David Cage و اظهارات جالب در مورد شخصیت های مونث در دنیای بازی

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
20121130_beyond_two_souls.jpg

نویسنده عنوان Beyond: Two Souls آقای David Cage اعلام نمود که از روی قصد، شخصیت اصلی بازی خود را مونث انتخاب نکرده است و به عقیده وی صعنت بازی ها نیاز به تغییری اساسی در انتخاب جنسیت شخصیت ها دارد. همچنین او باور دارد که در حال حاضر شاهد تغییراتی هر چند با سرعت کم ولی امیدوار کننده در این باره هستیم.
در مصاحبه با MCV آقای Cage در مورد انتخاب Ellen Page به عنوان شخصیت اصلی Beyond اذعان داشت: "به عقیده خودم، از روی قصد شخصیت مونث را برای این بازی انتخاب نکردم و داستان این عنوان، مرا به سوی انتخاب این شخصیت هدایت کرد. واقعا برایم عجیب است که چرا هیچ کس از رمان نویس ها و یا کارگردان های فیلم ها چنین چیزی را درخواست نمی‌کند؛ هیچ کدام از مخاطبان یاد شده هیچ وقت نمی‌پرسند وبه این فکر نمی‌کنند که امکان دارد یک شخصیت مونث باعث جذاب تر شدن و قوی تر شدن یک عنوان شود. صنعت بازی کماکان نیاز به تغییراتی در جنسیت شخصیت ها دارد، به خصوص زمانی که در یک عنوان شاهد خشونت باشیم. شخصیت های مونث باید بیشتر به سمت قدرت های بدنی و توانایی های مبارزه ای سوق پیدا کنند. این شخصیت ها همیشه دارای مشخصه های جذاب (مانند سینه ها و... تحریک کننده) هستند و بار احساسی و روان شناسی بازی بر دوش آن هاست؛ به گونه ای آن ها پاداشی برای قهرمان های باهوش مذکر هستند. بازی‌بازان نیز اکثرا مذکر هستند و شاید خیلی از آن ها با هیچ کدام از شخصیت های مونث نیز انس نگیرند؛ مگر این که آن شخصیت مانند Lara Croft مشخصه های جذاب و تحریک کننده داشته باشد. خوشبختانه این روند در حال تغییر است، چرا که حال بازی‌بازان بیشتر به شخصیت های قوی و سر سخت و داستان های بهتر اهمیت می‌دهند."
آقای Cage چندی پیش اعلام نمود که به نظر وی باید تا جایی پیش رفت که دیگر تغییری میان بازی و فیلم نباشد.
منبع

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,647
نام
سهيل
به شخصه از بازي هايي كه شخصيت اولش زن هست به طرز قابل توجهي بيشتر خوشم مياد.يك حس ضعيف بودن به آدم القا ميكنه كه بازي رو بيشتر چالش برانگيز تر نشون ميده.مثل RE3: Nemesis يا Silent Hill 3 و غيره..

اگه سازنده ها بتونن شخصيت هاي زن رو توي بازي خوب در بيارن به نظرم من بيشتر حس همزاد پنداري رو توي گيمر تحريك ميكنه.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,260
هیترا ریختن هرچی میاد دهنشون میگن هیشکی کاری نداره , حالا ما گفتیم چون بازیاش انحصاری برا همین هیتر داره و پُستم رو پاک کردن ! نمیدونم کی پاک کرد اما هرکی بوده دوست نداره این حقیقت رو قبول کنه !

من پست شما رو خونده بودم .اصلا هم تعجب نکردم که پاک شده . تو BC همچین چیزی عادی هست . معلومه که مدیر های این انجمن دل خوشی از سونی ندارن . فن بازیشون رو میشه به وضوح دید. متاسفم فقط .
طرف تو پست 3 اومده هرچی از دهنش در اومده گفته پست اونو پاکش نکردن لایکش هم کردن .

آخرین ویرایش:

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
به شخصه از بازي هايي كه شخصيت اولش زن هست به طرز قابل توجهي بيشتر خوشم مياد.يك حس ضعيف بودن به آدم القا ميكنه كه بازي رو بيشتر چالش برانگيز تر نشون ميده.مثل RE3: Nemesis يا Silent Hill 3 و غيره..

اگه سازنده ها بتونن شخصيت هاي زن رو توي بازي خوب در بيارن به نظرم من بيشتر حس همزاد پنداري رو توي گيمر تحريك ميكنه.

دقیقا .... کلیر و شری رو تو R2 بیاد بیارید ... تو همون چند لحظه که کنترل شری رو بدست میگیرید ... حس بقا توی خونتون چند برابر افزایش پیدا میکنه .... رجینا تو DC1-2 .... کلا شرقی ها خیلی خوب دارن به زن ها بها میدن حد اقل تو بازی هاشون ... و خیلی هم خوب ساخته و پرداختشون میکنن ... دیگه بازی های شرکت اسکوار انیکس که بماند

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
حالا من کاری به بحث پیش اومده ندارم. چند بار هم گفتم بر خلاف HR از Beyond به شدت خوشم میاد؛ ولی این آقا که این حرکات رو توی بازی های الان تقبیح میکنه بیاد به من توضیح بده هدفش از گذاشتن اون سکانس حموم با اعمال اضافه (!) چی بود تا من هم حرفاش رو قبول کنم:D
البته بر کسی پوشیده نیست که فقط برای حس همذات پنداری با لیدی مدیسون (!) بود و هیچ قصد و قرضی هم پشتش نبود:)

daniel45

کاربر سایت
Dec 25, 2008
521
نام
دانیال
اصولاً کم پست می‌دم. مخصوصاً تو تاپیکای شلوغ و پر جر و بحث. ولی این تاپیک واسم خیلی جالب بود. هم حرفای کیج که تا حد خیلی زیادی باهاشون موافقم و قبولشون دارم. نمونه‌ی بارزش یه عنوانی مثل Tomb Raider که به شخصه با وجود تشابهات زیاد ظاهری با بازی‌هایی مثل Uncharted خیلی بیشتر ازش لذت بردم و بعد از تموم کردنش به Top 10 بهترین بازی‌های عمرم اضافه شد. ولی جالب‌تر از همه تو این تاپیک واسم نظر دوستان دیگه بود که من رو یاد این جمله از دکتر هاوس انداخت: "If nobody hates you, you're doing something wrong"(اگه هیچ‌کس از متنفر نیست، مطمئن باش یه جای کارت می‌لنگه)

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,074
نام
محمد امین
چه جالب..!
یکی نیست تو این 7 میلیارد نفر بگه آخه استاد ، تو که خودت این حرف رو میزنی چرا از شخصیتهای زن داخل بازیت استفاده ابزاری میکنی و همه چیز اون رو نشون مردم میدی که بلکم چهار نسخه بازیت بیشتر بفروشه..!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
حالا من کاری به بحث پیش اومده ندارم. چند بار هم گفتم بر خلاف HR از Beyond به شدت خوشم میاد؛ ولی این آقا که این حرکات رو توی بازی های الان تقبیح میکنه بیاد به من توضیح بده هدفش از گذاشتن اون سکانس حموم با اعمال اضافه (!) چی بود تا من هم حرفاش رو قبول کنم:D
البته بر کسی پوشیده نیست که فقط برای حس همذات پنداری با لیدی مدیسون (!) بود و هیچ قصد و قرضی هم پشتش نبود:)
خو اتان خسته بود بدنش زخمي بود مديسون بهش گفت بره دوش بگيره حالش بهتر شه:d
بعدشم خو مديسون عاشق شده بود ديگه اون سكانس هم براي واقعي تر شدن بازي بود چون عشق با .... كامل ميشه:d

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,117
نام
محمد علی
من پست شما رو خونده بودم .اصلا هم تعجب نکردم که پاک شده . تو BC همچین چیزی عادی هست . معلومه که مدیر های این انجمن دل خوشی از سونی ندارن . فن بازیشون رو میشه به وضوح دید. متاسفم فقط .
طرف تو پست 3 اومده هرچی از دهنش در اومده گفته پست اونو پاکش نکردن لایکش هم کردن .

یک زمانی به اینجا می گفتن، SonyCenter اون وقت شما چه طوری میگی مدیرهاش دل خوشی از سونی ندارن؟ :D
===================
عمو داوود هم یکی چیزی گفته! حتی ناریکو هم که مینیمالیستی ترین پوشش ممکن رو داشت، جذابیتش در خصوصیات اخلاقی و ماجراش بود :>
همون کاری که سازنده های دیگه با لارا و ... انجام دادن، ایشون هم با شخصیت هاش انجام داده!

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی

من کاری به حرفاش ندارم ولی دقیقا حرف پایینیتون درسته!!
این جور سکانسها نیاز بازیهای کیج هست تا آدم بیشتر با کاراکترهاش همزاد پنداری کنه!!!

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
حرف های من 3 روز پیش
farcry 3 :d

بشین بینیم بابا:dشاید اگه این بازی هم شخصیتش مرد بود،بازیش نمیکردم.دقیقا مثل سری انچارتد که دادم پسرداییم جلو چشمم تمومش کرد و خودم بازیش نکردم.
از یه حقیقتی نباید گذشت.اینکه وجود شخصیت مونث همیشه میتونه جذاب تر باشه.مثلا تو تبلیغات و کلا هر چیزی که بخوان مردم رو جذب کنن،از زن استفاده میکنن.حالا تو یه بازی که نیاز زیادی به جذب مخاطب داره 100% شخصیت مونث بهتر جواب میده.
تصور کن شخصیت mirrors edge مرد بود.:|یا مثلا نمونه ی بارز جذب مخاطب همین کورتانای خودمونه.با اون صدا و شکل و شمایل هر جنبنده ای رو جذب میکنه.
لارا هم در قدرت و چابکیش هیچ شکی نیست.شیر دختره:x
داره کم کم ازش خوشم میاد.مرد باید مرد باشه:>

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
متاسفانه بيشتر حرفاي ديويد كيج تو پست اول ناخواسته تحريف شده.

صعنت بازی ها نیاز به تغییری اساسی در انتخاب جنسیت شخصیت ها دارد
the games industry still needs to think hard about the issue of gender
صنعت بازي هنوز هم نياز داره در مورد مسئله‌ي زن يا مرد بودن شخصيت اول بازيها بيشتر فكر بكنه. يعني اينكه گيمرها در مورد زن يا مرد بودن زياد حساس نباشن. اونطوري كه تو پست اول نوشته شده آدم فكر ميكنه ديويد كيج گفته شخصيت اول بازيها بايد زن باشه. نمونش هم پست شماره 3 كه كلا ههه چي رو برعكس فهميدن يا خودشون خواستن كه برعكس بفهمن و بتونن به كيج تيكه بندازن.

واقعا برایم عجیب است که چرا هیچ کس از رمان نویس ها و یا کارگردان های فیلم ها چنین چیزی را درخواست نمی‌کند
What always surprises me is that this is not a question anyone would ask to a novelist or a film director
توي مطلب اصلي (مقاله‌ي سايت MCV) بحث سر اينه كه گيمرها دوست ندارند در نقش زنها ظاهر بشن. ديويد كيج ميگه چيزي كه براش تعجب برانگيزه اينه كه چرا اينگونه سوالها (كه شخصيت اول زن هست يا مرد) تو فيلم و يا رمان پرسيده نميشه يعني مخاطبان اونها مشكلي ندارند كه شخصيت اول داستان زن باشه يا مرد. ولي اين مسئله توي گيم هست.

هیچ کدام از مخاطبان یاد شده هیچ وقت نمی‌پرسند وبه این فکر نمی‌کنند که امکان دارد یک شخصیت مونث باعث جذاب تر شدن و قوی تر شدن یک عنوان شود
Their audiences would never question that a female character could make their story as interesting and powerful
مخاطبان فيلمها و رمان ها هيچ وقت اين مسئله رو زير سوال نميبرن كه يه شخصيت زن هم ميتونه داستان فيلم يا رمان رو به همون قدرتمندي و جذابي داستانهايي بكنه كه شخصيت اول اونها مرد هست. يعني براي اونها فرقي نداره شخصيت اول زن هست يا مرد.

صنعت بازی کماکان نیاز به تغییراتی در جنسیت شخصیت ها دارد، به خصوص زمانی که در یک عنوان شاهد خشونت باشیم. شخصیت های مونث باید بیشتر به سمت قدرت های بدنی و توانایی های مبارزه ای سوق پیدا کنند. این شخصیت ها همیشه دارای مشخصه های جذاب (مانند سینه ها و... تحریک کننده) هستند و بار احساسی و روان شناسی بازی بر دوش آن هاست؛ به گونه ای آن ها پاداشی برای قهرمان های باهوش مذکر هستند
Games still have to deal with some kind of ***ism, especially as a lot of the time they’re focused on violence. Male characters tend to have more muscles and fighting capabilities. Female characters usually have an impressive breast and primitive psychology, they are the reward for the brave male hero
اما اين مسئله زن يا مرد بودن شخصيت اول هنوز در دنياي بازيها هست. و اين به خاطر اينه كه در بسياري مواقع گيمرها درگير خشونت هستند. عادت بر اينه كه شخصيت هاي مرد هميشه عضله هاي قوي و توانايي هاي مبارزه اي فوق العاده داشته باشن در حالي كه زن ها معمولا با سي*نه هاي بزرگ و در اصل به عنوان پاداشي براي قهرمانان مرد نشون داده ميشن. اينها رو دليل اين ميدونه كه چرا گيمرها شخصيت هاي اول زن رو نميپذيرن. هيچ حرفي از تغيير جنسيت شخصيت ها نبوده.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
چرا از شخصیتهای زن داخل بازیت استفاده ابزاری میکنی و همه چیز اون رو نشون مردم میدی که بلکم چهار نسخه بازیت بیشتر بفروشه..!
بازی M باشه بیشتر میفروشه یا T باشه !؟

اتفاقاً استفاده اش از زن هم به هیچ وجه ابزاری نیست !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر