David Cage و اظهارات جالب در مورد شخصیت های مونث در دنیای بازی

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
20121130_beyond_two_souls.jpg

نویسنده عنوان Beyond: Two Souls آقای David Cage اعلام نمود که از روی قصد، شخصیت اصلی بازی خود را مونث انتخاب نکرده است و به عقیده وی صعنت بازی ها نیاز به تغییری اساسی در انتخاب جنسیت شخصیت ها دارد. همچنین او باور دارد که در حال حاضر شاهد تغییراتی هر چند با سرعت کم ولی امیدوار کننده در این باره هستیم.
در مصاحبه با MCV آقای Cage در مورد انتخاب Ellen Page به عنوان شخصیت اصلی Beyond اذعان داشت: "به عقیده خودم، از روی قصد شخصیت مونث را برای این بازی انتخاب نکردم و داستان این عنوان، مرا به سوی انتخاب این شخصیت هدایت کرد. واقعا برایم عجیب است که چرا هیچ کس از رمان نویس ها و یا کارگردان های فیلم ها چنین چیزی را درخواست نمی‌کند؛ هیچ کدام از مخاطبان یاد شده هیچ وقت نمی‌پرسند وبه این فکر نمی‌کنند که امکان دارد یک شخصیت مونث باعث جذاب تر شدن و قوی تر شدن یک عنوان شود. صنعت بازی کماکان نیاز به تغییراتی در جنسیت شخصیت ها دارد، به خصوص زمانی که در یک عنوان شاهد خشونت باشیم. شخصیت های مونث باید بیشتر به سمت قدرت های بدنی و توانایی های مبارزه ای سوق پیدا کنند. این شخصیت ها همیشه دارای مشخصه های جذاب (مانند سینه ها و... تحریک کننده) هستند و بار احساسی و روان شناسی بازی بر دوش آن هاست؛ به گونه ای آن ها پاداشی برای قهرمان های باهوش مذکر هستند. بازی‌بازان نیز اکثرا مذکر هستند و شاید خیلی از آن ها با هیچ کدام از شخصیت های مونث نیز انس نگیرند؛ مگر این که آن شخصیت مانند Lara Croft مشخصه های جذاب و تحریک کننده داشته باشد. خوشبختانه این روند در حال تغییر است، چرا که حال بازی‌بازان بیشتر به شخصیت های قوی و سر سخت و داستان های بهتر اهمیت می‌دهند."
آقای Cage چندی پیش اعلام نمود که به نظر وی باید تا جایی پیش رفت که دیگر تغییری میان بازی و فیلم نباشد.
منبع

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
یه چیزی تو جمله های آریا دیدم :D کلا آف تاپیک :D
آریا الان سری COD-AC-Halo و غیره هم همشون پرفروش هستند و هر نسخه فروش نجومی میکنه ولی هیتر هم زیاد دارند کلا فروش و طرفدار ملاک نیست که هیتر نباشه :D حتی به نظرم هرچی فروش و طرفدار یه بازی بیشتر باشه از اونور هیتراش بیشتر میشه :D
حتی GTA هم کم هیتر نداره :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
یه چیزی تو جمله های آریا دیدم :D کلا آف تاپیک :D
آریا الان سری COD-AC-Halo و غیره هم همشون پرفروش هستند و هر نسخه فروش نجومی میکنه ولی هیتر هم زیاد دارند کلا فروش و طرفدار ملاک نیست که هیتر نباشه :D حتی به نظرم هرچی فروش و طرفدار یه بازی بیشتر باشه از اونور هیتراش بیشتر میشه :D
حتی GTA هم کم هیتر نداره :D
درسته ! :D گفتم که بازی هایی که فروش فوق العاده دارن و امتیازهاشون هم عالیه ولی دشمن زیاد دارن ، کم نیستن. ولی خب همه اونا رو بازی کردم اما Heavy Rain رو بازی نکرده بودم و میخواستم دلیل این موضوع رو بفهمم ! :D

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
دقیقا مشکل من باهاش همینه.به خدا زشته یه آدمی که فقط 2 تا بازی تو عمرش ساخته،انقدر مغرور و از خود راضی باشه.رسما داره به کل بازیسازا توهین میکنه.همه رو کور و کر و خر می بینه.فقط میگه "من آنم که رستم بود پهلوان".

بازیسازهای زیادی هستن که ایشون بند انگشت اونا هم نمیشه.کسان زیادی بودن که بازیهایی ساختن که از لحاظ هنری مرز بین بازی و سینما رو شکوندن.مثل MGS با اون کات سین های بی نظیرش که آدم فکر میکنه که یه کارگردان درجه یک هالیوودی اینارو ساخته.ولی انقدر سازندش نمیاد هی زر بزنه و از خودش تعریف کنه و دیگران رو بکوبه.

دقیقا ! اگه اینطور باشه جان کارمک باید اول ازهمه بیاد از این حرفا بزنه ! اگر همبخوایم مقایسه کنیم ، زمانی که کارمک اومد با QUAKE پایه خیلی از سبکها رو ریخت ، این دیوید کیج کجا بود !!! زمانی که بازی DOOM 4 توسط جان کارمک ( احتمالا تو ماه آوریل ) تو نمایش X720 ( احتمالا ) معرفی بشه ، تازه این دیوید کیج میفهمه بازی سازی یعنی چی . دیوید کیج فقط ید هنری و واقع گرایانه به بازی داره ، اون از HEAVY RAINE و این هم از بازی جدیدش !! اما بازیسازیهای بزرگ دیگه علاوه بر این دید ، به بازی به عنوان وسیله ای برای تفریح و سرگرمی نگاه میکنن و اینطور میشه که این اقا فکر میکنه عقل کل عالمه و همه نفهمن و خودش میفهمه !

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
من هر نسل کلاً 10،11 تا بازی رو بیشتر از یه بار تموم میکنم و کلاً این کاره نیستم و حال و حوصله ندارم ! :biggrin1: ولی این یکی رو به خاطر سبکش بدم نمیاد دوباره بازی کنم تا ببینم چی میشه. :biggrin1:
ازت خواهش کردم.دیگه روی مارو زمین ننداز.البته مطمئنم دفعه دوم تا آخرش نمیری و بعد از 2-3 ساعت دیسک بازی رو پرت میکنی یه گوشه ایی.مطمئنم وقتی دفعه دوم بازی کنی،خودت میشی مخالف سرسخت کیج.منم مشکلم باهاش 2 چیز هست.

1-غرور بیش از حدش که رسما با صحبتهاش به سایر بازیسازها توهین میکنه.

2-حق انتخابی که ازش یاد میشه در بازیهای ایشون،رسما یه کلاه بزرگ هست.

بعدشم میاد با پررویی میگه بازی من رو فقط یکبار بازی کنید.تو رو خدا منصفانه بگو.آخه این حرفه که این میزنه؟بازی من رو 2 بار بازی نکنید،چون دفعه دوم می بینید چیزی بنام حق انتخاب وجود نداره و موجبات تهوع شما رو فراهم میاره:|

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
انشاالله خداوند همه ما را ادم کند .. .........
اونی که باید بگیره میگیره.

خدا هیچ کاری به آدم بودن من و شما نداره . هر کسی خودش تعیین می کنه که آدم باشه یا نباشه !
یه چیزی یاد گرفتن هر چی میشه یه خدا پرت میکنن اون وسط واسه توجیه تفکراتشون !

شرمنده بابت آف تاپیک !

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
2-حق انتخابی که ازش یاد میشه در بازیهای ایشون،رسما یه کلاه بزرگ هست.
نه اینجوری هم نیست ! :D روند کلی 90% ماجرا تا اواخر بازی یه چیز فیکس و ثابته و تقریباً هیچ اثری نداره!! ولی بازی دارای بالای 20 تا پایانه مختلفه!!! (دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 24 پایان)
نامرد اول بازیاتو مولتی کن تا یه ملتی به اسمت آلرژی پیدا نکنن و حداقل مصاحبه ها رو اول بخونن بعد بپرن وسط تاپیک .
امین ربطی نداره :D من خودم بازی هاش رو خیلی دوس دارم خصوصاً Fahrenheit رو ، ولی این آقا 2 تا ایراد بزرگ داره (به نظر من)
1. اینکه کلاً داره مصاحبه میکنه کی وقت میکنه بازی بسازه...:-?? 2. تو 80% مصاحبه هاش چرت میگه :|

ولی مشکل اینجاست که 90 % بچه ها اصلاً متن خبر رو نمیخونن سریع بلند میشن رو هوا :| :D
واقعا نمیدونم این کلام و نظراتی که تو این تاپیک خوندم پای هیتری بزارم یا سطح IQU ...

قبل از این که بیای به همه و ترجمه افتضاح (!!!) گیر بدی intelligence quotient یدونه u زیادی داره
yahoo_3.gif

آخرین ویرایش:

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
آقای کیج میشه خفه شن کارشونو بکنند؟
رسمن دارن با صحبت هاشون گند میزنند به صنعت گیم.
دیگه کم مونده شخصیت بازی هائی مثل هیتمن یا هیلو یا COD زن بشند بعدم به شکل سریالی باشه بازی هی دکمه بزنی . . .
برادر من آخه چه ربطی داره دست و پا و سینه؟ :|؟ هر بازی نیاز خاص خودش رو داره هر داستانی شخصیت خاص خودش رو میپسنده.

اصلا الان تو ذهنم آنچارتد رو با شخصیت زن تصور کردم حالم بد شد . . .

دوست من ترجمه گیج گننده رو نزار پای حرف کیج ... دوما اگه یه کم دقت کنی ... از تو همین حرف ها هم خیلی راحت داره میگه نقش زن ها باید تو بازی های کامپیوتری تغییر کنه و فقط پاداشی برای شخصیت های مذکر نباشن ...

الان تو چه طور از این حرف کیج برای خودت برداشت کردی که گفته باید COD با شخصیت زن ساخت که یه بکینی و مایو دو تیکه پوشیده باشه ... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا نمیدونم این کلام و نظراتی که تو این تاپیک خوندم پای هیتری بزارم یا سطح IQU ...

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
من از الان پیش بینی میکنم تاپیک امتیازات Beyond رکورددار تعداد صفحات تو بازیسنتر بشه، تعداد زیادی هم کشته و زخمی به جای میزاره :D این قضیه تاپیک هاش تو بخش اخبار هم کلا جالبه، یه سری این بیچاره رو اصلا بازیساز حساب نمیکنن، یه سری دیگه هم کیج رو تا سطح بهترین بازیساز تاریخ بالا میبرن، اون چند نفری هم که میخوان منطقی بحث کنن بعد از خوندن چند تا کامنت اول تاپیک هاش پشیمون میشن :D در هر صورت، امیدوارم تاریخ عرضه رسمی بازی هر چه زودتر مشخص بشه، به شخصه با بازیهاش خیلی حال میکنم :D

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,127
نام
حسین
نه اینجوری هم نیست ! :biggrin1: روند کلی 90% ماجرا تا اواخر بازی یه چیز فیکس و ثابته و تقریباً هیچ اثری نداره!! ولی بازی دارای بالای 20 تا پایانه مختلفه!!! (دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 24 پایان)
امین رضا،اعصاب ندارم از دست این بشر،تو هم گیر بده این وسط:|:dخب پسر خوب خودت میگی تا آخر بازی تقریبا بی اثر هست.منم میدونم 24 تا پایان مختلف داره.ولی ایشون وقتی داشت HR رو میساخت،تو بوق کرده بود که بازی من حق انتخاب داره.که اصلا و ابدا همچین چیزی نبود.وگرنه ساخت پایان های مختلف که کاری نداره.خیلی بازیها بودن که پایان متفاوتی داشتن.حتی True Crime که ماله 2 نسل قبل هست پایان های متفاوتی داشت.

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
باز استاد صحبت کردند، طبق معمول کاربر معروف به تئوری توطئه جوگیر شدند. این از این.
یه مثل قدیمی هم هست که میگه : چوبه رو ورداری گربه دزده در میره. واقعا متن خبر کجا و نتیجه گیری بعضی دوستان کجا.
خدا همه ما را به راه راست هدایت فرماید.
آمین

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
نه اینجوری هم نیست !
:biggrin1:
روند کلی 90% ماجرا تا اواخر بازی یه چیز فیکس و ثابته و تقریباً هیچ اثری نداره!! ولی بازی دارای بالای 20 تا پایانه مختلفه!!! (دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 24 پایان)
انتخاب باید تو روند بازی تاثیر بزاره نه روی اتمامش
فارنهایت هم یه اندینگ داشت تو چمنزار یه اندینگ توی زیرزمین این که نشد انتخاب:|
امین ربطی نداره
:biggrin1:
من خودم بازی هاش رو خیلی دوس دارم خصوصاً Fahrenheit رو ، ولی این آقا 2 تا ایراد بزرگ داره (به نظر من)
1. اینکه کلاً داره مصاحبه میکنه کی وقت میکنه بازی بسازه...
:-??
2. تو 80% مصاحبه هاش چرت میگه
:|

ولی مشکل اینجاست که 90 % بچه ها اصلاً متن خبر رو نمیخونن سریع بلند میشن رو هوا
:|
مشکل سوم هم اینه که پشتش به سونی گرمه وگرنه توی تصمیماتش بیشتر دقت میکرد

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
اقای کیج عاجزانه استدعا دارم دیگه برای سونی بازی نساز ... اونوقت دلم میخواست نظرات بعضی از همین دوستان رو ببینم

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
امین رضا،اعصاب ندارم از دست این بشر،تو هم گیر بده این وسط:|:dخب پسر خوب خودت میگی تا آخر بازی تقریبا بی اثر هست.منم میدونم 24 تا پایان مختلف داره.ولی ایشون وقتی داشت HR رو میساخت،تو بوق کرده بود که بازی من حق انتخاب داره.که اصلا و ابدا همچین چیزی نبود.وگرنه ساخت پایان های مختلف که کاری نداره.خیلی بازیها بودن که پایان متفاوتی داشتن.حتی True Crime که ماله 2 نسل قبل هست پایان های متفاوتی داشت.

اسپویل داستانی شاید نمیدونم گفتم .... کنم اما جواب مناسبی هستش به صحبت شما .
ببخشید شما حق انتخاب های زیادی داری تو بازی شما یا معنی حق انتخاب رو متوجه نمیشی یا .... .

یک مثال ساده برای شما میزنم شما وقتی میتونی از در جلو بری بیرون یا از در پشتی شما به این چی میگی ؟

وقتی شما میتونی یکی رو قال بزاری و یا باهاش همراه بشی بهش چی میگی ؟

وقتی شما میتونی یک نفر رو از اداره پلیس فراری بدی یا ندی بهش چی میگی ؟

والا در زبان فارسی و تمام زبان های دنیا بهش میگن حق انتخاب .

وقتی شما میتونی در طول بازی ایتن رو قاتل جلوه بدی و یا انتخاب های داشته باشی که به کشته شدن کاراکتر های بازی در طول بازی بینجامه شما چی میگی والا بهش میگن حق انتخاب .

وقتی شما میتونی در همون بخش اول بازی ایتن در خونه هستش کارهای نقشه کشی رو انجام بدی یا بری بازی کنی یا خاطره های ... یادت بیاد یا دوش بگیری یا .... انجام بدی شما چی میگی والا ما میگیم حق انتخاب .

و.............. دیگر .

یه مورد جدید یادم افتاد بگم وقتی شما مدیسن رو میکشی ودیگه نیست که ایتن رو کمک کنه و ... در طول داستان اثر داره که امکان داره اصلا پلیس ماجرا اسمش رو الان یادم رفته فکر کنه بیگناه هستش و بخواد بیفته دنبال قاتل اصلی و اصلا قاتل اصلی فرار کنه و ایتن به عنوان قاتل کشته بشه به این چی میگین شما ؟

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,989
نام
احمد
حتی GTA هم کم هیتر نداره :biggrin1:

اتفاقا GTA جز بازیاییه که خیلی کم هیتر داره و همه دوسش دارن اما GTA طرفداراش بیشتر از هیترهاش رو اعصاب حداقل من راه میرن، بازی رو که تا عرش بالا میبرن که حتی کسی نمیتونه کوچکترین ایرادی ازش بگیره "درسته تو سبک خودش یکه تازه و کمترین ایراد رو داره اما بی ایراد هم نیست" هر خبر یا تاپیکی که در مورد یه بازی تو سبک GTA باشه رو سریع بحث مقایسه با GTA رو راه میندازن و بازی رو تا هسته زمین پایین میکشن، نمونش همین تاپیک WD بدون اینکه متن خبر رو بخونن اومدن بازی رو به کل له کردن بدون اینکه متن خبر رو بخونن چون اگه میخوندن میدیدن که خوده طرف از GTA تعریف کرده و اصلا حرفش چیزه دیگست

تو تاپیکهای کیج هم همیشه همینه، یه عده اصلا متن خبر رو نمیخونن "یا حدقل با دقت نمیخون" فقط میبینن تو تیتر نوشته david cage میان یه سری حرف تکراری رو برای باره هزارم میگن باور کن اگه همین حرفهارو فلانی یا فلانی گفته بود خیلیا با این شکلک "^:)^" پستشونو آغاز میکردن ...

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
وای نمیدونم چرا دقیقا هر وقت جواب این اقا رو میدم پستم پاک میشه ....

هر چی هست میدونم یا این بازی رو بازی نکرده یا اصلا زبانی بلد نیست که بدونه چی داره انتخاب میکنه :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر