه؟
ی تیکه خیلیییی هیجانی شد واسم،موتورم بنزین تموم کرد و رفتم بنزین پیدا کردم و داشتم میریختم تو باک ک یهو ی گله فریکر داشت رد میشد و منو دیدن و همینجور نصف و نیمه باک رو ول کردم و پریدم رو موتورو و جیم زدم :D تنها باری بود تو بازی فریکرا ب چالش کشیدن منو :D
ولی خب اینجوری ک میگی معلوم میشه جلوتر هنوز همه چیز بازی بیشتر مطابق میلم میشه،درجه سختی رو هم نرمال گذاشتم،کلا من همه بازیا رو نرمال میرم چون نه حوصله سختی بیش از اندازه رو دارم نه از آسونی خوشم میاد :D
تا اخرای بازی میشه گفت قابل اپگرید هست از باک بگیر تا فنر ها و انجین.

• Like
Reactions: blak and Batsy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر