David Cage و اظهارات جالب در مورد شخصیت های مونث در دنیای بازی

Nathan Drake

Evanescence
کاربر سایت
Apr 19, 2011
6,457
نام
Amir Ho3ein
20121130_beyond_two_souls.jpg

نویسنده عنوان Beyond: Two Souls آقای David Cage اعلام نمود که از روی قصد، شخصیت اصلی بازی خود را مونث انتخاب نکرده است و به عقیده وی صعنت بازی ها نیاز به تغییری اساسی در انتخاب جنسیت شخصیت ها دارد. همچنین او باور دارد که در حال حاضر شاهد تغییراتی هر چند با سرعت کم ولی امیدوار کننده در این باره هستیم.
در مصاحبه با MCV آقای Cage در مورد انتخاب Ellen Page به عنوان شخصیت اصلی Beyond اذعان داشت: "به عقیده خودم، از روی قصد شخصیت مونث را برای این بازی انتخاب نکردم و داستان این عنوان، مرا به سوی انتخاب این شخصیت هدایت کرد. واقعا برایم عجیب است که چرا هیچ کس از رمان نویس ها و یا کارگردان های فیلم ها چنین چیزی را درخواست نمی‌کند؛ هیچ کدام از مخاطبان یاد شده هیچ وقت نمی‌پرسند وبه این فکر نمی‌کنند که امکان دارد یک شخصیت مونث باعث جذاب تر شدن و قوی تر شدن یک عنوان شود. صنعت بازی کماکان نیاز به تغییراتی در جنسیت شخصیت ها دارد، به خصوص زمانی که در یک عنوان شاهد خشونت باشیم. شخصیت های مونث باید بیشتر به سمت قدرت های بدنی و توانایی های مبارزه ای سوق پیدا کنند. این شخصیت ها همیشه دارای مشخصه های جذاب (مانند سینه ها و... تحریک کننده) هستند و بار احساسی و روان شناسی بازی بر دوش آن هاست؛ به گونه ای آن ها پاداشی برای قهرمان های باهوش مذکر هستند. بازی‌بازان نیز اکثرا مذکر هستند و شاید خیلی از آن ها با هیچ کدام از شخصیت های مونث نیز انس نگیرند؛ مگر این که آن شخصیت مانند Lara Croft مشخصه های جذاب و تحریک کننده داشته باشد. خوشبختانه این روند در حال تغییر است، چرا که حال بازی‌بازان بیشتر به شخصیت های قوی و سر سخت و داستان های بهتر اهمیت می‌دهند."
آقای Cage چندی پیش اعلام نمود که به نظر وی باید تا جایی پیش رفت که دیگر تغییری میان بازی و فیلم نباشد.
منبع

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
20121130_beyond_two_souls.jpg

. واقعا برایم عجیب است که چرا هیچ کس از رمان نویس ها و یا کارگردان های فیلم ها چنین چیزی را درخواست نمی‌کند؛ هیچ کدام از مخاطبان یاد شده هیچ وقت نمی‌پرسند وبه این فکر نمی‌کنند که امکان دارد یک شخصیت مونث باعث جذاب تر شدن و قوی تر شدن یک عنوان شود.
نارسیست ایشون عود کرده اینبار پاچه هالیوود رو گرفته!.
مسواک زدن و نقاشی کردن یا برهنه قدم زدن در اتاق بس نبود، بازیهاشون رو ام زن محور میسازن تا گیمرهای عزیز...... نمیشه گفت بقیه ش رو :D.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
بعضی از دوستان حرف های کیج رو درست متوجه نشدن توی پست شماره 17 امیر حسین کامل توضیح داده
کلا داره میگه که استفاده از کاراکتر مونث باید صورت بگیره و باید به شکل درستی صورت بگیره
چون اکثرا بازیها به خاطر مسائل جنسی از کاراکتر مونث استفاده میکنن نه به دلایل احساسی یا اینکه کلا کاراکتر مونث رو به عنوان کاراکتر اصلی قرار نمیدن چون فکر میکنن باعث کاهش فروش بازی میشه
اون قسمت که گفت کاراکترهای مونث بار احساسی بازی را به دوش میکشند خیلی قشنگ بود ، بازی هایی که فاقد شخصیت مونث ( چه اصلی چه فرعی ) هستند تقریبا هیچ بار احساسی ندارند

آخر بازی Prince of Persia 4 یادتونه ؟ وقتی که پرنس نتونست مرگ Elika رو تحمل کنه و دوباره درخت زندگی رو از بین برد تا Elika زنده بشه و تمام نیروهای اهریمنی که تو کل بازی جمع کرده بودیم دوباره آزاد شدن
خیلی از بچه ها اون آخر که تیتراژ پایانی تموم شد نمیدوستن باید چیکار کنن و برایشون عجیب بود که برن درخت رو دوباره از بین ببرن و بعد از اینکه اینکار رو کردن عصبانی شده بودن که یعنی چی ما این همه زحمت کشیده بودیم ولی من تا تیتراژ پایانی تموم شد بدون اینکه تردید کنم شمشیر رو کشیدم رفتم درخت رو از وسط جر دادم
smile.gif
وقتی Elika زنده شد انقدر حال کرده بودم ، با اینکه اهریمن همینجور داشت همه جا پخش میشد ولی پرنس Elika رو بقل کرده بود داشت به سمت دوربین میومد

اینو تعریف کردم تا یه مقایسه بکنم با وقتیکه کاراکتری برای عشق ورزیدن وجود نداشته باشه
میرفتی یه چندتا غول میکشتی بعد تیتراژ پایانی میومد !

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
خداییش به دیوید کیج باشه شخصیت اول بازی god of war رو جای کریتوس یه دختر خوشگل میزاره:)):p
البته به نظر من که تا الآن که خیلی خوب شخصیت ها رو جای خودشون چیده.ولی میترسم شورش رو در بیاره.:|

Jaquar

کاربر سایت
Dec 31, 2012
181
نام
Friend of Jaquars, The Third
ایشون حالا انقد داره دم از سینما میزنه میرفت هالیوود یه کارگردان درجه چهار و پنج بیشتر ازش درنمیومد!! بوضوح تو هوی رین دیدیم اینو!!

از منظر گیم پلیم هیچ کمکی به صنعت گیم نکرده!! درصورتی که یه بازیباز بزرگ از همه جوانب کارشو جلو میبره. شما اصلا قدرت های آدام کن لوین تو بایوشاکو ببین و بعد با دکمه زنی های این بابا مقایسه کن.

راستی گفتید شخصیت مونث. من اولین کسی که یادم اومد بعد لارا کرافت این دختره تو Enslaved: Lost Odyssey بود

Trip-3.jpg

آخرین ویرایش:

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
مثل این که دچار سوتفاهم شدن دوستان:D
کیج داره میگه زن ها در بازی ها نباید فقبه خاطر اهداف... استفاده بشه(گرچه خودش با مدیسون تو heavy rain:D )و میگه باید به اندازه شخصیتهای مرد به زن ها در بازی ها بها بدیم(آفرین:D)

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,986
نام
محمود
هر چند که به نظر میاد بازیکن مرد توی گیم باید از کاراکتر زن بیشتر خوشش بیاد و بازی یی که ساخته میشه با کاراکتر زن موفق تر در بیاد، ولی موقع بازی اصلا این طور نیست! آدم با کاراکتر زن خیلی زود حوصله اش سر میره و نمی تونه زیاد باهاش ارتباط برقرار کنه، مگر این که کاراکتر زن به قول همین جناب کیج شخصیت پردازی قوی داشته باشه که اکثرا هم این طور نیست...

یادمه یه بار هم یکی از بزرگان دنیای گیم (یادم نیست کی بود) گفته بود که یکی از دلایلی که آمریکایی ها بازی ژاپنی دوست ندارند اینه که میگن چرا اینها انقدر فمینیست هستند و همه شخصیت های بازی شون زنه؟!

من خودم هر موقع یه بازی امکان انتخاب زن یا مرد رو میده اکثر مواقع میرم سراغ کاراکتر مرد. همون لارا هم حوصله ام رو زود سر می برد (البته باید دید این لارای جدید بهتر و شخصیت پردازی شده تر هست یا نه).

------------------------------------------------------
پ.ن: این تیکه هم آخرش بود:

به گونه ای آن ها پاداشی برای قهرمان های باهوش مذکر هستند.
zpegddriu5hj9pb8k8kr.gif

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
This !

اتفاقا GTA جز بازیاییه که خیلی کم هیتر داره و همه دوسش دارن اما GTA طرفداراش بیشتر از هیترهاش رو اعصاب حداقل من راه میرن، بازی رو که تا عرش بالا میبرن که حتی کسی نمیتونه کوچکترین ایرادی ازش بگیره "درسته تو سبک خودش یکه تازه و کمترین ایراد رو داره اما بی ایراد هم نیست" هر خبر یا تاپیکی که در مورد یه بازی تو سبک GTA باشه رو سریع بحث مقایسه با GTA رو راه میندازن و بازی رو تا هسته زمین پایین میکشن، نمونش همین تاپیک WD بدون اینکه متن خبر رو بخونن اومدن بازی رو به کل له کردن بدون اینکه متن خبر رو بخونن چون اگه میخوندن میدیدن که خوده طرف از GTA تعریف کرده و اصلا حرفش چیزه دیگست

تو تاپیکهای کیج هم همیشه همینه، یه عده اصلا متن خبر رو نمیخونن "یا حدقل با دقت نمیخون" فقط میبینن تو تیتر نوشته david cage میان یه سری حرف تکراری رو برای باره هزارم میگن باور کن اگه همین حرفهارو فلانی یا فلانی گفته بود خیلیا با این شکلک "^:)^" پستشونو آغاز میکردن ...

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,616
نام
Armin
آقا اگه دوست ندارین این آدمو نیاین توی تاپیکهای مربوط بهش . اعصاب خودتونو یه عده دیگه رو بی خودی آسفالت نکنید . تاپیکها رو هم بیخودی جلو می برید .

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
هیترا ریختن هرچی میاد دهنشون میگن هیشکی کاری نداره , حالا ما گفتیم چون بازیاش انحصاری برا همین هیتر داره و پُستم رو پاک کردن ! نمیدونم کی پاک کرد اما هرکی بوده دوست نداره این حقیقت رو قبول کنه !

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
خدايي ما كه پست هاتونو خونديم خسته شديم شما خسته نشيد از بس اين حرفهاي تكراري رو زديد؟
دقيقا تو هر تاپيك در مورد ديود كيج يه عده خاص ميان صحبتهاي تكراريشونو ميزنن
دقيقا تو اين تاپيك هم همون عده باز همون صحبتهارو گفتن
بابا از اين بازي خوشتون نمياد خب بازي نكنيد والله اسلحه بالاي سرتون نگرفتن كه حتما بازي كنيد8-|

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
هیترا ریختن هرچی میاد دهنشون میگن هیشکی کاری نداره , حالا ما گفتیم چون بازیاش انحصاری برا همین هیتر داره و پُستم رو پاک کردن ! نمیدونم کی پاک کرد اما هرکی بوده دوست نداره این حقیقت رو قبول کنه !

این نیز بگذرد عزیزم ... خیلی خوب هم میدونم کی داره پاک میکنه ... اتفاقا خوشحال باش که پستت پاک شده.... چون زدی تو خال

SHePArd

کاربر سایت
Mar 7, 2010
1,549
نام
کاماندر شپارد A.K.A آوسام
شفای عجل ! " قدرت بدنی در زن ها " ؟ :d
با این جابجایی ها فقط بیشتر جوامع رو خراب میکنن .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر